Tak jsme to konečně udělali, koukněte na tuto stránku ( klikem)
Kniha moře mezimatů
Kniha Moře Mezimatů má svoji vlastní stránku! A ne ledajakou. Tahle se povedla tak, že kdyby měla ruce, sama by si tleskala.
(1).png)
Najdete na ní všechno, co má správná šachová vlna mít – krásné fotky, úryvky z knihy, pár recenzí od těch, kteří se smáli i dojali, a hlavně ten pocit, že jste zase na turnaji, kde to voní kávou, dřevem a trochou nostalgie.

Kniha Moře Mezimatů totiž není jen o šachu. Je o lidech, co u něj sedí, hádají se o remízu, smějí se vlastním chybám a večer v hospodě řeší, proč ten pěšec zrovna nešel dopředu. Každá kapitola je malý příběh – o radosti, smůle, genialitě i pořádné lidskosti.
A když jsme tu stránku spustili, řekli jsme si:
„No vida, tohle se povedlo. To už není jen web, to je takové malé šachové muzeum s úsměvem.“
Tak se tam pojďte podívat i vy – klikněte sem a nechte se vtáhnout do Moře Mezimatů.
Varujeme vás dopředu: smích je nejlepší lékař!!






Co je, proboha, na Vojtovi kontroverzního? Imho se jedná o nejlepšího šachového streamera v širokém okolí. Má vzácný dar zaujmou široké publikum. Kdyby vysílal v anglickém jazyku, kreatury aka Nakamura či Eric Rozen mohou z fleku balit fidlátka. Wire, když už jste zmínil PICF Open 2023...Partie GM Pláta sledoval on-line celý Prostějov, široké bulváry v ten čas zely prázdnotou. Neumím si představit případný brajgl, kdyby Vojta přijal účast v Challangers...Pan Boleslav dobře věděl, proč mu nepovolit účast. Jen to odstupné mělo být
10 000 € a ne ušmudlaných 1 000 €...Vojtu bych dále pochválil za boj proti toxickému feminizmu, který reprezentuje Lenka Kůsová. Česká šachová komunita potřebuje lidi jako je GM Plát, bez nich by umřela nudou.
Přemluv Vojtu, ať napíše autobiografii...Padaly by hodiny ze zdí.
Radeji se pokochejte mym vitezstvim v Anglii. Vykon na urovni GM normy, furt to v te hlave i pres to vase opevovane chlastani mam. Mladi by si z toho meli vzit priklad, aby videli, jak se uhravaji GM normy.
https://s1.chess-results.com/tnr1273637.aspx?lan=5&art=2&rd=9&fed=CZE&turdet=YES&flag=30&SNode=S0
https://lichess.org/broadcast/ecf-coventry-international-2025--open/round-9/2QP71Wbl Za cely turnaj jsem si dal jedno pivo, to jen tak mimochodem. Myslim, ze v zahranici na me nemuzou rict ani pul spatnyho slova. Mozna napisu pro nss i clanek o turnaji. Pokud tedy bude zajem...
Gratuluji Vojto a vyšel ti i blic, pěkný dabl.
Já jsem pro.....gratuluji k pěknému turnaji....podle jeden z mála, snad jeden ze tří českých profíků, kdo opravdu jezdí po světě a živí se šachami....většina už jen trénuje a sedí doma....ale to je samozřejmě každého věc. Jen pak nechtějme mít světové velmistry....doma to nevysedíme..
Na vazbe jsem nikdy nebyl, kolik konfliktu mam s organizatory? Mnohonasobne problemy s policii? Wow. Na zachytce jsem byl omylem jednou, ale hned me pustili, nespal jsem tam a nic jsem neplatil. Na obsilky, udavani apod. zvysoka seru, nejsem Kusova, Polak a jim podobni. Vse, co jsem rikal, tak jsou zprostredkovane informace ze sachoveho prostredi. Z me hlavy zadne vymysly nepochazi. Jako trosku prestrel, ale chapu, ze na mem jmene je snadne se prizivit a ze to lidi laka. Pavle(Wire), priste bych tedy prosil o konzultaci primo se mnou. Na facebooku jsme si nedavno psali ohledne bughouse v New Yorku, takze tu moznost vzdy mas. Autorska prava a provize z prodeje by byla nezbytna, to je jasne.