ME v šachu jednotlivců 2.kolo

28.08.2021 08:00 | Zahraniční zprávy

Zatímco pro českou repre bylo druhé kolo relativně klidné, tak pro slovenskou repre to byl hodně nešťastný den.

Česká repre

Dvě klidné remízy byly v partiích Davida Navary a Vana Nguyena. David hrál až do konce, ale partie se v podstatě celou dobu pohybovala kolem nuly (roviny). Van možná jednu dobu měl "chloupek", který ale bílý odvál dobrou obranou. Jiná káva byla v partii Vojty Pláta. Vojta hrál se silným velmistrem Dončenkem. Partii analyzuji. Po zahájení by asi málokdo vsadil na Vojtu. Ale ten hrál tak dobře, že soupeře přehrál. Ale když měl sklidit úrodu, tak rychle "blicnul" remízující chybu. Škoda. Byl by to skvělý skalp. Dneska nás čeká takový los:


GM Navara - GM Martinovič (2548)

GM Plát - GM Mamedov (2654)

GM Nguyen - IM Lubbe (2427)


 - Fotografie ze stránek chess.com a v záběru je i Vojtěch Plát a David Navara. V přímém přenosu bývalý vynikající šachista, nyní komentátor ME ve studiu - GM Ivan Sokolov - vysoce hodnotil poziční výkon Vojtěcha Pláta. Dle jeho slov partie s Dončenkem patřila k tomu nejlepšímu, co bylo k vidění na předních stolech. Ivan vyslovil hypotézu, že přílišná zbklost a nervozita (tah 31...Jc4? Vojta zahrál po 35 sec přemýšlení) zabránila českému hráči skórovat. Sokolov se domnívá, že i navzdory drobnému zaváhání se GM Plát umístí nakonec v horních patrech tabulky.


Slovenská repre
Včerejší druhé kolo bylo noční můrou. Vůbec se nepodařilo zahájení Lubomíru Ftáčnikovi, to se může stát. Ale zbývající tři mladíci měli na šachovnicích udělat tak 2 body (alespoň). Byl však z toho jen půl bod, jak to? Juraj Druska měl remízovou pěšcovku, ale udělal hrubku a bylo po partii. Tamás Petényi měl dokonce vyhranou pozici, ale pak to nehrál dobře a dokonce prohrál. A Štefan Mazúr měl jasnou výhru - mimochodem moc hezky přehrál, až rozstřílel, svého soupeře - ale když měl udělat rozhodující krok, nestalo se. Jak říkal Bobby Fischer, "nestačí hrát dobře, ale také přesně." Los na třetí kolo je následující:


GM Can (2569) - IM Mazúr


GM Ftáčnik - FM Vedder (2266)


IM Druska - Humburg (2245)


Player (2172) - IM Petényi

Odkaz na výsledky je zde:http://chess-results.com/tnr563954.aspx?lan=5&art=2&rd=3&fedb=CZE&turdet=YES&flag=30

Uvidíme co nám přinese dnešní kolo, ale tipuji mnoho jedniček. Snad povzbuzení školákům, protože noční můra se blíží.


-
. kolo -
0x 2759x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat