O Pelhřimovského pěšce

11.07.2016 20:58 | ostatní turnaje

Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov z.s. přivítal druhou červnovou sobotu 11.6.2016 hráče a hráčky na 3.ročníku přátelského šachového turnaje „O Pelhřimovského pěšce“.

Turnaj se konal na VOŠ a Střední škole hotelové v Pelhřimově a již tradičně v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů a letos prvně v rámci akce ČUS „Sportuj s námi“. Hráči a hráčky přijeli v celkové účasti 88 z různých koutů republiky. Hrál se společný turnaj tempem na 9 kol, 2x15 min. pro každého hráče švýcarským systém. Vyhodnocení byli první tři hráči celkového pořadí, pro které darovala Pelhřimovská unie sportu, z.s. poháry:

1.místo již po druhé získal domácí hráč z TJ Spartak Pelhřimov z.s. pan Petr Miřácký se ziskem 8b
2.místo vybojoval pan Aleš Vondra z Gambitu Jihlava 7,5b
3.místo patřilo Robertu Pavlíčkovi z TJ Jiskra Humpolec se ziskem 7b.

Vítězové jednotlivých kategorií

H8: 1.místo Martin Klimeš, ŠK Zábřeh,
D8: 1.místo Kamila Havelková, Gambit Jihlava
H10: 1.místoJan Veselý, TJ Spartak Vla
šim
D10:
1.místo Natálie Kyselová, ZŠ Pelhřimov
H12: 1.místo Marek Bláha,
ŠK Zábřeh
D12:
1.místo Nikola Kaňková, TJ Spartak Pelhřimov z.s.
H15: 1.místo Luká
š Zeman, TJ Spartak Vlašim
Elo do 1500:
1.místo Pavel Jurček, TJ Spartak Pelhřimov z.s.
Elo nad 1500:
1.místo Petr Miřácký, TJ Spartak Pelhřimov z.s.


Hlavní cenou byl pro všechny hráče byl obří dort ve tvaru pěšce, který měl být v rámci festivalu zaregistrován jako rekordní dort a tím měl být překonán rekord z loňského roku. Sponzorem tohoto dortu byla jako loni společnost Domácí jídelna s.r.o.. Po dokončení ho tvůrci stačili ještě vyfotografovat, takže víme, že byl opravdu krásný, ale bohužel nevydržela forma na dort a dort se nahnul a nebyl schopný převozu, takže na místo konání turnaje byl dopraven již naporcovaný, tím nemohl být přeměřen a tudíž rekord nebyl překonán. Přesto dort byl výborný a všem moc chutnal.

Rekord sice nebyl překonán, ale i tak turnaj měl své nej:

Nejúspěšnějším hráčem se již po druhé stal pan Petr Miřácký z domácího oddílu. Nejstarším účastníkem turnaje byl pan Alfréd Shmidt z Pelhřimova, 82 let. Nejmladší hráčkou byla 5-letá Kamila Havelková z Gambitu Jihlava a nejmladším hráčem byl 7-letý Jan Hovorka z MŠ U Stínadel Pelhřimov.


Pořadatelé ještě jednou všem sponzorům, bez kterých by se turnaj nekonal moc děkují. Zároveň děkují všem hráčům za účast, za bezproblémový chod turnaje a těší se na viděnou v příštím roce na 4.ročníku tohoto turnaje.Kompletní výsledky a pořadíŠachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov z.s.

0x 3238x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat