Norway Chess 2023 7.kolo

07.06.2023 06:23 | Zahraniční zprávy

Sedmé kolo bylo velmi atraktivní a řekl bych, že "královská" partie byl souboj mezi Magnusem a Alirezou, ač remíza, měla ta partie neuvěřitelné grády.

Velmi rychle skončila partie H. Nakamura x S. Mamedyarov remízou. Asi oba borci namrskali nějakou teorii. V armageddonu se děly věci! Šak černými Naku úplně přejel, měl naprosto vyhranou pozici, ale partii nakonec prohrál! A jak to viděl Naka, video je zde:

A (šílený) armageddon je zde, jinak tam pěkně uvidíte, proč vlastně Šak prohrál:
Remízou ještě skončil souboj Caruana x Gukesh, kde se toho moc nestalo. V armageddonu bodoval Gukesh, ale...no podívejte se na video:
Vyhrál Anish Giri Aryanem Tarim. Tari nehraje dobrý turnaj, dělá hrubé chyby a nejinak tomu bylo i v této partii. Bílý měl pěšce více ve věžovce, kde ale měl černými hrající Tari dobré šance na remízu, ale stačil jeden tah 35...Vf5?? a bylo vymalováno. Giri pěkně chytil svoji šanci a vyhrál. Nutno napsat, že Anish měl techniku na jedna hvězda.

A vyhrál Wesley So, který bílými porazil Nodirbeka Abdusattorova. Tato partie se Nodirbekovi vůbec nepovedla. Hlavní chyba bylo 13...Jg4? Černý měl vzít na e4. Takto měl Nodirbek špatnou pozici a Wesley mu nedal žádnou šanci. To byla partie na jednu bránu.

-
. kolo -
Remízou skončil souboj mezi Magnusem Carlsenem a Alirezou Firouzjou. Ale to byla partie, která měla všechno. Borci rozehráli velmi netradiční zahájení. Magnus pak skvěle obětoval pěšce a nabídl i kvalitu. Vznikl chaos, kde se ale Magnus dobře orientoval a zdálo se, že vyhraje první vážnou partii. Ale Ali obětoval velmi zajímavě figuru. Byl to pořádný chaos, který nakonec skončil remízou.

V armageddonu Ali moc šancí neměl a Magnus ho přímo přejel, video je zde:
Stále vede Fabi, ale na záda mu začíná dýchat Hikaru, uvidíme, jak to všechno dopadne.

Odkazy: 

Oficiální stránky turnaje

Fotky převzaté ze stránek chess.com

On-line přenos na chess24

On-line přenos na Lichess

Video rozbory Norway Chess na Robert a Petr šachy 


Robert Cvek

1x 3187x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
indtom

zajimave Carlsen, krome pevniho kola, kde chybou prohral, v dalsich kolech vzdy klasiku remizoval, zkraceny cas vyhral, 7x za sebou, co to znamena? asi je potreba si vsadit

+0 /-0 | 09.06.2023 01:29