ME v šachu jednotlivců 4.kolo

30.08.2021 07:55 | Zahraniční zprávy

Čtvrté kolo bylo jako počasí posledních dnů, slunce, ale také mnoho deště.

Česká repre

David Navara jede a velmi hezky černými "sejmul" GM Iviče. GM Ivič udělal jedno nedobré rozhodnutí a pak jednu chybu a bylo po partii. Na partii se určitě podívejte. Van Nguyen včera neměl dobrý den. Získal pěšce a nejeden fanoušek čekal, že bude soupeře tlačit. Ale v pozici se neorientoval a tah po tahu se pozice horšila. Až přišla rozhodující hrubka. Viz, partiové ukázky. Vojta Plát remízoval černými s borcem 2405, což je průměr. Los dnešního kola:

GM Navara - GM Erdos (2614)
GM Nguyen - IM Grigorian (2448)
GM Plát - FM Thorsteinsson (2260)Fotografie z úvodní stránky stránek chessbase.com ke 4.kole  ME Evropy a samozřejmě nejde si nevšimnout Davida Navary.


Slovenská repre


GM Grandelius pěkně obětoval figuru v partii s GM Ftáčnikem. Viz. partiová ukázka. Hodně mne zaujala partie IM Druska - GM Abasov. Tedy pozice po Sxb2!? Kdy černý obětoval figuru za pěšce s úmyslem vyhrát koncovku průnikem krále na královské křídlo. Juraj našel pěknou obranu. Cenná remíza! IM Mazúr měl hodně "crazy" partii, kde remíza je asi spravedlivá. IM Petenyi nedobře zvládl přechod do střední hry a hrálo se pak na jednu branku. Los dnešního kola:

GM Paravyan (2631) - IM Druska
GM Kulaots (2548) - IM Mazúr
GM Ftáčnik - Thorhallsson (2199)
FM Veder (2266) - IM Petenyi

Čekám dneska více jedniček než nul, ale uvidíme jak to bude, Třeba bude nejvíce remíz.


-
. kolo -
1x 3078x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
30.08.2021 09:55 | Jirikovka@post.cz

V turnaji se daří GM Navarovi! Nedaří se GM Plátovi! Dnes má bílými Elově slabèho hráče 2260,tak má GM Plát šanci na výhru!