Kniha Vlastimily Jansy - soutěž o 5 000 Kč

16.07.2022 05:00 | Domácí zprávy

Aktuálně probíhají grafické práce a poslední korektury. Koncem července objednáme tisk a začneme plánovat autogramiády s panem Jansou. Ale, pracovní název knihy se nám nezdál. Možná někoho z vás napadne lepší a zaslouží si naší odměnu!?

Je to vlastně strašně jednoduché a zároveň těžké. Legendární knížky mají jedinečné názvy s jasnou zprávou. Stačí říct " Pod hladinou " nebo " Černobílá magie " nebo " Dynamika Strategie Zahájení" a hned se nám před očima začínají vracet vzpomínky na krásné knížky! 

Náš pracovní název " Včera a dnes " je aktuálně v nemilosti a hledáme název, který bude knížku charaketrizovat, popisovat a samozřejmě prodávat. 

Proto nabízíme možná zajímavou možnost, navrhnout název knížky a zapsat se tak do historie. Tedy minimálně této knížky a samozřejmě ten pocit, kdy si řekenete, že tato knížka má váš název, který jste vymysleli, vám nikdo nikdy nevezme. 

Neříkám, že se to někomu podaří. Ale můžeme to zkusit a aspoň si vyzkoušíme společně s vámi, jak je těžké najít opravdu dobrý název knihy. 

Pravidlo je jednoduché. Když si vybereme název knihy z případných komentářů z tohoto článku, autora odměníme částkou 5 000 Kč. Samozřejmě máme právo nepoužít žádný z těchto nápadů a pak se odměna nevyplatí. Aktuálně pracuje spoustu lidí na názvu této knihy. Přesto se může stát, že přehlížíme a nevidíme to, co někdo z vás může říct a napsat do komentářů pod tento článek. 

Možná pomůže seznam kapitol a ukázka z jedné kapitoly...

 - kapitoly - 

 * Akademické zlato

* Po dámě odchází také král

* Sbohem Lubošku

* Korčnoj - soupeř k pohledání !

* Tal s Spasský

* Korunní princ a šachový gentleman

* Šachový profesor

* Vzpomínky na Tigrana Petrosjana

* Cesta k titulu seniorského mistra světa

* Český klenot

* Davidova spanilá jízda

* David Navara

* O pocitech a počítačích

* Kouzelné čtyřky

* Střípky 

O čem ta kniha vlastně je a bude? Nechme promluvit pana Jansu a jeho úvod do této knihy...

Předmluva.

Milý  šachisto, vážený čtenáři,

Tato kniha vzniká po mnoha výzvách z mého okolí typu : „Vlasto, musíš zase něco napsat…“, což bylo snad ovlivněno úspěchy docela již dávných knih, někdejších populárních novinových rubrik, článků v „Šach-infu“ i „Čsl. šachu“. Hlavním strůjcem mého rozhodnutí je iniciátor této knihy, pan Petr Koutný. Ten totiž přišel kromě výzvy také s konkrétním projektem vydání včetně financování. Technické realizace se ujalo nakladatelství ing Elišky Richtrové. S Eliškou se známe dlouhá léta, vždyť po celou tu dobu patřila k tomu nejlepšímu, s čím se český šach mohl u nás, ale i v zahraničí pochlubit. Při psaní jednotlivých kapitol mne po technické stránce velice pomáhal pan Zdeněk Vybíral, člen jejího  nakladatelského týmu. Myslím si, že jeho technické a šachové znalosti byly docela klíčové pro má rozhodnutí při psaní této knihy, děkuji. Musím také poděkovat mé manželce Danuši a dceři Lence za trpělivost při mém psaní – to přinášelo někdy zvýšenou nervozitu a její přenášení do nejblžšího okolí.       

    Ti z vás, kteří si přečetli mou knihu „Dynamika strategie zahájení“ nebo znají obsah našeho společného díla s Vlastimilem Hortem: „Zahrajte si šachy s velmistry“ asi tuší, co mohou na následujících stránkách očekávat. Ano, bude to vysoce autentický obrázek toho všeho zajímavého, co se odehrávalo na šachovnicích přede mnou nebo kolem mne. A za 70 let turnajového šachu se mi toho pozoruhodného nashromáždilo docela dost. Snad se mi podaří v následujících kapitolách vše popsat srozumitelnou, byť někdy i diskutabilní formou. Ano, někdy je v partii prakticky každý tah diskutabilní – záleží na přístupu a stylu každého jednotlivého šachisty – o to více je zápolení na 64 polích zajímavější a napínavější pro každého z nás.

