Král Magnus - Tata Steel 2019

29.11.2019 06:54 | Zahraniční zprávy

Tata Steel ovládl Magnus Carlsen takovým způsobem, jak to možná uměl ve své době Bobby Fischer. Garry Kasparov tento výsledek komentoval slovy něco jako - fenomenální a tak i my na těchto stránkách se pojďme podívat na krále Magnuse.

Šachy nejsou Wimbledon, ale lepší se to. Když se podíváte na cenový fond celé Grand Chess Tour, tak to může znít jako motivace na sobě šachově pracovat.

Bavíme se o penězích, tak toto jsou odměny v turnaji Tata Steel 2019. Možná by byla zajímavá statistika,, jakou cenu má jeden tah, ale to už není potřeba. Jsou to peníze pro nejlepší hráče a je to moc dobře, když šachy jsou i dobře zaplaceny.


Všechny fotky jsou pořízeny ze serveru chess.com  a abychom splnili literu zákona, tak autorem fotek je Lennart Ootes.  Fotografie, která je pod tímto textem, je fotografie vítězů celého Grand Chess Tour 2019. Magnus Carlsen, Ding Liren a Levon Aronian.


Emoce a spokojenost, Nakamura může být spokojený. Druhé místo v Tata Steel 2019 je malou radostí za možná nepříliš povedenou sérii v Grand Chess Tour, kde Nakamura obsadil až 9. místo.


Aronian si taky vylepšil náladu posledním turnajem, celkově i on možná chtěl víc.


Poslední fotografie v tomto článku patří Magnusovi, protože on hrál jako král.


 fotografie použity z chess.com

komentáře na facebooku nss

video rozbor je z youtube kanálu Robert a Petr šachy

0x 4419x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované