V nouzi poznáš Šachový svaz České republiky

24.11.2021 22:45 | Domácí zprávy

Česká reprezentace po neúspěchu na ME družstev odjíždí ze Slovinska bez Vojty Pláta, kterého nechává bez pomoci ve Slovinsku. ŠSČR nepomůže svému reprezentantovi, nechá jej bez pomoci na místě. Co na to říkáte?

Včera večer proběhla kolem nás šokující zpráva. Těžko uvěřitelná na to, aby byla pravdivá. Česká reprezentace odjíždí ze Slovinska domů a odmítne vzít sebou Vojtu Pláta. Důvod je ještě možná pochopitelný. Vojta je nachlazený a hráči mají obavy o zdraví. Nepochopitelné jsou ale jiné věci. 

 - Na místě jsou dva členové VV a nepomůžou Vojtovi Plátovi, prostě odjedou. Nepomůžou, nepostarají se o Vojtu. Odmítnou jej vzít do auta, prý protože mají v autě šachy. Zní to divně, ale šachy dostaly přednost před člověkem. Čtyři řidiči a není místo ani v jednom autě. 

- Kapitán odjede bez člena svého týmu. To je zpráva, která je tak neskutečná, že nemůže být ani pravdivá. Bohužel je to pravda. Kapitán mohl zůstat s Vojtou ve Slovinsku, mohl pomoci zajistit odvoz a dohlídnout na to, že bude Vojta v  pořádku. Místo toho odjel domů. 

- Vojta Plát si musí zařídit odvoz sám

- Nikoho ze svazu nezajímalo, jestli je Vojta v pořádku, Jestli Vojta dojel domů. Jestli se mu nic nestalo. Nikdo mu nezavolal a nezeptal se, jestli nepotřebuje pomoc a to i přes to, že na Vojtovi bylo vidět, že je nemocný.

- Žádal jsem vyjádření předsedy šachového svazu. V jeho odpovědi je pravděpodobně očividná vědomá nebo nevědomá lež, kterou zveřejním a zveřejním i odpověď hráčů. Názor si můžete udělat každý sám. 

- Předseda svazu Martin Petr byl vyzván k vyjádření. Údajně nemám právo se ho ptát na cokoliv a musím využít prostředníka. Právo, které má každý šachista u nás, nemám já. To je oficiální odpověď člověka, který měl ve volebním programu větu " Sláva šachové hry ".  Oficiálně musím napsat email LK, on to napíše na svaz, svaz to přepošle dotyčné osobě, ta odpoví sekretariátu, ten email dojde LK a on mi to přepošle. Toto je představa o fungování světa v našem svazu. Řekl bych " Sláva šachové hře" 

To jsou fakta. Teď přidávám vyjádření lidí, pomůže to každému si udělat svůj názor. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martin Petr

Mohl byste si ještě položit otázku, proč Vojtu odmítli do ČR vzít všichni přítomní řidiči české výpravy, kteří byli 4. (a ostatně, Vojta by si ji položit měl také - kvůli jeho nemoci to  opravdu nebylo...)

 S pozdravem
 Martin Petr

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Štěpán Žilka 

Michal Konopka věděl už dopoledne před devátým kolem, že s člověkem, co má silný kašel, v jednom autě nepojedu, bez ohledu na to, jestli bude mít negativní test nebo ne. Nemám důvod riskovat covid, chřipku nebo bronchitidu jen proto, aby svaz ušetřil pár korun. Nikdo by mě neodškodňoval za to, kdybych byl po návratu nemocný. Ani Honzu, který by to navíc mohl dovézt malému. Zbyněk to na místě řešil, ale kombinace nemoci a možná trochu i vztahů s ostatními hráči nepřinesly řešení. Tak jsem Vojtu u večeře informoval, že buď a nebo si Honza pragmaticky do svého auta vybral toho zdravého. Jel jsem na ME v roli hráče a zbytek není moje starost. Informoval jsem o tom kapitána v maximálním předstihu, cca hned po tom, co Vojta řekl, že nehraje a Honza mi potvrdil, že od něj slyšel během noci silný kašel. Přepravu nemocných osob není v mé kompetenci řešit a není můj problém, že na tohle není svaz připravený. Oceňuji, že Vojta nenastoupil na partii nemocný, i když by to jistě zvládl. Říkal jsem, že mohu jet s někým jiným, vlakem nebo letecky a není to pro mě žádný problém. Jenže toto řešení nedávalo moc velký smysl, protože by stále Vojta mohl někoho nakazit. Jak správně v takové situaci postupovat je otázka spíše na hygienu nebo ministerstvo zdravotnictví. Já se staral o své zájmy. Ať si dělá taková rozhodnutí a vyjádření každý sám za sebe. Lidé mají na rýmičku různé názory.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vojta Plát psal emailem lidem na šachový svaz:

Pisi z Brna, takze jsem se do CR dostal. Celou cestu jsem premyslel, co jsem udelal tak hrozneho, ze jste me nechali samotneho ve Slovinsku? 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ohledně cestovních nákladu email od Michala Konopky, jen potvzuje že šlo o nemoc

Ahoj,
jsem rád, že ses dostal zpátky do ČR. Podle zpráv, které se ke mně dostaly, Tě nikdo nechtěl vzít, protože jsi byl nemocný a nechtěli riskovat, že by se od Tebe nakazili. Vzkazoval jsem, že v nejnutnějším případě můžeš jet zpátky vlakem nebo autobusem a náklady Ti proplatíme. Nevím, jestli se k Tobě tato informace dostala. Každopádně Ti můžeme proplatit náklady na zpáteční cestu do výše ceny za vlak nebo bus ze Slovinska. 

Zdraví Michal
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ještě jedna reakce Vojty Pláta, byla by škoda kdyby zapadla. Email určen M.Konopkovi a P.Martinovi

Ještě k té cestě vlakem nebo autobusem...Takže lepší infikovat o dost více lidí v buse či vlaku než pár lidí v autě? Když to teď tak čtu, tak je to vlastně úplně postavené na hlavu. Byl bych rád, kdyby se to rychle uzavřelo a nechalo být. Opravdu nevím, že bych se dopustil něčeho hrozného při ME. Pokud se vzpomene alkohol a napíše něco špatného veřejně o mně, tak zveřejním fotky jiných reprezentantů. Když jsem psal Martinovi Petrovi, zda by mě Kristýna nemohla hodit do Ljubljane na autobus, tak jsem se dočkal záporné odpovědi. Nevím, že bych Kristýně něco udělal při ME, opravdu netuším. Těch 100 km po dálnici by snad zvládla. Potom jsem zkusil ještě Sikoru, ti měli plné auto online šachovnic. Poláka jsem se samozřejmě ani neptal, to mi přišlo zbytečné. Od vás mi nepřišel jediný email, od kapitána jediná zpráva, vykašlali jste se na mě a kdybych se dnes ráno neozval z Brna, tak vás ani nezajímá, zda jsem dojel v pořádku. Psal mi Štěpán, že se mnou neměl problém, až poslední den, když jsem ho poslal někam po tom, co mi řekl, že s nimi nejedu. Takže opravdu nevím, co jsem provedl tak hrozného na ME, že jsem byl ponechán nachlazený v cizí zemi bez jakékoliv ochoty z vaší strany mi pomoci. V noci jsem pak z naštvanosti brečel a říkal si, že prakticky cokoliv udělám, tak to bude špatně. Umím přiznat chybu, ale zrovna teď se cítím naprosto nevinně. Byl bych rád, kdyby mému kamarádovi byla adekvátně zaplacená cesta(benzín dle tabulek + náklady na dálniční známky za 25 eur). Nic jiného nežádám. Pokud se ale budete kroutit, vymlouvat a psát veřejně věci, které nebudou pravda, tak nemám problém napsat na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a nechť si udělají obrázek oni o tom, zda je vhodné dávat peníze na šachy, když se pak ani nezajímáte o reprezentanta v cizí zemi a necháte ho tam na pospas osudu. Pokud vám to furt nedochází a cítíte se nevinní a vidíte chybu jen ve mně, tak vám popřeju hodně štěstí v případném vysvětlování vyšším institucím. 

Přeji hezký zbytek dne,

s pozdravem Vojtěch Plát

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale absolutně nechápu a nerozumím,: 

Jak je možné, že kapitán odjede domů bez svého hráče? 

Jak je možné, že dva členové VV, kteří jsou na místě nepomůžou a odjedou domů? 

Jak je možné, že předseda svazu očividně lže a svaluje vinu nepřímo na Vojtu? 

Jak je možné, že se nikdo z ŠSČR se nezajímá jak Vojta dojel? Jestli je v pořádku a co je s ním? 

Jak je možné, nechat nemocného člověka v cizí zemi a s vědomím předsedy svazu odjet domů?

 To vše za tichého souhlasu a s vědomím Martina Petra. 

Toto celé je neuvěřitelné selhání kapitána, organizačního týmu, ale i předsedy svazu Martina Petra. Neumím si představit situaci, kdybych vyjel s oddílem na turnaj do zahraničí a nechal tam jednoho hráče. Nikdy bych neodjel domů bez jednoho z nich. Horší je i to, že ten člověk byl nemocný a potřeboval pomoc. 

Kapitán české reprezentace by podle mě měl odstoupit a Martin Petr by si mohl vzpomenout na hlavní důvod, proč chtěl dělat tuto funkci a kam vede šachy u nás. Předseda svazu odpovídá za celý svaz a tady svaz očividně lidsky selhal.  

V nouzi poznáš přítele. V nouzi poznáš i Šachový svaz České republiky. 

324x 34825x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (324) Aktualizovat
JirkaH

Chápu, že Vojtu nemá nikdo rád. 

Ale nechápu, jak se na něj můžou všichni takhle vykašlat. 

 

+0 /-0 | 01.12.2021 22:45

platini23

https://chess-results.com/tnr592944.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=29

Jedná se o stejného Petra Novotného, co v tomto článku psal proti mně nesmysly?

Podle mě jo, protože tohle není úplně normální. Ale kdo ví, třeba ho jenom nechtěli vzít do šaliny.laugh

+0 /-0 | 28.11.2021 01:30

JanV

Magnus Iana rozmlátí, to je jasný. Ale to vůbec neznamená, že to bude nuda. :-) Víc se ale těším na zápas Magnus-Ali.

+0 /-0 | 25.11.2021 20:48

platini23

Dědku kliiid. Radši řekni, koho favorizuješ na Mistra Světa, zítra to začíná a taky se na to těším. Snad nebude nuda a bude to řežba!

+0 /-0 | 25.11.2021 20:31

Dědek Plesnivý

Stavěl jsem se na stranu Vojty, fandil jsem mu, aby dosáhl respektu a spravedlnosti, ale přečtení těch jeho příspěvků mě natolik otrávilo, až je mi to vlastně jedno. Evidentně došlo k usmíření, ale ten ban jste mu mohli zachovat, myslím, pro jeho dobro. Už aby začalo MS, co se děje v Česku je kompletní ostuda a šachová žumpa.

+0 /-0 | 25.11.2021 20:26

JanV

25.11.2021 20:07 | platini23

JanV = Jan Vymazal, ŠK Ostrov. Nikdy jsme se nesetkali. :-)

+0 /-0 | 25.11.2021 20:24

platini23

https://www.praceamzda.cz/predpisy/7421/text/cast/7?effect=31-12-9999#cast-sedma

(4) Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí nejméně u a) jednostopých vozidel a tříkolek 1,20 Kč, b) osobních silničních motorových vozidel 4,40 Kč. při použití přívěsu k silničnímu motorovému vozidlu zaměstnavatel sazbu základní náhrady za 1 km jízdy zvýší nejméně o 15 %. Tato sazba základní náhrady se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.

Kamarád, co mě přivezl, tak mi říkal, že mu svaz nabídl 4 koruny za kilometr. Možná by si to měl svaz opravit, když to tak je i v zákoně. Ale má to cenu se kvůli pár stovkám hádat? Sbírka je zbytečná, ale pokud by nějaká byla, tak bychom peníze dali na turnaj nebo mezi potřebné. Takový dárkový koš s gothajem a krabicovým vínem pro pana Fialu by byl jistě krásný vánoční dárek :) Já bych byl rád, kdyby svaz jasně řekl, kdo za to byl zodpovědný. Tak snad se dočkáme. Dotyčného bych z funkce nutně nevyhazoval, ale dal mu třeba k úhradě tu cestu. Doma jsem byl jinak tak o 12 hodin později než normálně, což není tak hrozné. Jen mě mrzelo, že jsem musel napsat první mail s tím, že už jsem v ČR...že se mi do té doby nikdo ze svazu neozval s tím, zda jsem na cestě nebo zda jsem třeba v pořádku dorazil, to mě na tom všem nejvíc mrzí. Kdybych nenapsal první já, tak se mi možná neozval nikdo do dneška. Rezignace nejsou snad potřeba, bohatě stačí ta moje. Jinak jestli nick JanV znamená Jan Vaňáček, tak mi bude stačit, když nadále zůstanete věrní šachům za Lysou nad Labem :)

+0 /-0 | 25.11.2021 20:07

JanV

@Vojta Plát - Co vám udělali po ME byla všivárna, i kdybyste byli náhodní známí. Vzhledem k tomu, že šlo o státem sponzorovanou oficiální akci Šachového svazu ČR, tak to je rozhodně minimálně na pár rezignací, lidsky to nicméně vůbec nechápu.

Někdo tady navrhoval sbírku, pokud by svaz pokračoval ve vytyčených liniích a odmítl vám zplatit za cestu autem. Pár stovek přihodím.

Jinak to musí být dost náročné, ustát takové sviňstvo - tak se držte, fandím vám.

+0 /-0 | 25.11.2021 18:28

Petr Koutný

Mě mrzí to co se stalo ve Slovinsku. Není to reklama pro šachy a uvidíme co další dny přinesou. Máme tady šílenou věc, kdy reprezentace odjede domů bez reprezentanta. Tak a teď, kdo vezme na sebe osobní odpovědnost? 

+0 /-0 | 25.11.2021 16:18

platini23

To 19.místo nemuselo být. Stačilo, aby Honza dotáhl tu vyhranou pozici v posledním kole a ještě by snad byly dotace. To by byla teprve odezva...Škoda.

+0 /-0 | 25.11.2021 16:11

pawel

Toho se tu urodilo..

Cesta do hlubin zákulisí výpravy,

to je to 19.místo ještě v cajku,

si musí říci věrný fanoušekczech flag.

+0 /-0 | 25.11.2021 16:07

platini23

Tak teď jsem si na milion procent, že až na jednu věc se mnou Honza ani Štěpán neměli na ME problém. Uf.

Spíš ty řečičky tohoto typu:

Martin Petr, 

Mohl byste si ještě položit otázku, proč Vojtu odmítli do ČR vzít všichni přítomní řidiči české výpravy, kteří byli 4. (a ostatně, Vojta by si ji položit měl také - kvůli jeho nemoci to  opravdu nebylo...) 

nejsou tak zcela pravdivé a teď teprve tuším, od koho přesně pochází. Jsem rád, že to není Štěpán ani Honza, i když jsem si to původně myslel. Promiňte kluci a zároveň by se měli omluvit někteří diskutující, například hyena Petr_Novotný. V mých očích je to vše vyřešené a uzavřené. Nechť si na svazu vyvodí závěry, proč jsem ve Slovinsku zůstal. Protože prostě za to zodpovědný někdo byl. Akorát nevím kdo, to ať určí jiní. 

+0 /-0 | 25.11.2021 15:56

platini23

Kromě toho, že jsme si občas zašli na pivo, tak nevím, co jsme udělali tak hrozného. Jo, chtěl jsem pochcat auto Polákovi :-D Ale toho jsem se na odvoz neptal a on moc dobře ví, že si to za ty emaily před ME zasloužil. Škoda, že mi to nešlo, toho bych upřímně vůbec nelitoval. 

+0 /-0 | 25.11.2021 15:19

Petan

Re platini: Mazání článků není dobrý nápad. To už tady v minulosti bylo a moc důvěru to webu nedává. Když už novinář něco napíše, tak si za tím má stát. Takže spíše než mazat je lepší si nejprve zjistit infirmace a pak napssat něco rozumného než zbrkle udělat nějaký senzační článek a pak jej korigovat. A tady je téma "organizace dopravy reprezentantů" tak závažné, že by byla škoda něco mazat a dělat že bylo vše v pořádku. Nota bene když už i svaz připustil, že reprezntační akce neproběhla zrovna příkladně.

+0 /-0 | 25.11.2021 15:15

platini23

Když to bude tak, že se bude psát hlavně o šachu a o případných problémech, tak prosím. To bude jedině dobře. Ještě by to chtělo nějakého korektora a bude to dokonalé. Pak nebudou mít lidi na co poukazovat. Pro vyřizování si účtů není tento server správný, to vám za to přeci nestojí. Určité věci jako nechání reprezentanta(vlastně aktuálního mistra ČR) v cizině po skončení repre akce by se měli lidé dozvědět. Pak by se mohlo lehce stát, že by to všem přišlo normální a dělo by se to běžně i na dalších akcích. Petr Koutný rozhodně nechce rozbroje, sám mi to včera říkal a klidně tento článek po pár dnech smaže a vyšumí to do ztracena. To už nechám na něm.

+0 /-0 | 25.11.2021 14:38

Pedro Morales

Peře vy ste nej. Moc díky za to děláte pro šachy. Pedro

+0 /-0 | 25.11.2021 14:36

Petr Koutný

Sledovanost těchto stránek je na rekordních číslech. Když si vzpomenu v jakém stavu jsme tyto stránky přebírali a šli do podnájmu. Pak to riskli a koupili je s tím, že buď to vyjde a nebo ne. Přes stovky chyb, přes stovky přešlapů a tolikrát jsme museli padnout na zem, abychom se zvedli a šli dál, tak dnes to vidím jako životní rozhodnutí jít do toho a tyto stránky koupit. Když se podívám na tento rok, tak jen Meteleskum Bleskum jsme sponzorovali cca 30 000kč a ostatní turnaje bude opět částka kolem 30 000Kč. Například Memoriál Kováře, Bleskový den M.Jurky, Turnaj dvojic, turnaj Davida Židlického, školské turnaje.Příští rok už jsem slíbil podporu turnaje v Litovli, Prostějově a určitě to nekončí. Náš grantový program bych chtěl zdvojnásobit a jednou jej mít větší, než který dává náš svaz. To vše je možné právě díky tomu, že nás sledujete, podporujete a koukáte na nás. My to šachům u nás vracíme. Díky moc. Petr

+0 /-0 | 25.11.2021 14:05

platini23

Petře Koutný, doufám, že dostanu vánoční prémie za zvýšení sledovanosti, když už možná dostanu pokutu za porušení životosprávy na ME :-D

+0 /-0 | 25.11.2021 13:17

platini23

Kašlu na žaloby a všechno. Muselo se udělat trošku haló a zakecat můj a Honzův špatný výsledek přeci sadwink

+0 /-0 | 25.11.2021 13:03

Pedro Morales

Skandíl. Jak něgdo někoho může nemocnýho nechat samotnýho a odjet? Chudák pan Plát. Bich svaz žaloval!

+0 /-0 | 25.11.2021 13:01

istr

No, podle toho, co tu viselo v noci si tam chlapci udělali docela peklíčko. U to větší respekt k výkonu Davida a Vana.

+0 /-0 | 25.11.2021 12:48

Zdeněk Janda

Davide, souhlas

+0 /-0 | 25.11.2021 11:14

david brazina

Zdenku, mi hlavne prislo od lidi na svazu nepochopitelne, ze mu odmitali proplatit navrat domu po vlastni ose (autem), protoze mel vyuzit hromadnou dopravu (a to i presto, ze duvod proc ho odmitli spolucestujici byla mozna nemoc) a tim potencialne ohrozit mnohem vetsi pocet lidi. Tohle si primo zada o reakci vyssich autorit, protoze timto vlastne svaz vybizel Plata k moznemu sireni nakazlive nemoci a pokud vim, tohle uz trestny cin je.

+0 /-1 | 25.11.2021 10:48

david brazina

maxi, 10:26 | david brazina

+0 /-1 | 25.11.2021 10:43

Zdeněk Janda

Ani nemám sílu to vše číst. Je to neuvěřitelné a těžko pochopitelné. Nevěřím , že nebrání Vojty domů byl jeho kašel . Když se chce, tak jde všechno . A Vojta by jistě udělal vše pro to, aby spolujezdce nenakazil - respirátor, časté větrání apod. To by doktoři v ambulancích nemohli pracovat vůbec. Hlavně se z toho covidu nepotentočkovat. Fascinuje mě, kolik lidí z toho zblblo. A nechápu, proč Svaz , vyzývající kapitány ke kontrole očkování apod, vědomě porušuje ZÁKON. My opravdu nechceme žít v právním státě?

+0 /-0 | 25.11.2021 10:36

david brazina

Dobrý den všem. Prosím za pochopení, že jsem některé - a to i souvísející a korektní - příspěvky smazal. Bylo to z toho důvodu, že si myslím, že tyto konkrétní příspěvky, by měl v první řadě posoudit svaz a lidé kterých se to primárně týká, neboť už se jedná o velký detail, který se týká i nezučastněných osob, které je potřeba chránit před veřejnou diskuzí.

Hezký den

+0 /-1 | 25.11.2021 10:26

Krolop

Buďme jako je naše nová vláda a někdejší proletáři. Nerozdělujme se, ale naopak spojme se!

+0 /-0 | 25.11.2021 08:20

Krolop

Inu, když ti zdraví trochu chátrá, chce to pivo, brufen a dobrá játra.

+0 /-0 | 25.11.2021 08:13

Krolop

Z celé diskuze mám dojem, že se šachy na té nejvyšší úrovni hrají bez šachových figurek a šachovnic. Tedy, alespoň u nás v Česku.

+0 /-0 | 25.11.2021 08:03

Carlos

Je vidět, že kapitán reprezentace ZH si vybral správné hráče, podařilo se mu je stmelit a jen shodou okolností jsme nedosáhli historického úspěchu na ME. 

Tipuji, že jak on, tak M.Petr budou po prosincovém jednání VV nadále pokračovat ve své snaze zlepšit postavení šachu, protože mají vůli pro šach něco stěžejního udělat...

+0 /-0 | 25.11.2021 06:25

ciki333

Díl III. Vyjádření GM Pláta k nedělním událostem, chronologicky step by step…

"Utvrdil jsem se v tom, že šachisté nemají všech pět pohromadě. Mimochodem, teď jsem zavřenej doma, kašlu a doléčuji šrámy. A na závěr jedna poznámka. Pokud jsem tak „problémový,“ ať mě nikdo nenominuje. Já se o to neprosil. Chtěl jsem „jen“ hrát šachy za ČR, jak nejlépe umím. Každý má nějaké podmínky, které mu vyhovují, a za kterých hraje lépe. Pokud se jede na ME s vnitřním vědomím spoluhráčů, že Plát není žádné „terno“ a vlastně ho do týmu nechtějí, dokáži to pochopit. Potom mi ale hlava nebere, proč mě vlastně činovníci nominovali. To mám jako sám automaticky účast v národním týmu odmítat? Asi jo, takže od nynějška říkám…ať hrají jiní, já to nějak přežiju."

Vojta Plát

+0 /-1 | 25.11.2021 01:55

ciki333

Díl II. Vyjádření GM Pláta k nedělním událostem, chronologicky step by step…

„Jestli já jsem hulvát a sprosťák, tak vy jste amorální hovada, pokud s tímto jednáním souhlasíte. I když jsem si na ME dal pár piv, tak na tom nevidím nic špatného. Když žádný výraznější problém nenastal. Pokud se bude vytahovat na mne nějaká špína, pak i já oplatím stejnou mincí. Od holek jsem se držel dál a nijak je nepopichoval. To byla jedna z podmínek mé účasti, jestli si dobře pamatuji. Opravte mě, pokud jsem toto ustanovení porušil. Nemám to zapotřebí a pevně doufám, že blbosti vytahovat na světlo nebudou ani ostatní. Nejsme děti…Pokud si někteří myslí, že jsem byl ten špatnej na ME jen já, tak se šeredně pletou."

Vojta Plát

+0 /-1 | 25.11.2021 01:33

ciki333

Díl I. Vyjádření GM Pláta k nedělním událostem, chronologicky step by step…

„Pan Štohl mě potkal až v neděli po závěrečném 9. kole, kdy už bylo rozhodnuto, že s nikým domů nejedu. Původně jsem ležel na pokoji a chtěl spát…Ale pak jsem se na to vykašlal a šel na afterparty, kde slavili medaily například Francouzi. Zde jsem potkal Igora (pozn. Štohla) s Monikou. Měl jsem v sobě Ibalgin a jako správné „hovado“ jsem ho zapil alkoholem. Někdy mi je všechno tak nějak u prdele, ale po tom nikomu nic není. V pondělí už jsem hotel neměl, tak jsem seděl v baru a čekal na kamaráda. Komentář Štohla mne jen usvědčil v přesvědčení, že i bývalý spoluhráč není úplně při smyslech. Igore, pokud souhlasíš s nějakým kašparem a myslíš si, že mne bylo správné nechat ve Slovinsku (mimochodem si mě odmítl i ty s odůvodněním, že jsi plný) dle tvého vyjádření bez ohledu na to, že jsem zdravý, nebo nachcípaný (nemocný je asi silné slovo), tak si jednu lískni. Tady jsme na ME, ne na vesnickém rapidu. Šokuje mne, jak si to někteří lidé dokážou omluvit.“

+0 /-1 | 25.11.2021 01:21

selskyrozum

V dnešní době je moderní nabalovat na jasné otázky (na něž jsou zřejmé odpovědi) spousty balastu, buď proto, že dotyčný není schopen soustředěně k věci komunikovat (třeba jistý dvojministr) nebo prostě proto, že chceme něco zakrýt (jeho nadřízený). Prosím, nebuďme tady politici a nezamotávejme klubko více, nežli je nutné. Co pil Vojta v baru a proč byl v baru a jestli je to bezohlednost jsou totiž právě jen tím balastem, stejně jako jeho minulost, kdo byl opilý a kdo se s kým nekamarádí. Základní otázka: Je správné nechat reprezentanta v cizí zemi a odjet bez něj: NENÍ. Případně podotázky: Je správné nechat reprezentanta v cizí zemi a odjet bez něj, pokud se neprovinil ničím jiným, než kašlem? NENÍ Je správné nechat reprezentanta v cizí zemi a odjet bez něj, i když byl už zase zlobivý kluk? NENÍ Matice je to tedy poměrně jednoduchá. Tohle při normálním myšlení neuděláte ani psovi, natož pak člověku. Pokud kvůli extra velkým rozbrojům a utajeným důvodům prostě kolegu odvézt nelze, pak je namístě zajistit mu ubytování a odvoz (i třeba za dva dny) a ideálně někoho, kdo s ním zůstane, protože kdyby se z kašle stal záchvat a ten kluk se udusil, tak si milý kapitán taky může způsobit potíže, které si ani neumí představit. Pokud bychom řešili poslední premisu (tedy, že Vojta zase “zlobil”), i pak je přece správné mu pomoci (tedy nezachovat se jako on) a až doma věc řešit. Podotýkám, že o “zlobení” nevím a jedná se pouze o logickou úvahu. Pokud bychom řešili to, že měl kašel a “nezlobil”, pak je (viz odpověď výše) také důvod mu pomoci (to, že se očkovaný bojí očkovaného, je pouze další balast, který na věci nic nemění). Základní otázka: Kdo nese zodpovědnost? Od toho tu přece máme kapitána. I v krajském přeboru je kapitán tím, kdo řeší soupisky (viz stavění hráče z formy) i odvoz. Ve firmě (kde se nerozděluje tým na na hráče a kapitána, ale na zaměstnance a manažera) taky nese odpovědnost příslušný manažer. Proto má větší plat a když se něco pokazí, zaměstnanec většinou zůstává, zato manažer obdrží vyhazov. Pro mne osobně není zklamáním Vojta, dokonce ani hráči, kteří měli mezi sebou rozepře, ale právě kapitán, který měl věci řídit. Ať už u soupisek (ono je tak težké zavolat rozhodčímu, dojít někam kde funguje net atd.) nebo u odvozu (kdy evidentně neřešil nic). Poslední základní otázka: Měl by kapitán vyvodit zodpovědnost a rezignovat? ANO (už předevčírem). Takhle jednoduché to celé je přátelé. Že se nakonec nestane nic, je už jiný příběh… Osobně se přimlouvám za to, tomu chudákovi klukovi uhradit aspoň cestu a pár babek navíc jako omluvu a klidně se připojím k případné sbírce. Prima večer/ráno

+0 /-0 | 25.11.2021 01:10

Jirikovka@post.cz

Pane Koutný všechno se dozvíme 12.12. To,že jste odsoudil opuštení GM Pláta v cizí zemi je velice správné! To se nedělá! Všechno se mělo řešit už na místě! Aby se GM Plát dostal vpořádku domů!

+0 /-0 | 25.11.2021 00:31

Jirikovka@post.cz

Samozřejmě! Pokud v pondělí neměl už nárok na hotelový pokoj ,tak musel sedět v baru! Jak to bylo,ale v neděli když byl nemocný! To také seděl v baru? V Cattezu byl jistě obchod s potravinami! Tak v neděli nakoupím v obchodě potraviny,zajdu si na hotelový pokoj,pustím si TV,ale jako nemocný do baru nejdu!

+0 /-0 | 25.11.2021 00:26

david brazina

souhlasim, taky jsem si s nim psal a psal normalne, zadne opile blaboly. na chlast to svaz neukeca. a skutecne jsem zvedavej jake dusledky z toho vyvodi

+0 /-0 | 25.11.2021 00:20

ciki333

25.11.2021 00:04 | david brazina

Já jsem s Vojtou hovořil telefonicky v pondělí ve večerních hodinách cca 45 min.

Ano, seděl smutný v baru a řešil, jak se dostane domů. Na hotelový pokoj již neměl nárok. Tak se ptám. Měl na odvoz čekat mraky hodin venku, v zimě? Asi ne, že jo? Mohu zde místopřísežně prohlásit, že vzájemný dialog probíhal normálně a GM Plát nejevil známky nějaké opilosti. Šachová veřejnost si bohužel v konotaci s Vojtou vždy představí chlast, ale toto ne vždy platí. Víc bych se v této politováníhodné "aféře" nerýpal...

+0 /-1 | 25.11.2021 00:14

Jirikovka@post.cz

Osobně by mě zajímalo zda bar v kterém GM Plát seděl celý den byl kuřácký nebo nekuřácký! Pokud byl kuřácký a normálně se tam kouřilo,tak to by bylo silné kafé pro nemocného s kašlem aby byl v takovém prostředí!

+0 /-0 | 25.11.2021 00:08

david brazina

ciki, uprimne bych asi taky nebyl uplne schovivavy pokud by me cekalo x hodin v aute s ozralym chlapem co by delal bordel... Ale tohle nebyl ten pripad. Podle toho co vim, a co jsem cetl, slo jen o to, ze ostatni nechteli riskovat jizdu s nemocnym clovekem, tomu se taky vubec nedivim. Spatne bylo to, co se delo pak, to je, ze nikdo s nim nepockal a nikdo se nenamal mu zaridit nahradni cestu. a ve finale jeste mu odmitali proplatit naklady na cestu zpet s tim, ze mu porplati jen castku odpovidajici preprave hromadnou dopravou. 

+0 /-1 | 25.11.2021 00:04

ciki333

24.11.2021 23:46 | igors

"Naposledy som ho videl v nedeľu po poslednom kole niečo pred polnocou práve v bare - nepripadal mi príliš chorý, zato bolo z neho výrazne cítiť alkohol."

Vy jste k němu, pane doktore, čichal? Nebo to říkali jeho týmoví kolegové? Souhlasím s tím, že Vojta je pořád tak trochu "puberťák." Ale neměl lehké dětství, proto by byla na místě určitá shovívavost...

+0 /-1 | 24.11.2021 23:59

Jirikovka@post.cz

23:46! Konečně výpověď přímého svědka pana igorse! Je to první svědecká výpověď z ME bez spekulace! 

+0 /-0 | 24.11.2021 23:58

david brazina

Pane Stohle, zrovna vy na Slovensku vidite dusledky toho, ze se z ockovanych delaji bezinfekcni lide. Stejna nesmyslna situace je vsude v Evrope. Plat je ockovany, alespon mi to psal. A pokud je mi znamo, segregacni omezeni se tykaji pouze neockovanych takze z tohoto pohledu neni zadny duvod aby Plat u toho baru nesedel. Ale samozrejme ze vas nazor jako ucastnika beru. Jen mi pak nejde do hlavy, proc ve veskere komunikaci mezi ostatnimi hraci a Platem o alkoholu neni ani zminka, ale jde jen a pouze o projevy jako kasel... 

+0 /-1 | 24.11.2021 23:56

ciki333

To měl Vojta proležet celou neděli v posteli a pít vodu z vodovodního kohoutku? Je vidět, mudrcové, že jste nikdy nebyli na služební cestě v zahraničí. Ve ****hotelu na pokoji máte sice minibar, ale džusy, minerálky...jsou v pidi balení 0,2 resp 0,3 l, přechlazené a za horentní sumy. Logicky tedy Vojta šel do baru, občerstvit se (čaj, pivo, bageta). Kdyby kapitán Hráček nestál za starou belu, donese mu minerálku a jídlo na pokoj. 

+0 /-1 | 24.11.2021 23:48

paulz

Davide, pokud by můj zdravotní stav byl stejný jako u Štěpána, tak bych to řekl taky.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:46

bonusov

ČR repre mala dobre výsledky, dokázali napr. poraziť Čínu, olympiáda super. Zabudlo sa velmi rýchlo. Výsledné 19.miesto nie je žiadna katastrofa, (7miest nižšie ako bolo nasadenie v turnaji). Chýbal 1/2 bod a bolo by to veselšie. 3 hráči hrali nad svoje možnosti. Vojto ako aktuálny majster ČR, nejaké body uhral. Mierny pokles formy mal, ale zase nič tragické. Skôr som čakal, že bude hrať 3.sachovnicu. Vybuchla 1 šachovnica a aj pokles športovej formy sa stáva, takže ani tu nie je čo vyčítať, každému sachistovi sa to stane. Kapitán určuje zostavu OK Boli aj dobre, aj horšie okamihy, mate na com stavať. Myslím si, že zväz a reprezentanti musia ťahať spolu, pretože navzájom sa reprezentujú, zároveň svoju krajinu. Niektoré veci radšej vyriešiť v súkromí, ako vynášať na svetlo, ale každý preferuje iný spôsob, čo je OK. Všetko má svoje pre aj proti. Ak to bolo naozaj tak, že tam Vojto ostal a nemal ho kto zobrať domov, tak to je dosť cez čiaru. Na jeho mieste by som išiel domov taxíkom (ak nebolo iné riešenie) a nechal si preplatiť cestu. Nečudoval by som sa mu, ak by viac nehral za repre. Chápem aj hráčov, ak ho nechceli zobrat a báli sa o zdravie, ale nechápem, ako takú situáciu nejde vyriešiť na mieste. Toto by sa v dobrom kolektíve nemohlo stať.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:44

Jirikovka@post.cz

Schůzovat ma ŠSČR až 10.12! Výsledek podle Pavla Ch.bude 12.12! To je hrozně odedneška dlouhá doba! To je ještě víc jak 14 dní spekulací! Jsem zvědav co se v tomto článku bude 14 dní spekulovat!

+0 /-0 | 24.11.2021 23:43

david brazina

a jak bys to videl? fakt by me to zajimalo. rekl bys mu na veceri ze nejede domu, resp zpet do CR, protoze kasle? protoze to byl jedinej duvod. alespon podle komunikace o ktere vim.

+0 /-1 | 24.11.2021 23:40

paulz

Davide a já se Ti snažil vysvětlit jak by jsem viděl Vojtu být na místě třeba Krejčího. Možná to Honza viděl jinak, nemluvím za něho, pouze za sebe.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:30

david brazina

srdce souhlas. 

+0 /-1 | 24.11.2021 23:23

david brazina

pavle, a ja jsem se ti snazil vysvetli, ze pokud mi neni dobre, neznamena to ze jsem na umreni a lezim v posteli s teplomerem v puse, 

+0 /-1 | 24.11.2021 23:22

Dědek Plesnivý

Být to můj syn, tak den na to jedu na svaz a přede všemi tam vlepím předsedovi facku přes celou hubu.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:20

paulz

Já napsal Petře jasně, pokud nebyl ozraly měli ho vzit domů. Pokud byl, tak je problém na jeho straně.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:15

srdce

Vkaždém případě je tu neomluvitelné lidské selhání. Na druhé straně =to jak se zachoval pan Pavel Brácha si zaslouží velké ocenění.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:11

paulz

Davide, a Ty jsi někde četl, že snad schvalují, že ho tam nechali. Já pouze napsal co si myslím o tom nehrat pro nemoc a pak sedět v baru. Pokud nebyl ozraly tak ho měli vzít domů.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:04

Dědek Plesnivý

Klidně ať se řeší i přístup Vojty, ale podle mě je daleko závažnější ta situace, že sbalím kufry a klidně nechám nemocného spoluhráče v cizí zemi jako nějaký odpad. Tohle není film, ani hra, není to ani vtipný a argumenty typu, že předseda za nic nemůže, může za vše, protože je hlavním velitelem, který se má sám od sebe zajímat a starat o průběh i o atmosféru mezi hráči. Neudělal nic a dále nekomunikuje, používá nějaké prostředníky, hraje si na nějakou šlechtu nebo co, a takový vrchol neprofesionality, tohle psycho může příště odradit od repre i zbytek týmu.

+0 /-0 | 24.11.2021 23:04

david brazina

nestacim se divit, dochazi vam dvema, ze je par stovek kilometru od domova? dochazi vam, ze pokud jste nekde na hotelu, je uplne jedno jestli sedite v posteli nebo u baru? naopak, u toho baru mate aspon kolem sebe lidi kteri vas rozptyluji? kdyz nemuzu do prace, jsem v posteli, jsem doma, dojdu si do kuchyne uvarit caj, namazat rohlik, muzu to udelat na pokoji v hotelu?... a ze si dam pivo na baru a co tam mam delat sest hodin? nejste nahodou po nekolika davkach na kovid? nekde jsem cetl, ze lide po tom ztraceji soudnost, nebo kazdy komu neni dobre hned lezi s teplomerem v puse v posteli?

+0 /-1 | 24.11.2021 23:01

Petan

Obhajovat, že reprezentant, který nemůže hrát protože je marod sedí v době zápasu v baru a pije pivo je neuvěřitelné. Je to podobné, jako kdybych byl na neschopence , šel bych do hospody na pivo, potkal mě tam můj šéf a já bych mu řekl - co mám dělat, když nemůžu pro nemoc chodit do práce a nudím se doma. Jsem zvědav, jak bude vypadat hodnocení VV ŠSČR - šachista neschopný hry je schopný lemtat pivo v baru, kapitán nechá hráče který je evidentně z formy odehrát 6 partií, v covidové době nikdo neví co se bude dělat pokud někdo onemocní, kapitán nechá hráče v zahraničí a nezajímá ho jak se dostane domů - no bude to veselé čtení..  

+0 /-0 | 24.11.2021 22:49

paulz

To Davide, ano neměl sedět jak blbec v baru když nemohl hrát kvůli nemoci partii, co je na tom nepochopitelné?

+0 /-0 | 24.11.2021 22:40

paulz

Petře, předseda svazu to měl samozřejmě řešit jinak než hloupým vyjádřením, to je samozřejmě jasné.

+0 /-0 | 24.11.2021 22:38

david brazina

pavle, tohle myslis fakt vazne? jako co mel delat? tak sedel na baru, k tomu potrebuje aby mu bylo dobre? a jak pise petr, takze spravedlnost vezmu do svych rukou? jako fakt?

+0 /-1 | 24.11.2021 22:28

paulz

Já teda nevím, ale nehrat poslední kolo kvůli nemoci a pak sedět celé poslední kolo v baru, to by mne snad na místě třeba Krejčího jeblo, nic ve zlém....A pak se divit, že po Krejčího prohře jsou na mne všichni nasrani pac to znamená katastrofální výsledek celého družstva bez nároku na zvláštní odměny...

+0 /-0 | 24.11.2021 22:20

Petr Koutný

ano, Vojta to sám píše:  Když jsem psal Martinovi Petrovi, zda by mě Kristýna nemohla hodit do Ljubljane na autobus, tak jsem se dočkal záporné odpovědi. ( text zvýrazním v článkuVojta tím říiá, že Martin Petr o všem věděl,nezasáhl a odmítl pomoci. Do rána se nezajímal, jestli Vojta žije a při komunikaci s námi naznačil, že si za to může Vojta sám. Předseda svazu o všem věděl, odmítl pomoct a měl by rezignovat. Jestli není zaslepený funkcí, rezignuje. 

+0 /-0 | 24.11.2021 22:09

Petr Koutný

Dědek - Věřte mi, že v příštích volbách bude mít Martin Petr silného protikandidáta. Doufám, že se jednou sám sebe zwptá, proč chtěl vézt šachový svaz a když uvidí kam ho dovedl, tak snad nebude kandidovat. Když bude touha po funkci silnější, připomeneme mu tyto aféry a kam dovedl šachy u nás. Už teď snad můžu slíbit přímý přenos z volební konference. Šachy u nás potřebují změnu. Jestli předseda svazu odmítne pomoci svému reprezentatovi a nezajímá se, jestli žije a vrátil se domů. Jestli nezasáhne a nezajistí jeho bezpečný převoz do vlasti. Pak nemůže snít o dalším zvolení. To říkám veřejně. O všem co se děje byl informován, psal Plátovi sms a nepomohl. Pak ještě odpoví namísto omluvy, něcove smyslu, že si to snad Plát zasloužil. Věřte mi, že příští volby bude mít protikandidáta. A já mu připomenu vše, pod čím se podepsal a kam dovedl šachy u nás. 

+0 /-0 | 24.11.2021 22:05

srdce

Pane Koutný a to víte určitě ,že předseda svazu byl o všem informován a odmítl pomoci.

+0 /-0 | 24.11.2021 22:03

Dědek Plesnivý

Martina Petra nechce spousta lidí, on však nebude ochoten odejít, ani se o tom bavit. Jedinou možností je najít proti němu nějakou osobnost (klidně vás, nebo Roberta), která by měla šanci to dotáhnout do konce.

+0 /-0 | 24.11.2021 21:52

Petr Koutný

Když to shrnu. Řidiči odmítnou vzít Vojtu Pláta domů. Předseda svazu je o všem informován a odmítne pomoci. Nikdo ze svazu se nezajímá, jestli se Vojta v pořádku a ve zdraví vrátil domů. První vyjádření předsedy šachového svazu je lživá a při výzvě o poskytnutí informaci poruší své povinnosti a odmítne informovat veřejnost o tom, co se stalo. Poprvé za sto let odmítne výprava odvézt reprezentanta domů a je jedno, jestli kvůli nemoci a nebo to byl lynč kolegů. Důležité je to, že je to největší průšvich šachového svazu za poslední desítky let. Když si toto vše uvědomíme, musí padat hlavy. Samozřejmostí je snad rezignace kapitána a vedoucího reprezentace, to ale asi nestačí. Největší ostuda a průšvich svazu si žádá adekvátní rezignace. To je můj názor. Ale poloviční řešení a omluva tady opravdu nestačí. Zatím jsou jen slova, rezignace snad přijdou brzy. Předseda svazu by měl vzít na sebe osobní odpovědnost za toto selhání a vyvodit z toho reakci. Vina je vždy na řediteli spolku, ten odpovídá za každého a za vše. Nečekám, že dokáže pochopit, že za to nese svojí vinu. Ale snad ho okolí přesvědčí, že se zapsal černým pásmem do historie českého šachu. Minimálně až se opět pokusí kandidovat na předsedu šachového svazu, toto mu osobně řeknu na konferenci. Za toto vše nese odpovědnost předseda ŠSČR. 

+0 /-0 | 24.11.2021 21:24

wp2t

Já mám kruté a temné podezření, že tím porušením životosprávy a veškerých předpisů je Petrem uveřejněný vtip a zaslané fotky od šachových turistů. Tonoucí se stébla chytá a Svatá Lucie noci upije a dne nepřidá, to nejlepší na konec.  

+0 /-0 | 24.11.2021 19:28

wp2t

2 HumphreyvanWiden and bubblegum

Tahle multikulturní logika mě nepřestává udivovat. Zažil jsem po dost dlouhé období to samé, jen trochu z jiné strany a fakt nevidím rozdíl mezi multikulturátkami a moskevskými svazáky. Ještě by to chtělo nějakým způsobem odstranit ruský tým z takových turnajů družstev a pak už snad budete spokojeni. Nebo kdyby to náhodou rusáci vyhráli, tak by se mohlo hlasovat a to ME popřípadě zrušit. Tak to šlo přece při Slavíkovi, kdy si desetiprocentní menšina a jistá minorita toto vypískala a vyhlučela, vy když se všichni pokroví spojíte tak to dokážete určitě také.

 

 

+0 /-0 | 24.11.2021 19:20

ciki333

Dlouhodobé hraní šachu na profesionální úrovni vede k amortizaci nervové soustavy. Pokud tři členové mužstva "porušili životosprávu," čili přeloženo do češtiny chlastali, nevidím v tom až tak velký prohřešek. Alkoholici mezi šachisty byli, jsou a budou...Uvedu namátkou GM Medunu, Petra Petra (budiž mu země lehká), ze zahraničních Jobavu, Shorta, Korobova...Rvát do palice dlouhodobě varianty v počtu desítek tisíc, zlomí i ty největší charaktery. Chlast a šachy tvoří nerozlučnou dvojici po staletí. Apeluji proto na členy VV ŠSČR - buďte shovívaví při posuzování toho, co je, a co ještě není "porušením životospravy." Čtyři piva na usnutí po pětihodinové partii jsou daleko lepším hypnotikem než návykový hypnogen...

+0 /-1 | 24.11.2021 19:16

Petr Koutný

dávám ofi vyjádření svazu ke kávě, 

+0 /-0 | 24.11.2021 19:12

Pavel Ch

Ciki: Když to tak veřejně napsali, tak snad o tom nikdo nepochybuje. Jen abyste 10.12. v 23:59 neurgovali, možná budou schůzovat do půlnoci/přespůlnoc,, také jsme schůzovali do 01:30, asi někdo vytvoří zápis, tak když ne 10., tak 11. ev. 12.12. se dozvíme.

+0 /-0 | 24.11.2021 19:07

ciki333

24.11.2021 18:28 | Pavel Ch

"Zjištěné skutečnosti považuje VV ŠSČR za závažné a pověřil generálního sekretáře, aby požádal o vyjádření dotčené účastníky mistrovství. Celou záležitost bude VV ŠSČR dál řešit při svém jednání v Brně 10. prosince."

PS. Pevně věřím, pane Chrzi, že tedy po 10.12. bude šachová veřejnost obeznámena se závěry, které VV ŠSČR po pohovoru s aktéry oněch událostí učiní...

+0 /-1 | 24.11.2021 19:01

david brazina

ano, slovo nedomlrly nanuk by nekoho mohl inspirovat k nejakym stiznostem, mozna by tu i nekdo progresivne omdlel.

+0 /-1 | 24.11.2021 19:00

ciki333

24.11.2021 18:41 | david brazina

Já vím a sypu si popel na hlavu. To slovo začínající na "n" se nesmí říkat. Žijeme přeci v hyperkorekní době.smiley

+0 /-1 | 24.11.2021 18:52

david brazina

17:18 | ciki333

I kdyz naprosto souhlasim s obsahem, nemuzu souhlasit s formou, proto jsem smazal. Moc prosim o mirneni se ve vyrazech. 

+0 /-1 | 24.11.2021 18:41

HonzaSvatoš

@Pavel Ch: To je zajímavé, zmiňuje se přístup TŘÍ hráčů a kapitána mužů k plnění repre povinností. Plus "porušování životosprávy", což asi nebyla tučná jídla a brambůrky pozdě večer... Toto může být ještě hodně veselé.

+0 /-0 | 24.11.2021 18:40

david brazina

OK - jsem fakt zvedavy kdo a zda vubec, za to co se stalo bude zodpovedny a vyvodi se z toho dusledky.

+0 /-1 | 24.11.2021 18:38

Pavel Ch

Od VV ŠSČR 

 

k celému ME, tvorbě sestav, životosprávě některých, kapitánovi i k odjezdu

 

Na postupu (po události, opakuji "po" události) nevidím nic špatného ze strany ŠSČR,

 

již včera byl plánovaný on-line výbor, který rozhodl:

 

https://www.chess.cz/vykonny-vybor-svazu-k-me-druzstev/

+0 /-0 | 24.11.2021 18:28

Jirikovka@post.cz

Tady naskakují stála noví a noví nickové! Tento článek žije!

+0 /-0 | 24.11.2021 18:24

srdce

Jsem v šoku.

+0 /-0 | 24.11.2021 17:50

fifikusi

Když se v dnešní době ani kapitán šachového týmu není schopen no nebo ochoten dát očkovat....tak jak by mohl dovést zpátky všechny ovečky... vše souvisí se vším

+0 /-0 | 24.11.2021 17:48

Petr Koutný

né, to nejde vydržet:) musím dát komentář...Atmosféra v šachu se propadla na historické dno, reprezentace nechává hráče v zahraničí a sláva šachové hry je je jen slovo. Nepamatuji si turnaj, který v době Coronaviru svaz udělal.  Pro lepší komunikaci svaz vyhrožuje soudy a právníky a komunikaci si představuje, jako pokažený výtah v sto patrovém domu.  To jsem opravdu musel říct, prostě jsem to nevydržel:) 

+0 /-0 | 24.11.2021 17:47

Petr Koutný

Já si taky přihodím, Volební sliby Martina Petra...

https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2020/02/10_priorit_SSCR_pro_obdobi_2020-2023.pdf

Všeobecné zlepšení atmosféry ŠSČR musí být otevřenou organizací a lákat nové lidi. Do odborných komisí, jako organizátory turnajů, jako dobrovolníky i nové spolupracovníky a zaměstnance. K tomu je podle mě klíčové ukázat, že ve svazu stojí za to být, a tato atmosféra vzniká od aktivního a rozumného vedení. 

Reprezentace Chceme vedle Davida Navary dalšího hráče ve světové špičce! Napříč všemi věkovými kategoriemi proto musíme pracovat na motivaci reprezentantů, aby se intenzivně věnovali šachu. Velmi důležité je prohloubení vzájemné spolupráce profíků a nadaných juniorů. S motivací jde ruku v ruce zlepšení podmínek reprezentantů. U dospělé reprezentace budu prosazovat transparentní kritéria nominace na mezinárodní turnaje.

Sláva šachové hry

Musíme se neustále snažit oslovovat „nešachisty“, pořádat akce na veřejnosti, rozšiřovat šachy do škol a do školek, prosazovat je do médií. Chci dál v celém šachovém prostředí podporovat aktivity propagující náš sport formou grantového programu.

 

Nechávám bez komentáře.

+0 /-0 | 24.11.2021 17:41

Carlos

Strategická koncepce ŠSČR z 2013

Kapitola reprezentace

Co lze činit – doporučení:

Nelze činit zázraky. Kvalita reprezentace obráží koncepční práci Svazu za desítky let dozadu a není žádná cesta, jak rychle odčinit zanedbané.

1. Krátkodobé – pragmatické řešení: Soustředit se na reprezentační kategorie, které jsou v daném okamžiku používány pro dotační klíč MŠMT (do dotačního klíče se vypočítává i průměr počtu soutěží) a zoptimalizovat obsazování soutěží dotačním výnosem..

2. řešení skutečné kvality reprezentace je obsahem řady kapitol této knihy a zahrnuje zvýšený nábor mládeže, práci s ní, její motivaci, práci s talenty. Za úvahu stojí i přímé vyhledávání potenciálních kandidátů reprezentace ve spolupráci s reprezentačním realizačním týmem a jejich promyšlená podpora.

3. Koncepční řízení reprezentace: veškerá přijatá opatření je nutné vyhodnocovat zpětně s ohledem na jejich účinnost, což by měl být jeden z hlavních úkolů Výkonného výboru Svazu. Vytvoření realizačního týmu, který by se o reprezentaci staral.

 

P.S. Vkládám, aby si diskutující udělali představu, jaký pokrok VV udělal za 8 let.

 

+0 /-0 | 24.11.2021 17:40

Petr Koutný

Frank, to opravdu ale není moje aféra. Nicméně můžu vás ujistit, že stále se tento příběh vyvýjí a není u konce. Možná ještě dnes vyjde pokračování. Ale opravdu, toto co se stalo, není můj problém. Petr 

+0 /-0 | 24.11.2021 16:10

Frank

Petr Koutný by se dobře uplatnil jako předseda lidového soudu. 

+0 /-0 | 24.11.2021 16:06

rohlíkpuklej

13:15-plně souhlasím,nadávat umí,omluvit se mu moc nedaří,hraje si na chudáčka, přitom opovrhuje hloupějšími lidmi než je on sám, však jemu se to jednou vrátí.KARMAzdarma.

+1 /-0 | 24.11.2021 14:55

kraken8

Petr_Novotny 13:15:

Z logiky věci vyplývá, že považujete pana Žilku za lháře.

+0 /-0 | 24.11.2021 14:40

Petr Koutný

Honza H - na turnaji jsem byl. Sebereflexi jsme udělali. Spoustu věcí jsme si vyříkali.Něco se povedlo, něcé méně, turnaj nehodnotím špatně. Spíš tak, že příště bude lepší. Vše o čem jinak píšete, jsme udělali. Do svazu nekopu, popsal jsem situaci a přestal jí komentovat. Není můj problém, co se stalo ve Slovinsku.  A mimochodem, až nechám hráče v zahraničí bez pomoci, pak mi něco vyčítejte. teda, v životě nikdy bych to neudělal, máte pravdu nejsme jako ti druzí. A jsem za to rád. 

+0 /-0 | 24.11.2021 14:04

Petr Novotný

Prosím všechny diskutující a čtenáře, aby si náhodou nespojovali nick Petr_Novotny s mou osobou. Mé názory jsou zcela opačné, jsem znechucen skrytým a někdy i veřejným zlehčováním případu a pokusy přehodit vinu na Vojtu. Děkuji panu Koutnému za článek.

Petr Novotný Dobrovice

+0 /-0 | 24.11.2021 13:35

Jirikovka@post.cz

Pan Petr Novotný 13:15 ! Perfektní komentář!

+0 /-0 | 24.11.2021 13:35

Petr Novotný

@Petr_Novotny. Prosím, jdi někam za roh  a dej si pár facek!

Petr Novotný Dobrovice

+0 /-0 | 24.11.2021 13:29

david brazina

Petr Novotný, takže vy schvalujete to, ze se ponechal někdo komu nebylo dobře v cizí zemi? Ze i když jej tam někdo přivezl tak ho neodvezl? Ze svaz odmítal proplatit náklady na zpáteční cestu?

+0 /-1 | 24.11.2021 13:26

david brazina

HonzaH, ale to se pletete, tykani na internetu je naprosto přirozene zvlášť pokud ten kdo pise pod svým vlastním jménem reaguje na nic neříkající přezdívku. To ze zde některým vykam znamená ze vím o koho se jedná. A co se k vašemu příspěvků týče, nevím co bych dodal. Pro mě jsou lidé, co chyby a prasacke chování otáčejí poukazovanim na situace které s daným příběhem nesouvisí. chudáci. Naštěstí, jak je vidno, ne každý dokáže zkousnout, pokud se zanechá clovek v nouzi.

+0 /-1 | 24.11.2021 13:23

david brazina

Petr Novotný, tak nějak jste si odpověděl sám. Za sebe můžu rict, ze bych se strašně nerad dostal situace, kdybych potřeboval pomoc od lidí jako jste vy.

+0 /-1 | 24.11.2021 13:19

HonzaH.

pane Bražino, velice oceňuji, že již ostatním automaticky netykáte! co se týká ponechání Vojty ve Slovinsku - tam se shodneme, že to rozhodně byla hrubá chyba (když se budu držet šachového názvosloví), více se k tomu vyjadřovat nebudu, nebyl jsem tam, informace nemám... co se týká MČech, tam jsem byl, shrnutí mi chybí, chtěl jsem tedy využít zdejší bouřlivé diskuze k tomu, abych toto téma trochu připomněl... když už se tady kope do svazu, bylo by dobré jít s tou sebereflexí příkladem

+0 /-0 | 24.11.2021 13:17

david brazina

HonzaH, prosim o vysvetleni co ma spolecneho to co pisete s tim, ze se ponechal v cizi zemi na holickach reprezentant nasi zeme, ktery navic zjevne vykazoval znamky nemoci a to bez jakekoli starosti o jeho dalsi osud? Pokud jste se jen snazil odklonit rec od prapodivneho a lidsky tezko pochopitelneho jednani poukazanim na chyby druhych, pak jste, a omluvte ten silny vyraz, dobytek.

+0 /-1 | 24.11.2021 13:11

HonzaH.

já myslím, že by si konečně měl RaP založit - po vzoru Garriho - vlastní svaz (asociaci)! vedení by bylo transparentní - ke komunikaci se členy by stačilo zdejší fórum, předseda by se vyjádřil vždy ihned a ke všemu, Michal Mach by pořádal turnaje pro mládež a vše by bylo zalité sluncem! P.S. bude nějaká sebereflexe (oblíbené slovíčko ve zdejších diskuzích) k MČech mládeže? dostali účastníci slíbená videa, omluvil se pořadatel turnaje? Rezignoval hlavní pořadatel? ať hledám, jak hledám, moc jsem toho k tomu nenašel...

+0 /-0 | 24.11.2021 12:56

david brazina

Pane Stohle, děkuji za věcný komentář. Kde se neshodneme je fakt, že ač hrálo relativně hodně družstev, nahlásit sestavu včas a v pořádku mělo problém jen jedno družstvo, to naše. Neříkám, že se to nemohlo stát, nejsem si ale jist, že i pokud uznáme, že šlo o neúmyslnou chybu, zda toto lze omluvit. On ten kapitán tam moc klíčových povinnosti, krom té nahlasit sestavu správně a s předstihem, moc nemá. 

+0 /-1 | 24.11.2021 12:40

HumphreyvanWeiden

Předseda Svazu Martin Petr by se měl omluvit všem šachistům a rezignovat. Protože jestliže se novináři doví, že šachový svaz nechal kdesi v cizině svého nemocného reprezentanta bez pomoci, pak máme ostudu my všichni, všichni šachisté.

Navíc to jeho vyjádření, že Plát si vlastně za všechno může sám, to je jako z nepovedené grotesky. Předseda Svazu už z titulu své funkce REPREZENTUJE šachisty a nemůže si dovolit soukromé vyřizování si účtů s nepohodlnými lidmi.

Když k tomu připočtu navádění k nedodržování protiepidemických opatření (zde), myslím že důvodů k rezignaci je více než dost.

 

+0 /-1 | 24.11.2021 12:39

Pavel Ch

Petr 11:49:

Šéf, který tam nebyl a šéf sekce, který tam také nebyl, dali za úkol zodpovědným i dalším z místa dění k vyjádření a zprávě. Uzavřou na příštím jednání, termín je znám nastránkách, najdete. Pak se veřejnost a novináři dovědí.

 S omluvou se nečeká, ikdyž šéf neví, za koho se omlová a neví ještě vše. Proto omluva přišla hned. 

  Za mne vše časově v souladu s běžnou lidskou i firemní praxí, poté co k něčemu dojde. A kdy můžeme čekat vyádření od firmy-svazu, které buď pochválíte nebo zdrbete, si už najdete na svazových stránkách sami.

+0 /-0 | 24.11.2021 12:13

PanPohoda

Řešení: 1) Omluvit se. 2) Zaplatit cestovní náhrady dle vyhlášky 3) Přidat 50 EUR na stravné 4) A tak to uzavřít.

+0 /-0 | 24.11.2021 11:53

Petan

Re PK: Petře k tomu, aby vám předseda posílál  veřejný omluvný dopis ke zveřejnění nevidím důvod. To by pak ty dopisy musel poslat na všechny šachové weby (to že se všichni šachisté sdružují zde je jen zbožné přání).

Ale očekával bych na stránkách šachového svazu poněkud obsáhlejší zhodnocení soutěže (včetně toho, jak bylo postaráno o zdravotní zabezpečení a dopravu v době covidové). To je totiž ten web, kde by měli všichni šachisté najít ty zásadní informace. A přestože musím uznat že se web svazu od nedávného stavu přímo žalostného výrazně zlepšil, stávající stav množství informací k významné reprezentační události je diplomaticky řečeno nedostatečné.

A pokud by omluvný dopis měl být veřejný, tak především na svazových stránkách.

+0 /-0 | 24.11.2021 11:49

Karel Havel

Já všechny okolnosti této kauzy neznám, ale že to je tak černobílé, jak se v článku píše, moc nevěřím. Pan Plát už v repre jistou historii má a různých průšvihů tam bylo povícero. Asi by se k tomu měl vyjádřit i p. Hráček.

+0 /-0 | 24.11.2021 11:45

david brazina

Mně by taky zajímalo zda se Martin Petr omluvil i za to, ze zmiňoval jiné než ZDRAVOTNI důvody. To totiž bylo od něj dost podlé.

+0 /-1 | 24.11.2021 11:32

david brazina

Jirikovka, naposledy vás zadam abyste psal k věci a neustale neopakoval jedno a to samé. My vás názor všeobecně známé. Zkuste prosim dát prostor o jiným. Díky.

+0 /-1 | 24.11.2021 11:30

Petr Koutný

Poslední zpráva. Martin Petr se Vojtovi omluvil, ten omluvu přijal. Samozřejmě se Martin Petr zapomněl omluvit šachovým fanouškům a neřekl, kdo za tuto ostudu ponese osobní odpovědnost. Už jen to, že našel v sobě sílu se omluvit je něco neskutečného. Škoda, že toto minimum, které je v normálním světě naprostou samozřejmostí trvalo několik dní. Osobní odpovědnost musí být další krok. Poškodit dobré jméno ŠSČR a doufat, že to omluva spraví je málo. Čekám, jestli nám pošle veřejný dopis s omluvou a s vysvětlením. Samozřejmě se to nestane, ale kdo ví, třeba se pletu. I tak volám po změně. Za to vše, co se tady děje, si neumím představit, že by toto se mělo někdy opakovat. 

+0 /-0 | 24.11.2021 11:29

david brazina

Pane Stohle. Racionální je také nenechat nemocného kolegu v cizí zemi. Skutečně nechápu co hledat racionálního ve faktu, ze necháte 6x hrát hráče, kterému se hrubé nedaří a je z formy. A vzhledem k minulosti obyvakoveho zápasu, bych racionalitu nechtěl ani moc zmiňovat. Něco se stalo. Ať to bylo cokoli, nechat kolegu v cizí zemi, nestarat se zdá je ok, odmítat ku proplatit návrat, to podle mě s racionalitu nemá nic společného.

+0 /-1 | 24.11.2021 11:28

rohlíkpuklej

7:20- vím o čem píšete,VP má takový slovníček.Měl jsem tu čest,ho poznat,a stačilo.Cestovatel je, škoda , že byl nemocný,jinak by to vyšumelo, nemocný člověk by se bez pomoci nechávat neměl,to jim VP neodpustí.To chápu,ale jinak karma zdarma.

+1 /-0 | 24.11.2021 10:37

rohlíkpuklej

10:27- smát.

+1 /-0 | 24.11.2021 10:30

rohlíkpuklej

10:26- já taky.

+1 /-0 | 24.11.2021 10:28

Petan

Ono toho na ME evidentně bylo v nepořádku více a jsem zvdav, jestli se někdy dočkáme od účastníků nějakého podrobnějšího zhodnocení než jen několikařádkové nic neříkající pseudohodnocení od kapitána. Reprezentant, který nemůže hrát protože je prý nemocný, sedí v době zápasu na baru, lemtá pivo a kouká na mobil, jak hrajou jeho spolkuhráči (poněkud svérázná léčebná kůra)??? Tohle se stát v jiném sportu, tak už si v životě v reprezentaci nezahraje. Na druhou stranu, jestli ho kvůli tomu nechali bez pomoci v zahraničí tak je to způsob potrestání spíše jako ze středověku nebo z nějaké banánové republiky. V době kdy nám tady už 2 roky řádí covid reprezentační tým nemá připravený postup, co si počít, když někdo onemocní covidem (což se nestalo), nebo když začne kašlat. A druhý reprezentant odmítá jet v autě s kolegou, který má kašel, protože by mohl onemocnět bronchitídou. To buďme rádi, že Plát tam nechytil příznakový covid s vážnějším průběhem, protože to by ho kapitán možná nechal ležet ve Slovinsku na chodníku. Tak to člověk neví, jestli se má smát nebo  brečet.

+0 /-0 | 24.11.2021 10:27

lmouse

V životě bych neřekl že tu budu v něčem souhlasit s DB, ale příspěvek 23.11.2021 19:56 bych klidně podepsal. smiley

+0 /-0 | 24.11.2021 10:26

rohlíkpuklej

Imouse: nestraš.

+1 /-0 | 24.11.2021 10:25

rohlíkpuklej

VP by měl odjet do Ameriky, hrát zase s MISHROU, aspoň by mohl dokázat , že šachově v něm něco je.

+1 /-0 | 24.11.2021 10:24

lmouse

Ani nemusím čekat na vyjádření svazu 1 věta a je v ní všechno: Martin Petr  "Mohl byste si ještě položit otázku, proč Vojtu odmítli do ČR vzít všichni přítomní řidiči české výpravy, kteří byli 4."

Dobrá otázka - ty řidiči tam určitě všichni nebyli na soukromém výletě, ale svaz s nimi uzavřel nějakou dohodu, svaz platí jejich náklady a mají vůči svazu nějakou zodpovědnost. Řidič lokomotivy taky neurčuje koho vezme do vagónu... Zajímá mě jaké důsledky svaz vyvodí z jejich chování!

Celkem by mě zajímala reprezentační smlouva VP, něco mi říká že došlo k jejímu flagrantnímu porušení ze strany svazu a že tady je ve hře i významné odškodnění VP a až Vojta přestane brečet a najde si dobrého právníka, může to svaz vyjít pěkně draho.

 

+0 /-0 | 24.11.2021 10:23

rohlíkpuklej

Rozhovor by měl dát i ZH,aj bych si poslechl hodně věcí,o tom turnaji v tom Slovinsku.

+1 /-0 | 24.11.2021 10:21

Jirikovka@post.cz

Pane Brazino! Přijde mi úsměvné,že se GM Pláta tak zastáváte,když nedávno o Vás píše,že jste zmrd,to samè píše o panu Koutném,Cvekovi a mě! Pokud nevěříte,pošlete mi svůj email na jirikovku a já Vám to přepošlu! Možná pak svůj postoj ke GM Plátovi přehodnotíte!

+0 /-0 | 24.11.2021 10:21

david brazina

Paulz skutečně si myslíš ze se hrackovi neodeslala sestava? Máš opravdu pocit ze postavit 6x hráče který je mimo formu je normální? Jses si opravdu jistý ze to nesouvisí s nevolí stavět Plata?

+0 /-1 | 24.11.2021 09:52

Jirikovka@post.cz

Pane puklej rohlíku! Souhlasím s Vámi že DN je poctivost sama a že by nelhal! Mám,ale obavu zda by měl ODVAHU vše po pravdě vypovědět co se tam událo! Zatím nevím,zda velcí slušňáci jsou také odvážní!

+0 /-0 | 24.11.2021 09:16

rohlíkpuklej

Uvítal bych nějaký rozhovor,nejlépe s DN,to je poctivost sama,ten by nelhal.

+1 /-0 | 24.11.2021 08:42

Krolop

Já si myslím, že Šachový svaz, jeho předseda, repré trenér aj. nejsou vůbec horšími lidmi, než jsme my ostatní, než je zbytek šachové obce. Kdo je bez viny, ať hodí kamenem...

+0 /-0 | 24.11.2021 08:20

rohlíkpuklej

Karma zdarma.

+1 /-0 | 24.11.2021 08:15

Krolop

Tak dlouho se chodí ze džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

+0 /-0 | 24.11.2021 08:08

Jirikovka@post.cz

Můj názor byl vždy stejný,že GM Plát pro své morální chování do reprezentace vůbec nepatří! Dokonce ani výkonem nepřesvědčil,že na ME měl jet! Že ho tam nechali je jiná kapitola!

+0 /-0 | 24.11.2021 07:54

Jirikovka@post.cz

Paní Zapko! Váš komentář by neměl být smazán! Váš komentář je velmi zajímavý! Nemůžeme hrát pouze na 1branku!

+0 /-0 | 24.11.2021 07:48

Krolop

Já nemám rád skandály, ale je fakt, že někteří lidé  jimi přímo žijí a snad je i přitahují, či vyhledávají.

+0 /-0 | 24.11.2021 07:28

Zapka

Nedá mi to , VP fňuká moc hezky, když někdo nazývá ženy slovy na k.., p... a když je v dobrém rozmaru slepice, popřípadě je častuje velmi expresivními výzvami k sexu, komentuje jejich těla nevybíravými výrazy, nemůže se divit, že mu nejsou nakloněny. Ano, má i světlé stránky, když spí nebo shání sponzory. Nehodnotim, že ho tam nechali, ale jeho dojemné vyznání, že brečel a nikdo ho nemá rád a požene to vejš. Předpokládám, že to smažete, ale nedalo mi to....

+0 /-0 | 24.11.2021 07:20

Jirikovka@post.cz

Paní KateRino! Já Vás potěším! Můj názor je ten ,že Vojta skutečně onemocněl a byl stižen prudkým kašlem! Vojta má smůlu na onemocnění na zahraničních misích! Neboť onemocněl také na ME jednotlivců v Reykjavíku,což negativně ovlivnilo jeho výkon a skončil až na 64.místě! Vojta osobně obě onemocnění na zahraničních misích potvrdil!

+0 /-0 | 24.11.2021 06:37

Jirikovka@post.cz

Pane Paulz! Na poslední partii musel kapitán postavit Krejčího protože Plát byl nemocen,tj.neschopen hry! Neměl jinou možnost,jedině,že by hrál on sám pokud by to šlo!

+0 /-0 | 24.11.2021 06:29

Jirikovka@post.cz

Pane brazino! Vy jste mě zredukoval,ale zatím tady nikdo neřekl ten pravý důvod proč byl GM Plát opuštěn na Slovinsku,pokud to nebyla nemoc! Jestli ho znáte ,tak ho zveřejněte ! Čtenáře bude určitě zajímat! U Vás bude záruka,že se nezredukujete!

+0 /-0 | 24.11.2021 06:23

rohlíkpuklej

19:33- včera- souhlasím, až na toho psa,pes nejlepší přítel člověka,VP karma zdarma.

+1 /-0 | 24.11.2021 04:59

paulz

No Davide já si teda nemyslím, že když musel Honza Krejčí hrát tolik partií když mu to vůbec nešlo za nějaké štěstí, spíš docela svinstvo. Tohle nebyla soutěž družstev kde se platí dle počtu partií. A považovat to za nějakou protekci je docela úsměvné. Jinak proč stavil Hraček Krejcijciho v tolika partiích po šňůře nul jsou jen dvě možnosti, buď se zbláznil nebo k tomu měl nějaké padne důvody a v jednom jsem naprosto jistý, protekce to nebyla.

+0 /-0 | 24.11.2021 04:11

KateRina

Připadá mi opravdu až neuvěřitelné, jak se tady množí spekulace ohledně toho, že se Vojta opil a kvůli tomu nemohl hrát. Byla jsem s Vojtou v kontaktu xkrat denně během celého turnaje. V tu inkriminovanou neděli mi volal, že je naštvaný, že nemůže hrát, protože má strašný kašel. Ne proto, že by byl ožralý. To, že si dá někdo večer na baru tři piva, neznamená, že je ožralý... Tohle je opravdu lež a je mi smutno při pomyšlení, že se ten Vojta nemá jak bránit. Nebo takhle... Má. Jsou věci, které by se asi úplně nemusely vytahovat na světlo, pokud to není nutné. Možná to nutné bude, bohužel. A Vojta má momentálně můj největší obdiv, že to ještě neudělal. Já osobně vím o jiných členech týmu, kteří by se dali nazvat... přinejmenším opilými.

+0 /-0 | 24.11.2021 01:12

david brazina

Trochu jsem zredukovat pana Fialu. Skutečně není třeba pod každý příspěvek opakovat jedno a to samé. Viktore, ano to tak nějak tuším ze svaz není jen o těchto ctyrech pánech. Jsem ale přesvědčen, ze právě tito čtyři pánové by měli odejít. Mám za to, že práce ve svazu by se neměla stát byznysem pro pár vyvolených a už vůbec ne prostorem pro vyřizování si uctu a protekci. Protezovani Krejčího Hračkem bylo až trapné..

+0 /-1 | 24.11.2021 00:37

david brazina

Trochu jsem zredukovat pana Fialu. Skutečně není třeba pod každý příspěvek opakovat jedno a to samé. Viktore, ano to tak nějak tuším ze svaz není jen o těchto ctyrech plánech. Jsem ale přesvědčen, ze právě toto čtyři pánové by měli odejít. Mám za to ze práce ve svazu by se neměla stát buznysem pro pár vyvolených a už vůbec ne prostorem pro vyřizování si uctu.

+0 /-1 | 24.11.2021 00:36

hans

Zapomněl jsem tam napsat, že ta prasata jsou nejen zlá a egoistická ale hlavně zbabělá. A ta poznámka o zbabělosti platí pro celou mužskou reprezentaci, nejen o pánech Hráčkovi a Žilkovi.

+0 /-0 | 23.11.2021 23:45

hans

Tenhle článek se skutečně čte moc špatně. Možná by bylo dobré, napsat do novin nebo televize. Teď se tam pořád zveřejňují dopisy lidí, co si myslí o očkování, neočkování, o tom, jak to rozděluje společnost. Máme tady nové dělení. Zdraví versus nemocní. Zatím zdraví nemocným pomáhali a ejhle, šachisté jako avantgarda, jako první přišli s tím, že nemocných je třeba se štítit a ponechat svému osudu. Vzpomněli si na morové rány ve středověku. Myslím, že tenhle případ by mohl nějakého novináře zaujmout, přeci jen, jednalo se o reprezentanta ČR zanechaného někde v cizině a ještě ke všemu šachistu. Lidi si ještě pořád myslí, že šachy hrají lidi, co jsou inteligentní a slušní, i když trochu podivínští. Ukazuje se ovšem, že i inteligentní lidé se mohou chovat jako egoistická, zlá prasata a to bez ohledu na pohlaví.

+0 /-0 | 23.11.2021 23:40

HumphreyvanWeiden

Davide, Šachový svaz, to není jen předseda a reprezentační trenér. Třeba pro mládež toho dělá dost a já si nemůžu stěžovat.

Jinak velké díky Pavlu Bráchovi. Znám ho osobně a je to moc príma člověk. Vím, že ani na okamžik neřešil, kolik ho to bude stát peněz a pomohl kamarádovi. No a myslím si, že peníze od Svazu za odvoz reprezentanta odmítne.

+0 /-1 | 23.11.2021 23:06

MaX

TV NOVA? Dobrý den, volám ze Slovinska reprezentační šachista ČR republiky, nechali mě tady, můžete mi prosím nějak pomoct? Teď je to tak do černých ovcí, jestli ten pořad ještě běží.

 

+0 /-0 | 23.11.2021 22:58

Playboy

Velice vlažné a strohé vyjádření ŠSČR k průběhu ME je zarážející. Žádné detaily, aby nebylo vidět pochybení. Je možné Martina Petra a Zbyňka Hračka odvolat? Je jasné, že sami neodstoupí a budou se držet u KORYT! Předseda kapitána také neodvolá a bude se to vším možným omlouvat!

+0 /-0 | 23.11.2021 22:30

Messer56

Něco shnilého je v království šachovém.Nechat reprezentanta na holičkách a odjet s tím, že se to nějak vysvětlí, to je gól. Šachové hnutí je potřeba sjednotit a to potřebuje osobnost na pozici předsedu. Daná osobnost musí být nezávislá na penězích, přirozená autorita, člověk schopný vždy pomoct. Jedna osoba mě napadá, avšak přesvědčit ji , to bude oříšek. Je to k přemýšlení: V . Ch. Jinak všem : dobrou noc. Vojto měl si zavolat, já se jako důchodce covidu nebojím. Jinak velké díky panu Bráchovi zato, že se obětoval on. Standa M.

+0 /-0 | 23.11.2021 22:26

Petr Koutný

The Pot díky, rozumím. Dál tento článek  nebudu komentovat. Přeji všem pěkný večer, pěkné ráno. Petr Koutný

+0 /-0 | 23.11.2021 22:06

ThePot

No informovaní je v naprostém pořádku a je skvělé, že to děláte, ale chování některých jedinců atd. mi prostě přijde neuvěřitelné. A osobně si myslím, že některé věci tohoto typu (ne tuto, to je opravdu zarážející) berete až moc vážně. Ale tož jen můj názor.

+0 /-0 | 23.11.2021 22:04

david brazina

ThePot, nemyslím si ze ta představa je uplne správná.

+0 /-1 | 23.11.2021 21:53

david brazina

Pavel Capek, právě proto se to tak resi. Spousta lidí jezdí s kolegy na zápasy. I v rámci jednoho okresu je tohle sprostě. Natož nechat někoho v cizí zemi.

+0 /-1 | 23.11.2021 21:52

ThePot

Já jsem kdysi tento server objevil v rámci hledání co se tak píše v Česku o šachu, a jestli je nějaká živá komunita...Vše bylo skvělé, až na první podobný skandál. To jsem tedy čuměl do obrázovky jako blázen. Intriky, urážky, skandály, vyhrožování, podpasovky, trestní oznámení, nemocná ega, tuny hoven on-line i offline, narážky na rozkrádání peněz...Dámy a pánové, já jako přes všechno cizinec, jsem se nestačil divit...Nevím o čem to tady je, v takovém rozsahu. Něco už v téhle zemi mám odžito, a furt věřím, že někde žijí lepší Češi (nebrát ve zlém). Šachisté jsou přece otroci intelektuální práce, a nemohou se chovat jako podnapilé zhrzené prodavačky z drogerie, co nedostali zaplaceno...

+0 /-0 | 23.11.2021 21:49

Pavel Capek

Já jsem léta letoucí vozil svým autem na šachové zápasy členy našeho družstva a nikdy by mě nenapadlo odjet a někoho nechat v místě konání zápasu. Mnohdy se odjíždělo v jiné sestavě, než se přijelo ( 2 vozy a 8 hráčů ), ale vždy se řidiči domluvili tak, aby se všichni dostali domů. A to šlo jen o zápasy v ČR !

Mě se prostě nezdá, že by někdo jen tak nechal hráče v cizí zemi a nezajímalo ho, jak se dostane domů.

+0 /-0 | 23.11.2021 21:44

david brazina

Viktore, výzvy k osobní zodpovědnosti Petra byly alespoň dvě. U Hračka po zápasu s Krejčím taky. Konopka ví moc dobře jestli někoho podrazil nebo promluvil. Novotný se chlubil tím ze sehnal peníze a přitom šlo o státni plošné navýšení. Konopka, Petr, Hraček, Novotný za mě nemají tam co dělat. Jak chceš těm pánům rict ze by měli zmiznout? Nebo si můžou dělat co chtějí do příštích voleb. Není to nahodou spatne? Nestalo by za to zkusit volby a poslat je k certu? Nebo chcete ve vedení tyto lidi?

+0 /-1 | 23.11.2021 21:41

JanV

23.11.2021 21:22 | kraken8

Naprostý souhlas. Hezky a výstižně napsáno.

+0 /-0 | 23.11.2021 21:37

JanV

Už se tady začíná z temných svazových koutů rozjíždět mlžení, že tam vlastně nechat Vojtu bylo správný a jediný řešení. Tak ne, nebylo!!! Omlouvalo by je jedině to, kdyby byl Vojta v okamžik odjezdu úplně na šrot, poblitej, pochcanej a agresivní. Všechno ostatní je odporný a nikdy jsem na takové úrovni nic stejně hnusnýho neviděl. Nechali ho tam jak somráka, co žebrá o dvacku před obchoďákem. Postavil bych to na roveň něčemu tak sviňskýmu, jako je podvádění při partii s mobilem na hajzlu. A spíš ještě mnohem horší.

+0 /-0 | 23.11.2021 21:36

Petr Koutný

Co Vám chybí Pavle? Michal Konopka píše, že šlo o nemoc. Štěpán Žilka píše, že šlo o nemoc. Vojta Plát píše, že šlo o nemoc. Kapitán reprezentace ve své zprávě nic jiného nezmiňuje a předseda svazu vědomě  anebo nevědomě mystifykuje. Co je potřeba zjišťovat dál? Fakta - český reprezentant byl ponechán svému osudu ve Slovinsku, za asistenci dvou členů VV, předseda svazu o tom byl informován, čtyři auta neměla místo pro hráče, kapitán odjel  a nehchal jendoho hráče ve Slovinsku. To jsou fakta. Můžeme se jen přít o tom, jestli důvodem byla nemoc a to neomlouvá nikoho za to, že nechají nemocného člověka někde ve Slovinsku a nebo důvody budou jiné, ale pak to zavání lynčem za tichého souhlasu vedení svazu. Oboje dvoje by mělo  dojít jedině k odpovědnosti tři lidí. Konopka, Hráček, Martin Petr.  

+0 /-0 | 23.11.2021 21:31

Pavel Capek

Pěkně to tady jedete ! Nebylo by opravdu lepší nejprve zjistit všechna fakta a nechat vyjádřit všechny, kteří u toho byli ?

+0 /-0 | 23.11.2021 21:23

kraken8

Poutnik: Pokud je mně blbě, klidně u toho můžu sedět na baru. Rozhodně se to nevylučuje. Každopádně, tohle je článek o tom, že někdo někoho někde nechal, ne o tom, jestli byl někdo na baru nebo v posteli. To s tím totiž nemá co dělat, pokud se to stalo, je to jiný příběh. To jsou argumenty ve stylu, že vy zase bijete černochy ...

+0 /-0 | 23.11.2021 21:22

HumphreyvanWeiden

Davide, to si nerozumíme, já Svaz ignorovat nechci, je tam spousta skvělých lidí, kteří mi pomáhají. Chci jen, aby funkcionáři, zodpovědní za tuto ostudu, z toho vyvodili patřičné závěry.

Tedy především pan Zbyněk Hráček, reprezentační trenér a pan Martin Petr, předseda Šachového svazu. Případně další osoby, které za to nesou odpovědnost.

+0 /-1 | 23.11.2021 21:18

Poutnik

Symbolicky, jak se kauza rozplétá, zdá se, že pole nejsou jen černá-bílá. Např. pokud je vám blbě, ležíte v posteli s horkým čajem nebo sedíte na baru? :-)

+0 /-0 | 23.11.2021 21:09

david brazina

Viktore palec nahoru. Nejlepší by bylo kdyby se všichni domluvili a začali by svaz ignorovat. Tohle není svaz, to je spolek pomstychtivych ubozaku.

+0 /-1 | 23.11.2021 21:09

bubblegum

to: HumphreyvanWiden  také vidím chybu při "hájení dobrého jména šachů a šachistů"...  chyba byla především nominace V.Pláta do reprezentace

+0 /-0 | 23.11.2021 20:59

HumphreyvanWeiden

Davide, nevím jestli uspěješ s trestním oznámením, ale laicky bych řekl, že asi ne. Co ale můžete na serveru RP+ šachy udělat, je sepsat Petici. Ať se k tomu může každý šachista vyjádřit. Nebo můžeme každý, kdo se stydí za chování reprezentačního trenéra Zbyňka Hráčka a předsedy Svazu Martina Petra, napsat každý samostatně e-mail VV. Nevím co bude lepší.

V každém případě jsem v šoku z chování odpovědných funkcionářů. Byl bych rád, kdyby si každý z funkcionářů uvědomil, že Reprezentace není jejich soukromý turnaj a že nemají právo dávat před veřejností najevo své soukromé emoce.

Jsem řadový trenér a běžně jednám s rodičí svých svěřenců. Můžu vás ubezpečit, že většina z nich nezná Davida Navaru, neví, kdo je to Vojtěch Plát a vůbec netuší, jaké vztahy panují v šachové reprezentaci. Oni mě ty děti svěřili proto, že šachy jsou pro ně Královská hra, hra džentlmenů, kde se k sobě hráči chovají slušně a děti mohou v bezpečí rozvíjet svůj talent.

Nedej Bože, aby někdy četli vyjádření Předsedy šachového svazu Martina Petra. Oni ty naše žabomyší války neznají, jediné, co budou vnímat je to, že Šachový svaz nechal, ne Vojtěcha Pláta, ale REPREZENTANTA, nemocného v zahraničí, bez pomoci. Živě si dokážu představit, co mi řeknou. "Víte pane X..., vám věřím, protože vás znám osobně, ale nevěřím vašemu Svazu. Co když bude můj syn hrát nějaký turnaj, onemocní tam a nějaký funkcionář mi pošle akorát zprávu, ať si pro něho přijedu přes půl republiky, že mi ho nechá u baru. To ho radš dám na florbal."

Mě nejde o dotace. Trénink dětí jsem schopen a ochoten si finančně zajistit sám. Bez čeho se ale neobejdu, je důvěra veřejnosti, rodičů. Bez ni jako trenér nedokážu vůbec nic. Proto žádám všechny funkcionáře, aby při reprezentačních akcích zahodili všechny své osobní animozity a dělali, co je jejich povinnost. Tedy HÁJILI DOBRÉ JMÉNO ŠACHU A ŠACHISTŮ.

+0 /-1 | 23.11.2021 20:53

kraken8

istr: A ty nominační kritéria dělal taky Vojta? Co brání svazu, aby řekl, že kdo vyhraje MČR ...atd., ale že pokud Plát, tak to neplatí, protože reprezentovat nemůže atd ... Je Hráček kapitán? Je. Tak o čem se chcete bavit?

+0 /-0 | 23.11.2021 20:45

bubblegum

Podle dostupných informací (různě na internetu) to vypadá, že zanechání V.Pláta na místě celou výpravou bylo činěno v dobré víře!!!   

Všichni chtěli Vojtovi dopřát, aby stihnul dokončit návštěvu barů, přilehlých nonstopů, heren a restauračních zařízení, které ještě zapomněl v průběhu mistrovství navštívit. A hlavně se mohl rozloučit se svým parťákem Baadurem Jobavou, se kterým v průběhu mistrovství trávil delší čas než z celým reprezentačním družstvem můžů a žen dohromady.  Toliko čtu mezi řádky.

+0 /-0 | 23.11.2021 20:40

istr

Tak Vojta se zrovna tak trochu nominoval sám, tím, že vyhrál mistrovství republiky.

+0 /-0 | 23.11.2021 20:40

kraken8

Petr_Novotny: Asi se shodneme na tom, že Plát se nenominoval sám, tudíž ho někdo nominoval, někdo ho asi schválil (případně měl kapitán naprosto volnou ruku) atd. Co je a co není ve smlouvě, je v tomto případě tak nějak jedno, protože svaz se prostě na Pláta vysral. Respektive se na něho vysrali ti, co mu mohli pomoct, ale nepomohli. Myslím, že kapitán není jen od toho, aby určoval sestavu. No a pokud byl na místě i nějakej ten bafuňář, tak platí to co u kapitána. Ale teď to hlavní: ne, ti co tam byli a mohli pomoct, to nejsou ti slušní. Myslet si, že někoho nechat takhle na místě (reprezentanta! u akce, u které předpokládám, že je placena i z daní nás všech), to může opravdu jen morální zmrd. Lidi si sednou, nesednou, to je normální, ale chovat se k sobě jako prasata, to už normální není. Plátovu minulost sem, prosím, netahejte - Plátovu minulost tak nějak více čí méně známe "všichni" - nicméně jak jsem už psal, i přes tu minulost byl nominován.

+0 /-0 | 23.11.2021 20:31

Morphynista

Pokud jde o cestovní náklady, zde naopak s cikim souhlasím. Svaz by neměl hledat výmluvy a co nejrychleji zaplatit. 

+1 /-0 | 23.11.2021 20:30

Morphynista

@ciki333 - Ach jo, vy dokážete splést všechno dohromady, Piráty, havloidy , hledáte nějaká nesmyslná propojení mezi Národní třídou a Vojtou Plátem. Já jsem rád, že volby dopadly takto a že jsou komunisté konečně mimo sněmovnu... 

+0 /-1 | 23.11.2021 20:28

ciki333

23.11.2021 20:13 | fifikusi

Pokud panu P. Bráchovi odmítne ŠSČR proplatit cestovní náklady ve výši cca 7500,- Kč navrhuji na webu nss uspořádat dobročinnou sbírku a uvedenou částku mu věnovat. Ať se bafuňáři chytí za čumák...

+0 /-1 | 23.11.2021 20:26

ciki333

No, jak čtu některé komenty, tak nakonec můžeme být rádi, že svazoví činovníci Pláta zanechali ve Slovinsku napospas osudu... Taky ho pro výstrahu ostatních, kteří nedrží hubu a krok, mohli podříznout jak jehně. 

PS. Platíme daň zvrácené době, ve které žijeme. Kam až ČR klesla, ukazuje budoucí přítomnost České pirátské strany ve vládě. Před půl rokem bych této absurditě také nevěřil. Po volbách do PS mne už nic nepřekvapí.  Aféra Plát nastavila nemilosrdně zrcadlo české společnosti. Jsme panoptikem větších, či menších zrůd. Ty největší blábolí o demokracii, lidských právech, reinkarnují Václava Havla do holografické podoby a modlí se 17.11. na Národní třídě. Pláta mimo jiné semli havloidi, jimiž se to na Svazu hemží jak potkany v kanále.

+0 /-1 | 23.11.2021 20:20

david brazina

To je pravda. Klobouk dolů za takovou obetavost.

+0 /-1 | 23.11.2021 20:18

fifikusi

Tentokrát budu nestranný: jen chci touto cestou poděkovat Pavlu Bráchovi za jeho obětavost, VP mi včera po obědě volal a prosil, abych pro něho přijel do Slovinska...., přiznám se, že jsem na to neměl koule po práci otočit Slovinsko a ráno po příjezdu rovnou do práce.

+0 /-0 | 23.11.2021 20:13

Jirikovka@post.cz

V kazdém případě až zase Česká reprezentace bude hrát někde ve světě třeba v Bogotě ,tak musí být promyšleno co s hráčem ,který tam onemocní,jak bude dopraven domů! Také až se budou vybírat příště hráči pro reprezentaci,tak bude nutno přihlédnout k morálnímu profilu hráče,zda tento hráč bude kolektiv ztmelovat nebo ho rozloží! 

+0 /-0 | 23.11.2021 20:05

david brazina

Petr Koutný no jeden respektive dva zoufalci tady jsou. Sice ta kauza hýbe komunitou ale oni dva mlčí, zřejmě aby se zase něco nepřejmenovalo, když jim to lezení do svazových análu dalo tolik práce.

+0 /-1 | 23.11.2021 20:01

david brazina

To Novotný, Plat byl nominován kapitánem a schválen svazem. I kdyby tam provedl cokoli trest se resi až doma. Ne ze ho tam nechám samotného. To udělá jen dobytek.

+0 /-1 | 23.11.2021 19:56

Petr Koutný

Petr Novotný - nechat člověka na pospas osudu někde v zahraničí, na to chce mít žalůdek. Obhajovat to, to chce mít opravdu hroší kůži. A psát, že za to snad můžu já, když napíši o českém reprezentatovi, kterého tým nechá v zahraničí a odmítne jej vzít domů. Asi mám mlčet, protože se nic nestalo? Tleskat se může, ale mlčet musí.  Když mu nepomůže nikdo z českého svazu, pak jsem ten špatný. Za vším bych hledal Koutného. To je nejlepší řešení, jen prosím až se bude hrát příště v Turecku, pak nevím kdo pro české reprezentanty bude jezdit. Může to být normální, že když se nám nelíbíš, domů s námi nepojedeš. A až s ebude hledat sponzor pro český šachový svaz, pak se nedivte, že tady není žádný zoufalec, který by ho sponzoroval. 

+0 /-0 | 23.11.2021 19:52

Morphynista

Chování Vojty Pláta během turnaje, může a nemusí být pravda, v každém případě se mělo řešit až po návratu domů . 

+1 /-0 | 23.11.2021 19:48

Petr Koutný

Toto je krásná ukázka pokrytectví a falešnosti a lží v našem šachu. Kapitán reprezentace ani jednou nezmíní jakékoliv problémy v závěrečné zprávě. Šéf reprezentace Konopka píše, že důvodem byly zdravotní problémy. Matocha napíše nějaký blábol a nepodloženě napíše, že Plát propil noc. Přitom nikoho nenapadne se zeptat na to, jestli toto jsou důvody, proč nechat Pláta v zahraničí?? Přemýšlím nahlas, jaký důvod může být tak velký, abych nechal reprezentanta v zahraničí jako psa? Od čeho máme disciplinární komisi, od čeho máme repre smlouvy? Máme tady hned čtyři řidiče v roli soudců, nějakou vylhanou zprávu od kapitána, vylhanou odpověď od Martina Petra a Konopka si taky vymýšlí? Nebo v tom nejlepším případě opravdu jde o nemoc? Bohužel oba dva případy jsou tak šíleně nechutné, že šachy u nás dostaly facku. Kapitán reprezentace, vedení svazu, řidiči a předseda svazu nechali člověka někde ve Slovinsku a nezajímalo je ani jak se dostane domů. Vlastně je to jedno. Kdyby byl Plát nemocný, je to na rezignaci kapitána, vedoucího výpravy a předsedy svazu a kdyby v tom bylo něco jiného, pak to je stejné a k tomu ještě na omluvu, za pošlapání lidskosti, která v nás ještě zbývá. Dodám i to, že když nominovali Vojtu, věděli co umí a je na kapitánovi aby si to pohlídal. Dodám i druhou věc, že totalismus už skončil. To píšu pro ty, kteří si myslí, že mi můžou přikazovat koho se můžu ptát a koho ne. Ve svobodné zemi se můžu ptát koho chci a nebude mi v tom předseda svazu Martin Petr bránit, či zakazovat. To je další obrázek o tom, v jakém stavu je dnešní šachový svaz. 

+0 /-0 | 23.11.2021 19:33

Cnc-profi

Len pozeram s uzasom, akych sedlakov mate v ceskom sachu - od hracov az po vedenie.

+0 /-0 | 23.11.2021 19:10

istr

Já to beru s rezervou na obě strany, ale ať je to tak, nebo tak je to velkej průser.

+0 /-0 | 23.11.2021 19:10

noname

Jirikovka@post.cz  co pořád máte s tím covidem?? Na chvíli vypněte televizi bo za chvíli budete vidět covid i v tom, že má někdo slabý průjem.....že pan Plát měl kašel a co jako? Já bych vůbec ani nepřemýšlel nad tím, jestli mě může někdo ohrozit.....vy jste fakt ustrašená banda.....to že ta paní je choť Martina Petra jsem nevěděl.....to vznáší další rozměr do kauzy.....byl bych rád, kdyby kapitán i předseda odstoupili....šachisté by měli být v první řadě getlemani a jít trochu příkladem společnosti....aspoň si myslím, že takové krédo šachisté mají - slušní, chytří lidé.....a ono NE. Zachovali se jako bezpáteřní s....ě ....jako když se zamyslím jenom nad tím, jak všichni odjíždí bez jednoho člena výpravy bez mrknutí oka - ještě s řečmi jako pan Žilka, že on zakašlal a s takovým člověkem nechci mít nic společného.....kde to jsme??? máte v hlavě i jiné věci než dřevěné figurky? stydtě se a už radši nereprezentujte naši zem. Takovou reklamu od našich špičkových šachistů nechci.

+0 /-0 | 23.11.2021 19:09

ciki333

Mezi panem Matochou a Vojtou Plátem panuje silná animozita. Bral bych zprávy na Chess café s rezervou...

+0 /-1 | 23.11.2021 19:07

david brazina

istr a proto musel hrat hrackuv kamarad, sveho casu ucastnik legendarniho zapasu Krejci Hracek v obyvaku o 90000 svazovych Korun Ceskych, ktery mel na svem konte 5 proher.... to ma logiku,

+0 /-1 | 23.11.2021 19:04

istr

Když opomeneme úvod: Plát exkomunikován ve Slovinsku... Kromě mizerného výsledku doprovázely vystoupení českého týmu ne ME družstev i vnitřní konflikty, jejichž příčinou byl zjevně velmistr Vojtěch Plát, kterého pak zbytek výpravy odmítl vzít s sebou na zpáteční cestu a nechal ho samotného v opuštěném dějišti šampionátu. Asi aby si mohl ještě jednou užít atmosféru tamního baru. Neoficiální zprávy od obvykle dobře informovaných zdrojů: Očekávatelné se stalo skutkem a velmistr Vojtěch Plát byl na ME družstev příčinou konfliktů a nepohody celého týmu. Situace vyeskalovala při odjezdu českých reprezentantů ze Slovinska, kdy nikdo ze čtyř českých řidičů nebyl ochotný vzít velmistra Pláta k sobě do auta a nechali ho ve Slovinsku. Bezprostředně tomu předcházelo poslední kolo, ve kterém Plát odmítl nastoupit údajně ze zdravotních důvodů a přitom ho proseděl v baru.

+0 /-0 | 23.11.2021 18:59

Jirikovka@post.cz

V současné době je v šachové mužské reprezentaci krize a tady je úkol pro ŠSČR tuto krizi zažehnat a připravit optimální mužskou reprezentaci pro Olympiádu složením optimálních hráčů s tím,že v mužstvu bude přátelská atmosféra s jediným cílem! Důstojně reprezentovat ČR v šachu a dosáhnout co nejlepšího výsledku!

+0 /-0 | 23.11.2021 18:57

Pavel Ch

istr: Pavel Matocha píše, co doporučuji od začátku:

Až bude k celému případu k dispozici vyjádření Vojtěcha Pláta, kapitána české repre Zbyňka Hráčka a výkonného výboru ŠSČR, tak je zde zveřejníme.

+0 /-0 | 23.11.2021 18:56

Morphynista

Na Chess café je šířena verze, že Vojta Plát vynechal kolo ze zdravotních důvodů, avšak, řekněme, porušil léčebný režim . Ovšem, i kdyby to byla pravda, stejně neopravňuje následné chování jeho reprezentačních kolegů. 

+1 /-0 | 23.11.2021 18:54

david brazina

18:21 | chess64geek - seš blbej? a svyho poslance se taky nemuzes zeptat? dokonce jako obcan CR mas pravo se zeptat i premiera. nebo ze by byl predseda jednoho krouzku jeste vic? 

+0 /-1 | 23.11.2021 18:53

istr

Tak Matocha to v Chess Caffé celkem napálil.

+0 /-0 | 23.11.2021 18:34

Jirikovka@post.cz

I v každé straně má právo ten poslední člen zeptat toho nejvyššího předsedy a ten by mu měl odpovědět! Pokud ne tak to v té straně stojí za HO!

+0 /-0 | 23.11.2021 18:33

Jirikovka@post.cz

Šachový svaz by tu měl být pro širokou šachovou obec a ne naopak! Takže by měl šachisty o všem informovat a ne si tam pytlíkovat něco mezi sebou! Jinak je něco shnilého ve státě Dánském!

+0 /-0 | 23.11.2021 18:28

rohlíkpuklej

18:21- něco podobného jsem čekal,ale variantu jste vybral nesprávnou.

+1 /-0 | 23.11.2021 18:25

chess64geek

Pane Koutný, cituji vás:...On si myslí, že nemám právo se zeptat kohokoliv na svazu na věc, která se dotýká šachového života. Tak abyste věděl, to právo nemáte. Klidně si přečtěte stanovy ŠSČR. Nic takového tam není. VV ke statutární orgán ŠSČR a vy jste jen soukromý novinář. Jestli vám odmítne odpovědět nebo si stanoví, jak vám odpoví nebo odpoví zkráceně nebo rozbodne, že to je interní věc svazu, je to jeho věc. Jediný/á kdo to může vydat za povinnost je konference ŠSČR. Tak buďto reagujte tak, že si řekněte nelíbí se mi to půjdu za delegáty ať to změní a nebo nic neříkejte. Takové psaní nenávisti je k ničemu.

+0 /-0 | 23.11.2021 18:21

Jirikovka@post.cz

GM Plát je z události na ME znechucen a 5 let nechce v reprezentaci hrát!

+0 /-0 | 23.11.2021 18:15

rohlíkpuklej

Davide- nestraš.

+1 /-0 | 23.11.2021 18:13

rohlíkpuklej

18:08- toť otázka , která by nás všechny zajímala, odpověď.To chce čas,to vyplave.Karma zdarma.

+1 /-0 | 23.11.2021 18:12

david brazina

rohlik puklej, at to tady nejakou dobu vede FIDE. jednak by se udelal poradek ve financich, nejakej audit by taky nebyl od veci, a hlavne by byly odejite stare strukturu prisate na statni cecik

+1 /-0 | 23.11.2021 18:12

david brazina

ciki, tak jestli toto pan polak napsal tak du blejt, mladej svazak hadr.

+0 /-1 | 23.11.2021 18:10

rohlíkpuklej

Já si myslím, že to MP brzo zabalí, už je toho poslední dobou na něho moc.

+0 /-1 | 23.11.2021 18:10

david brazina

Tak on pan Martin Petr ma hodne velky problem s jakoukoli kritikou sve osoby nebo  toho co dela, ovsem ve sve moudrosti pak nechava svym jasnym zrakem milostive spocinout na tech, kteri o nem pisi krasne, ba primo duhove s ruzovym jednorozcem misto tecky na konci. Ocekavam, ze se Martin zahali plastem mlceni, protoze sachovym clenum do toho co dela nic neni a on ve sve svatosti a nedoktnutelnosti vi vse nejlip. Abyste mohli s Martinkem udelat rozhovor, je nutne se osvecit, to znamena psat o nem jen slunickove, tak se pak i nejaka ta odmena najde, treba s podporou vaseho webu, protoze je treba nalakat co nejvice lidi tam, kde se o svazu pise jen jako kdyz hladis samet. Pokud toto mame ve vedeni svazu, divite se pak koho mame a budeme mit ve vlade?

+0 /-1 | 23.11.2021 18:08

rohlíkpuklej

Straka byl zapálený jak oheň, než mu sklaplo,jak mu počárali barák.

+1 /-0 | 23.11.2021 18:07

rohlíkpuklej

V bibli by se měli přecházet písmenka,pomož bližnímu,aj covid nekovid.

+1 /-0 | 23.11.2021 18:06

ciki333

23.11.2021 17:52 | Jiří Kadlec

Hodnocení obou kapitánů mi připomínají jihoamerickou telenovelu...Sladké hovno o ničem.

Polák: "Po ne zcela vydařené první polovině se náš tým ještě více semknul a do všech dalších zápasů dal ještě více srdíčka."

V podobném duchu blábolil Franz Straka (fotbalový trenér), když zachraňoval mančaft ze dna tabulky. Pravda, Tomáš Polák ve svém mudrování nehovoří o konzumaci tataráčku, jako rituálu ke stmelení kolektivu. Ať jde ŠSČR s podobnými sladkobolnými kydy, pardon hodnoceními, do prdele...

+0 /-1 | 23.11.2021 18:04

rohlíkpuklej

Jiří Kadlec no konečně něco normálního.

+1 /-0 | 23.11.2021 17:58

Jirikovka@post.cz

Pane ciki333! Já plně chápu choť pana Petra,že nechtěla vzít GM Pláta pokud si myslela že má Covid! Jak je,ale vidět nebyl připraven žádný krizový plán,co se bude dělat,když reprezentant onemocní v cizí zemi! Natož simulované cvičení!

+0 /-0 | 23.11.2021 17:57

Petr Koutný

Jirko kapitán napsal zprávu, ale důvody proč nechali Vojtu se musí teprve vyrábět. Nikdo nečekal, že se to objeví tak brzy na veřejnosti. Nikdo nečekal, že se to dostane na veřejnost a tak teď se musí důvody vyrobit. Bude to těžké, protože vymyslet si důvod, který ospravedlní to co se stalo, nebude lehké. Nechat člověka v nouzi, v jiné zemi, v nemoci a bez pomoci či podpory a ještě to obhajovat. Na to musí být víc než důvod. Je mi z toho dnešního dne naprosto smutno. 

+0 /-0 | 23.11.2021 17:57

rohlíkpuklej

14:25- souhlasím,taky tuším nějakou plátovinu.

+0 /-1 | 23.11.2021 17:56

Jiří Kadlec

Vyjádření kapitána:

https://www.chess.cz/zacina-mistrovstvi-evropy-druzstev/

Vojta zjevně vůbec nic neprovedl, to by se o tom kapitán jistě zmínil.

+0 /-0 | 23.11.2021 17:52

ciki333

Čím více nad celou událostí přemýšlím, tím větší vztek mnou cloumá. Vojta je někdy hulvát, což všichni víme...Ale to kapitána Hráčka, trenéra Konopku ani Kristýnu Petrovou neospravedlňuje chovat se k němu jako k onuci, či prašivému psu. Předseda Martin P. s nacvičeným úsměvem na ČT24 prezentuje ŠSČR jako úctyhodnou instituci. Já tvrdím opak, tento skanzen socialismu je prolezlý klientelismem a nepotizmem... Jak je možné, že choť pana Petra odmítne svézt zoufalého Pláta na autobus posraných sto kilometrů? Nechápu a nikdy to nepochopím...Ve své aroganci a nadutosti, panák z reklamy na zubní pastu, nepřipustí ani píď vlastního pochybení a lidské hyeny bude z pozice své funkce chránit do roztrhání těla. Z naškrobených šosáků plných falešné morálky a pokrytectví, které reprezentuje Martin Petr, mi bylo, je a bude vždy na poblití...

+0 /-1 | 23.11.2021 17:49

wp2t

Tak to je "slušný" příběh, hned mě napadlo toto:

Ivan: Chaloupko, chaloupko, tak je mi vhod- otoč se, ať je ke mě tvůj vchod. Překvapená Baba Jaga: Cha, Ivan- přišel nečekán, nezván, chaloupku otočil a mě tím probudil. Nebylo mu asi vhod, že do lesa měla vchod! Ivan: Babo Jago, stůj- nijak nečaruj- musíš ke mě hodná být, pomoz mi Nastěnku zachránit! Baba Jaga: Ejejej, pomoc u mě nehledej, radši rychle utíkej! Tak chaloupko, otoč se- k lesu vchod ať stojí, zadek k Ivanovi!

A dále bych se chtěl Vojty Pláta zeptat, jak moc už se těší na další reprezentační akcičku? :)

P.S. Brzy to vylež, dej se do pořádku, ať zas můžeš vyhrát nějaký ten kvalifikační turnaj.

+0 /-0 | 23.11.2021 17:49

rohlíkpuklej

17:24- tak takhle jsem se už dlouho nezasmál,Davide.Dobře ty.:-)

+1 /-0 | 23.11.2021 17:49

rohlíkpuklej

17:19-souhlasím,lidi už jsou tak vystrašení, že dělaj chyby,chybovat je lidské,a co na to DN ? Jeho postoj a pár vět,by to všechno vysvětlilo,beru ho za velmi chytrého šachistu,i když chápu, že se k tomu,moc vyjadřovat nebude chtít.Časem to všechno vysvětleno bude.Chudák VP,karma zdarma.

+1 /-0 | 23.11.2021 17:45

david brazina

Pavle OK, uznavam, ze nemam vsechny informace, nedokazi si ale predstavit co by se muselo stat, abych kdekoli kolegu z druzstva nechal. co vidim jsou emaily a z nich nic nenasvedcuje tomu, ze by vojtech neco provedl. na dodatecne reci nejsem moc zvedavy, vidim to co se delo ten den. 

+0 /-1 | 23.11.2021 17:30

Pavel Ch

Davide: Já ublížený rozhodně nejsem, co Tě to napadlo? Ani o pití jsem nic nepsal, psali jiní.

Jen se podivuji, že nepočkáte na vyjádření svazu, není to ze svazu, ale už mi přišla jedna informace, která je dost v rozporu s uvedeným akterá to vykresluje trošku v jiném světle. Nicméně opakuji, šéfoval jsem spousty výprav/akcí, ano, 30 let odjíždím poslední.  

+0 /-0 | 23.11.2021 17:25

david brazina

PavelCh, V clanku si lze precist emailovou komunikaci, myslis si, ze si lidi nemuzou udelat obrazek z toho, co si precetli? podle me je to celkem jednoznacne, nikde se nepise o konfliktu s platem, nikde se nepise ze by byl ozraly, je to jen o tom ze mu nebylo dobre a ze se na nej vykaslali, zbytek se muze okecavat dodatecne jak chce, ty zpravy mluvi jasne.  a presne tak, by to David Navara myslim ze by se sam Martin Petr, velky a cestny predseda svazu, rozjel do Slovinska po sve vlastni ose a pak bychom se i docetli jak s nasazenim vlasntiho zivota v noci po tme, nevyspaly se obetave vydal zachranit Davida, zatimce ostatni by stali kolem jeho postele a starostlive by mu merili tep.... dvoji metr nemam rad a to ani pokud jde o Plata. At je jakykoli, tohle proste nejde.

+0 /-1 | 23.11.2021 17:24

Petr Koutný

Trošku kacířská úvaha. Kdyby kašlal David Navara nechali by ho tam? Kdyby kašlal Martin Petr a byl by tam, nechali by ho tam? Když tam kašlal Vojta Plát, tak ho tam opravdu nechali. Představa, že nemocného člověka nechají bez pomoci a odjedou bez něj domů s vědomím členů VV a předsedy ŠSČR je tak neuvěřitelná, že to ani nejde vymyslet. Toto je ostuda roku, toto je takový malér, který se jen tak nezapomene. Za pár let se zapomene, jak naši dopadli. Ale že člověk zradil člověka a nepomohl v nouzi, na to se nezapomíná.  Čert vem podvodné zápasy, tam šlo jen o peníze. Tady mohlo jít o život a o čest šachového svazu. Toto je opravdu kaňka, kterou ze svých tváří někteří lidi dlouho nespláchnou. 

+0 /-0 | 23.11.2021 17:19

Pavel Ch

pawn:

to mi nemusíte vysvětlovat, odjíždím jako šéf akcí třicet let poslední, píšu, že si počkám na offiko vyjádření, co za tím vším bylo. Připadá mi to absurdní, nevěrohodné.

 

 A žádám jen, teď se nenavážet se do MP, teprve získává zprávy, od těch co tam byli. Právě v těchto momentech (že teď, mám z veřejně dostupných zdrojů). Ale někteří znají už obsah vyjádření, které bude, těm blahopřeji.  

+0 /-0 | 23.11.2021 17:17

pawn

PavelCh: Problém je, že svaz se měl starat přiměřeně potřebám reprezentanta avyplyvajicim z jeho zdravotního stavu a nenechat reprezentanta svému osudu a jen mu něco tzv. vzkazovat po dalších lidech. Pokud ten reprezentant něco provedl, má se to řešit v souladu s reprezentační smlouvou DOMA.

+0 /-0 | 23.11.2021 17:11

rohlíkpuklej

14:21-krutý souhlas.

+1 /-0 | 23.11.2021 17:08

rohlíkpuklej

ciki333-to by nevyřešila ani plná velká lžičku medu.

+1 /-0 | 23.11.2021 16:49

rohlíkpuklej

Děkujeme.To se mi od Vás líbí.

+1 /-0 | 23.11.2021 16:47

rohlíkpuklej

14:00-jakého vola ? To nechápu.

+1 /-0 | 23.11.2021 16:41

Pavel Ch

Davide, čti, já nehájím svaz, rozhodně ne, někoho někde nechat posledního, to vždy já jedu poslední jako šéf akce. Jen se podivuji, že na rozdíl od předsedy svazu víte všechno a dokonce i to, jaké bude vyjádření.

Opakovaně píši, že počkat na offiko vyjádření.

 Jen Tobě jsem psal, že bojí-li se očkovaný, že má covid, tak než kurňa na 10 hodin sedne do auta s dalšími, má jít na test. Alespoň ten antigen, pak bych dle výsledku řešil další postup.

+0 /-0 | 23.11.2021 16:40

david brazina

pavelCh a ktery test, neprukazny antigen nebo pcr na ktery se ceka tri dny? nechces radeji uz nic dal nepsat? ja chapu ze hajis svaz, ale to je neobhajitelne pavle.

+0 /-1 | 23.11.2021 16:36

rohlíkpuklej

Hezky jsem si početl.

+1 /-0 | 23.11.2021 16:35

Jirikovka@post.cz

Počkáme tedy na offiko a pak už by mělo být jasno! V offiku by mělo být napsáno,zda bude po tomto ME odvolán kapitán(kapitáni)!

+0 /-0 | 23.11.2021 16:35

Pavel Ch

15:52: Davide, test a očkování

 

jestli se někdo bojí, že má covid tak, že se bojí už jen testu, aby neskončil v karanténě, tak je lidskou slušností před 10hodinovou jízdou v autě s jinými osobami, si ten test nechat udělat. Očkování, neočkování.

  Jako šéf výpravy bych mu nařídil test a když neposlechne, tak jen bych počkal až jeho drožka dorazí. Úhrada na vrub toho, který neposlechl nebo na vrub svazu by se řešila s chladnou hlavou poté.  Nebo bych mu zařídil taxika s upozorněním, že neposlechl a tudíž bude strženo z odměny.

 

 Ale jak už jsme psal nemáme offiko vyjádření předsedy, který teprve zjišťuje informace od v místě přítomných. 

 Někdo tu píše, že má sám už má všechny informace, ba i, co řekne VV, blahopřejihats off

+0 /-0 | 23.11.2021 16:34

rohlíkpuklej

13:55-rozumě.

+1 /-0 | 23.11.2021 16:31

rohlíkpuklej

13:50-nadsázka.

+0 /-1 | 23.11.2021 16:29

david brazina

capjar presne tak. protoze stejne tak se ted haji svaz, ze to nejprve musi probrat, takhle by ale meli jasno hned... vykrucuji se a lzou, ted se budou radit co se usnesou a samozrejme jednomyslne se na tom shodnou, saskarna.

+0 /-1 | 23.11.2021 16:05

david brazina

pawn, to byla reakce na jirikovka 15.25

+0 /-1 | 23.11.2021 16:03

capjar

HonzaSvatoš: Souhlas. Jen bych k tomu dodal, že potom, až by se vrátili zpět, tak s ním měli probrat ten jeho "přestupek" (porušení smlouvy) a vyvodit důsledky (postih). 

+0 /-0 | 23.11.2021 15:57

pawn

DB: jasne, že o tom článek není, pak ale nechápu z hlediska vyzne i článku zbytečný příspěvek v čase 15:36. Ostatní poukazujíci na ockovani VP chápu.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:57

david brazina

pawn o tom co pises tento clanek neni. diky ze to respektujes. Jedine co k tomu muzu rict je, ze je ockovany, tudiz je na nej z pohledu CR pohlizeno jako na neinfekcniho. jestli je to dobre nebo ne bychom nemeli resit zde. Jde pouze jen a jen o to, ze se v cizine ponechal bez jakekoli pomoci reprezentant teto zeme, ktereho odsouhlasil jak kapitan druzstva tak predstavitele svazu. Takhle by se nezachoval ani ministr prasat Zimbabwe....

+0 /-1 | 23.11.2021 15:52

Dědek Plesnivý

Předseda a kapitán selhali, o tom nemůže být pochyb, protože slíbili Vojtovi nějaké podmínky (vč. dopravy), které úmyslně porušili (v tom byl nepochybně podveden, i kdyby se nenašel úřad, který by to šetřil). A i kdyby se Vojta opil a udělal dusno, tak ho znají už mnoho let a přes všechny podobné zkušenosti s ním si ho přesto vybrali do týmu.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:52

HonzaSvatoš

Já to vidím takto: Nevíme, co se stalo. Možná že se Vojta, když už věděl, že nehraje poslední kolo, unavil a poslal všechny do řiti. Ale i kdyby to tak bylo, tak měl mít zajištěnou dopravu zpátky. To jako někdo považuje za normální, že reprezentant nemá po skončení významné reprezentační akce zajištěný návrat domů? Něco takového by bylo nedůstojné i v krajském přeboru.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:49

pawn

Kdo chce zjisti si z médií vyjádření lékařů potykajicich se s Covidem o tom, že ockovani mají lehčí průběh a jsou při hospitalizaci mnohem starší než neockovani. Kdo chce ze statistik zjistí, že kdyby očkovaní nefungovalo, bylo by ockovanych v nemocnici řádově více. Kdo nechce toto pochopit, ukáže, že i očkovaní jsou v nemocnici a smitec. Očkovaní není stoprocentní, ale dle výše uvedeného chrání.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:46

JD

To nikdo nemůžete Vojtovi říci, ať nehulí cíga, že se z toho se pak kašle?

+0 /-0 | 23.11.2021 15:43

david brazina

PavelCH, jako predseda svazu bych se hlavne informoval minimalne v den odjezdu druzstva zda je vse v organizacne v poradku. Jako predseda svazu bych taky a to zejmena, vzal v potaz situaci v evrope a mel k dispozici plan, kdyby nekdo z reprezentace a realizacniho tymu onemocnel, jako predseda svazu bych se taky zajimal o to, zda vsichni hraci dorazili v poradku domu a zda navrat vsech probehl bez problemu... To co ty uvadis jako srovnani, nelze s tim co se dalo srovnavat, vsadim ze ani tak by nikoho nenechali v cizine s tim at si poradi jak umi... za tohle Petr a cele vedeni by mělo dat k dispozici funkce, bud na to nemaji a neomluvitelne selhali, nebo to jsou lidsky neprijatelni jedinci. Klidne at nas svaz ridi nejakou dobu primo FIDE, clenove sachisti by platili stejne.

+0 /-1 | 23.11.2021 15:42

david brazina

z medii je znamo, ze v nemocnii lezi i ockovani a presto jen neockovani nemohou nikde...

+0 /-1 | 23.11.2021 15:36

Jirikovka@post.cz

Pane Telekesi! Vy očkování neuznáváte a lékaři zuři ,že jim neočkovaní zaplňují nemocnice a nemocniční personál je vyčerpaný! Na JIP v Kyjově leží jen neočkovaní a už není místo,aby tam mohli někoho přijat!

+0 /-0 | 23.11.2021 15:35

Pavel Ch

Davide:

Kdybys byl předsedou, šéfem, ředitelem, nebyl jsi na místě dění,

tak

a) z toho nebudeš šťastný

b) vyzpovídáš své podřízené či kolegy či si necháš dát zprávu

a pak se vyjádříš veřejnosti, za sebe, či za VV.

 

 Kdy dal francouský svaz zprávu po megaprůseru v Jižní africe (i se poprali hráči vers. trenér), byť tam dokonce předseda byl, ale nechodil do kabiny. S chladnou hlavou za 14 dní doma. Předtím, že teď už nic nezachrání, vyjádří se později.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:32

istr

Mě by mrzelo i kdyby mě kamarádi nechali po zápase třeba jen dvacet kiláků v Kaplici. Ale tohle je jinej oddíl.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:31

Jirikovka@post.cz

Pana brazinu upozorňuji,že z médií je známo,že i očkovaný může přenášet Covid! On chráněn je,ale druzí ne! Očkovaný má výhodu v tom,že by neměl mít těžký průběh!

+0 /-0 | 23.11.2021 15:25

VojtaTelekes

Asi taky holt napíšu něco vážně a nebudu si jen dělat prdelky :) Jo taky to umím náhodou :D Hele.. je mi smutno z této doby. Vím, že je tu Covid a že je celkem nebezpečný, ale abych z něho měl vítr to určitě ne,  absolutně neuznávám očkování. Nejsem očkovaný,ale nemám problém ani s očkovanými je to přeci každého rozhodnutí. Mám problém pouze s tím jak to rozděluje společnost :( Dnes ale souhlasím s Petrem Koutným, že je absolutně nesmyslné a nelidské nechávat tam Vojtu bez jakékoliv pomoci. Štěpán Žilka za nic nemůže, jeho do toho netahejte. Není to kapitán ani Martin Petr (kteří by se měli starat) ..souhlasím, že at je Vojta grázl a nebo není, není lidské ho tam nechávat a nestarat se. Učitě si nechci dělat u nikoho zle, jsem většinou nekonfliktní, ale tohle je bohužel propadák kapitána a Martina Petra. (se vší úctou ke všem)   Přeji hezký den...pokud možno.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:24

MaX

Udát se mohlo všelico, ale hotel a proplacená cesta by tam měla být vždy. Držím docela svazu palec ať se z toho vykecá, protože tohle mi přijde neuvěřitelné. Jestli to sedí, a Plát podá stížnost, tak je to opravdu na resignaci. Neuvěřitelné, ve sportu, kde si podáváme ruku.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:24

david brazina

PavelCh, je treba se poradne domluvit co mluvit :D chapeme...

+0 /-1 | 23.11.2021 15:24

Jirikovka@post.cz

Pane Koutný! Normální důvod by byl,pokud GM Plát by se poslední den opil někoho z výpravy zbil,protože mu třeba vyčetl,že hrál blbě ,že uhrál jen 2 z 5! Pak bych chápal,že se od něho všichni distancovali a jeď si domů jak chceš! Jenže to by musela být pravda!

+0 /-0 | 23.11.2021 15:22

Pavel Ch

Říkám jsem Petrovi K., že mi to celé připadá natolik absurdní, že si počkám raději na offiko vyjádření.

 

Hlavně bych nekamenoval teď Martina Petra, ani mně by nedal odpověď (neptal jsem se), sám nemá dost informací, nebyl tam. A proberou ve VV. Nejprve mezi sebou, pak daj novinářům, možná jste zvyklí od některých politiků na opačný postup, který však rozumný člověk neschvaluje.  

+0 /-0 | 23.11.2021 15:21

david brazina

navic byl Plat ockovany a co vim, z rozhodnuti MZCR jsou ockovani brani jako nerizikove bezinfekcni osoby, takze neni vubec o cem. 

+0 /-1 | 23.11.2021 15:16

Petr Koutný

pane Fiala neříkejte mi, že svaz nemá tento krizový plán? To nemyslíte vážně? Nebo mi chcete říct, že tento plán vymyslí, až bude pandemie Coronaviru pryč? 

+0 /-0 | 23.11.2021 15:16

Jirikovka@post.cz

V každém případě by ŠSČR měl mít z plodných schůzí krizový plán jak řešit situaci,když reprezentant v cizině onemocní a jak řešit jeho dopravu domů!

+0 /-0 | 23.11.2021 15:15

Petr Koutný

Problém je v tom, že když svaz nominoval Vojtu na tuto akci, tak se měl o něj postarat a měl zajistit, že se domu vrátí zpět. V tom vidím problém. V tomto selhal. Ano, svaz dostal domů své šachovnice, ale zapomněl se postarat o jednoho reprezentanta. Problém vidím v tom, že svazu a vedení svazu to přijde naprosto v pořádku a normální. Problém vidím v tom, že Martin Petr strká hlavu do písku a nemá v sobě kus odvahy se k tomu postavit čelem. Rozumím, není to v televizi a není to na kameru, tady jeho úsměv nezabere. 

+0 /-0 | 23.11.2021 15:15

ciki333

Kamarád Vojty Pláta má nárok na uhrazení cestovních nákladů dle Vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí platné pro rok 2021. Link na kalkulačku:

https://www.penize.cz/kalkulacky/cestovni-nahrady#cestovni-nahrady

Při ujetí (Praha - Slovinsko a zpět) 1100 km a kombinované spotřebě paliva 7,2l/100km

činí cestovní náklady celkem: 7611,- Kč, z toho pohonné hmoty: 2771,- Kč a opotřebení automobilu: 4840,- Kč

Pokud Konopka a spol. odmítnou uvedenou cifru proplatit, pak Vojto Pláte s kámošem, vymáhejte částku soudní cestou. Toto není rada ode mne, ale přímo rozkaz, Vojto. Nenech si donekonečna srát, od svazových bafuňářů, na hlavu!

+0 /-1 | 23.11.2021 15:13

david brazina

Marek, jenom tri? ja bych vakcinu zavadel primo kanylou, prutokem do tela.... Prej ockovani jsou chraneni tak v cem je problem? a neockovani si jsou vedomi ze to mohou dostat, tak znovu, v cem je problem? 

+0 /-1 | 23.11.2021 15:10

Marek007

S chorým, kaslajucim človekom ísť v jednom aute je skutočne riziko. Zvlášť v dnešnej dobe, keď sa ľudia boja len priblížit sa k niekomu, kto zakasle. Možno ak by mal celý čas respirator a všetci v aute by mali tri dávky vakcíny. To by sa potom dalo risknúť. Ale aj to je riskantné.

+0 /-0 | 23.11.2021 15:08

Petr Koutný

pane Fiala - najdete mi jeden normální důvod, proč když nechám reprezentanta v jiné zemi bez pomoci, proč se o něj i nepostarám tak, aby se domu v pořádku vrátil? Opakuji normální důvod, děkuji. 

+0 /-0 | 23.11.2021 15:03

david brazina

petan, a proplatili by cestu na kole :D

+0 /-1 | 23.11.2021 15:03

Jirikovka@post.cz

Je naprosto jasné,že Martin Petr zamítl žádost GM Pláta aby jeho dcera ho zavezla 100 km do Lublaně protože nechtěl ,aby jeho dcera chytla Covid pokud by byl Vojta nakažen! Jak jsem již psal:ZÁKLADNÍ CHYBOU BYLO,ŽE SE GM PLÁT NENECHAL V DOBĚ ONEMOCNĚNÍ TESTOVAT! Podle výsledku by bylo všem jasné jaká je situace a mohlo být úplně jiné řešení jeho případu!

+0 /-0 | 23.11.2021 15:01

Petan

Původně mi tento článek připadal příliš jednostranný a chybělo mi tady stanovisko zučastněných stran, nicméně po zveřejnění emailů Vojty Pláta, Konopky a předsedy ŠSČR si říkám, ještě že naši olympionici ze slavného covidového letu do Tokia (stolní tenista, beachvolejbalistka, cyklista) dělají sporty, kde je o ně postaráno. Kdyby se konala v Tokiu šachová olyppiáda a český šachista by tam chytil covida nebo kašel, tak jede domů lodí do Vladivostoku a pak vlakem transsibiřskou magistrálou.

+0 /-0 | 23.11.2021 14:57

pawn

Vzkazoval? V době mobilních telefonů?

+0 /-0 | 23.11.2021 14:42

Petr Koutný

nebo toto? Co vy na to? 

Ještě k té cestě vlakem nebo autobusem...Takže lepší infikovat o dost více lidí v buse či vlaku než pár lidí v autě? Když to teď tak čtu, tak je to vlastně úplně postavené na hlavu. Byl bych rád, kdyby se to rychle uzavřelo a nechalo být. Opravdu nevím, že bych se dopustil něčeho hrozného při ME. Pokud se vzpomene alkohol a napíše něco špatného veřejně o mně, tak zveřejním fotky jiných reprezentantů. Když jsem psal Martinovi Petrovi, zda by mě Kristýna nemohla hodit do Ljubljane na autobus, tak jsem se dočkal záporné odpovědi. Nevím, že bych Kristýně něco udělal při ME, opravdu netuším. Těch 100 km po dálnici by snad zvládla. Potom jsem zkusil ještě Sikoru, ti měli plné auto online šachovnic. Poláka jsem se samozřejmě ani neptal, to mi přišlo zbytečné. Od vás mi nepřišel jediný email, od kapitána jediná zpráva, vykašlali jste se na mě a kdybych se dnes ráno neozval z Brna, tak vás ani nezajímá, zda jsem dojel v pořádku. Psal mi Štěpán, že se mnou neměl problém, až poslední den, když jsem ho poslal někam po tom, co mi řekl, že s nimi nejedu. Takže opravdu nevím, co jsem provedl tak hrozného na ME, že jsem byl ponechán nachlazený v cizí zemi bez jakékoliv ochoty z vaší strany mi pomoci. V noci jsem pak z naštvanosti brečel a říkal si, že prakticky cokoliv udělám, tak to bude špatně. Umím přiznat chybu, ale zrovna teď se cítím naprosto nevinně. Byl bych rád, kdyby mému kamarádovi byla adekvátně zaplacená cesta(benzín dle tabulek + náklady na dálniční známky za 25 eur). Nic jiného nežádám. Pokud se ale budete kroutit, vymlouvat a psát veřejně věci, které nebudou pravda, tak nemám problém napsat na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a nechť si udělají obrázek oni o tom, zda je vhodné dávat peníze na šachy, když se pak ani nezajímáte o reprezentanta v cizí zemi a necháte ho tam na pospas osudu. 

Pokud vám to furt nedochází a cítíte se nevinní a vidíte chybu jen ve mně, tak vám popřeju hodně štěstí v případném vysvětlování vyšším institucím.    Přeji hezký zbytek dne,   s pozdravem Vojtěch Plát

+0 /-0 | 23.11.2021 14:42

Petr Koutný

 a jedeme dál, jako novinář můžu zveřejňovat emaily...takže toto? 

Ahoj,

  jsem rád, že ses dostal zpátky do ČR. Podle zpráv, které se ke mně dostaly, Tě nikdo nechtěl vzít, protože jsi byl nemocný a nechtěli riskovat, že by se od Tebe nakazili. Vzkazoval jsem, že v nejnutnějším případě můžeš jet zpátky vlakem nebo autobusem a náklady Ti proplatíme. Nevím, jestli se k Tobě tato informace dostala. Každopádně Ti můžeme proplatit náklady na zpáteční cestu do výše ceny za vlak nebo bus ze Slovinska.    Zdraví Michal

+0 /-0 | 23.11.2021 14:39

kraken8

Petr Koutný: Ale já považuju jednání Hráčka a šachovýho svazu za ostudný. Ať už byl důvod jakejkoliv. Ostatně nominaci asi nedělal Vojta, takže případný neshody, nebo třeba případný extempore Vojty (jak podle mě naznačuje Martin Petr), tak to všechno jde tak jako tak za Hráčkem a svazem. Aspoň v mých očích. Ostatně - v Česku se osobní zodpovědnost moc nenosí, funkce to ano, ale bez zodpovědnosti, že?

+0 /-0 | 23.11.2021 14:38

Petr Koutný

A mimochodem, volal jsem včera Vojtovi několikrát. Zajímal jsem se, jestli je v pořádku, jestli už je v autě a ráno jestli je už doma. Kdyby neměl odvoz, přijel bych pro něj. To jsem mu taky říkal. Mám s ním osobní spory, ale nejsem předseda svazu, abych sem si mohl dovolit nechat člověka bez pomoci v jiné zemi. 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:37

Petr Koutný

Je mi dnes smuto. Říkám že s Vojtou máme osobní spory, ale toto bych neudělal nikomu. Dokonce i našeho předsedu bych nenechal ve Slovinsku. Prostě hledejte na svazu výmluvy, ale omluvit toto nepůjde. Kdyby tam Vojta umřel, třeba dostal infarkt, pak je to na soud. Te´d hodně přemýšlím, co by na to řekli novináři a někdo na Ministerstvu, který rozhoduje o penězích pro svaz. To vše mě ale moc nezajímá, mě zajímá jak se chlapsky k tomu postaví svaz. Jestli opravdu někdo rezignuje a přijme odpovědnost a nebo se bude hrát hra na to, kdo na to dřív zapomene. 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:36

Jirikovka@post.cz

Pokud by GM Plát zfackoval kapitána nebo nějakého člena výpravy,pak bych chápal,že se od něho všichni distancovali! Jinak je to velmi divné! Světlo do případu může vnést až pravdivá výpověď GM Hráčka!

+0 /-0 | 23.11.2021 14:35

kraken8

http://www.youtube.com/watch?v=YF4ilMJXZnw   

+0 /-0 | 23.11.2021 14:33

david brazina

mimochodem, ocekavam plamennou obhajobu z jednoho nejmenovaneho webu a velky monolog Petra za souhlasneho pritakani , a pak nejakou odmenu, treba zmenu nazvu neceho :D

+0 /-1 | 23.11.2021 14:29

noname

teda Štěpáne fňuky fňuky.....když to čtu, tak zníš jako malá ubrečená holka. To jako vážně? Nedělám si iluze, že většina šachistů nejsou "drsnými chlapi", ale takhle až panicky se bát nějakého kašle? Vždyť šachisté jsou ve většině případů velmi chytrými lidmi, tak by měli vědět, že strach je nejhorší vibrace.....ale takhle se zachovat, myslím teď všichni co tam byli jako český národní TÝM.....možná vám kvůli strachu z čehokoliv vypadla z hlavy i definice slova TÝM. Smutné. Myslím, že kdekdo by vám odpustil herní propadák, ale ten morální asi těžko. Fuj.

+0 /-0 | 23.11.2021 14:29

Petr Koutný

Kraken, doplním mohl si někdo myslet, že toto dopadne dobře: Sestava Petr Martin, Viktor Novotný? Kdy jindy se omluvit, než teď? Radši budeme hledat důvody, které nám potvrdí že jsme pokračovali podle našich směrnicích, které říkají, že můžeme nechat nemocného reprezentanta v cizí zemi. Lidskost ale ve směrnicích nenajdou. I kdyby Vojta udělal cokoliv, tak to stejně nikdy neomluví to, že ho tame nechali. Kdyby se cokoliv stalo, měli ho vzít domů, doma zahájit disciplinárku a vyřešit to. Takto Štěpán potvrdil nemoc a Martin Petr zase svojí neschopnost komunikovat. 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:28

Kamil Mihálik

Petr, že by pán veľmajster V. Plát pohnojil opäť niečo? Až tak, že radšej sa neho každý vykašlal? Neverím, že keby sa správal normálne, že by mu nikto nepomohol. Tam sa muselo stáť niečo dramatické a vieme, čoho všetkého je pán veľmajster V. Plát schopný,že? Odpovede sa nedozvieme, že ako vyzerali posledné dní (teda hlavne posledný deň) v Slovinsku... Ako šachista je super, ale osobnosť strašne komplikovaná a mohlo sa udiať všeličo...

+0 /-0 | 23.11.2021 14:25

kraken8

To jste si opravdu někdo myslel, že tohle může dopadnout dobře? Sestava Hráček, Krejčí a Plát? Jako fakt si to někdo myslel?

+0 /-0 | 23.11.2021 14:24

Jirikovka@post.cz

Že se hráči báli chytit Covid je celkem logické a za to se nemusí stydět ,ale patrně zde byl ještě nějaký závažný důvod,který před veřejností je zatím tajen! Protože je mi divné,že by nemocného GM Pláta nechali na pospas cizině a klidně si odjeli domů!

+0 /-0 | 23.11.2021 14:24

david brazina

JD, jeste jinak, nedelas body, kasles, neni ti dobre, dostan se domu jak chces, cestu si zaplat ze sveho...

+0 /-1 | 23.11.2021 14:24

Petr Koutný

Ciki, aktuálně Michal Konopka informoval Pláta, že mu proplatí náklady do výše jízdného vlakem. Místo aby tady byly tři rezignace a tím myslím Hráček, Konopka, Martin, Tak se roztáží kolo výmluv a snaha vše podsunout pod koberec. Místo aby tady byla omluva, tak jsou zase výmluvy. Štěpán potvrdí, že se jednalo o nemoc a náš předseda svazu řekne, že tomu tak nebylo. Neřekne o co šlo, protože jakýkoliv jiný důvod nikdy nemůže být tolerován za to, že necháte člověka v cizí zemi a nezajistíte mu odvoz domů. Tak teď hlavy dohromady a vymyslet nějakou lež, která potvrdí to, že nechat nemocného Vojtu ve Slovinsku bylo správné, výchovné a nejlepší řešení ze všech. Bude to fuška, protože tomuto hodně lidí neuvěří. Vzpomínám si na moto předsedy šachového svazu při volbách. Sláva šachové hře, já říkám slává našemu předsedovi!! 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:23

david brazina

byt aktivni sachistou prestavam hrat sachy, udelal jsem to po laznickovi. Tohle je daleko horsi. Chce se mi z chovani predsedy svazu blit, ten clovek je podle me moralni dno a nema tam co delat. uz jen to ze se zridilo koryto prezidenta svazu pro byvaleho predsedu indikuje, ze predsedou je velmi schopny clovek... tedy schopny zrejme cehokoliv

+0 /-1 | 23.11.2021 14:23

JD

2 roky zpět, by nikdo kašel neřešil. To není žádná nemoc. Neřešil by to ani Štěpán ani Honza.V zdravotní tématice udělali kluci za 2 roky obrovský posun...

Re:D.Bražina si zvykej neděláš body, jdeš domů pěšky.

 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:21

Jirikovka@post.cz

V každém případě by široká šachová veřejnost by měla být o případu GM Pláta informována pravdivě z obou stran a nic by se nemělo před šachovou veřejností tajit!

+0 /-0 | 23.11.2021 14:19

Morphynista

Z hlediska práva  o trestný čin pochopitelně nejde. Poslední příspěvky ale vzbuzují otázku : Co tedy Vojta provedl, když jej nikdo nechtěl vzít do auta a důvodem nebyla nemoc ? Také zde by se měli čtenáři dovědět , co se vlastně odehrálo . Nebo je vše výmysl a každý se bál Covidu, ale nechtěl to přiznat ? 

+1 /-0 | 23.11.2021 14:18

ciki333

Lidsky chápu, že nechtěli Žilka a spol. cestovat s Vojtou do ČR v jednom autě. Co mi však hlava nebere...

1) Proč GM Plátovi nezajistili hotelový pokoj na další dvě, tři noci, než se vzpamatuje?

2) Proč ve vedlejším pokoji nezůstal po dobu Vojtovy rekonvalescence nějaký činovník ŠSČR, jako pojistka, kdyby se jmenovanému přitížilo?

3) Proč Svaz Vojtovi nezajistil odvoz, klidně ve středu?

PS. Za vrchol arogance považuji vyjádření pana Chrze:

"Nevím, nemám info, jestli tak nějak proběhlo. A nebo byl svaz, předseda, informován až po rozkolu a až po zabezpečení cesty kámošem, o které může pak už jen  jednat, zda se proplatí."

Tak vytlemenec ze Svazu - soudruh Martin Petr - bude zvažovat, zda náklady za dodatečný odvoz Plátovi a jeho kamarádovi proplatí! Nevěřím vlastním očím! Z bafuňářů ze Strahova je mi na blití.

+0 /-1 | 23.11.2021 14:15

Petr Koutný

A ještě technická. V mém světe neexistuje snad důvod, kdy bych nechal nemocného hráče bez pomoci v jiné zemi. Ve světě předsedy ŠSČR je těch důvodů určitě více. Ale není v jeho světě slovo jako " Omluva " a nebo " Sebereflexe". Být dokonalý je opravdu v této zemi těžký úděl. Ještě jednou je mi líto našeho šachu, pod vedením tohoto pána. Je neskutečné, že místo aby se omluvil, tak tady píše něco o řidičech a o tom, že se bude čekat na zprávu kapitána a naznačuje pracý opak, než který popisuje Štěpán Žilka. Vypadá totak, že hledají výmluvy nad naprostým lidským selháním, který vede osobně on sám. 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:14

SchwartzBlack

Ještě dovětek: příště se to samé může stát i vám, borci.

+0 /-0 | 23.11.2021 14:11

david brazina

Martin Petr :D :D :D chapeme, vlastně v tom bylo něco top secret, co ospravedlnilo, toto chování. Tak se poraďte jak z toho průseru ven a hlavně ať všichni mluvíte to samé. Určitě na něco příjdete abyste vypadali hezky.

+0 /-1 | 23.11.2021 14:09

SchwartzBlack

Přesně toto je cílem politiků a s nimi spřažených odborníků a médií. Zasít mezi lidi strach a ten už v lidech spolehlivě potlačí veškerou lidskost a solidaritu. Prohlášení Š. Žilky, že by nejel v autě s někým kašlajícím, komu ani nebyla diagnostikována ona strašlivá choroba, je prostě neuvěřitelné.

+0 /-0 | 23.11.2021 14:09

Petr Koutný

Samozřejmě Martin Petr místo omluvy výmluvy. On si myslí, že nemám právo se zeptat kohokoliv na svazu na věc, která se dotýká šachového života. On žije ve světe, kde on bude určovat kdo se s mí s kým bavit a kdo se nesmí s nikým bavit. Už toto je neskutečná dávka arogance přesně v obrázku, jak osobně znám toho pána. Upozornil jsem ho, že tato dohoda jepro případ eskalace, ale on si myslí, že každý šachista v této zemi se ho může zeptat na cokoliv, jen Petr Koutný musí projít přes jeho sekretářky a doufat, že si na něj pan božský udělá čas. Toto si opravdu český šach nezaslouží. A místo omluvy, tak tady bude psát další arogantní zprávy. Je mi líto českého šachu, když tento malý velký muž je v jeho čele. 

+0 /-0 | 23.11.2021 14:08

Martin Petr

Ahoj, k článku dvě věci - moje vyjádření tady není kompletní. Na vzájemné schůzce s panem Koutným jsme si slíbili, že komunikace mezi RP šachy a svazem bude probíhat mezi panem Kokrdou a Frantou Štrossem, což je logické, že vyjádření jde přes generálního sekretáře. Bohužel, tato dohoda nebyla dodržena. V článku není vyjádření ani jednoho ze 4 českých řidičů. Problém, že nikdo z nich nechtěl Vojtu vzít, je samozřejmě daleko hlubší, než jen rýmička. Budeme se tomu ve svazu věnovat, nejdříve vydáme na webu zprávu kapitána, podrobněji to pak probereme na schůzi VV. Ale ne tady přes nss, problémy vztahového charakteru se podle mě mají řešit mezi dotyčnými, a nikoli přes web. Mějte se!

+0 /-0 | 23.11.2021 14:05

david brazina

zajimave ze jsem sice slysel, ze se nejedna o mozny trestny cin, ale bez argumentace. Tak se na to podivejme takto. Rano, se probudi Patrik Schick ve svem pokoji a jde trenovat se spoluhraci, neni mu moc dobre, pokaslava, ale neciti se nejak hrozne, nicmene nechce ohrozit hrace  a tak oznami ze nebude hrat. Kapitan tedy vi, ze se hrac rozhodl neriskovat vzhledem ke svemu zdravotnimu svazu. Vsichni po zapase nastupuji do letadla a vrci se domu, ale Schicka sebou nevezmou, protoze maji strach z nakazy. Schick zustava v cizi zemi a nema se jak dostat domu. Nakonec vola o pomoc pritele, ktery pro nej prijede. Po priletu letadla, kapitan nebo trener jak chcete, nezjistuje jak Schickovi je, jestli je v poradku, jestli se mu nepritizilo. Spoluhraci se rozejdou domu. Svaz pak Schickovi odmitá proplatit cestu domů, maximálně do výše nákladu na cestu autobusem nebo vlakem... Otazka, jak dlouho by takovy kapitan nebo trener zustal u reprezentace? jak dlouho by zustal predseda svazu, který by delal mrtveho brouka, ve funkci? Jak by reagovali media? Nebo kdyby se jednalo o Navaru, byla by situace stejna? I kdyz prezenu sebeobranu a uhodim cloveka ktery me napadl tak, ze zustal lezet, je mou povinnosti se o nej postarat. Pokud se vy, clenove klubu a oddilu neozvete, budete chtit byt dal rizeni takovymi lidmi?

+0 /-1 | 23.11.2021 14:00

Jirikovka@post.cz

Tady chybí jasná a přesná výpověď kapitána GM Hráčka specielně co se dělo poslední den zápasu a pak v den odjezdu!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:59

Poutnik

K dokreslení by bylo dobře vědět i další věci, např. zda-li auta patřila svazu a byla tzv. služební, či šlo o soukromá vozidla účastníků, jak vypadala před akcí smlouva ohledně dopravy tak i zpět atd. Od té smlouvy se odvíjí vše ostatní. Nevíme jestli svaz auktérům garantoval zajištění dopravy... Z článku se to nedovíme.

+0 /-0 | 23.11.2021 13:56

Playboy

Třeba to má Vojtu naučit se do repre nemá hrnout, protože v ní jsou nedotknutelní a to on není. Kapitán si staví hráče bez jakéhokoli logického důvodu, i když sbírá nuly, jako hokejový brankář a Martin Petr se odmítá bavit, jako malé děcko. Co je to za přístup, plus nechat člena týmž na holičkách? Jak dlouho se bude vše zametat pod koberec a dělat, že se nic neděje???

+0 /-0 | 23.11.2021 13:55

ThePot

Já si myslím, že Jan Alexandrovič Něpomňašij nebude hrát Grunfeldovu obránu. Tu hrával celý svůj život a Magnus je si toho vědom. Určitě přijdou spolu se svým koučem Potkinem s něčím novým...

+0 /-0 | 23.11.2021 13:52

Jirikovka@post.cz

Puklej rohlíku! Dovedeš si představit jet s těžkým kašlem na kole! To bys dojel spolehlivě na krchov!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:51

Jirikovka@post.cz

Také jak si členové družstva i kapitán jak si představovali,jak se Vojtěch dostane domů! Nebo jim sdělil,že má odvoz zajištěn! To by pak měnilo situaci!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:50

rohlíkpuklej

Měl jet na kole,asi karma.

+1 /-0 | 23.11.2021 13:48

Jirikovka@post.cz

Pane kraken 8! Pokud nemají vzniknout spekulace nic nenaznačovat,ale sdělit,jaký byl pravý důvod,že GM Plát nebyl vzat nikým zpět z ME domů!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:47

rohlíkpuklej

To jsou mi věci, chudák VP.Karma.

+1 /-0 | 23.11.2021 13:45

klij

Kromě obecného strachu z možné nákazy je to i také o tom, jaké vztahy panují mezi hráči samými, ale i mezi vedením svazu a jeho vzrahu k hráčům. Neskutečný případ selhání jak organizačního tak lidského.

 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:40

Volgagambit

No tý jo. A že se všechny nepříjemnosti stanou zrovna jen a jen Vojtovi.

+0 /-0 | 23.11.2021 13:39

Petr Koutný

Není to tak složitý případ. Dva hráči, kteří reprezentovali na místě potvrdili, že důvodem proč Vojta zůstal ve Slovinsku byla nemoc. Předseda ŠSČR to popírá a nabízí jiné možnosti. Sice si neumím představit jinou možnost, která by měla nechat Vojtu ve Slovinsku než nemoc, ale dejme tomu že pan předseda si to umí představit. Hlavní jsou dvě věci. Někdo lže. Buď Martin Petr a nebo hráči. To je první věc. Ta druhá věc je ta, že být odpovědný za repre, tak nepůjdu spát, dokud ty lidi nedostanu domů. To že se nikdo nezajímal o stav Vojty Pláta a nesnažil se mu i pomoct je možná ještě šílenější věc. Někdy mám s Vojtou osobní probém, ale vždy budu psát o tom, co mi vadí a tady někdo škaredě překročil hranici, která je tolerována. Nechat člena reprezentace po nejdůležitějším turnaji roku bez pomoci v zahraničí a nesnažit se mu pomoct je něco neskutečného. Vše se dá diskutovat, vše se dá slovy popsat, ale toto je něco šíleného. 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:34

kraken8

https://www.youtube.com/watch?v=cnI61scHEDk

 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:24

Jirikovka@post.cz

JAKÝ BYL JINÝ DŮVOD,ŽE GM PLÁTA NECHTĚL NIKDO VZÍT DO AUTA NA ZPÁTEČNÍ CESTU DO ČR,KDYŽ TO NEBYL DŮVOD NEMOCI ?? Jak sděluje Martin Petr! Tento důvod by mohl být překvapivý ! Proto svědectví druhé strany nutné! Tento důvod by mohl vnést do případu úplně jiné světlo! Protože nechat nemocného hráče v cizině bez pomoci je dosti závažné!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:23

VojtaTelekes

:D :D :D ...a máme tu opět problém, kauzu atd . Nevím, to už je spíš k smíchu ne ? :D To se nedá ani už řešit. Co vím a co jsem slyšel...češi v tomhle byly a jsou většinou nejhorší bud se nám pořád něco nelíbí...nebo jsme zlý, tvrdohlavý atd :D Spíš by mě překvapilo, kdyby všechno bylo v klidu :D 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:19

chess64geek

to brazina: nebudu komentovat Pláta, ale paragraf. §150 je mířen na bezodkladnou pomoc, kterou si nemůže pacient zjistit. On žádnou pomoc nepotřeboval, pokud by potřeboval navštívit nemocnici, mohl si zavolat záchranku. V případě, že by mu kašel nějakým způsobem znemožňoval zavolat sanitku, pak by bylo na místě, aby ji ostatní zavolali za něj a pokud by to meudělali, bylo by možné tento paragraf vytáhnout. To ale, že ho nechali nemocného v cizí zemi, není neposkytnutí první pomoci. Ostatně Slovinsko je civilizovaná země s dostupnou péči a snad na tom nebyl tak zle aby se o sebe nepostaral. Zdraví není pohodlí. Kromě toho v paragrafu, který uvádíte je jasně psáno, že pomoc lze poskytnout jen tehdy, není li zachránce sám v ohrožení. Měli snad zdravotnické ochranné pomůcky - ffp3 ochrana, štíty, rukavice na to, aby oni samotní nebyli ohroženi? Neměli a řidiči aut ani nemohli mít. Tím ale nezastávám žádný názor k tomu, co se tam stalo, to je na další diskuzi, každopádně tento paragraf je zde naplikovatelný.

+0 /-0 | 23.11.2021 13:16

pawn

DB: Naprosto souhlasím s tím, že VP neměli nechat svému osudu. Nejde však o trestný čin. 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:15

david brazina

pawn aha, z vaseho prispevku jsem mel dojem ze mluvite o mimozdravotnich okolnostech. to pak ok. argument zilky, plat nepojede autem, bo by mohl nakazit ctyri lidi a tak pojede vlakem, kde jich muze nakazit padesat je hodny ceskeho GM...ale jak rikam nebyl jsem u toho, detaily neznam, ale vim urcite, ze jsme z turnaje vzdy odjizdeli tak, jak jsme se tam dostali a nikdy jsme nikoho nenechali trcet na cizim miste samotneho...

+0 /-1 | 23.11.2021 13:15

Jirikovka@post.cz

Rozhodně měl být znám krizový plán,co s hráčem co vážně onemocní a co s hráčem co chytí Covid! Bude mít zajištěn pobyt ve Slovinské nemosnici,nebo kde a jak se dopraví domů! Aby pro něj musel jet kamarád z ČR je naprosto udivující!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:13

david brazina

pawn, uprimne, to neni uplne tak pravda, pomoc si je schopen clovek privolat temer v kazdem pripade. nemocny clovek neuvazuje racionalne a z tohoto důvodu se neda ocekavat, že clovek v horeckach bude shanet cislo na mistni policii nebo zachranku a ze se domluvi cesky, protoze anglicky nebo jinak pri horecce nebo jakemkoli nenormalni stavu, se komunikuje dost spatne, minimalne ten zdravotni dohled mel zajistit kdokoli kdo tam byl. situaci samozrejme neznam, ale prijde mi to naprosto silene co se stalo. to ze svaz jeste dela obstrukce s proplacenim nakladu na cestu zpet, je tresinka na dortu. good job svaz CR. 

+0 /-1 | 23.11.2021 13:12

pawn

DB: To, že Žilka nechtěl jet s Plátem bez ohledu na výsledek testu vyplývá hned z první věty jeho vyjádření. 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:12

tsonga6

ak sa nemylim, tak ak maju obaja ruska potom je sanca prenosu cca 3% cim netvrdim, ze by som sa nebal vziat cloveka do auta s podozrenim na covid - ale snad nemoze nechat clena svojho timu niekde v zahranici! kazdopadne by bolo dobree vediet vyjadrenie druhej strany

+0 /-0 | 23.11.2021 13:10

david brazina

pawn, z ceho tak usuzujete? mi prijde ze ze stepanova vyjádření nic takového nevyplývá..

+0 /-1 | 23.11.2021 13:09

Jirikovka@post.cz

Pane pawn! Je obrovský rozdíl jestli mám Covid nebo jen bronchitidu! Pokud by bylo jasné,že Vojtěch Covid nemá možná by se v nějakém autě místo našlo! 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:08

pawn

DB: Chápu tě, nicméně je situaci třeba chápat komplexně. Nemocnice mají i ve Slovinsku a pokud si byl VP schopný zavolat odvoz, byl schopný si případně i zavolat sanitku či se dopravit do nemocnice. §150 opravdu spadá na úplně jiné případy.  Nechme tuhle cestu být a zabývejme odpovědností funkcionářskou apod. 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:07

Jirikovka@post.cz

Pane Aljochin! Pokud je mi známo,tak Brácha je z Prostějova(,Pokud se nepřestěhoval)! Nedávno jsem s ním hrál partii za družstva! Řekl bych,že v Jihlavě měl něco na práci!

+0 /-0 | 23.11.2021 13:04

pawn

Jirikovka...... Pořád tu tapetuješ, ale z vyjádření pana Žilky je zjevné, že ani negativní test by Plátovi místo v autě nezajistil. 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:03

david brazina

pawn, pokud jsi statni zastupce, pak asi budes mit pravdu, pokud nejsi, pak bych rad vedel proc tak soudis, zneni tohoto paragrafu je (1) Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Samozřejmě chápu, že tento paragraf je spíš cílen na okamžitou pomoc, nicméně, pokud celý svět považuje kovid za závažnou nemoc, pak se Vojtěch nemohl a nesměl přepravovat veřejnými prostředky, protože by se vystavil TC šíření nakažlivé nemoci. Pokud mu to bylo doporučeno, jednalo se v podstatě k nabádání k tomuto činu. Nikdo nemohl vědět, zda Vojtěch má či nemá kovid, a zda nemůže z tohoto dlvodu například zkolabovat. Podle mě je toto dost na hraně a moc bych se divil, kdyby takto mohl svět fungovat.

+0 /-1 | 23.11.2021 13:03

Jirikovka@post.cz

Pokud řidiči odmítli vzít Vojtu na cestu  zpět do auta,ne kvůli nemoci tak pak už ničemu nerozumím a tento důvod by měl být zveřejněn! Pokud Krejčí nechtěl vzít Vojtu do auta,že by mohl riskovat,že doveze Covid či jinou chorobu malému dítěti,tak tady končí veškerá sranda,veškeré kamarádství a zdraví dítěte má vždy přednost! Za chybu považuji,že se v době nemoci Vojtěch nenechal testovat! Situace se mohla vyvíjet jinak! Toto ME bude asi nejdiskutovanější v historii ME vČeské reprezentace! 

+0 /-0 | 23.11.2021 13:00

Jarda Aljochin

Ještě před dvěma lety žádný strach z nákazy od kašlajícího člověka u nás neexistoval. Neexistovalo, aby nemocný člověk zůstal na holičkách jako nyní GM Plát. Poděkujme za to médiím. Divím se, že se v partě reprezentantů nenašel skutečný chlap, který by ho odvezl domů. Jestli ho odvezl pan Brácha z Jihlavy, pak soudím, že už je to senior, kterého znám. Děkuji mu za to.

+0 /-0 | 23.11.2021 12:56

pawn

Jakkoli se to vše zdá skandální, nepřípustné a až hloupé, o trestný čin samozřejmě nejde. 

+0 /-0 | 23.11.2021 12:54

david brazina

Myslím si, že by Vojta Plát, nebo i Petr Koutný, měli dát podnět ke státnímu zastupitelství pro podezření ze spáchání trestného činu podle ZTZ §150 ods. (1) na neznámého pachatele, členy týmu, nebo přímo na svaz.

+0 /-1 | 23.11.2021 12:49

Carlos

Děkuji Petře za zveřjnění článku. Alespoň si návštěvníci Vašich stránek vytvoří vlastní názor na vzniklou situaci. hats off

Jsem velmi zvědavý, jak se k tomu postaví výkonný výbor.

+0 /-0 | 23.11.2021 12:32