MČR Amatérů den druhý, aneb těžké boje, dlouhé noci a těžké rána

08.05.2024 07:07 | Turnaje

Šachové boje o titul MČR Amatérů, který se honosí první cenou 60 000Kč začaly a je na co se koukat. Večerní posezení s vínečkem jestli ještě neskončilo, tak bude brzy muset skončit, protože i když rána jsou zde těžká, za chvíli jdeme hrát další kolo.

Začátek jsme stihli v pohodovém tempu i se starostou Hluku a po pár formalitách se začalo hrát. Tradičně šachově máme centrum našeho hracího pole obsazené nejlepšími čtyřiceti šachovnicemi, z toho tentokrát jsme postavili 24 on line digitálních šachovnic. 


První kola jsou zrádná a zrádnější jsou i dvojkola. 

O zrádnosti dvoukol by mohli po prvním kole vyprávět hráči na 51. šachovnici. Pan Křížek hrající černými a tento rok slavící krásné 78.narozeniny si zahrál s Emou Trčálkovou tak dlouho, že jakmile dohráli a vychutnali si potlesk za bojovnost a výdrž , pak hned nastoupili k další partii. Opravdový respekt a potlesk si opravdu zasloužili. 


Dnes nás čeká třetí kolo a MČR Amatérů v rapid šachu. Těšíme se na vítěze a další krásné boje za šachovnicí. 


Ve druhém kole jsem hodně sledoval dvě partie. Vypadalo to na první překvapení, která se nakonec ale nestaly a zkušenější hráči tentokrát potvrdili své kvality. Boj to byl krásný...

Tomáš s Rudou se do sebe pořádně pustili a když už to vypadalo, že si Tomáš postaví pevnost, tak nakoenc jedna nepozornost a pevnosti se zbrotili zdi. Pěkná bojovnost a zkušenost. Rudolfovi gratulace za to, jak celou partii hrnul vpřed. 

Martin a Baya.  Martin to hrál opravdu dobře. Velký favorit turnaje to opravdu neměl lehké a i Martin zahrál parádní partii. Chvílemi to vypadalo, že na půl minutě hrající Baya bude mít i problémy, které nakonec ale neměl a partii vyhrál. Přesto i tady respekt hráčům za pěknou šachovou bitvu. 


Dnes nás tedy čeká jen jedno kolo a rapid turnaj a pro mnohé z nás i těžké ráno. Ty noci tady na Moravě jsou někdy těžké a vínko tak dobré. 

PK

online přenos: 

https://www.nss.cz/mcr-amateru-online

lichess

3x 3240x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Carlos

Omlouvám se za níže vložený komentář, který jsem omylem vložil sem místo do diskuzního článku.

+0 /-0 | 08.05.2024 09:12

Carlos

Osvobození Československa od německých okupantů bylo v roce 1945 jednou z posledních událostí druhé světové války. Německá vojska kladla na Moravě daleko tvrdší odpor, než tomu bylo v západních Čechách. Byla tvořena skupinou armád Mitte Ferdinanda Schörnera, která měla 1. a 4. tankovou armádu a původně tabulkově 2 200 tanků a samohybných děl a 1,2 milionu vojáků.

Při osvobozování naší vlasti padlo:

139 918 Sovětů,[1], 33 241 Rumunů[3], 8–10 000 Čechů v Českých zemích (+3 500 Československý armádní sbor)[4], 79 Poláků[4], 116 Američanů[5]

Osobně považuji za velmi důležité připomínat výjimečnou odvahu lidí, kteří položili život za naši svobodu. Velmi si jejich statečnosti a činů vážím. Fakta z minulosti nám pomáhají uvědomovat si, že svoboda a mír není v dnešní složité době samozřejmostí, o to více je třeba si je chránit. Kromě rodiny a zdraví je to to nejcennější, co máme.

+1 /-1 | 08.05.2024 09:01

Carlos

Díky Petře za čtivé komentáře.

+1 /-0 | 08.05.2024 08:50