Evropský šachový klubový pohár on-line

04.10.2022 06:41 | Turnaje

Evropský šachový klubový pohár on-line - vše v jednom článku. Partie, komentáře a třeba i soutěže. Sledujme a fanděme českým a slovenským šachovým týmům na turnaji, který určí nejlepší šachový klub v Evropě!

 V pondělí 3. října 2022 od 14:00 začíná první kolo Evropského klubového poháru. V rakouském  Mayrhofenu se představí tři družstva reprezentující Českou republiku.

Nejvýše nasazen je tým Nového Boru. Jaké ambice má tým nabitý skvělými hráči nám přiblížil kapitán týmu Petr Boleslav: „Cíl máme stejný jako v posledních letech, zlato! Třikrát po sobě nám uniklo, vždy jsme brali stříbro. Pevně věřím, že letos to tam už spadne.“ Viceprezident 1. Novoborského šachového klubu také představil letošní nováčky týmu na klubovém poháru: „Nováčky v našem týmu pro tuto akci budou český velmistr Thai Dai Van Nguyen a švédský velmistr Nils Grandelius.

Kromě výše zmíněných velmistrů bude Nový Bor do bojů nasazovat tyto hráče: GM Harikrishna Pentala, GM Vidit Santosh Gujrathi, GM Wojtaszek Radoslaw, česká jednička GM Navara David, GM Anton Guijarro David, GM Ragger Markus.

Druhým českým týmem, který je mezi 70 týmy nasazen na 16. místě je Moravská Slavia Brno vedená kapitánem Michalem Vávrou. Stříbrný tým z uplynulého ročníku české extraligy nominoval do sestavy tyto hráče: GM Heberla Bartlomiej, IM Neugebauer Martin, GM Polák Tomáš, FM Kůsa Jakub, Roubalík Jakub, FM Němec Jáchym a Vávra Michal.

Třetím českým týmem je výběr mládežníků z celé ČR hrající pod hlavičkou Frýdku-Místku vedený trenérem české mládežnické reprezentace Lukášem Vlasákem. Kompletní sestava je následující: IM Vlasák Lukáš, FM Stalmach Richard, FM Frank Adam, FM Gnojek Petr, FM Šmolík Jáchym, Brožka Karel a Bouška Jiří.

Vítěze této prestižní akce bude znát svět královské hry v neděli 9. října 2022. Soupisky družstev najdete na chess-results.

Sledujte denní reportáže na nss.cz! 

2x 3634x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
sarmatam
.....nihal sarin s černýma ......hezky se na tu partii kouká......ty tahy černého jsou zajímavý.....jj......1.kolo....ještě hrajou....jj....43.Vg1......zahrál bílý.......
+0 /-0 | 03.10.2022 18:53

sarmatam
.....první kolo asi tak ........Jerguš to jsem nepochopil, Magnus remis černými.......Michalík soupeře rozbombardoval.....a Van ? ....ten prohraje každou chvíli pravděpodobně......
+0 /-0 | 03.10.2022 18:49