LCWL - nejvyšší hora Srbska

09.06.2022 19:37 | Turnaje

Minulý týden jsme vítězstvím nad rumunskou šachovou federací úspěšně zakončili sezónu Live Chess European League (LCEL) a před námi jsou poslední dvě utkání v lize světové (Live Chess World League, LCWL).

Finálová skupina první divize LCWL se naším minulým utkáním s Bosnou trochu vyjasnila - vpředu je zatím suverénní Srbsko (24 bodů a dvě utkání před sebou), na druhé místo nám odskočila Bosna (23 bodů a jedno utkání), třetí jsme my (14 bodů a dvě utkání) a čtvrté je Rumunsko (10 bodů a jedno utkání).

Celé utkání s Bosnou bylo opět ukázkou našich herních schopností - bohužel to ale nestačilo na více než na jedno zápasové vítězství.

Ovšem rapid zápas bude patřit do zlatého archívu nejen našeho týmu, ale troufám si říct i celé ligy.

Hrálo se na 37 šachovnicích, kde náš tým měl průměrný rating 1693 a proti nám stál soupeř z Bosny s průměrem 1890. Přestože rozdíl byl téměř o 200 (!) ratingových bodů v náš neprospěch (a předpokládáný výsledek tedy byl 18 ku 56), tak jsme nakonec v tomto zápase zvítězili 40 ku 34. Zázrak!

V předchozích dílčích zápasech (bullet a blitz) byl ratingový rozdíl ještě vyšší a tam jsme už prostě stačit nemohli - takže z celého utkání si Bosňané nakonec odnesli do ligové tabulky 4 body a my body 2.

Pokud se ještě chceme v LCWL ucházet o stříbrnou medaili, musíme porazit Srby a rozdrtit Rumunsko - a pak by to mohlo vyjít.

V boji o bronzovou medaili ale taháme za delší konec a pokud ukradneme Srbům nějaký ten zápasový bod, tak už můžeme skoro slavit.


V každém případě je o co hrát

chesspawn v neděli 12. června 2022 od 18:30 chesspawn

chesspawn s týmem Srbska chesspawn

protože Srbové jsou v posledních sezónách suverénní, takže už je na čase, aby jim to někdo trochu pokazil.

Jak se říká "opakování je matka moudrosti" a tak znovu zopakuji recept na úspěch - aby nás bylo co nejvíce a co nejsilnějších. Pokud k tomu připojíme i zmiňovanou bojovnost a schopnost porážet i papírově silnější soupeře, tak můžeme uspět.

Srbsko má v aktuální sezóně průměrnou účast 64 hráčů (proti našim 50), takže soupeřů bude pravděpodobně dostatek. To dává pěknou příležitost přijít si zahrát komukoliv.

A jak to bude v neděli probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o obou ligách včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech

2x 733x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
sarmatam
za puuul hoďky deme na to Renato.....jj........
+0 /-0 | 12.06.2022 17:53

sarmatam
dnes dondu, srbů tam bývá semTELE........
+0 /-0 | 12.06.2022 04:18