     Na následujících stránkách se pokouším vám přiblížit atmosféru při střetnutích s nejlepšími šachisty světa, vyprávět o svých zážitcích, ale také o zážitcích celé naší generace.    Ano, té generace, která dosáhla mimořádných individuálních mezinárodních úspěchů, stala se mimo jiné také akademickými mistry světa a držiteli stříbrných olympijských medailí. Neopomenu také vám sdělit něco z mého dynamicky strategického pohledu na různá oblíbená zahájení, samozřejmě, že vám povím o trenérských dojmech ze spolupráce se současně naším nejlepším šachistou Davidem Navarou. Stejně jako o dojmech z  dlouholetého zajímavého působení v roli státního trenéra v Lucembursku. Ano, čas běží neúprosně pro každého z nás, snad vás bude zajímat také má ještě nedávná cesta k zisku titulu seniorského mistra světa. To se mi asi na závěr kariéry povedlo, vždyť jsem se zároveň stal vůbec historicky nejstarším seniorským mistrem světa!

      Slibuji vám, že se pokusím vám vše přiblížit věrně tak, jak jsem to prožíval. Jednotlivé kapitoly budou stanoveny nejen podle časového harmonogramu, ale též na základě hloubky osobních prožitků za šachovnicí i mimo ní  . Můj přístup k řešení složitých otázek na 64 polích byl prakticky vždy nějak poznamenán myšlením  dlouholetého trenéra - mezinárodního mistra Emila Richtera (1894 – 1971). Ten totiž nesnášel povrchní posuzování a  snažil se v každé situaci naleznout to správné a odpovídající řešení. Ne náhodou napsal skvělou knihu o pěšcových koncovkách, kde každý tah je nutno vážit jako na  „lékárnických vahách“, teorie rovnováhy odporu pak je vyvrcholením autorových úvah, vřele doporučuji si je přečíst i ještě dnes, tedy po mnoha letech – stále totiž ještě platí! Ano, včera jako dnes!   Takový, nesporně náročný způsob myšlení, přináší v praxi při těch úspěšných partiích určitě příjemný pocit uspokojení ze správného tahu či celého plánu , někdy však vede, zvláště při velkých časových ztrátách při hledání toho „správného“ , do časové tísně a tím také do slepé uličky zklamání. Ano, přesná strategie si nachází v naší mysli to dokonalé místo a směr, podobně jako úzký pramének krystalicky čisté vody horské bystřiny v nevyzpytatelné přírodě.   

     70 let je sakramentsky dlouhá doba, uvědomuji si to právě při následující rekapitulaci toho všeho zajímavého, vzrušujícího,  napínavého, ale také toho poučného, co mě za šachovnicí potkalo. Budu moc rád, když má vyprávění, partie a analýzy  zaujmou také vás.   

V knize budeme děkovat i sponzorům. Děkujeme jím i tímto článkem. 

Auto UH je dlouholetý partner RP šachy. Podporoval MČR mládeže v Luhačovicích, podporal nás v začátcích RP šachy a podporuje vznik i této knížky. Česká Zbrojovka je firmou, která je našim dalším dlouholetým partnerem. Děkujeme i Michalovi Vávrovi, který nejenomže podporuje Moravskou Slávii Brno a spoustu šachových turnajů, ale podpořil i naší knížku. Robert a Petr šachy podporují finančně vydání této knihy a ať to nezní jako levná reklama, ale nestydím se napsat, že RP šachy chtějí finančně  podporovat šachy u nás a chtějí  být v budoucnu jeden z největších sponzorů šachových akcí v ČR i na Slovensku. Jestli jsem to někde už psal, pak se možná budu opakovat, ale tento rok jsme rozdali už 120 000 Kč a zdaleka ještě nekončíme. Na to, že náš první roční rozpočet před pár lety bylo pár stokorun na dva mikrofóny, je to americký sen, který právě prožíváme. A díky tomu snu, vracíme šachům, to co nám dávají a co pro nás v našich životech znamenají. 


Obrovské poděkování patří i našim fanouškům. Vím, slíbili jsme vydat knihu v minulém roce. A někteří z vás čekají na tuto knihu více jak rok! Přesto věřím, že v životě má všechno svůj smysl a tady nám vždy hodně pomohla paní Richtrová, která nám vždy říkala: " Dobrá kniha zraje jako víno" .  Věřím, že to čekání se vyplatilo a my budeme mít pro ně a pro Vás opravdu knihu, která dozrála  a bude chutnat po mnoho a mnoho let! 

Samozřejmě obrovské poděkování za splnění životního snu patří panu Jansovi. Mít takovou možnost a vydat knihu tak obrovské šachové legendě, se vám podaří jen jednou za život!

Teda, věřím že dvakrát ....................................

Děkujeme!! 

113x 5376x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (113) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Jarda Aljochin

My a oni.

+0 /-1 | 22.07.2022 14:46

Sedlák z Chlumce
PÍSKY ČASU aneb 70 let s Vlastimilem Jansou
+0 /-0 | 21.07.2022 01:22

haci
Letem šachovým světem
+0 /-0 | 20.07.2022 23:00

sarmatam
.....šachová figurka v zadku ......
+1 /-1 | 20.07.2022 17:46

Jirikovka@post.cz

Je chválihodné kolik čtenářů se zapojilo do akce,navrhněte název knížky pana Jansy! Pan Jansa si jistě cení této iniciativy! Co jsem ty návrhy pročítal,tak některé jsou velmi kvalitní,že takový kvalitní návrh pan Jansa může vybrat pro svoji knížku!

+1 /-1 | 20.07.2022 15:54

Claudio

"Svět má 64 polí"

+1 /-1 | 20.07.2022 11:56

Claudio

"Poklady bohyně Caissy", "Knížka o šaších"

+1 /-0 | 20.07.2022 11:48

Claudio

Nabízím další várku názvů: "Králové hry královské", "Velmistři na tahu" případně "Vlastimil Jansa na tahu", "Tak pravil Vlastimil Jansa"

+1 /-0 | 20.07.2022 11:34

johnny01

"Správná rozhodnutí"

+0 /-2 | 19.07.2022 08:42

Karel Havel
Já bych "recykloval" název rozhovoru s V. Jansou na NŠS z února 2021 "Jak jsem se stal Mistrem světa".
+2 /-0 | 19.07.2022 08:04

sarmatam
...........čaroděj s nebo z Prahy .........
+0 /-1 | 19.07.2022 07:56

sarmatam
......A JINAJ JDU PO DLOUHÉ době opět skuknut - simultánku Vlastimila Jansy - jak to minule dohrával ty partie - a nastalo ticho - to se mi hodně líbilo- gdo proti němu hrál , ze zdejších diskutérů ,zde na nss .....tak si určitě vzpomene.....a proto to ticho ......TICHO ...... BY TAM MOHLO BÝT....to slovo .....ticho , skoro bez dechu....nebo tak nějak ?....nic du skuknut tu simultánku na tom ličesu, ještě jednou .....bylo to na úrovni a bylo to fájn......ave šňů......šachoví kamarádi .....
+1 /-0 | 18.07.2022 14:55

sarmatam
....na kolobješce jezdila i dáda patrasová.....název chitlavý neexistuje......64 vj.......(64 číslo tanku , vj -jako VOJÁK...... ).........
+2 /-1 | 18.07.2022 14:49

Radim Pospěch

Co třeba pozitivně dvojsmyslný název "Věčný šach" nebo "Můj věčný šach", případně "Věčný šach Vlastimila Jansy".

+2 /-1 | 18.07.2022 14:31

kbartos
70 let šachování Vlastimila Jansy
+1 /-1 | 18.07.2022 10:11

Jirikovka@post.cz

Rozhodně mnohé návrhy čtenářů jsou velmi kvalitní,takže pan Jansa ze seznamu návrhu má co vybírat! Věřím,že vybere jeden z kvalitních návrhu!

+0 /-0 | 18.07.2022 10:03

Jirikovka@post.cz

Návrh názvu knížky pana Jansy musí být líbivý,ale seriózní,ne nějak přehnaný!

+0 /-0 | 18.07.2022 10:00

Jirikovka@post.cz

Legendary! Něco takového může napadnout jenom tebe! Nebyl by to podvod ala Jiříkovka,ale ala  Vojtěch! Když jsi chtěl spáchat podvod a domluvit partií s Biolkem,abys získal cenu Evžena Gonsiora a to 90 000 Kč!

+0 /-0 | 18.07.2022 09:58

Morys 12345

" Z mého šachového života"

 

+1 /-0 | 18.07.2022 09:45

Claudio

Údernější bude: "Zpověď milence bohyně Caissy"

+1 /-1 | 18.07.2022 08:34

Claudio
Vložte obsah
+0 /-1 | 18.07.2022 08:33

Agent Voňavka

Zkusím léčku a podvod ala Jirikovka a to tak, že se s Vlastou o 5000 korun rozdělím. To jen, abych Jirikovce zavřel ústa :-D

+0 /-1 | 18.07.2022 08:10

Jirikovka@post.cz

Díky aktivitě čtenářů NSS má pan Jansa bohatý výběr názvu pro svoji knížku! Objevují se zde i nové nicky! Říkám to pořád! NSS čtou čtenáři o kterých nemáte ani ponětí! Proto ve všeobecném článku padl rekord 1 000 000 přečtení!

+0 /-0 | 18.07.2022 07:35

Claudio

Nabídnu ještě romantičtější název: "Milenci Caissy" případně "Zpověď milence Caissy"

+1 /-1 | 18.07.2022 01:14

MarkusW
Pár tipů: 15 šachových zastavení V.J. , Černobílé emoce/střípky
+0 /-1 | 17.07.2022 22:38

Agent Voňavka

Jirikovka opravuje češtinu, ale sám má prakticky v každém svém příspěvku hrubku. To jeho aby jste, kdyby jste apod...To je děs a hrůza :-D  A to nepočítám pravidelně chyby ve skloňování a v s/z. Za pět a zavřít do díry tak dlouho, dokud se nenaučíš česky, Jiříku :-D

+0 /-1 | 17.07.2022 21:05

xdavx x

jirikovka se pise krozkouvanym u

+0 /-3 | 17.07.2022 20:36

xdavx x

Domesi... chapu ze jsi mnou posedlej a ze te nevzali ani k pomocne sile VB aby sis mohl do nekoho bouchnout a ze sve homo orientace mas depky, ale muzes to zkusit s jirikovkou... jste na tom stejne.

+0 /-5 | 17.07.2022 20:36

Jirikovka@post.cz

Pro pana brazinu! Pan Jansa se píše s velkým J!

+4 /-0 | 17.07.2022 20:36

xdavx x
Na koloběžce jezdil i ozralej Havel. Ivisek a ostatní havloidi však tyto věci chirurgický odstranili z obrázku svého světce. ... Mimochodem jirikovka je tady za pana jansu že se pasoval do role hodnotitele?
+3 /-3 | 17.07.2022 19:36

istr
Septuaginta :)
+1 /-0 | 17.07.2022 19:21

Jirikovka@post.cz

Pane Remcíku! Z Vámi uvedených posledních  návrhu bych vybral Báječná léta za šachovnicí!

+0 /-1 | 17.07.2022 16:17

Remcik z Banika
Jeste s dovolenim prihodim par napadu :-) Na křídlech variant, Báječná léta za šachovnicí, Ve vlnách vzpomínek, 1:0 - podej pac :-)
+1 /-0 | 17.07.2022 16:13

ciki333

Petře (Koutný) kladeš si nízké cíle...Desáté místo na kandidátce do komunálních voleb - na rovinu, málo ambiciózní. Proč troškařit a nezabojovat rovnou o Hrad? Stačí sesbírat 50 000 podpisů. Pan Fiala na postu mluvčího aka Ovčáček, by byl bezpochyby vynikající tah.

PS. Semoda doporučuji jmenovat sekretářem prezidenta ČR...Mohl by brázdit nekonečné hradní chodby na koloběžce jako svého času Bára Štěpánová...

+3 /-1 | 17.07.2022 14:45

Jirikovka@post.cz

Pane Koutný! Pro Vás budou důležité volby do poslanecké sněmovny! Za předpokladu,že ČSSD se dostane do sněmovny! Jak je to s volbou senátorů to už si nepamatuji!

+0 /-0 | 17.07.2022 13:52

Petr Koutný

Pane Fiala, třeba když budu sponzorovat nějakou politickou stranu, třeba se dostanu na lepší pozice...Zatím se rozkoukávám, ty zajímavější volby ještě přijdou...

+1 /-0 | 17.07.2022 11:49

Jirikovka@post.cz

Pokud pan Koutný má být poslancem nebo senátorem,potřeboval by být na kandidátce ČSSD na medailovém umístění nejlépe na 1. místě! Je mladý,může se tam ještě vypracovat!

+1 /-1 | 17.07.2022 11:40

Jirikovka@post.cz

M.Janeček má také zajímavé návrhy!

+0 /-0 | 17.07.2022 11:36

Jirikovka@post.cz

Semode! Pokud děláš pojišťováka musíš mít hubu vyřídilku jinak nic nepojistíš,neboť někteří klienti váhájí zda si pojištění pořídit nebo ne ! A musíš být aktivní! Na školení ti manager dá úkol napsat 50 známých a ty musíš oslovit! Dle Paretova pravidla z 10 oslovených jsi úspěšný u 2! Pokud nabízíš  půjčky tam je úspěšnost daleko vyšší a nemusíš se nijak namáhat!

+0 /-1 | 17.07.2022 11:35

Petr Koutný

Díky všem za zajímavé tipy na knihu.Jsem moc rád, že tento článek měl smysl a určitě se tady najdou zajímavé nápady pro název zajímavé knihy....Petr 

+2 /-0 | 17.07.2022 11:32

mjanecek
Dobrý den, zde mé návrhy: "Historky z šachového světa" (alternativa "Historky ze světa šachu") "Barevný život v černo-bílém světě" (alternativa "Černobílý svět, barevný život") "Mezi velikány" S pozdravem Mirek Janeček
+2 /-0 | 17.07.2022 11:29

Petr Koutný

Semode....plán je jednoduchý....v září komunální volby ( jsem desátý na kandidátce ), v září bude i kniha pana Jansy,  oslava mega párty za mega na nss a pak se uvidí....Třeba se podíváme na jedny šachové volby z kraje příštího roku...Kdo ví? Tak mimochodem, nezdá se to, ale máme v hlavě pár dalších projektů a tak, třeba nás napadne i něco nového a zajímavého. Každým rokem se snažíme ten minulý rok něčím překonat. Tento rok jsme pořádali MČR mládeže a vydáme knihu, tak se musíme snažit, to nějak v příštím roce překonat....

+4 /-0 | 17.07.2022 11:29

Petr Koutný
Semode ze Strahova všichni utečou, až nebudou peníze a přiškrtí se státní penězovod . Historie se bude opakovat. Ta doba se blíží....
+2 /-0 | 17.07.2022 11:16

Jirikovka@post.cz

Semoda musím opravit! Pověsti a pohádky Terezského údolí( žlutá s vodníkem na titulní straně je již rozebrána)! Maximálně by se dala sehnat zelená knížka s dívkou s Lucernou pod názvem: Pověsti a pohádky z Náměšťských lesů! Knížky jsem měl i v obchodě,ale nejvíce jsem jich prodal osobně na školách! Rekord byl  na škole v přírodě vzali 20 kousků! Jinak brali 3-5 kousků na školu! Je třeba mít také hubu vyřídilku! Na škole na Kopečku v Olomouci mi ředitel řekl: My žádnou nechceme! Na to mu říkám: Ale pane řediteli to je regionální dílo,těch je málo! Ředitel na to: Tak mi 1 dejte!

+0 /-1 | 17.07.2022 10:55

Jirikovka@post.cz

Správně chemiku ! Každá iniciativa nového návrhu je vítána! Ikdyž bude vybrán jen ten jeden vítězný návrh!

+0 /-2 | 17.07.2022 10:45

Petr Koutný
Aktuálně kniha pana Jansy nepůjde do velkoobchodů a bude jí možné koupít jenom u nás. Odpovím i Semodovi, svého Ovčáčka ještě nepotřebují. Možná až budu na Hradě nebo Strahově, pak o tom budu přemýšlet...
+2 /-0 | 17.07.2022 10:42

chemik

Ahoj, také zkusím pár tipů:

Černobílý horizont událostí

Audience u šachového krále

+1 /-0 | 17.07.2022 10:41

Jirikovka@post.cz

Jakmile pan Jansa vybere název pro svoji knížku,knížka už se bude tisknout a vzápětí bude distribuována zájemcům! O knihu bude jistě velký zájem a mohla by se objevit i v knihkupectvích!

+0 /-2 | 17.07.2022 10:23

Jirikovka@post.cz

Pan Jansa již nyní může být spokojen! Jeho knížka bude mít kvalitní - líbivý název na rozdíl od původního nelíbivého názvu - Včera a dnes!

+1 /-2 | 17.07.2022 09:28

Jirikovka@post.cz

V každem případě iniciativa šachistů vybrat ten nejlepší název pro knížku pana Jansy je velice chválihodná!

+1 /-2 | 17.07.2022 09:15

pawel

Už to vypadá, už je to tak,

že koordinaci nad názvem knížky převzal pan @jirikovka.

Poté co se zapsal, jako spoluautor rekordu, chce více. Když má jeden úspěch, jde za dalším. Ať jeho oponenti puknou.angry  

Jednou bude hlásat ... tehdy jsem pomáhal mému příteli, velmistrovi Vlastimilovi, s knížkou.

Možná o tom napíše svou knížkuhats off

+7 /-0 | 17.07.2022 08:49

Jirikovka@post.cz

Hlavní slovo při výběru názvu knížky má pan Jansa,protože on knížku napsal!

