LCEL - dvojutkání Rumunsko a Bosna

02.02.2024 12:00 | Turnaje

Evropská live liga (LCEL) cválá k finiši a nás tento týden čeká další tuplák, tedy dvě utkání za sebou:

V sobotu 3. února 2024 se od 19:00 utkáme s Rumunskem a Bosnou a Hercegovinou

V této sezóně LCEL máme zatím za sebou čtyři utkání (tři vítězství a porážku od Srbska) a držíme se tak zatím v tabulce na čtvrtém místě, s dostřelem na místo třetí. To zatím drží Bulharsko, se kterým se utkáme v posledním utkání za týden a bude to velmi pravděpodobně přímý souboj o bronz.

Ale tento týden si před tímto klíčovým utkáním můžeme výrazně zlepšit naši pozici - ať již "krádeží" nějakého dílčího zápasu vůči zatím suverénnímu Rumunsku nebo vítězstvím v utkání s Bosnou.

Rumunsko zatím porazilo všechny soupeře (včetně hlavního rivala ze Srbska) a pokud na nás získají plný bodový zisk, tak si tím potvrdí zlatou medaili. Tak jim to pojďme trochu zkomplikovat ... vždyť nemáme co ztratit! Navíc se dá čekat, že soupeřů bude přebytek, takže si za nás může zkusit zahrát každý.

Zato tým Bosny a Herzegoviny je v tabulce zatím bez bodu na posledním místě, ale nedejte se tím zmást - hráli zatím jen se silným soupeři a byly to poměrně vyrovnané zápasy (například minulý týden prohráli se Srbskem jen o deset bodů). Takže se proti nám dá čekat z jejich strany tradičně silná soupiska - možná ne tak početná jako u Rumunů, ale budeme potřebovat co nejvíce hráčů, abychom je přetlačili.

V každém případě se bude jednat o kvalitní, čtyřchodový šachový večer, takže si to určitě nenechejte ujít.

Udělejte si proto zase všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v sobotu konkrétně probíhat?


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o LCEL včetně aktuálních tabulek a týmových statistik najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru LCEL S8.


Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion XL, konkrétně z fráze "Team of the Czech Republic vs Team Romania vs Team Bosnia".

2x 689x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Desná

Je to marný, je to marný. Kdyby vzadu nenastoupili naši, oproti soupeřům elově mnohem slabší hráči (stačilo hrát jen 24 hráčů), tak jsme oba zápasy s Rumunskem vyhráli. Proč hrát sebevražedné šachy, když jde o reperezentaci ČR? Vždyť se dá na chess.com hrát i jinak.

+0 /-0 | 04.02.2024 00:49

Zdeněk Desná

S Rumunskem to bude těžké, ale B+H zkusíme porazit !

+0 /-0 | 02.02.2024 14:34