LCEL - místo tanga kankán

18.03.2023 12:07 | Turnaje

Tento víkend bylo v plánu argentinské tango v rámci světové ligy LCWL, ale nakonec to dopadlo jinak .

chesspawn v neděli 19. března 2023 se od 19:20 chesspawn

chesspawn se utkáme s týmem Francie chesspawn

Francie si navíc jako tým rozhodla, že se jejich utkání pro světovou ligu LCWL a evropskou ligu LCEL nebudou slučovat, takže tentokrát se výsledky budou započítat jen do evropské ligy LCEL a v průběhu jara si dáme ještě jedno samostatné utkání pro LCWL.

LCEL zatím máme bilanci 1 plná výhra (se Španělskem) a 2 prohry (se Srbskem a Rumunskem), zatímco Francie zatím žádný zápas do této soutěže nehrála. Ve světové lize jako nováček první divize mají zatím na kontě dvě výhry (porazili Uzbekistán a Bosnu) a jejich účast nebyla vůbec špatná - zatím mají průměr 53.5 přihlášených na zápas (a my 54!),

Takže pokud oba týmy udrží (nebo i zlepší) počet zúčastněných, dá se čekat velmi zajímavé, napínavé a vyrovnané utkání.

Potřebujeme proto všechny hráče, aby nás bylo srovnatelně s protivníkem, a potom musíme zapojit všechen šachový um a bojovnost, abychom uspěli.

Oslovte proto prosím své kamarády, kolegy z klubů a další šachisty všech úrovní - od těch nejlepších přes klubové hráče až po začátečníky, protože každý hráč může zlomit toto důležité utkání na naší stranu.

Odměnou za to bude nejen ten nevšední pocit reprezentovat Českou republiku na nejvyšší světové a evropské úrovni, ale v případě dobrého výsledku i možnost získat světovou či evropskou medaili.


Ale dříve než dojde na výše uvedené utkání s Francii v rámci LCEL, naše hráče s ratingem nižším než 1600 (tedy v soutěži LCWL U1600) čeká nás ještě předkrm:

chesspawn v neděli 19. března 2023 od 18:45 chesspawn

chesspawn s týmem Bosny a Hercegoviny chesspawn

Jak bylo vidět i minule se Španělskem, tato liga je ze své podstaty velmi vyrovnaná a každý zápas může dopadnout jinak.

Utkání v této soutěži se hrají pouze v blitz tempu (konkrétně 5+2, tedy pět minut na partii a 2 vteřiny za každý tah) a účastnit se ho mohou pouze hráči s blitz ratingem na serveru chess.com nižším než 1600. Minimální počet hráčů za tým je 5 a nově je také podmínkou, že daný hráč může do zápasu nastoupit jen tehdy, pokud má odehráno alespoň 20 bleskových partií (ne nutně ligových).

Důležité upozornění: rozhodně se nesnažte podvádět tím, že si před U1600 zápasy budete snižovat rating tak, abyste se vešli do limitu - liga tyto pokusy sleduje a trestá, takže to skončí diskvalifikací a ostudou!

A jak to celé bude konkrétně v neděli postupně probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

I tentokrát jsou pro jednotlivé soutěže vytvořeny a pravidelně aktualizovány tradiční diskusní fóra:

Dnešní obrázek byl  také vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain Les échecs Mucha Style".2x 1277x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Carlos

Tak včera se asi nic nehrálo...sad

+0 /-0 | 20.03.2023 06:52

Zdeněk Desná

Posledních několik let jsme  hráli skoro vždy ve čtyřčleném finále. Ať již v Evropské nebo Světové ligy. Vloni jsme byli první na světě a druzí v Evropě (za Srbskem). Ono ovšem nezáleží jenom na kvallitě, ale i na "docházce". A ta, v letošním jarním ročníku, není právě ideální. Potřebujeme "novou krev" ! Pro toto je potřeba uhrát si na chess.comu ELO alespoň 1500. Potom se přihlásit na chess.comu do klubu Team of the Czech Republic. A pak se stačí již přes tuto odvolávku přihlásit na příslušný zápas. Hráči se řadí podle ELA, a tak na Vás pravděpodobně, při vyšší účasti hráčů soupeře, dojde možnost si zahrát. Osvědčuje se také účast klubových nebo regionálních skupin hráčů.

+0 /-0 | 18.03.2023 21:32