FIDE World CUP 2023 9.den

08.08.2023 06:00 | Turnaje

World Cup (bez naší účasti) pokračuje dále. Hrál se tiebreak o to, kdo postoupí do 4. kola. My se podíváme jak to dopadlo a jaké jsou dvojičky na 4. kolo.

Dneska je volno, nehraje se. Vypsal jsem všechny možné dvojice, které uvidíme ve 4.kole. Některé souboje budou vysoce atraktivní, posuďte sami:

Magnus Carlsen x Vincentem Keymerem

Favorit je jasný, ale Vincent může překvapit. Rozhodně se bude na co koukat. Magnus zatím působí zcela suverénním dojmem, ale uvidíme, může se to také změnit.

Vasilij Ivančuk x Vahap Sanal 

Čuky se dostal do 4. kola! Podařilo se mu vyřadit silného a mladého velmistra Wei Yiho. Sanal vyřadil Antona Korobova. Budu fandit Čukymu.

Wang Hao x Rasmus Svane

Zde je favorit čínský velmistr, ale měl jsem "dojem", že Wang Hao ukončil šachovou kariéru, možná se pletu. V každém případě je už ve 4. kole a má dobrou šanci se dostat do pátého kola!

D. Gukesh x Andrej Esipenko

To je velmi zajímavá a atraktivní dvojice. Přece jenom větším favoritem je indická super star Gukesh, ale... Andrej není žádné ořezávátko a zde čekám tvrdý a zajímavý boj "do posledního pěšce".

Peter Svidler x Nijat Abasov

Nijat překvapivě vyřadil Anishe Giriho! Ale poslední rozhodující partie Anishovi (bílými) vůbec nevyšla. A Nijat je ve velké formě. Uvidíme jak dopadne tato dvojička. 

Saleh Salem x Daniele Vocaturo

Saleh je elovým favoritem, ale Daniele hraje velmi dobře, vyřadil dva silné velmistry Volokitina a Dubova. Zde očekávám vyrovnaný souboj.

Etienne Bacrot x Gujrathi Vidit

Velmistr Vidit až úplně v poslední partii přešel přes velmistra Bluebauma. To byl nejdelší souboj. Pokud jste tento boj sledovali, tak jste mohli vidět spoustu neuvěřitelných soubojů a zvratů. Podle mne v této dvojičce není favorita. Vidit má větší elo, ale Bacrot je zkušený borec.

Ian Nepomniachtchi x Sarin Nihal

To je velmi atraktivní dvojice. Nepo je samozřejmě favorit, ale Nihal hraje výborně - vyřadil silného rumunského velmistra Deace, navíc hrál velmi hezky technicky v koncovce, přesně jak to umí právě Nihal. Na tento souboj jsem velmi zvědav.

Fabi Caruana x Ray Robson

Zde je favorit jasný. Fabi je strašný zabiják, ačkoliv stát se může cokoliv.

JK Duda x Parham Magsoodloo

Další velmi zajímavá a atraktivní dvojička. JK je favoritem, ale Parham je "šachový ďábel" a stát se může leccos. Čekám zajímavé a napínavé partie.

Leinier Dominguez Pérez x Radoslaw Wojtaszek 

Zde čekám vyrovnaný souboj. Asi mírným favoritem je americký velmistr, ale Radoslaw hraje v poslední době velmi dobře.

Alexej Sarana x Wesley So

Po velmi těžkém a dlouhém boji postoupil velmistr So do 3. kola. Nabízí se napsat, že Wesley bude favorit, ALE Alexej je výborný šachista, mladý a ambiciózní. Pamatuji si, jak skvěle hrál bleskovky na MS v bleskovkách. To bude zajímavý souboj a nedivil bych se, kdyby Alexej postoupil.

Nils Grandelius x Jaime Santos Latasa

Jaime vyřadil velmistra Radjabova! Toto bude velmi vyrovnaný zápas, postoupit může kdokoliv.

Javokhir Sindarov x Arjun Erigaishi

Velmi atraktivní dvojice. Oba jsou "draci" a čekám ostré a nekompromisní partie. Rozhodně se bude na co koukat.

Ferenc Berkes x Ruslan Ponomariov

Klobouk dolů před velmistrem Berkesem, že se dostal do 4. kola. Souboj s Ruslanem bude podle mne vyrovnaný.

R Praggnanandhaa x Hikaru Nakamura

Tak toto je asi nejatraktivnější dvojička. Respektive, kdyby bylo nějaké hlasování, tak by tato dvojice byla horkým favoritem na vítězství. Hikaru je favoritem, ale... Mladý Pragg je velmi silným šachistou (který se stále zlepšuje) a může to dopadnout jakkoliv.

Zkuste sami napsat, jaká dvojička je pro vás nejvíce atraktivní.


Robert Cvek
14x 4059x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (14) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Semod
Tak nám dneska zabil Vincent Magnuse ... no co už, zítra je taky den.
+2 /-0 | 09.08.2023 17:34

istr

Dneska bratrovražedný souboj GM z Ukrajiny, Muzychuk :) Ségry mistrině světa, jestli se porvou, bude to stát za komentář :)

+1 /-0 | 09.08.2023 11:03

Jirikovka@post.cz

Nejvíce atraktivní je Pragga a Hikaru!

+0 /-1 | 08.08.2023 07:56

honzales77

Rameshabu vs Hikaru!

Jsem zvědavý taky na vítěze Praggue Chess Festivalu Raye Robsona!Byl s ním dělaný rozhovor a sdělil,že jeho snem je vyhrát US Chess Champs!Hrají zde i další hráči,kteří nedávno hráli v ČR např. Svane Rasmus Teplický open.

+0 /-0 | 08.08.2023 16:19

Rio
Je to zaujímavý posun mimo Európu. Momentálne z 32 hráčov je iba 17 Európanov. Pred 25 rokmi boli medzi TOP 50 hráčmi sveta iba dvaja hráči mimo Európy (Seirawan, Anand).
+1 /-0 | 08.08.2023 12:08

ThePot
Tohle je opravdu svátek šachový, doufám, že hráči budou chtít něco ukázat v klasice, a ne řídit se heslem "rychle remízku a spat na hotel". Jo, a vidíte, jak na nás jde ta Indie...
+1 /-0 | 08.08.2023 11:28

Kamil Mihálik
Ivančuk je skvelý hráč. Bude zaujímavé, že ako vyškolí hráčov, ktorým by mohol byť pomaly deduľa... :D Číňan padol a dúfam, že aj tamten ďalší 25 ročný padne... Najatraktívnejší bude Magnus s Vincom :D
+1 /-0 | 08.08.2023 09:30

Nestor Machno

Kurs na vítěze je v souboji Dominguez - Wojtaszek 1.33 - 3, stojí za úvahu vsadit na Radoslawa. Také v zápasech Gukesh - Esipenko a Vidit - Bacrot, 1.44 - 2.55, je kurs na outsidery velmi solidní. 

+1 /-0 | 08.08.2023 09:19

MaX

Carlsen x Keymerem (Naka to bude hrát na prodloužení)

+1 /-0 | 08.08.2023 08:19

ciki333

Musím Vás, Roberte, opět pokárat. Predikce není genderově vyvážená. Holky jsou vzduch? Dovolím si jednu tapetu, aby můj postřeh v "nekonečné diskusi" neunikl pozornosti seriózních čtenářů aka Pavel Holásek. Já si žen, na rozdíl od GM Cveka, vážím...

https://www.tipsport.cz/analyzy/sachy-world-cup-zeny-celkove/1828299?affid=-3WGrq1N6cRH2r0-j9cp8g

+1 /-3 | 08.08.2023 08:11

Jirikovka@post.cz

Všechny partie,ale budou velmi zajímavé! Vždyť hrají nejlepší šachisté světa!

+1 /-1 | 08.08.2023 07:57

Robert Cvek
Druhá partie Davida x Pragg komentovaná s video přenosem na hráče: https://www.youtube.com/watch?v=i9dkfIwFnC8
+0 /-0 | 08.08.2023 06:34