+1 /-1 | 17.07.2022 08:22

Jirikovka@post.cz

Jak jsem již psal! Jsou zde 2.pohledy! Pokud je kniha o panu Jansovi vybrat název je lehké,pokud jsou tam kapitoly i o jiných šachistéch vybrat název bude těžší! Pokud je kniha o panu Jansovi uvedu  návrhy,které se mi nejvíce líbí,ale nechci nic ovlivňovat! 1.Robo 18- Jak jsem se stal MISTREM SVĚTA aneb dlouhá cesta k titulu,2.jozokumes - Vlastimil Jansa,můj život jsou šachy,3.Rubinus- Můj život na 64 polích! Toto jsou 3 kvalitní návrhy ,dle mého názoru pro knížku,která je věnována panu Jansovi! Pokud je,ale věnována i jiným šachistům už to bude horší a název by měl být všeobecnější! Např.1.Jirikovka- Krása šachu,2.Remcik z Baníka-Svět velmistrů,3.Černobílé vzpomínky,4.Bjoukus- Mé vzpomínky na osobnosti šachu,5.giocozo- Zlatá šachová generace! Tyto návrhy nejsou uspořádány podle čísel,který je nejlepší! V každém případě už teď mohu říci,že knížka bude mít kvalitní- líbivý  název,pokud by byl vybrán jeden z těchto návrhů! Není vyloučeno,že ještě někdo přijde s velmi kvalitním návrhem!

+1 /-1 | 17.07.2022 08:21

Jirikovka@post.cz

Velice správně! Čím víc bude návrhů tím lépe! Pan Koutný panu Jansovi předloží seznam návrhů( je třeba,aby pan Koutný všechny zde uvedené návrhy pečlivě zapisoval,žádný nevynechal) a pan Jansa si ze seznamu vybere ten,který se mu bude nejvíce líbit! Jsem přesvědčen,že vybraný název bude výborný!

+1 /-1 | 17.07.2022 07:46

Pavel Ch

JJ pavelno, taky jsem dnes přemýšlel:

"Z fotbalisty velmistrem", ale asi to neprojde.

+1 /-0 | 16.07.2022 23:10

pavelno

Pokud je mi známo, pan Jansa se v mládí rozhodoval mezi fotbalem a šachy. A tak mě napadlo: Moje nejlepší góly na šachových polích. (Nebo kratší variantu: Moje góly na 64 polích). 

+1 /-0 | 16.07.2022 23:05

mjanecek

Dobrý den, zde mé návrhy:

 

"Historky z šachového světa" (alternativa "Historky ze světa šachu")

"Barevný život v černo-bílém světě" (alternativa "Černobílý svět, barevný život")

"Mezi velikány"

 

S pozdravem

Mirek Janeček

 

 

+0 /-0 | 16.07.2022 21:59

sofdilo

Mám pár nápadů: Nikdy nekončící příběh; Nekonečné příběhy mistrů; Nezapomeňte na mat, pane Janso; To snad nemyslíte vážně, pane Janso!; Jste na tahu, pane Janso; Jste na tahu

+0 /-0 | 16.07.2022 21:01

Jirikovka@post.cz

Jozokumes navrhl také pěkný název! Vemte si z něho příklad!

+1 /-1 | 16.07.2022 18:51

Jirikovka@post.cz

Pane Sarmatam a EmilV. Měli by jste k tvorbě názvu knížky pana Jansy přistupovat vážně a ne si z toho dělat srandu!

+1 /-1 | 16.07.2022 18:50

sarmatam
...... remízové partie gde padají vlasy starým dědkům od proher i výher Vlastimila Jansy.....
+0 /-1 | 16.07.2022 17:51

EmilV

Šachové transy velmistra Jansy.

+2 /-2 | 16.07.2022 17:40

pawel

Ciki,

hezké připomenutí Cimrmana, nápad parafráze - rozšíření názvu.

Alespoň jsem si připomenul film,

nabíhá tam další a další scénky filmu, ztratil jsem hodinu.

 

 

 Ale Váš název byl použit jinde, zde:

https://www.youtube.com/watch?v=EC13AjFsT3c

+1 /-0 | 16.07.2022 17:07

giocozo
On je zblblej z časopisu Letectví a kosmonautika.
+2 /-0 | 16.07.2022 16:57

xdavx x

ja bych dal nazev 64! a kazdej by si mohl prebrat co to vlastne je... protoze 64! je prej pocet atomu ve vesmiru :D

+1 /-3 | 16.07.2022 16:46

Rubinus

Tak má to být vzpomínková kniha. Kdyby byla postavená spíš na řešení diagramů, dal by se nějak zkroutit název filmu Najít a zabít.

+1 /-0 | 16.07.2022 16:41

xdavx x
Některé návrhy tady, hledá se uderny název ne? A co většinou čtu tak to jsou nazvy pro dedky....
+1 /-5 | 16.07.2022 16:17

xdavx x
Semod, Domes. Tvá posedlost homosexuální komunitou zřejmě vysvětluje proč jsi třikrát rozvedený.... Ještě není pozdě si to přiznat... :)
+3 /-3 | 16.07.2022 16:15

jozokoumes

Vlastimil Jansa,

Můj život jsou šachy

+2 /-0 | 16.07.2022 15:57

Jirikovka@post.cz

Legendary zase blbne! Při tvorbě názvu knížky pana Jansy vystupuje jako Kazisvět! Jsem rád,že šachisté pochopili důležitost úkolu a aktivně se zapojují při tvorbě názvu knížky pana Jansy!

+1 /-1 | 16.07.2022 15:20

Jirikovka@post.cz

Judista Anton Geesing reprezentant Nizozemska olympijský vítěz a mistr světa ,největší osobnost Evropského sportovního Juda napsal knížku: Mé Judo! Pokud by byla knížka jen o panu Jansovi,hodil  by se i název : Mé šachy!

+1 /-1 | 16.07.2022 15:17

Agent Voňavka

Mozna by nebylo spatne napsat nejakou pohadku o jednom smradlavem dedkovi z Prostejova...

+2 /-3 | 16.07.2022 15:16

giocozo
Zlatá šachová generace
+2 /-0 | 16.07.2022 15:11

Claudio

Jako starý obchodník navrhuji: "Černobílé století

+0 /-0 | 16.07.2022 15:00

bjoukus

Mé vzpomínky na osobnosti šachu

+1 /-0 | 16.07.2022 14:56

Jirikovka@post.cz

Pokud by byla knížka jen o panu Jansovi ,tak názvy pana Robo 18 se mi líbí a perfektní je přímo název: Jak jsem se stal MISTREM SVĚTA aneb dlouhá cesta k titulu! Pokud,ale knížka není přímo o panu Jansovi a je i o jiných šachistech a pokud jsou jim věnováný přímo určitè kapitoly,tak by to chtělo asi název všeobecnější!

+1 /-0 | 16.07.2022 14:52

Jirikovka@post.cz

Pan Jansa uvítá každý návrh názvu jeho knížky! Jen VP to nedokáže pochopit! Co čtu zde návrhy,některé se mi líbí!

+1 /-0 | 16.07.2022 14:41

ciki333

https://www.youtube.com/watch?v=oFui25sKu6o&list=PLhnzQi7Xswv3_ENtE7RcCD88JonXFeoLn&index=18&ab_channel=Alfa3XXXL

„Včera a dnes“ je krátké na tak tlustou knihu…Navrhuji proto delší název „Včera, dnes a zítra.“

+2 /-0 | 16.07.2022 13:30

Remcik z Banika
Také zkusím pár návrhů :-) Svět velmistrů, Gentlemani na tahu, Černobílé vzpomínky. Pardon, Časová tíseň škrtám, už ho ma Polar :-)
+1 /-0 | 16.07.2022 13:17

xdavx x

Tak je bejvalej vojak ne? - tak taky navrhnu:

K palbě připravit!

i anglicky - i kdyz trochu vyznamove jiny - nazev, by mel grady :D

Ready to fire!

--- Nebo, "Odhodlan hořet" - kdyz by to mel byt odkaz na jeho sachovou povahu :)

+3 /-4 | 16.07.2022 12:21

masabob
Vlastimil Jansa - Nezdolný Bojovník
+3 /-1 | 16.07.2022 11:30

Robo18

Jak jsem se stal MISTREM SVĚTA, aneb dlouhá cesta k titulu.

Šachové klenoty Vlastimila Jansy.

Vlastimil Jansa - Moje šachová cesta.

Best of Vlastimil Jansa.

70 tahů Vlastimila Jansy

+3 /-1 | 16.07.2022 11:30

sarmatam
.......čistička vzduchu..........
+0 /-0 | 16.07.2022 11:03

Druid.Panoramix

No, hlavně, že jste měl příležitost projevit tu svoji, pane Fialo. Ale vy už jiný nebudete, tam je už asi delší dobu úplně vybrakováno,že?

Na rozdíl od Vás já Váš návrh komentovat nebudu, to už udělali jiní a myslím si, že docela trefně. Oni Vás tady dopravdy mnozí nemají rádi, ale to si děláte sám svými výkřiky do tmy.

+2 /-2 | 16.07.2022 10:32

sarmatam
........šachy mají voči.........
+0 /-0 | 16.07.2022 10:31

Jirikovka@post.cz

Takže šachisté! Neváhejte a navrhujete název knížky pana Jansy! Čím více návrhu tím lépe( víc hlav víc rozumu!) Ať se vybere kvalita! Uveřejnit svůj návrh že nestyďte! Pokud nebude vyhovovat,tak se prostě nevybere! Hlavně,ale vyviňté aktivitu! Pan Jansa potřebuje Vaši pomoc!!

+2 /-3 | 16.07.2022 10:08

Jirikovka@post.cz

Navrhuji,aby pan Koutný si zapsal po číslech všechny návrhy názvu knížky pana Jansy! Bez udání autora!! Tyto návrhy pak předloží panu Janovi k posouzení! Třeba 20 návrhu! A pokud se panu Jansovi některý návrh bude líbit,ten pak pro svoji knížku vybere! A až bude návrh definitivně vybrán,pak se teprve podívá ,kdo je autorem návrhu! Jinak by mohl být osobou autora ovlivněn!

+2 /-4 | 16.07.2022 09:55

sarmatam
........bejvávalo...........
+0 /-0 | 16.07.2022 09:51

Jirikovka@post.cz

Název,který navrhl pan Druid je úplná blbost! Ale to posoudí vydávající!

+1 /-3 | 16.07.2022 09:40

Jirikovka@post.cz

Pan Jansa a pan Koutný posoudí který název by byl pro knihu pana Jansy nejlepší a nenechají se ovlivňovat  kecy různých diskutérů! Neboť tyto kecy jsou ovlivněny vztahem k osobě co název knihy navrhuje! Pouze posuzovat název ,ne toho,kdo to navrhl,neboť to by byla velká chyba a kvalita by mohla zaniknout! Název by měl být tahákem jak pro šachisty tak pro nešachisty nebo začínající šachisty! Jak na názvu knihy ,tak na obalu záleží,neboť profesor ve škole nám říkal: Oči kupují! Obal musí být optimistický! Ve veselých barvách nic pochmurného! Mě už vyšly 3 úspěšné knížky,2 úplně rozebrány! Některým zde zapsklym diskutérům  nevyšlo vůbec nic!

+2 /-3 | 16.07.2022 09:38

OldřichKuželka

Rendez-vous s šachovými legendami. Odměnu věnujte Ukrajině. 

+2 /-2 | 16.07.2022 09:21

Rubinus

Můj život na 64 polích. Když tedy asi ne "zralá kniha".

+1 /-0 | 16.07.2022 09:16

Druid.Panoramix

Jj, dobrý název knihy je důležitý, na tom se shodneme asi všichni. Na jiném fóru jsem navrhoval název Procházka pamětí aneb všechno už tu jednou bylo, ale to byla střelba od boku a bez znalosti věci. Teď bych název upravil na Šachy v mé hlavě i kolem ní.

+1 /-1 | 16.07.2022 08:56

Pavel Ch

Jistě by nějaký profík, co navrhuje názvy knih či titulky článků na "trefný" název přišel.

Domnívám se však, že by se nelíbil panu Jansovi.

 

Tak Petře, když soutěž, aby měla jasnější kritéria, kdo je: "vybereme".

 

Ty? Paní Eliška R.? Pan Jansa? Někdo další?

Vy tři dohromady, každý jeden hlas? 

 

Má právo veta pan Jansa? To je důležité předem vedět!wink

+3 /-0 | 16.07.2022 08:54

Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. Pane Fialo, Vy musíte prudit úplně všude,že? A zjevně Vás trápí, že nejste přítelíčkem Vlastimila Jansy - na rozdíl od Vojty Pláta. :o)) Btw, moc hezká fotečka z toho turnaje ve Španělsku se spoustou pohonných hmot. Panu Jansovi byste si asi nedovolil napsat, že někde chlastal,že? Na to jste moc velký přizdisráč. :o))

+2 /-1 | 16.07.2022 08:52

Agent Voňavka

Nazev je dulezity, ale nebude podle tebe, Jiriku. Protoze ty s tvojim malym mozeckem nejsi schopen prijit s necim zajimavym...

+1 /-1 | 16.07.2022 08:27

Jirikovka@post.cz

Úspěch knihy pana Jansy s přitažlivým názvem je pro pana Jansu daleko důležitější než vyjádření jeho přítelíčka VP!

+1 /-2 | 16.07.2022 08:19

Jirikovka@post.cz

Můj návrh názvu knížky pana Jansy je: 1.KRÁSA ŠACHU ! Nebo 2. HRÁLI KRÁSNÉ ŠACHY! Název Včera a dnes není přitažlivý!

+2 /-1 | 16.07.2022 07:52

Polar
"Časová tíseň"
+2 /-0 | 16.07.2022 07:39

Agent Voňavka

Nazev bude: S gentlemany za sachovnici nebo Gentlemani za sachovnici. Diky za 5000 korun :-)

+2 /-1 | 16.07.2022 05:25