LCWL - 4x Argentina

12.04.2024 11:00 | Turnaje

Minulý týden to bylo ryzí filipínské trápení, neboť jejich účast byla tak mizerná, že po našem utkání tým Filipín ze soutěže LCWL raději odstoupil.

To samozřejmě mírně změnilo ligovou tabulku podle toho, zda jednotlivé týmy už s Filipínami hráli či nikoliv - co ale zůstává pořád stejné je, že nám k postupu mezi TOP4 týmy pomůže jen pokud budeme bodovat nejlépe ve všech zbývajících dílčích zápasech.

A další příležitost/nutnost bodovat nastane už

chesspawn v sobotu 13. dubna 2024 od 20:00 chesspawn

chesspawn v utkání s týmem Argentiny chesspawn

Jak už jsem letos psal, v letošní první divizi je celá řada těsných výsledků jen o pár partií a to také znamená, že mnoho utkání nekončí jednostranným výsledkem 3:0, ale slabší tým nějaký ten zápasový bod soupeřovi ukradne.

A zrovna Argentina má hned dva takovéto zářezy - ukradla už dva půlbody (za zápasovou remízu) letošním silným nováčkům z Íránu a Ázerbájdžánu. Navíc jejich účast je letos v podstatě na naší úrovni (medián účasti ČR je 45 na zápas, Argentina má 40 na zápas) - takže i v tomto případě se dají očekávat těsné a napínavé zápasy.

Dříve ale než se dostaneme k hlavnímu ligovému trojboji, tak si dáme na rozjezd ještě fišerky do LCWL Chess960 - tam zatím máme letos bilanci Španělsko (+) a Rumunsko (-), takže bychom se měli snažit překlopit to do plusu.

Co si tedy můžeme přát více - dá se čekat napínavé utkání s vyrovnaným soupeřem, s motivací a doufejme i s pěkným výsledkem. A to je ideální program na sobotní šachový večer ...

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak konkrétně to bude v sobotu probíhat?


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL včetně tabulek a týmových statistik najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion XL, konkrétně z fráze "Argentine Empanadas as Chess Pieces" .

0x 827x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované