LCWL - daj-li mi Bosna medaili nebo nedaj-li

26.05.2022 14:06 | Turnaje

Z různých důvodů v průběhu května nehrál náš tým žádné live ligové utkání, ale od tohoto víkendu se znovu vracíme do plné bojové pohotovosti - půjde totiž o světové a evropské medaile.

Našimi soupeři budou postupně:

 • víkend 28./29. května - Bosna a Hercegovina ve finálové skupině světové ligy LCWL
 • víkend 4./5. června - Rumunsko v posledním utkání evropské ligy LCEL
 • víkend 11./12. června - Srbsko ve  finálové skupině světové ligy LCWL
 • víkend 18./19. června - Rumunsko ve  finálové skupině světové ligy LCWL

Pokud se podíváme na tabulku světové ligy LCWL po skončení základní části (a odehraném prvním utkání finálové skupiny Srbsko-Rumunsko)

 1. Srbsko ... 24 bodů
 2. Bosna a Hercegovina ... 13 bodů
 3. Česká republika ... 12 bodů
 4. Rumunsko ... 10 bodů

vidíme, že Srbsko je už znatelně odskočeno a ostatní týmy ho budou dohánět jen velmi těžko.

Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že rozdíly mezi zbývajícími týmy jsou v podstatě minimální - neboť ve finálové skupině se za každý jednotlivý zápas rozděluje rovnou dvojnásobek bodů.

A právě proto je potřeba si hned od začátku finálové skupiny udělat náskok na ostatní, což znamená

chesspawn v utkání s týmem Bosny a Hercegoviny chesspawn

chesspawn v sobotu 28. května 2022 od 20:05 chesspawn

získat co nejvíce zápasových bodů (samozřejmě ideálně všech šest).

Ale to vůbec nebude lehké - Bosna obhajuje loňské stříbro a v aktuální sezóně už nám v základní části ukázala, že nás považuje za silného rivala. Postavili proti nám přes 60 hráčů (proti našim 44) a to způsobilo, že ač jsme bojovali jako lvi, ratingový rozdíl až 200 bodů jsme stáhnout nedokázali.

Na druhou stranu nám jako inspirace může sloužit naše utkání s Bosnou ve finálové skupinu poslední sezóny - ač nás bylo méně i náš rating byl zhruba o 70 bodů nižší, dokázali jsme dva dílčí zápasy ze tří vyhrát!

Byl to jistě hrdinský výkon, ale také šílené nervy - takže tomu tentokrát raději preventivně předejdeme.

A jak to udělat? Prostě nás musí být co nejvíce a co nejsilnějších ... (vždyť to znáte happy.png )

Potřebujeme proto do týmu každého ochotného hráče všech úrovní:

 • ty nejsilnější (s šachovými tituly) na eliminaci špičkových hráčů Bosny, kterých chodí pravidelně třeba i k deseti;
 • "vyšší střední" část soupisky - tedy klubové hráče s ratingem okolo 2000 bodů, kteří vždy dokážou přitlačit a přetlačit srovnatelné soupeře;
 • spolehlivé jádro našich věrných hráčů, kteří sice mají nižší rating, ale o to větší bojovnost;
 • a nesmíme zapomenout i na hráče na konci naší sestavy - i tam se dá získat celá řada bodů. Je třeba si uvědomit, že každá šachovnice je hodnocena stejně - takže celý zápas může rozhodnout kdokoliv, třeba i na té úplně poslední šachovnici.

Prosím proto všichni přijďte a navíc také nejen oslovte nové potenciální hráče, ale také připomeňte těm, co už za nás hráli, že nám mohou opět pomoci ke skvělému úspěchu.

A kde hledat? No přece mezi svými kamarády a známými, spoluhráči z klubu a dalšími zájemci o reprezentaci. Můžete jim nabídnout, že se stanou součástí národního týmu, který pořád patří mezi čtyři nejlepší na světě, a s jejich pomocí můžeme dosáhnout ještě výše, na některou světovou medaili.


A jak to bude v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o obou ligách včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech

PS: Mimochodem - my už o světové medaile hrajeme a doufám, že se povede uspět i našim hokejistům tak, abychom si v sobotu svorně zahráli o medaile.

2x 1451x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
Remcik z Banika
Já příjdu...
+1 /-0 | 26.05.2022 20:01

Agent Voňavka

Kdyz on nikdo z mych kamaradu neveri, ze jsme mezi ctyrkou nejlepsich na svete. Jak jim to mam tedy vysvetlit? Nejsou blbi...

+0 /-0 | 26.05.2022 18:54