Norway chess 2024 opatrný mistr světa

29.05.2024 05:35 | Turnaje

Zatím nic zásadního se v Norsku neděje. Nejzajímavější je asi "bojovný mód" mistra světa, který skutečně jel na turnaj neskončit poslední.

První partie mezi Ding Lirenem a Magnusem Carlsenem moc dlouho netrvala, necelou hodinu. Na partii se můžete podívat zde:

Daleko zajímavější byl armageddon, zde Ding opět udržel Magnuse, ale to znamenalo porážku, protože bílými musel vyhrát. Na partii se můžete podívat zde:

Druhý den mistr světa Ding Liren měl bílé figury s Praggem. Zde se už bojovalo více, ale partie skončila po 31 tazích remízou. Podívat na partii se můžete zde:

Ale v následujícím armageddonu mistr světa pěkně vyhrál. Pragg si nechal moc málo času a hlavně mu nevydrželo dámské křídlo.  Partie je zde:

Magnus Carsen měl v druhém kole bílé figury a hrál s Hikaru Nakamurou, ale byla to "nic moc" remíza. Jak jsem predikoval, bude to mít Magnus ve vážných partií těžké, ale v armageddonu fenomenální Nor dominoval. Pěkné video tohoto souboje je zde

Zatím všechny vážné partie, prvního i druhého kola skončily remízou. Nicméně šťávu má armageddon. Sledování rychlých partií, kde musí bílý vyhrát je vskutku atraktivní. 

Naprosto neuvěřitelný armageddon byl v partii Firouzja x Caruana. Firouzja měl bílé a musel vyhrát, ale sehrál zahájení otřesně, stál na prohru a měl daleko horší čas, ale nakonec partii vyhrál (!!) Podívejte se na partii, která začíná zhruba v čase 4hodiny a 36 minut:

A na závěr pevné nervy Pragga:

2x 3463x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Praktickysach

Magnus dneska vyhrál. Už ho tu mnozí odepisovali na vážné. Ale ukázal, když potřebuje vyhrát, tak soupeře prostě utahá :) 

+0 /-0 | 30.05.2024 21:43

Misorfan

Ve 3. kole hraje Pragg bílými s Magnusem. Ve 13. tahu zahrál Carlsen slabě černou dámou na d7 a umožnil soupeři získat poziční převahu. Jsem zvědav, zda toho Pragg využije v dalším průběhu partie.

+1 /-0 | 29.05.2024 18:32