LCWL finále - přes Bosnu

24.11.2022 17:55 | Turnaje

Minulý týden byl ve znamení dílčích konců - úspěšně jsme dohráli soutěž ve fišerkách (LCWL Chess960) a teď již budeme čekat na ostatní týmy, jaká medaile nám v ní připadne (vypadá to na stříbro).

V neděli také končila první (základní) fáze hlavní LCWL soutěže a tam už to tak příjemné nebylo - jeden z našich hráčů si totiž v mezičase uzavřel svůj účet a to podle pravidel ligových soutěží tady na chess.com znamená kontumaci dané šachovnice. Obvykle by to tolik nevadilo, ale bohužel zrovna tam propadl i ten jeden rozhodující bod, který otočil výsledek blitz zápasu se Srbskem (původně 52.5 ku 51.5 pro nás, po kontumaci 51.5 ku 52.5 pro soupeře).

Takže finálová skupina první divize LCWL bude začínat s touto tabulkou:

  1. Česká republika ... 20 bodů
  2. Srbsko ... 19 bodů
  3. Španělsko ... 15 bodů
  4. Bosna a Hercegovina ... 12 bodů

Navíc připomínám, že za vítězství v každém zápase finálové skupiny LCWL se přidělují dva body (místo jednoho v základní části), takže každý tým jich může získat ještě 18 -  a to může finálním pořadím taky ještě pořádně zamíchat.

Proto bude první utkání finálové skupiny

chesspawn v sobotu 26. listopadu 2022 od 20:00 chesspawn

chesspawn s týmem Bosny a Hercegoviny chesspawn

důležitým krokem k tomu, abychom si nejen zajistili jistotu medaile, ale také si zlepšili vyhlídky na nějakou lesklejší (nebo dokonce tu nejlesklejší).

S Bosnou jsme hráli nedávno (před dvěma týdny) a celkem s přehledem jsme výrazně zvítězili - hlavně proto, že účast soupeře byla velice chabá. Těžko ale odhadovat, zda to nebyla jen náhoda a v sobotu se na nás znovu přiženou v plném síle a počtu (a z historie vzájemných utkání si pamatujeme, že na nás umějí).

Takže je na nás, abychom byli připraveni v plném počtu i zbroji - a pokud na Vás soupeř nevyjde, tak můžete aspoň sledovat, kibicovat a fandit. Určitě mohu slíbit zajímavé a napínavé partie ...

Prosba o účast platí pro hráče všech úrovní:

- pokud jste špičkový hráč, rádi Vás uvítáme - náš soupeř postaví početnou skupinu titulovaných hráčů, takže pravděpodobně dostanete rovnocenného soupeře a pomůžete nám eliminovat jejich největší hvězdy;

- pokud jste silný hráč, tak si pojďte taky zahrát - budete mít přiměřeného soupeře a právě silný střed soupisky je něco, o co se každý tým (a náš obzvláště) rád opře - tam se totiž získává nejvíce bodů;

- no a pokud jste slabší hráč, nevadí - vůbec se nestyďte, i Vy můžete hodně pomoci. Toto je týmová soutěž a každá pozice na soupisce má stejnou šanci rozhodnout o finálním výsledku.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o "live" ligových soutěžích včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Dnes použitý obraz si zasluhuje trochu delší vysvětlení - byl exklusivně vygenerován počítačem z fráze "Bosnia mountain chess oil painting" pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion. Úvod do tématu strojové tvorby výtvarných děl ze zadaného textu najdete třeba zde.

1x 1309x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
sarmatam
.....dondu pokud se ZASE! ...neožeru ....... :-) .....
+0 /-0 | 26.11.2022 00:37