LCWL - tah rumunských medvědů

29.10.2022 07:38 | Turnaje

Minulý týden se konalo LCWL utkání s Mexikem a s ohledem na nízkou účast našich protivníků to byly opravdu zápasy z povinnosti.

Přesto naše soupiska byla jako obvykle vysoká, a tak mimo hráčů patří poděkování i těm, kteří se zúčastnili a jistili tak naši soupisku.

Koneckonců i finální výsledky vypadaly poněkud podivně: bullet 68.5:-42.5, blitz 64.5:-26.5, rapid 66.5:-38.5, a to si zaslouží vysvětlení (zvláště ta záporná skóre na straně Mexika):

Již druhou sezónu je v LCWL změněn způsob, jak naložit se situaci, kdy některý tým nenaplní minimální počet šachovnic - dříve se zápas kontumoval, kdežto nově se za každou nenaplněnou šachovnici odečítají dva body a soupeři dva body přičítají. Takže například v bulletu při účasti 13 (místo 35) jsme začínali za stavu +44 (22 x +2) ku -44 (22 x -2).

Ale dost již k minulému týdnu, zvláště když nás teď již čekají do konce roku jen těžká utkání.

Nemělo by totiž zapadnout, že ve světové lize LCWL jsme si dosavadním plným bodovým ziskem už zajistili postup do finálové čtveřice a v ní se opět budeme snažit získat světovou medaili. A máme to zatím rozehráno i na zlato!

Na druhou stranu to ale znamená, že všichni naši soupeři se na nás budou chtít vytáhnout a hned tento týden nás čeká

chesspawn v neděli 30. října 2022 od 19:00 chesspawn

chesspawn LCWL utkání s týmem Rumunska chesspawn

Pro Rumunsko je utkání o bytí či nebytí - zatím totiž získali z pěti utkání jen 5 bodů a to je řadí v tabulce až na průběžné 6. místo. Dá se tedy z jejich strany čekat odhodlaná a početná sestava (určitě přes čtyřicet šachovnic, spíše více), takže je na nás, abychom ji dorovnali a překonali.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

Pokud se nám podaří v neděli Rumunsko porazit, minimálně jednomu z tradičních kandidátů na světové ligové medaile zase kousek odskočíme - Srbsko totiž tuto sobotu hraje vzájemné utkání s Bosnou a dá se čekat velká bitva s nejistým výsledkem.

Nesmíme ale zapomínat i na soutěž ve "fišerkách" (LCWL Chess 960), kde už se v tabulce oddělila jasná trojice Srbsko, Rumunsko a my - takže i ten nenápadný čtvrtý zápas může být soubojem o medaili v  extra šachové disciplíně. Po naší dřívější porážce od Srbů se pravděpodobně bude jednat o přímý souboj o stříbro.

A jak to celé bude v neděli probíhat?

(POZOR - ZMĚNA LETNÍHO ČASU NA ZIMNÍ)


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL lize včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Obrázek: Tradiční rumunský novoroční medvědí tanec Ursul pocházející ještě z dob pohanství

1x 1664x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
sarmatam
....zítra zahraju asi snad možná .....du zvyšovat ELO ....na českom ....to uš není možné toto :-) ......TY MOJE prohry :-) ....kuwa! ......
+0 /-0 | 29.10.2022 09:38