Listopad - Online tréninky a online zahájení na měsíc listopad 2022

07.11.2022 03:21 | Zprávy

Když jsme probírali intuici na dynamiku a komplikované pozice (minulý měsíc), tak jsme se dívali na ostré dynamické (komplikované) pozice, kde jsme se učili, jak správně "synchronizovat" propočet variant a intuici.

A jak zde často intuice dominuje.

On line tréninky

https://form.simpleshop.cz/wR9W/
 
Když jsem připravoval toto téma (intuice v ostrých pozicích), tak jsem si prošel a zanalyzoval (i tak čistě pro radost, protože mne to baví) partie geniálního Michaila Tala. I proto jsem sehrál několik "talovských" partií na internetu, které jste viděli a které jsme rozebírali. Je to trochu ostuda, ale nepamatuji si, že bychom si někdy ukazovali (na online tréninku) partie tohoto šachového kouzelníka (a jak tak nyní nad tím přemýšlím, tak jsem vlastně nikdy o Talovi "naživo" nepřednášel nebo si to vůbec nepamatuji). I pro poziční hráče je důležité takovému stylu rozumět a rozšířit si šachové obzory a vyvážit si svůj styl, zharmonizovat jej. Naše téma pro měsíc listopad/november bude INTUICE ala MICHAIL TAL.
 
Listopad/novemeber je měsíc Michaila Tala. Tento geniální šachista se narodil 9.11.1936. Náš první trénink začne 8.11. Tedy den před narozením tohoto fenomenálního šachisty. Právě 9.11.2022 by se Tal dožil 86 let.
 
Nebudeme probírat jen partie Michaila Tala, ale i dalšího intuitivního génia, a sice Rashida Nezhmetdinova a Dragoljuba Velimiroviče. Dominovat budou ale partie Michaila Tala.
 
Podíváme se na spoustu neskutečných partií, na oběti materiálu a na brilantní partie těchto šachových kouzelníků. Pokusím se vás tímto světem provést tak, abyste to pochopili a porozuměli tomu, proč takto tito velikáni hráli, co je k tomu vedlo a nakolik je tento "ostrý, intuitivní styl" silný. Nemusíte mít obavy, že trénink bude postaven na těžkých propočtech, spíše naopak. Budete překvapeni, že dost věcí se prostě hrálo "rukou" - vše si dopodrobna vysvětlíme. Uvidíme také, jak je těžké tomuto stylu čelit. A na pomyslné jeviště, se vší parádou, vstupuje šachová psychologie, která pro tento styl bývá, dost často, hlavním hercem.
 
Všechno si samozřejmě vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem nikdy nikde nepublikoval. Toto je skutečná premiéra se vím všudy.
 
Poznámka: Listopad/November má pět úterků, proto začneme až 8.11. Abychom zachovali klasický scénář čtyř tréninků za měsíc.
 
Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


08. 11. 2022 - 1. díl Intuice ala Tal
15. 11. 2022 - 2. díl Intuice ala Tal 
22. 11. 2022 - 3. díl Intuice ala Tal 
29. 11. 2022 - 4. díl Intuice ala Tal
 


Jde o čtyři díly za měsíc listopad/november v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno, co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Online zahájení

Zakoupit můžete zde:
Detail produktu: "Listopad 2022 - Online zahájení" (simpleshop.cz)

Budeme dále pokračovat v urychleném draku. A tento měsíc se podíváme na hlavní variantu po 7.Sc4 Da5!? Tah 7...Da5 v podstatě nutí bílého udělat malou rošádu a tím se černý vyhýbá variantám s dlouhou rošádou za bílého. Pokud by černý hrál 7...0-0 a až pak 8...Da5, tak tam bílý může dělat velkou rošádu. Vše si na tréninku vysvětlíme a ukážeme.
 
Tedy konkrétně se podíváme po tazích: 1.e4 c5 2.Jf3 Jc6 3.d4 cxd4 4.Jxd4 g6! 5.Jc3 Sg7 6.Se3 Jf6 7.Sc4 na možnost: 7...Da5!?. A po 8.0-0 (podíváme se na odbočky) 8...0-0 vzniká typová pozice, kterou si (pořádně) probereme, hlavně z hlediska vzorových partií, motivů atd. Celý systém s 7...Da5 kompletně probereme ve dvou dílech. Tah 7...Da5 používám zcela dominantně a mám ho nastudovaný a obehraný nejvíce.
 
Ještě bych rád doplnil, že zahájení je posíláno ve dvou souborech. První je dominantní z hlediska variant a druhý je pak hlavně o textu, kde nechávám základní varianty a principy a popisuji slovně, o co v pozici jde a co je důležité, motivy atd.
 
Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

10. 11. 2022 - 4. díl Urychlený drak  7.Sc4 Da5!? 1. díl
24. 11. 2022 - 5. díl Urychlený drak  7.Sc4 Da5!? 2. díl

Jde o dva díly za měsíc listopad/november v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno, co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

Robert Cvek

0x 1302x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované