Elon Musk tvrdí, že šachy AI vyřeší do 10 let

17.05.2024 12:07

Možná má Elon Musk pravdu. Možná se mýlí. Přesto cokoliv řekne, rezonuje světem. Tentokrát tvrdí, že šachy budou vyřešené do deseti let. Tím chce říct, že AI najde cesty, jak vyhrát, nebo neprohrát šachovou partii. Co si o tom myslíte?

 Jestli bude AI do pár let ve všem chytřejší než člověk a jestli to bude znamenat největší změny od dob vynalezení parního stroje. Pak je teoreticky možné, že AI vyřeší šachovou partii tak, že to může znamenat konec šachového světa, kterého známe dnes.

Představte si, že je to možné a že se to stane!? Představte si, že potom by byly šachy jen pouhou paměťovou hrou!? Z toho pomyšlení mrazí, přesto se to může stát. V dnešní době, kdy AI začne měnit náš svět,je možné prakticky cokoliv. 


Ale jestli to bude za deset let, nebo za sto let, to nevím. Ale stát se to může a asi jednou i stane. 

2x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
17.05.2024 12:30 | Petr Koutný

Lykane: Díky, dal jsem to i do článku. Může to být zajímavá diskuze. Nevím co bude za deset let, ale připouštím, že stát může cokoliv a věřím tomu, že AI změní náš svět od základů. Může vymyslet úplně jiný svět. Od ráje na zemi, až po peklo...

17.05.2024 12:17 | lykan

Nesmysl. Dáma prý byla vyřešená už někdy kolem roku 2000, a pořád se to soutěžně hraje. No tak tomu přípravátorovi z tý varianty uhnu, problém vyřešen.