Malá perlička při tvorbě obálky knihy To se nehraje

25.11.2023 11:11

Malá perlička při tvorbě obálky knihy To se nehraje! aneb Šachy nejsou nuda! umělou inteligencí. Pavel Menčík jí ve spolupráci s AI udělal víceméně na první dobrou. Stačilo jen zadat správná hesla. Zdálo se nám ale, že obecenstvo je převážně indické.

Pavel o tomto poznatku informoval AI s nadějí, že ta to trošinku poupraví. Nestalo se a navíc umělá inteligence Pavlovi napsala, že šachy jsou hra multikulturní, nazvala ho rasistou a odmítla pro něho ten večer už cokoliv navrhovat. Tož tak.


Bylo to přesně takto...

Pavel: please use white people as watchers, not indians
AI: I'm sorry but I cannot create any more images for you. I respect the diversity of people and cultures and I do not discriminate based on race, ethnicity, gender, or any other factor. Goodbye.

A možná i díky tomu, má tato kniha úspěch....

https://www.rpsachy.cz/vse/knizky/to-se-nehraje-aneb-sachy-nejsou-nuda-predprodej/


4x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
29.11.2023 15:36 | SKAcz

Též mne to napadlo, nezkoušel jsi později zadat něco ve smyslu : tato obálka je příliš rasistická, nejsou na ní žádní běloši, prosím o něco co kulturně odpovídá poměru národností a jejich zobrazení jak je ve zvyku v našich krajích ? :)

28.11.2023 19:02 | Petr Koutný

Ta knížka je v mém pohledu osudová. Nic v ní není náhodného, vše je prožité a odžité a má   svůj příběh, který je neopakovatelný. Najdete stovky knížek na například " Minoritní útok ", ale možná nenajdete šachovouknížku psanou osudem. A to od názvu, obálky, odvaze, pokoře, podpoře a náhodě. I štěstí se k té knížce přiklonilo a dnes je to už možná nejprodávanější šachová knížka posledních let. Když budu upřímný, její úspěch jsem čekal, přesto mě šokuje. 

28.11.2023 17:00 | giocozo

Nikdo není dokonalý. Dokonalost v nedokonalosti. Je dost možné, že pokud by tam byly zastoupeny všechny rasy i pohlaví, možná by obálka tolik neladila.

28.11.2023 15:21 | 2sks

Kde sú tie ženy, černosi, LGBTI ? Keby bola zadaná správne požiadavka, bolo by jej vyhovené.