MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽEN 2022

20.05.2022 19:29 | Domácí zprávy

V sobotu 21. května 2022 bude v Hotelu OPERA v Jaroměřicích nad Rokytnou zahájeno Mistrovství České republiky žen 2022. Ženy budou hrát uzavřený turnaj o 10 hráčkách. Hrát se tedy bude 9 kol.

Mistrovství ČR žen 2022 pořádá z pověření ŠSČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Ředitelem turnaje je IA Zdeněk Fiala a v roli hlavního rozhodčího bude působit IA Petr Záruba. Mistrovství ČR žen 2022 podporuje Šachový svaz České republiky, Kraj Vysočina a Šachová škola Světlá nad Sázavou.

Turnaj se bude hrát v „Oranžovém salonku“ Hotelu Opera. Všechny hráčky jsou v tomto hotelovém komplexu i ubytovány a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráčky mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. 

Oranžový salónek 

Nově zrekonstruovaný hotel Opera se nachází v malebném městečku Jaroměřice nad Rokytnou nedaleko barokního zámku a nabízí několik salonků s variabilní kapacitou pro různé společenské a firemní akce. Součástí Hotelu Opera je restaurace, selská jizba a konferenční sál. Hotel mimo jiné nabízí relaxaci ve formě finské sauny a masáží. K aktivnímu odpočinku lze v hotelu využít bowling nebo kulečník. K relaxaci je možnou využít zámecký park, který se nachází 200 m od hotelu.


Zámecký park

Jaroměřice nad Rokytnou jsou město ležící v Jaroměřické kotlině Jevišovické pahorkatiny na úpatí Českomoravské vrchoviny asi 13 km od Třebíče a 8 km od Moravských Budějovic. V městě žije přibližně 4 100 obyvatel. Město je bohaté svým kulturním dědictvím. Zámek Jaroměřice nad Rokytnou bývá někdy přezdíván jako moravské Versailles. Že je označení bez nadsázky výstižné, potvrdí jistě každý již jen při letmém venkovním pohledu na kolosální barokní dílo, které se doširoka rozevírá nad říčkou Rokytnou. 

Pro všechny příznivce královské hry připravili pořadatelé on-line přenos. Pro hráčky připravili pořadatelé vhodné podmínky pro hru a také doprovodný program. Kromě šachových aktivit se mohou hráčky těšit na bowlingový turnaj, výlet do Třebíče, výlet do Telče a další akce.

Na Mistrovství ČR žen 2022 bude startovat Mistryně ČR 2021, stříbrná medailistka z MČR 2021, 5 hráček nominovaných dle FRL k 1. 2. 2022, Mistryně ČR juniorek 2022 a dvě mladé hráčky nominované Komisí reprezentačního úseku ŠSČR.

Mistrovství ČR žen 2021 se hrálo ve Frýdku - Místku v penzionu Křivý pes. Loňský titul obhajuje WGM Karolína Pilsová. Stříbrnou medaili získala v roce 2021 Karin Němcová a bronz si odvezla Magdaléna Miturová. V neděli 29. srpna odpoledne bude slavnostně vyhlášena Mistryně ČR žen pro rok 2022.


Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje 


Medailistky Mistrovství ČR 2021


Odkaz na výsledky:

https://chess-results.com/tnr634544.aspx?lan=5

Odkaz na on-line přenos:

http://online.chessfm.cz/MCR_Z_2022/index.html

Odkaz na fotogalerii:

https://sachysvetla.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_zen_2022


0x 2321x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované