Mistrovství ČR juniorů a juniorek 2023

06.03.2023 13:59

V pátek 10. března 2023 bude v hotelu Opera v Jaroměřicích nad Rokytnou zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2023. Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj o 12 hráčích, hrají tedy 11 kol. Na hráče čekají dvě dvojkola.

Hráči Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s mezinárodním mistrem Stanislavem Jasným. V sobotu se k juniorům připojí Mistrovství ČR juniorek a dorostenek 2023, které se hraje jako uzavřený turnaj o 10 hráčkách. Hrát se tedy bude 9 kol a na hráčky čeká jedno dvojkolo. Hráčky budou své partie rozebírat s mezinárodním mistrem Tomášem Polákem, reprezentačním trenérem žen.

 

Oranžový salónek

Oba turnaje se budou hrát v „Oranžovém salonku“ Hotelu Opera. Některé juniorky poznaly prostředí hotelu již loni, když zde hrály Mistrovství ČR žen 2022. Všichni hráči jsou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Ředitelem turnaje je IA Zdeněk Fiala a v roli hlavního rozhodčího bude působit IA Petr Záruba. Mistrovství ČR 2023 podporuje Šachový svaz České republiky, Kraj Vysočina, Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod a hotel Opera.

Nově zrekonstruovaný hotel Opera se nachází v malebném městečku Jaroměřice nad Rokytnou nedaleko barokního zámku a nabízí několik salonků s variabilní kapacitou pro různé společenské a firemní akce. Součástí Hotelu Opera je restaurace, selská jizba a konferenční sál. Hotel mimo jiné nabízí relaxaci ve formě finské sauny a masáží. K aktivnímu odpočinku lze v hotelu využít bowling nebo kulečník. K relaxaci je možnou využít zámecký park, který se nachází 200 m od hotelu.

 

Zámecký park

Jaroměřice nad Rokytnou jsou město ležící v Jaroměřické kotlině Jevišovické pahorkatiny na úpatí Českomoravské vrchoviny asi 13 km od Třebíče a 8 km od Moravských Budějovic. V městě žije přibližně 4 100 obyvatel. Město je bohaté svým kulturním dědictvím. Zámek Jaroměřice nad Rokytnou bývá někdy přezdíván jako moravské Versailles. Že je označení bez nadsázky výstižné, potvrdí jistě každý již jen při letmém venkovním pohledu na kolosální barokní dílo, které se doširoka rozevírá nad říčkou Rokytnou.

Pro všechny příznivce královské hry připravili pořadatelé stream a on-line přenos. Pro hráče připravili pořadatelé vhodné podmínky pro hru a také doprovodný program. Kromě šachových aktivit se mohou účastníci těšit na bowlingový turnaj.

 

Bowling

Na Mistrovství ČR juniorů a juniorek budou startovat hráči a hráčky, kteří si postup vybojovali na loňském mistrovství či v polofinále mistrovství ČR, ev. získali divokou kartu KM ŠSČR. Titul Mistra ČR juniorů bude obhajovat Marek Miča z Beskydské šachové školy. Loňská mistryně ČR juniorek Anna Lhotská obhajovat nebude, protože se připravuje ne reprezentační akce žen. Nasazenými jedničkami jsou Adam Frank a Anna Voříšková. V sobotu 18. března proběhne v Jaroměřicích slavnostní zakončení, na kterém zástupci Šachového svazu ČR vyhlásí nové Mistry České republiky.

Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

 

Odkaz na výsledky juniorů:
https://chess-results.com/Tnr736115.aspx?lan=5

Odkaz na výsledky juniorek:
https://chess-results.com/tnr736116.aspx?lan=5

Odkaz na on-line přenos juniorů:
http://broadcast.chessfm.cz/MCR_jun23/open/index.htm

Odkaz na on-line přenos juniorek:
http://broadcast.chessfm.cz/MCR_jun23/girls/index.htm

Odkaz na stream z hrací místnosti:
https://www.youtube.com/@bssfm1925/streams

Fotogalerie:
https://sachysvetla.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_junioru_a_juniorek_2023/

Článek publikován 6. 3. 2023 v rubrice Aktuality KMAktuality na hlavní stránceMládež.

0x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat