Magnus Carlsen bude hrát v německé Bundeslize!

20.05.2024 06:00 | Zahraniční zprávy

V Německu má jméno FC St. Pauli zvláštní kouzlo. Tento klub, nacházející se v blízkosti slavné hamburské čtvrti červených luceren, je proslulý svou silnou sociální kulturou a patří mezi nejznámější fotbalové kluby v zemi.

Minulá sezóna přinesla FC St. Pauli nejen úspěchy na fotbalovém trávníku, ale také na šachovnici: oba týmy se kvalifikovaly do nejvyšší soutěže, Bundesligy. A teď mají šachoví fanoušci v St. Pauli, Hamburku a celém Německu ještě více důvodů k radosti: díky podpoře sponzora Freestyle šachu, Jana Henrica Buettnera, se podařilo přesvědčit samotného Magnuse Carlsena, aby hrál za St. Pauli.


Když se šachistům ze St. Pauli podařilo kvalifikovat do Bundesligy, byl to opravdu nečekaný triumf. Bez výrazných posil by však tým měl problém udržet se v této neúprosně náročné soutěži – a právě zde zasáhl Jan Henric Buettner.

Dnes St. Pauli s hrdostí oznámilo, že Magnus Carlsen bude hrát za jejich klub v rámci spolupráce se šachovou akademií WEISSENHAUS, kterou inicioval a financoval Buettner. Tato spolupráce má být dlouhodobá a zahrnovat i další aktivity mimo samotné šachové partie.

Carlsen je známý jako vášnivý fanoušek fotbalu a sportu vůbec. Nor hrál kdysi za druhý tým jednoho osloského klubu. Ve světě fotbalu chová Carlsen zvláštní sympatie k Realu Madrid, ale madridský velkoklub bohužel nemá šachový tým. To však neplatí pro St. Pauli. „Jsem nadšený, že mohu být součástí nejstylovější značky v Německu,“ prohlásil světový šachový šampion.

Carlsen debutoval v německé Bundeslize už před 20 lety, jako čtrnáctiletý mladík u Schachfreunde Berlin (tehdy SF Neukölln). Od roku 2006 do roku 2009 hrál za OSG Baden-Baden. Víme, že Carlsen není ranní ptáče, ale Bundesligové zápasy začínají v neděli v 10 hodin. Uvidíme, jak často a v které dny bude hrát. I když Carlsen posílí tým, zůstat v lize bude pro St. Pauli stále obtížné. Pravděpodobně ale nebude poslední novou posilou pro nadcházející sezónu.


„Tato spolupráce nás velmi těší. Jako podnikatel a fanoušek St. Pauli, Jan Henric Buettner zvolil pozoruhodnou cestu v podpoře mezinárodního a německého šachu. Jsme nadšeni, že můžeme tuto cestu následovat a už se těšíme na společně pořádané domácí zápasy na našem stadionu. A všichni jsme nadšeni, že máme Magnuse tady na Millerntoru. Chceme se dlouhodobě etablovat 'na vrcholu' a WEISSENHAUS je pro to ideálním partnerem,“ říká Thomas Schüttler, vedoucí oddělení šachu FC St. Pauli.

Šachová akademie WEISSENHAUS, založená podnikatelem a mecenášem Janem Henricem Buettnerem, a šachová sekce FC St. Pauli vstupují do dlouhodobého partnerství. Toto partnerství zahrnuje sponzorství ze strany WEISSENHAUS, spojené s prezentací značky a obsahu šachové akademie WEISSENHAUS na mediálních kanálech šachové sekce FC St. Pauli, stejně jako další formy spolupráce.

V tomto kontextu bude nejlepší šachista světa Magnus Carlsen hrát za FC St. Pauli v nadcházející sezóně Bundesligy. „FC St. Pauli dosáhl úžasných věcí svým dvojím postupem ve fotbale a šachu. FC St. Pauli je pro nás ideálním partnerem, protože pokračujeme v podpoře špičkového šachu v Německu a zvyšování jeho viditelnosti. Jsem velmi potěšen, že se Magnus rozhodl hrát za FC St. Pauli na naši iniciativu,“ zdůrazňuje zakladatel šachové akademie WEISSENHAUS, podnikatel a mecenáš Jan Henric Buettner.

Oba partneři plánují významné společné aktivity. WEISSENHAUS bude přítomen jako partner ve všech mediálních kanálech FC St. Pauli, například s obsahem v živých přenosech během vysílání šachové Bundesligy, nejsilnější šachové ligy na světě, živých tickerů, online komunikace i křížově mediální komunikace v dalších kanálech FC St. Pauli. Spolupráce je dlouhodobou iniciativou a bude zahrnovat i další mediální akce s Magnusem Carlsenem. 


Jedno je jisté: s Carlsenem v týmu bude zájem o šachové zápasy St. Pauli obrovský a jeho přítomnost pomůže zvýšit prestiž tohoto jedinečného klubu.

7x 2879x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
wlk112

Neví někdo,jak je bundesliga přístupná pro diváky?Díky.

+0 /-0 | 23.05.2024 11:26

N. Očník

Žoldák jako žoldák, to je holt pro šachy typické. Jestli má někdo pocit, že se šachy dělají tak, že se zaplatí superhvězda, tak má jistě pochopení i pro fotbal v Saudské Arábii či USA, tam to dělají obdobně. A na národní úrovni SA fotbalu to je hodně znát :D Konec konců, když je možné naturalizovat brazilce ve fotbale, co by nešlo naturalizovat nory v šachách ...

+0 /-0 | 20.05.2024 09:32

David Navara
Navazuji na poslední větu. Šachy s norami by mohly být nějakou novou variantou hry, případně svérázným uměleckým dílem.
+4 /-0 | 20.05.2024 14:51

SchwartzBlack

@ David Navara - Šachy s norami by samozřejmě měly probíhat na stadionu nějakého osloského klubu. :-)

+1 /-0 | 21.05.2024 12:39

Cnc-profi
Za klub odohrá max 2 víkendy. Dohodnutý je už na 22. a 23.3. 2025.
+2 /-0 | 20.05.2024 08:19

Petr Koutný

I tak je to pecka a pro klub parádní marketignový tah! Tak se dělají šachy! Je potřeba být vidět a být středem zájmu. Je jedno, kolik partií zahraje. Záleží na tom, kolik lidí na světě tato zpráva osloví a zaujme. Protože Magnus láká, je to skvělá reklama pro Bundesligu a pro tento oddíl. Když to chytnout dobře i komerčně, pak se jim to ještě i vyplatí. Prostě, super nápad! 

+2 /-1 | 20.05.2024 08:31

lubomir1959

Přesně tak, peníze jsou vždycky až na tom prvním místě! :D

+1 /-2 | 20.05.2024 10:15