Jiří Štoček a Vlasta Babula úspěšně na Slovensku

26.09.2023 06:00 | Zahraniční zprávy

Nedávno skončil silně obsazený turnaj (open) exe: Slovakia Open 2023 Bratislava. Turnaj měl cenový fond 8.000 eur (!) a první cena byla 2.000 eur.

Hrálo se v termínu 15.09. – 23.09.2023 v Bratislavě. Šlo o klasický turnaj, kde bylo tempo 90 minut na 40 tahů a půl hodina do konce s přídavkem 30 vteřin na tah.

Oficiální stránky turnaje jsou zde: https://www.exeslovakiaopen.sk/

Sešla se velmi slušná účast, posuďte sami:

Startovní listina


Čís.JménoFideIDFEDRtgTyp
1GMAzarov, Sergei13501470FID2588
2GMFridman, Daniel11600454GER2577
3GMKazakouski, Valery13507443LTU2558
4IMNeugebauer, Martin14923432SVK2542
5GMBabula, Vlastimil301264CZE2537
6GMStocek, Jiri304760CZE2525
7GMDimitrov, Radoslav2908549BUL2511
8IMBaidetskyi, Valentin14142317AUT2485
9GMRozentalis, Eduardas12800023LTU2484S60
10GMHamitevici, Vladimir13902393MDA2483
11GMNikolov, Momchil2905710BUL2479
12IMMazur, Stefan14909332SVK2467
13GMPavlovic, Milos900389SRB2402
14IMLipka, Juraj14900475SVK2383
15FMJablonicky, Martin14925621SVK2381
16FMPasti, Aron785857HUN2372U20
17IMNomin-Erdene, Davaademberel4900782MGL2364
18FMBochnicka, Vladimir14943450SVK2350U20
19Schwarz, Dusan14903890SVK2315
20FMGschiel, Alexander1653202AUT2265U20
21Elias, David14960141SVK2256U16
22FMBabula, Vlastimil391930CZE2255U20

V tomto turnaji reprezentovali ČR Vlastimil Babula senior a Jiří Štoček. A jako 22. byl nasazený Vlastimil Babula junior a 33. Jan Bartoš. Hrál ještě Matěj Babula z ČR. A právě pikantní byl souboj Vlastů Babulů ve 4. kole, kde syn porazil otce (!) A Vlasta Babula junior sehrál opravdu skvělý turnaj, posuďte sami:

JménoBabula, Vlastimil
TitulFM
Startovní číslo22
Rating2255
Elo národní0
ELO mezinárodní2255
Výkon2415
FIDE rtg +/-44,4
Body6
Pořadí15
FederaceCZE
Ident-číslo0
Fide-ID391930
Rok narození2006

 

KoloŠach.St.č.JménoRtgFEDBodyVýsl.Krtg+/-PGN
12271Tomcani, Jan1672SVK3
1
201,60*)PGN
22047Cichon, Bartlomiej1933POL5
1
202,60PGN
3104IMNeugebauer, Martin2542SVK1,5
1
2016,80PGN
435GMBabula, Vlastimil2537CZE7
1
2016,80PGN
513GMKazakouski, Valery2558LTU7
0
20-2,80PGN
6611GMNikolov, Momchil2479BUL5
½
205,60PGN
759GMRozentalis, Eduardas2484LTU5,5
½
205,80PGN
8712IMMazur, Stefan2467SVK6,5
0
20-4,60PGN
91246WFMShivika, Rohilla1936IND5
1
202,60PGN


Výkon 2415 je skvělý výsledek. Možná škoda, že z toho nebyla norma. Ačkoliv úplně jistý si nejsem, protože kdysi se hráči s nízkým elem počítali jinak.

-
. kolo -
Vlasta Babula senior se ale z této prohry otřepal a skončil nakonec na solidním 4. místě. Skvělý turnaj sehrál Jirka Štoček, který dokonce skončil na druhém místě. Pravda ale je, že Jirka bohužel prohrál poslední partii, kdy by ji neprohrál, turnaj by vyhrál.

Konečné pořadí po 9 kolech

Poř.St.č.JménoFEDRtgBody PH 1  PH 2  PH 3 Krtg+/-
116FMPasti, AronHUN23727,57045,51022,4
26GMStocek, JiriCZE252577051,5109,7
33GMKazakouski, ValeryLTU255876050105,7
45GMBabula, VlastimilCZE253776045100,9
51GMAzarov, SergeiFID2588750,551,5108,2
62GMFridman, DanielGER2577750,550103,7
712IMMazur, StefanSVK24676,56046,5101,2
825Slobodiansky, StevenISR222966046,52043,6
921Elias, DavidSVK225666044,54056,4
1018FMBochnicka, VladimirSVK235066044,52019,2
118IMBaidetskyi, ValentinAUT24856604410-15
15FMJablonicky, MartinSVK23816604410-5,4
1310GMHamitevici, VladimirMDA248365049,510-1,1
1413GMPavlovic, MilosSRB240265046,5105
1522FMBabula, VlastimilCZE2255650462044,4
1623Pourquet, MatthieuFRA224865045,52022,6
1717IMNomin-Erdene, DavaademberelMGL23646504410-0,1
1852Vasynda, OleksandrUKR18736403840124,8
1931FMZetocha, AdrianSVK21605,550412014,4
2014IMLipka, JurajSVK23835,5404310-13,4
219GMRozentalis, EduardasLTU24845,5304810-9,5
2233FMBartos, JanCZE212355040,52011


-
. kolo -

-
. kolo -

-
. kolo -

-
. kolo -
Velcí favorité velmistři Azarov a Fridman skončili "až" na 5. a 6. místě.

Přestože Jirka s Vlastou nejsou žádní mladíci, stále ukazují a dokazují, že šachy umí hrát skvěle. Přestože například Vlasta (senior) jel na turnaj spíše jako trenér než hráč, ale to se jen ukazuje obrovská síla těchto """ nepotřebných """ reprezentantů.

Velmi dobře hrál také Jan Bartoš, který skončil na 22. místě a získal 11 bodů do ela.

Mimochodem je otázka, zda je nadpis správně, jestli nemělo být spíše: Jiří Štoček a Vlastové Babulové úspěšně na Slovensku :-)

Robert Cvek
2x 2924x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Robert Cvek
Akorát jsem vložil partii (jsem borec, že jsem to dokázal :-D ) na kterou Petr zapomněl. A rozhodla o vítězi.
+6 /-0 | 26.09.2023 06:51

26.09.2023 06:50 | Robert Cvek

-
. kolo -