Kdo sesadí Baden-Baden?

25.11.2013 06:30 | Německá bundeliga 2013/2014

Víkendové kolo Bundesligy přineslo GM Zbyňkovi Hráčkovi dvě remízy a jeho Brémy jsou zatím páté. Dle předpokladů vede OSG Baden-Baden, který jen těžko hledá konkurenci.

Německá Bundesliga měla o víkendu na programu třetí a čtvrté kolo. Nejsilnější ligové soutěži světa stále vládne OSG Baden-Baden. Ten i přes dosavadní absenci svých největších hvězd v podobě bývalého mistra světa Viswanathana Ananda, či světové dvojky Levona Aroniana, drtí soupeře a s osmi body vede tabulku. Tým nemá na kontě jedinou prohranou partii.

Živý komentář (Autor: Wolfgang Galow - převzato z webu autora)

Jediným českým zástupcem ve víkendových bojích byl Zbyněk Hráček, který hájil čtvrtou šachovnici SV Werder Bremen. Obě partie remizoval. Prvním soupeřem byl GM Mladen Muse (2417F), druhým IM Ilja Schneider (2510F). Brémy mají na kontě šest bodů a drží samostatné páté místo.

Jednoho zástupce mělo v německé lize také Slovensko. Lubomír Ftáčnik hájil pátou šachovnici Hamburgeru SK. Prohru ze třetího kola s IM Matthiasem Dannem (2440F) napravil výhrou následující den, kdy porazil IM Ulfa von Hermana (2375F). Hamburk je největším překvapením úvodních kol. Klub, který měl bojovat o první polovinu tabulky, je průběžně druhý.