Fide Open Jeseník a Skalický šachový festival

30.08.2021 09:18 | Turnaje

Fide Open Jeseník se hraje pravidelně od roku 1991 a patří mezi nejzajímavější moravské letní šachové turnaje a Skalický šachový festival je štikou mezi turnaji. Za tři roky, které má za sebou se i on řadí mezi turnaje, které nejdou přehlídnout.

Fide Open Jeseník

Tento turnaj bude pro mne vždy spojen s panem Svatoplukem ( Svaťou ) Hastíkem, který se svými kamarády zakládal tento Jesenický turnaj.  I když bohužel už není mezi námi, tak věřím že je moc rád za to, jak parta kluků z Jeseníku posouvá tento turnaj dál. Fide Open Jeseník 2021 právě skončil a pojďme se podívat na to, jak dopadl.

Jeseník "A"

71 hráčů v hlavním turnaji si zahrálo o cenový fond ve výši 45 000 Kč a pro toho nejlepšího a nebo nejlepší čekala odměna ve výši 10 000 Kč. Podle nasazení největším papírovým favoritem byl Lukáš Karásek, druhým favoritem dle Ela byl Ondřej Matras a třetím Krysztof Banasik. Byl v tom můj úmysl napsat jenom první tři papírové favority a dál nepokračovat, protože až čtvrtá nasazená byla tou, která měla v osudu napsáno, že vyhraje tento turnaj v roce 2021. Ano, velká gratulace  a zasloužený respekt za tento krásný výsledek patří paní Olze Sikorové!

Konečná tabulka turnaje A ( prvních deset míst )

Jeseník " B "

Tento turnaj hrálo 134 hráčů a třetí místo podle papírových předpokladů velké překvapení a skvěle hrající Jan Šlachta. Druhé místo Janis Raptis a vítězem tohoto turnaje Jan Mašek! Gratulace!

Konečná tabulka turnaje B ( prvních deset hráčů)

1011Kocierz PawelPOL18216,544,549,034,751791

Začal jsem psát o tomto turnaji a budu pokračovat psát o Skalici. Ten důvod tohoto pořadí je ten, že jsem tento víkend byl na rodinné dovolené v Jeseníku a protože v turnaji B hrál Tomáš Mík, tak nejenom dovolená, ale i přípravy a rozbory a nakonec velká spokojenost. Tomáš zahrál další dobrý turnaj. Byl nasazený jako 74. a skončil na 40.místě. Partie byly zase lepší, 94 bodů do Ela je příjemný výsledek a 40 místo je další výzva na sobě pracovat. Jen tak dál.

odkazy na výsledky :

oficiální stránky pořadatele:

Skalický šachový festival

V turnaji Master vyhrála asi největší šachová hvězda tohoto turnaje Anton Korobov! Na jeho jedinou porážku v tomto turnaji se můžete podívat v tomto videu. Ono Jan Vykouk, to zahrál opravdu pěkně a porazil vítěze turnaje! Nespokojený se svým výsledkem může být Peter Michalík a určitě i Sergei Movsesian možná chtěl víc. Samirovi tento turnaj opravdu nevyšel a Leon Luke Mendonca opět dokázal, že z něj bude jednou světový hráč!