Mistr Mistrů v Praze

11.02.2020 06:36 | PRAGUE INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2020

V úterý, bude od 18,00 hodin slavnostní zahájení turnaje v Praze.Chci napsat,kdo jaké bude mít šance a na co se mámě těšit.

Pojďme nejdříve na turnaj CHALLENGERS



Zde budeme samozřejmě nejvíce "sledovat" české hráče: Vana Nguyena, Honzu KrejčíhoTadeáše Kriebela a Lukáše Černouška


Docela by mě zajímalo, kdo z nich nejvíce dělá šachy? Respektive, kdo je na pomyslné cestě vpřed. Slyšel jsem, že Van studuje v zahraničí, Honza pracuje. Možná právě Tadeáš s Lukášem dělají šachy (nyní) nejvíce. Uvidíme. Rozhodně to nebude snadné (pro nikoho). Protože, když se podíváte na startovní listinu "B" turnaje, tak to je plné zabijáků: https://praguechessfestival.com/cze/turnaje/challengers-czech/challengers-players-czech



Osobně tipuji za vítěze Jordena van Foreesta. Ano, to je ten drtič, co tak proháněl na nedávném turnaji ve Wijku největší světová esa. Pokud mu forma vydrží, pak by to měl vyhrát, ale... proti budou hlavně zabijáci Esipenko a Abasov. Polští velmistři Bartel a Piorun (mimochodem s nimi jsem si zarošoval), také nebudu ořezávátka.


Jaká je šance, že český hráč vyhraje "B" turnaj a podívá se (hlavně si ho zahraje :-) ) do "A" turnaje? Bohužel asi stejná, jako že hodíte desetkrát mincí a pokaždé padne stejně. Pokud bych měl tipnout nejúspěšnějšího Čecha, pak Vana.



A nyní MASTERS



Tak to je paráda. Před Firouzjou a po Firouzjovi. Asi tak nějak začal ten správný "dopočet" tohoto turnaje. Jak jsem se dozvěděl, že bude hrát Ali Firo na tomto turnaji, tak to byla pro mě osobně -- po dlouhé době --- zpráva, jako kdyby mi trpaslík v lese oznámil, že pod pařezem je zakopán poklad. Jojo, to je blbá věta. Ale tak nějak jsem pociťoval opravdovou radost. Člověk skoro zapomíná, co to vlastně je.


V tom případě je pro mě favorit jasný :-) Ale nene. Jasně. Ali Firo to asi nebude. Hraje skvěle, ale ve Wijku se ukázalo, že má ještě dlouhou cestu. A kdo je favorit. Podívejte se na startovku zde: https://praguechessfestival.com/cze/turnaje/masters-czech/masters-players-czech


Ano, bude to JK Duda. Hraje skvěle a míří do úplné světové elity. Nikita Vitiugov v poslední době trochu ubral na tempu. Mimochodem v nedávno hrané bundeslize prohrál s Davidem Navarou. 


David Navara je tak jediný český rytíř v této velké bitvě mnoha armád. Bohužel, sám. Ale prostě dalšího hráče nemáme. Viktor padá a už není ani v první stovce. David určitě bude bojovat udatně a já mu budu moc a moc držet palce. Ale lépe než na střed tabulky to nevidím. 


Harikrishna Pentala ("Hari") také nemá nejlepší období. Ale stále to je pan hráč, ačkoliv i u něj, asi čas začíná vyplazovat jazyk. Ale u druhého Inda, Vidita, je čas (zatím) milosrdnější. A možná právě on bude černým jezdcem turnaje.


Další hráči jsou světové osobnosti a super silní hráči, ale těm už tolik šancí nedávám. Ale uvidíme...


Závěrem jen dodám, že je prostě perfektní, že v Praze máme takový jedinečný turnaj (turnaje). Každý fanoušek šachu si určitě přijde na své. A za sebe moc pořadatelům děkuji, že dokázali na turnaj dostat Firouzju, protože ať už se vám to líbí nebo ne, je světovým lákadlem. A tím pádem bude pražský turnaj ještě ve větším hledáčku světových, šachových, médií.


A pro mě osobně (RC) to bude prostě denní porce toho nejlepšího šachového žrádla :-)

 

Robert Cvek


0x 5592x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat