Mitropa aneb hodnocení kapitánů

10.05.2022 12:14

Celkové šesté místo a zisk devíti zápasových bodů hodnotím jednoznačně pozitivně. Tým pracoval vzorně a všichni tři mladíci (Kůsa, Miča, Frank) předvedli velmi dobrý výkon na úrovni performance kolem 2450 a připsali každý 20-30 bodů do ela....

Zblízka poznali, jak tvrdý je chlebíček na mezinárodní scéně, jak se připravují špičkoví hráči a měli možnost debatovat o partiích s velmistrem Babulou a dalšími borci. Pokud se ve svém růstu nezastaví, můžou být reálně za rok až dva součástí reprezentačního Áčka. Zkušený Babula se na první šachovnici pomalu rozehrával a byla na něm znát nedostatečná praxe z poslední doby se silnými hráči. V druhé polovině turnaje už však chytil svůj rytmus, a i on přispěl k výbornému výsledku družstva.

Hodnocení závěru ženské části turnaje ponechám na kapitánovi našeho ženského týmu, GM Tomáši Polákovi, který vše shrne ve své závěrečné zprávě. Omezím se jen na konstatování, že naše hráčky skončily celkově na devátém, předposledním místě a rozhodně neodjížděly spokojené. Pochválit lze jedině Annu Marii Koubovou, která na čtvrté šachovnici uhrála 6 bodů z devíti možných, dobrý výkon podala i Yulia Movsesian s 50% na první šachovnici.

Pavel Šimáček

Mitropa 2022 dohrána « Šachový svaz České republiky (chess.cz)


3x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
10.05.2022 18:02 | Vojta Plát

Roberte, nejspíše Šimi počítá s tím, že nebude chtít za ČR nikdo hrát, protože za ty peníze to opravdu nestojí. A dost možná i kvůli jemu samotnému. Tudíž se možná potom dostane na kluky. Jinak mi to přišlo jako hodně odvážný výkřik :-)

10.05.2022 14:53 | Robert Cvek

Překvapila mne věta: "Pokud se ve svém růstu nezastaví, můžou být reálně za rok až dva součástí reprezentačního Áčka". Já klukům samozřejmě fandím, fandím všem mladým, kdo mne zná. Nicméně toto je docela maso :-) "A" tým je kolem 2550 a více. A kdo někdy čuchnul k vyššímu šachu, tak ví, co to je za level a kolik práce to je. To mi přijde zcela nereálné. Jestli za rok dva budou všichni IM cca 2450, tak to bude super.

10.05.2022 13:49 | Vojta Plát

Výborný je za 1 a takový výkon to upřímně nebyl. Spíše bych to viděl na průměrně chvalitebný, což je ale i tak velice slušné. Snad mladým vydrží elán i do dalších let. Nemělo by se zapomínat, že v jejich věku už spousta členů repre byla minimálně mezinárodním mistrem, takže mají stále co dohánět.