Norway Chess 2023 8.kolo

09.06.2023 06:25 | Zahraniční zprávy

Samé remízy a partie roku? Asi takto jsem viděl 8.kolo Norway Chess 2023.

Rychle skončila partie mezi S.Mamedyarovem a M.Carlsenem. Stejný scénář - kdo má bílé, tak rychle "utíká" do remízy s MC, tedy pokud to jde. A stejný scénář ohledně armageddonu. Magnus opět vyhrál.

Partie armageddonu je zde:

Moc se toho nestalo v partii Caruana x So. Fabi měl o něco lepší koncovku, kterou ale Wesley celkem v klidu ubránil. Neubránil ale už partii v armageddonu. Tam dlouho stál černými hrající Wesley dobře, ale přišla jedna hrubka a byl po partii. Fabi si tak "zabezpečuje" první místo.

Na záda Fabimu dýchal (a dýchá) Hikaru Nakamura. Ten sice černými remízoval s Nodirbekem, ale armageddon už neustál. Dostal skutečně ukázkovou "bombu". Jen mne mrzí, že když jsem se díval na online přenos a partie se blížila k závěru, tak najednou partii vypli a dali tam partii Aliho s Girim. Což se tedy moc nepovedlo.

Pohled Naky je zde:

Partie mezi Firouzjou a Girim byla pořádná jízda. Ali asi nestál moc dobře, obětoval (nebo byl donucen?) kvalitu a tak trochu vařil z vody. Ale úspěšně. V permanentní bleskovce udělal pak chybu Anish a musel hájit koncovku (ač remízovou) bez střelce a musel si ještě pěkně máknout. Partie skončila remízou. V armageddonu už taktické kejkle Alimu nevyšly a Anish vyhrál.A borec na konec je určitě D. Gukesh, který bílými figurami krásně porazil Aryana Tariho. Nebojím se partii označit jako "partii roku", protože to co předvedl Gukesh se jen tak nevidí.


-
. kolo -

D.Gukesh aktuálně ve svých 17. letech je 13. hráčem světa. 


Poslední kolo rozhodne. Pěkně to vyšlo na souboj Nakamura x Caruana.

Odkazy: 

Oficiální stránky turnaje

Fotky převzaté ze stránek chess.com

On-line přenos na chess24

On-line přenos na Lichess

Video rozbory Norway Chess na Robert a Petr šachy 


Robert Cvek

2x 2747x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
kraken8

Caruanův 17. tah v partii s Nakamurou, to je naprostá lahůdka. Klobouk dolů!

+0 /-0 | 09.06.2023 21:11

Remcik z Banika

Dívám se na to, Jxc5 přece nejde pro Da5 a počitač přitom plivne hned Jg5. Že by to Fabiano takhle přehlédl? 

+0 /-0 | 09.06.2023 21:20