LCWL - srbské světlo na konci tunelu

19.04.2024 15:32 | Turnaje

Před posledním utkání základní části elitní divize 13. ročníku LCWL (Live Chess World League) není možné začít ničím jiným než aktuální tabulkou:

  1. Írán ... 12.5 bodu / 5 utkání (zbývá ROU)
  2. Srbsko ... 12 bodů / 5 utkání (zbývá CZE)
  3. Rumunsko ... 9 bodů / 4 utkání (zbývá IRN a ARG)
  4. Česká republika... 7 bodů / 5 utkání (zbývá SRB)
  5. Ázerbájdžán ... 5.5 bodu / 5 utkání (zbývá ESP)
  6. Španělsko ... 3 body / 5 utkání (zbývá IRN a AZE)
  7. Argentina ... 2 body / 5 utkání (zbývá ROU)

Poznámka: do tabulky je již započítáno neodehrané utkání SRB-AZE, které bude pravděpodobně kontumováno 3:0 ve prospěch SRB.

Dá se očekávat, že bitva o poslední (čtvrté) místo ve finálové skupině se pravděpodobně odehraje v nepřímém souboji mezi námi a Ázerbájdžánem, který má na neděli naplánováno své poslední utkání se Španělskem. A to nemusí to mít zcela jednoznačný průběh - zrovna minulý víkend Španělé ukradli bullet Íráncům.

Na druhou stranu my aktuálně máme před Ázerbájdžánem náskok jeden a půl zápasového bodu, což znamená, že matematicky máme postup ve vlastních rukou ... pokud získáme dva zápasové body, tak už nás Ázerbájdžánci nedoženou.

Pokusme se proto o malý zázrak a

chesspawn v sobotu 20. dubna 2024 od 20:00 chesspawn

chesspawn vyhrajme utkání s týmem Srbska chesspawn

Nebude to nic snadného, zatím se nám to v dlouhé historii mockrát nepovedlo - mimo slavného "zlatého" vítězství na jaře 2021 jsme vyhráli celé utkání se Srbskem už jen na podzim 2022 (2:1).

Přesto se o to musíme pokusit - určitě přece nechceme přerušit naši medailovou sérii z posledních šesti LCWL sezón.

Bude ale potřeba, aby se sešly všechny tři nutné podmínky pro úspěch:

  • vysoká účast(SRB má zatím průměr účastí 58, my 44; maxima 80 ku 59)
  • šachovéschopnosti a bojovnost(ty prokazujeme průběžně)
  • a taky trochu štěstí

Takže

- pokud jste špičkový hráč, rádi Vás uvítáme - náš soupeř postaví jistě početnou skupinu titulovaných hráčů, takže pravděpodobně dostanete rovnocenného soupeře a pomůžete nám eliminovat jejich největší hvězdy;

- pokud jste silný hráč, tak si pojďte taky zahrát - budete mít přiměřeného soupeře a právě silný střed soupisky je něco, o co se každý tým (a náš obzvláště) rád opře - tam se totiž získává nejvíce bodů;

- no a pokud jste slabší hráč, nevadí - vůbec se nestyďte, i Vy můžete hodně pomoci. Toto je týmová soutěž a každá pozice na soupisce má stejnou šanci rozhodnout o finálním výsledku.

Navíc nechoďte sami - budeme potřebovat co nejvíce spoluhráčů, takže prosím oslovte své šachové kamarády a známé, ať se taky přidají.

Velkou skupinu k oslovení jsou i hráči, kteří už za náš tým hráli a z různých důvodu přestali chodit - teď je dobrá příležitost to změnit a vrátit se pomoci našemu týmu.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak konkrétně to bude v sobotu probíhat?

Nejprve se bude na rozehřátí hrát zápas s promíchanými figurkami (neboli "fišerky") do LCWL Chess960

a potom už se bude čas na hlavní soutěž LCWL


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL včetně tabulek a týmových statistik najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion XL, konkrétně z fráze "Chess piece as light on the end of tunnel, on the wall is Serbian flag motive" .

3x 914x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Desná

Vypadá to na to, že jsme čtvrtí a že postupujeme do čtyřčlemmého finiále. Ještě to musí potvrdit náš kapitán Ivosh.

+1 /-0 | 22.04.2024 00:11

Zdeněk Desná

Potřebujeme dva zápasy (mimo fišerky) vyhrát k jistotě postupu mezi nejlepší čtyři družstva na světě. Při jedné výhře to chce pak ještě štěstí, že konkurence nevyhraje 3:0.

Takže zítra ve 21:00 !

+0 /-0 | 19.04.2024 21:33

mosq

Dva zápasy jsme vyhráli, takže postup...?

+0 /-0 | 20.04.2024 22:40