Eliška Richtrová - kandidátka na předsedu ŠSČR

04.09.2022 19:18 | Domácí zprávy

Dobrý den, jmenuji se Eliška Richtrová a touto formou Vás chci informovat o svojí kandidatuře na předsedu ŠSČR. Ráda bych Vám představila své vize a tým lidí, kteří je se mnou sdílejí.Eliška Richtrová

Šachová velmistryně

Pětinásobná mistryně Československa

Účastnice turnaje kandidátek MS 

3x účast na olympiádě na 1. šachovnici  za Československo

1x účast na olympiádě na 4. šachovnici za Českou republiku

Spolu se mnou jsou připraveni kandidovat: 

Taťána Šeráková


GM Zbyněk Hráček

GM Vlastimil Babula


# náš tým budeme postupně představovat #

Představuji si šachový svaz, který bude pro šachisty, bude podporovat, motivovat  a inspirovat seniory, juniory, oddíly, reprezentaci, ale i každého, kdo si bude chtít jen tak zahrát. 

V současné době jsou šachy u nás v krizi, ale současně je i doba transformace. Doba, která nás čeká, ovšem nebude lehká. Je důležité, abychom hledali společnou cestu. Bude stejně důležité hledat a najít sponzory, jiné než státní finance, jako hledat mír tam, kde lidi tříští svoje síly v nekonečných soubojích. Chtěla bych spojit šachovou komunitu tak, abychom společně dokázali zvládnout problémy, které nám dnešní doba přináší.

Konkrétněji bych chtěla navrhnout  tyto změny:

  1. Extraliga - zlepšení extraligy formou cen pro týmy, zrušení pokut, nalezení silného generálního sponzora. Extralize chybí léta silný sponzor, který by dokázal zajistit vyšší úroveň této naší nejvyšší soutěže. Extraliga potřebuje větší profesionalizaci, větší medializaci a podporu šachového svazu. Podpořila bych i vznik extraligové asociace. 

  2. Ligy a soutěže -  zavedení cen, zrušení nebo snížení pokut s cílem podpořit oddíly hrající ligové soutěže.  

  3. Komunikacezlepšení komunikace. 

  4. Větší podpora seniorů a zasloužilých reprezentantů - hodně členů ve svazu je buď v seniorské kategorii šachu nebo blízko k němu a zaslouží si podporu. Také reprezentanti, kteří se celý život věnovali šachu a mají kvůli tomu nižší důchody, by si zasloužili částečně finanční podporu.

  5. Reprezentace - přála bych si, aby reprezentace naší země byla pro šachisty vrcholem jejich kariéry. Reprezentace je výkladní skříň našeho šachu a sledovat naše špičkové velmistry je ohromnou motivací pro mladé hráče.  Bude třeba zrekonstruovat českou reprezentaci, jak mužů, tak i žen. Zdá se, že je v rozkladu a reprezentanti mají pocit, že nikoho nezajímají. To by se mělo změnit a náležitě ocenit to, co dělají pro reprezentaci. Určitě bych prosadila do rozpočtu rezervu  na nenadálé výdaje, z které by se dalo čerpat při nečekaných událostech.

  6. Kriticky ohodnotit práci s mládeží  rovnoměrně rozdělit finance v rozpočtu na všechny kategorie.

  7. Důležité bude svaz zpružnit a rozhýbat - tedy více profesionalizovat.

  8. Rozhodně zlepšit PR.

  9. Zajistit funkčnost svazu  - výměnou vedení.

  10. Bude třeba upravit rozpočet tak, aby lépe vyhovoval potřebám celého širokého spektra šachistů. Je jasné, že mzdové náklady v roce 2022-2023 porostou, takže bude třeba někde šetřit a někde zase být velkorysejší. Sama za sebe bych odměnu pro sebe upravila na minimum – třeba jen ½ úvazek, dokážu si představit i méně. Především by se měla zaplatit reprezentace, příprava mládeže, prezentace navenek, lepší a modernější www stránky s denní aktualizací na Facebooku.

Eliška Richtrová

259x 24060x
Fotogalerie
Komentáře (259) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Semod
Petr Koutný 3.9. 2022 10:27 ... "Bude se tady toho hodně dít a my dáme tady tomuto týmu opravdu velký prostor se představit a čtenáři dostanou velký prostor na otázky a odpovědi téměř live. Bude toho opravdu hodně" ... Doposud se paní Eliška pouze ztrapnila a pánové Zbyněk s Vlastimilem raději drží bobříka mlčení ... a pan Koutný? ... také mlčí, protože moc dobře ví, že tohle první představení kandidátů je mediální propadák.
+8 /-0 | 16.09.2022 20:46

Karel Vymahač
a dva mesice pozdeji je toto stale jediny prispevek od tohoto tymu, tomu vskutku rikam, ze se deje hodne :D plane kecy ale skutek utekl. Myslim ze Konference je jasna :D
+2 /-2 | 16.11.2022 10:07

istr

Petr Koutný už vyhlásil vítězství.

+3 /-0 | 16.11.2022 10:09

Karel Vymahač
Vopravdu skvelej tym... pry "to jsou jen vize,. podrobnejsi program predstavime"... to jsem zvedavej :D Podle me jste zjistili, ze ani Koutneho ovecky neslysi jen na "svaz spatny, my budeme lepsi!!" a ted horkou jehlou sijete program, abyste ho za pet minut 12 predstavili :D
+2 /-0 | 16.11.2022 10:05

Semod
Paní Eliško Richtrová, chci se Vás zeptat ... dočkáme se na NSS RP v budoucnosti kratší než 3 měsíce Vašeho aktivního zapojení do diskuse s čtenáři nejčtenějšího šachového webu v ČR?
+4 /-0 | 10.11.2022 21:23

Petr Koutný

My aktuálně programujeme změny na nss a hlavně diskuzi. Takto, když je 254 komentářů, je strašně nepřehledné, kdo komu odpovídá a na co odpovídá. Případná diskuze by byla podobná. Ze strany nss chceme aby tato diskuze, která přijde s lidmi, co chtějí změnit šachy u nás byla přehledná.... Takže ano,budete toho tady hodně, počítám koncem října...To je asi ten hlavní důvod, proč zatím není to, po čem voláte. Mimochodem volby jsou až příští tok, takže na  vše času dost a že toho tady bude hodně, na to se můžete spolehnout. 

+3 /-0 | 15.10.2022 08:57

istr

Slyšíte to?

 

+1 /-0 | 15.10.2022 04:13

Petan

Vzít si 14 dní času na zodpovězení jednoduchých 10 otázek, tak to je svérázný přístup k jednomu z hlavních témat - komunikaci.

+6 /-0 | 25.09.2022 07:32

HonzaSvatoš

Na nekonkurenci položili po deseti otázkách Elišce Richtrové a Martinu Petrovi. Jedna strana prý již odpověděla, druhá ne. Že prý odpoví do 10.10. Dočkáme se i zde vyjasnění otázek, které kandidatura Elišky Richtrové vyvolala?

+5 /-0 | 24.09.2022 23:47

kiklos

Pokud si to dobře pamatuju, bylo zde Petrem vícekrát avizováno, že proběhne postupné představení tohoto týmu. Na začátku mě tedy překvapilo, že spolu s kandidátkou na přesedkyni hned známe další tři její spolupracovníky. Nyní cítím trochu zklamání z toho, že je od té doby ticho.

Že to tu vezmou různí přispěvatelé útokem ze všech stran se dalo čekat. Nezdá se mi tedy palba 248 příspěvků do diskuse pod tímto článkem jako dostatečný argument k tomuto tichu. Rád bych se tu a tam něco dozvěděl, třeba formou kratších příspěvků od paní Richtrové nebo formou rozhovorů s dalšími třemi členy týmu. A jsou už známi další členové týmu?

 

Největší výzvou pro tento tým lidí není přesvědčit odmítače a váhavce, ale nezklamat ty, kteří vám drží palce.

+4 /-2 | 16.09.2022 12:25

Kim
Mám za to, že především je třeba podporovat mladež, šachový život v ČR a fair play, vylučovaní všeho druhu nechot nacistum, komunistům a Bidenovi. Reprezentace, dělající ohstudu, není k ničemu. Záměr přeměnit ŠSČR v penzijní ústav znamena kratit prostředky na rozvoj českého šachu.
+3 /-0 | 13.09.2022 13:46

Kim
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 13.09.2022 13:21

lubomir1959

V dnešní době řada lidí v honbě za svým prospěchem se neštítí naprosto ničeho. Vidíme to u vrcholných politiků, vidíme to i ve sportu, ten je jen odrazem dění v celé společnosti. A když jsou náhodou přistiženi při podvodu, podrazu nebo u něčeho podobného, neštítí se lhát a do omrzení se odvolávat a soudit se, vymlouvat se na kdeco, atd. Kde jsou ty doby férovosti, rytířkosti a slušnosti, nakonec každý si sáhněme do svého svědomí, jestli jsme se VŽDYCKY zachovali ke všem férově. Kladu si otázku, jestli to vůbec je vždycky možné, nikdo z nás asi není Mirek Dušín. Někdy je to opravdu těžká volba, co je vlastně to správné jednání a podle jakých kritérií to vyhodnotit? Co je vlastně to správné, lpění do puntíku na liteře zákona nebo trocha velkorysosti a řízení se DUCHEM zákona? Na to si už musí odpovědět každý z nás sám...

+1 /-1 | 11.09.2022 09:29

Rubinus

PŠS určitě nejednal v rozporu se Soutěžním řádem. VV to ostatně projednával, zápis by měl být na stránkách. (Jedná se o ten případ nedohraných soutěží kvůli Covidu, kde šlo o postup týmů na postupových místech z nedohrané soutěže, nebo celkové zrušení a tedy mohly postoupit nějaké týmy jen jako náhradníci. To spíš jen někdo tak docela nechápe Soutěžní řád.)

+3 /-1 | 08.09.2022 09:38

OldřichKuželka

Přirovnat rozhodnutí šachového svazu k norimberským zákonům je neuvěřitelný blábol, nicméně anonymní diskutér Kim má můj obdiv, že něco takového dokázal vymyslet...

+4 /-1 | 08.09.2022 06:55

Kim

pro chess64geek: Soutěžní řád ŠSČR platí pro všechny soutěže pořádané ŠSČR i krajskými šachovými svazy. Je nejenom v kompetenci vedení ŠSČR dbát na dodržování Soutěžního řádu, je to jeho esenciální povinností. Myslím, že zde nejde o neshopnost či nedostatek dobré vůle VV či STK ŠSČR., Duležtý je osobnostní charakter a vůle pracovat pro věc, která mi byla svěřena.

 

+2 /-2 | 07.09.2022 23:58

chess64geek

to Lim: poslední dva body nemá smysl komentovat, k prvnímu bodu, ať už bylo nějaké pochybení nebo ne a je jedno jaké, VV ŠSČR ani STK ŠSČR nemůže zasahovat do krajských soutěží. Ty si vede kraj sám. V případě, že nesouhlasíte s rozhodnutím STK PŠS je jediným možným odvolacím činitelem VV PŠS (nikoliv celorepublikový), případně vůči krajskému výkonnému výboru ještě krajská konference.

+4 /-1 | 07.09.2022 05:29

Lim

Šachy jdou v České republice zu grunt, ostatně jako mnoho dalších věcí. Několik poznámek:

Na současném vedení svazu mne zaujali 3 věci: 1) Odpovědní činitelé ŠSČR nezakročili, ačkoli si byli vědomi, že v předloňské pražské soutěži družstev rozhodovala STK PŠS v rozporu se Soutěžním řádem. 2) Současný VV ŠSČR podpořil diskriminaci šachistů na základě státní příslušnosti a nacionálních kriterií v účasti na českých turnajích a soutěžích. Místo starosti o rozvoj šachu v českých zemích dal - podle mne - přednost politické proklamaci a přihlásil se tak k historickému odkazu Norimberských zákonů. Viz https://www.chess.cz/zakaz-startu-hracu-z-rus-blr-federace/. 3) Tolerance k nevhodnému chování některých reprezentantů (Michalík). Reprezentant by měl mít jistou úroveň, a to nejen šachovou.

+6 /-6 | 07.09.2022 00:37

xdavx x

ja bych nerekl, ze prilis kvalitni. Ja bych rekl prilis dlouhe a jednosmerne zamerene... Mozna by sve idee mohla podat prave pani Richterove. Ale takovy detail (tim myslim podrobna analyza predmetne situace), troufam si tvrdit, je v tuto dobu spis na skodu.

+0 /-2 | 05.09.2022 09:49

Teofil Horáček

Ačkoliv jinak nesouhlasím s autorem posledního příspěvku skoro v ničem, zde má stoprocentní pravdu. 

+0 /-0 | 05.09.2022 09:45

HumphreyvanWeiden
Vážená paní Klučková, obávám se, že Vás příspěvek je na zdejší fórum příliš kvalitní. Abych Vás uvedl do českých reálií, u nás je to v tomto okamžiku možná ještě horší než kdysi u vás. V současnosti u nás soupeři dvě kliky, či spíše přebujelá ega, která se kdysi nepohodla a teď se snaží jedna druhou zašlapat do země. Samozřejmě o lepší šachy vůbec nejde. Na jedné straně je to klika kolem stávajícího předsedy Martina Petra, která z neznámého důvodu válčí s polovinou české reprezentace. I kdyby měla stokrát pravdu, tak je to špatně. Vedení Svazu by mělo předcházet konfliktům se svou reprezentací. No a na druhé straně je to klika kolem majitele těchto stránek Petra Koutného. Do jeho "stáje" patří i paní Eliška Richtrová. Ten zas vede nesmiřitelný, osobní boj proti Martinu Petrovi, s kterým se kdysi nepohodl. Ovšem způsobem navýsost bulvárním, plným argumentačních faulů a manipulací. Tyto stránky jsou nejčtenějším českým šachovým webem, na který ale žádný český velmistr ani reprezentant nechodí, aby se nezašpinil. Přitom tady kdysi, za dřívějších majitelů, diskutoval i David Navara! Z vašich velmistrů pak hodně přispíval Igor Štohl, ale všichni postupně znechuceně odešli. Tolik k situaci v českém šachovém rybníčku. Jinak ty Vaše příspěvky byly úžasné, ale pan Koutný, a tudíž i Eliška Richtrová, jsou přesvědčeni, že "dětičky" by se měly podporovat méně než to dělá Martin Petr a více podpory by mělo jít na reprezentaci a seniory. Proto taky mají ve svém programu jen strohou zmínku o dětech a rozepisují se naopak dlouze o tak absurdní věci, jako je příspěvek na důchody pro zasloužilé reprezentanty. Takže Vás příspěvek ocením snad jen já, řadový oddílový trenér. Pro ostatní je to "příliš dlouhé" a příliš málo skandální vůči nenáviděnému vedení českého Svazu. Bohužel.
+7 /-1 | 05.09.2022 08:22

A.Kluckova
Ale tu nejde iba o deti, ide tu o sach vo vseobecnosti. Velmi lahko zistime, kedy je to dobre a kedy to treba zmenit. To hned budete citit. A budete sa potom buchat po hlave, preco ste to nezmenili skor. A ten pocit, ked nieco naozaj slape a ta spokojnost okolo, sa neda nicim nahradit. Preto skoda, ze sa to u nas nedotiahlo do konca . Tu nejde o to, ci je niekto dobri alebo zli, tu ide o tom, ze niektori maju iba obmedzenu predstavu o tom, co je dobre a vlastne tym ani sami netusia, ake je to, ak je to este lepsie. Nasla sa dlhodoba olympijska reprezentanka, ktora ma chut urobit dost veci v sachu lepsie. Ma k tomu podporu ludi, ktori sachom ziju a tiez chcu urobit pre sach viac. To nemame ani na Slovensku, aby sa reprezentanti ponukli k takejto pomoci. Za taketo nieco sa da iba podakovat bohu a za tym Amen.
+4 /-0 | 05.09.2022 01:35

A.Kluckova
Dakujem pan Jirikovka@post.cz. Toto je osobne pre Vas: V Britanii sa majstrovstva mladeze konaju vzdy len cez letne prazdniny , pocas Sampionatu dospelych. Cize sa z nich nepostupuje na ME a MS mladeze. Ziadne vymeskavanie zo skoly. Majstrovstva trvaju 2 cele tyzdne a pocas tychto dvoch tyzdnov sa odohra vsetko, od mladych az po seniorov, od amaterov az po vacsich amaterov a popri tom este nejake letne rapidy a blitze . V tomto roku hralo na sampionate 7 rocne dievcatko 7 turnajov - 4 dlhym tempom, 2 blitze a jeden rapid. Hra silno, ale v UK sa hra velmi malo turnajov resp. turnajovych sekcii na FIDE rating a tak si tu trochu poupravila svoj FIDE rating, lebo bol na jej vykonnost velmi nizky. Teraz ma FIDE 1587 , ale narodny rating ma stale o necelych 300 vyssi. Tu Vam posielam linky na jej 3 najlepsie zahrate turnaje z tych 7 . Hralo sa to pred mesiacom. Je to drobec , rok narodenia 2015, prisiel s nou na sampionat ocko. Doporucujem si pred tym, ako to otvorite, sadnut. https://chess-results.com/tnr661828.aspx?lan=1&art=9&snr=35 https://chess-results.com/tnr655633.aspx?lan=1&art=9&snr=87 https://chess-results.com/tnr655637.aspx?lan=1&art=9&snr=9 K tomu uz len tolko, ze v UK zacina povinna skolska dochadzka v 5.rokoch a vsetky deti na prvom stupni maju vyucovanie cca od 9.00 do 15.00. Mimoskolske aktivity sa mozu zacat az potom. Potomto uz nikomu netreba vysvetlovat, co je to talent a ucta k talentu. Proste sa to narodilo. Ale co je najhorsie, tie talentovane deti su zvacsa multitalentovane a ked ich niekde odkopnu, tak hned vo vedlajsich dverach ich privitaju s otvorenou narucou v inej aktivite resp. v inom sporte. Aktualne je v Anglicku vela dievcenskych talentov a tak som si v ramci svojich aktivit vytvorila na anglickom sachovom fore rubriku, kde sa snazim, aby si to sachisti uvedomili a vsimli.
+6 /-0 | 05.09.2022 00:17

istr
Knihu neprodává. Nabízí.
+2 /-0 | 04.09.2022 19:04

Semod
Pane Koutný, viz výše se píše "náš tým budeme postupně představovat" ... a mě by zajímalo, kdy to postupně asi bude ? PS: knihu GM Jansy jste také s předstihem v předprodeji začal prodávat pod názvem "Včera a dnes" a uběhlo pěkných pár pátků a teď ji prodáváte pod názvem "Vlny a schody" ... já jenom, jestli jste si opravdu jistý tou trojicí hvězdných kandidátů, které jste šachové veřejnosti v tomto článku představil ...
+7 /-1 | 04.09.2022 18:51

Jirikovka@post.cz

Paní Klučková napsala dobrý komentář! Někdy není finančně podporováno na správném místě! Nějaký mudrc napsal o dětech! Každý si myslí,že jeho ovce jsou gazely! Každé dítě ten talent nemá v jakémkoliv sportu! Jednou v rádiu hovořil trenér tenisu! Jak rodiče dělají všechno proto,aby jejich ratolest byl druhý Lendl,nebo Kvitová,proto rodiče nelituji peněz ani dovolené,ale každé dítě ten talent nemá!

+2 /-1 | 04.09.2022 18:30

HumphreyvanWeiden

Davide, měl bys to číst. Paní Klučková je trošku mimo, ale hodně vás podporuje.

Jinak, co se týče transparentnosti financování, platí pro všechny, pro Petra i Koutného.

+2 /-2 | 04.09.2022 17:28

xdavx x

dlouhe a uz v prvni vete autorka dokazala, ze neni potreba ani cist dal. Program a Vize, jsou dve ruzne veci. predpokladam ze i na slovensku se tyto dve veci rozlisuji.... ze pozdravuji pracanty ze svazu, muselo to dat praci.

+2 /-5 | 04.09.2022 16:13

A.Kluckova
Dobrý deň. Viacerí z Vás, nenechali na volebnom programe WGM Richtrovej suchú nitku. Pripájam sa k nim a súhlasím, źe jej volebný program je napísaný za 1,5 minúty počas cesty električkou. To vidí aj slepý. A napriek tomu podporujem na 100% kandidatúru tohto týmu !! Keď som v roku 2003 žiadala Ministerstvo školstva SR o povolenie zriadiť plnoorganizovanú súkromnú ZŠ (čiźe pre 1. až 9. ročník), moje papiere , ktore som ministerstvu predložila sa podobali tomu, čo sa Vám snaži predložiť WGM Richtrová, proste som tomu dala 5 minut cesty električkou, ale mala som v hlave celú víziu a chuť ísť do toho. Nakoľko som všetko urobila v súlade s aktuálne platnou legislatívou, povolenie mi bolo vydané. Počas fungovania školy ( do roku 2013) som prešla zdárne dvoma štátnymi inšpekčnými kontrolami. Ako absolútny nešachista som v rokoch 2008 až 2010 prevádzkovala v škole výuku povinne voliteľného predmetu ŠACH, (od roku 2011 som začala deťom namiesto šachu poskytovať výuku hry na hudobných nástrojoch). Podarilo sa mi, okrem iného, zúčastňovať sa s mládežníckych celoslovenských podujatí, vrátane MSR mládeže jednotlivcov a tímov v rapid šach.S orgánmi školstva som pri práci mala vždy podporu. Jediný, kto mi pripadal ako z inej galaxie, bol práve SŠZ. Ich politika a predpisy boli nastavené tak, źe nielenźe nepodporovali talenty, ale snaźili sa výazne preferovať deti , ktoré buď talent nemali, alebo nepracovali na sebe dostatoćne, proste z nejakého dôvodu výsledky nedosahovali. Pre mńa ako riaditeľku školy, profesionála v oblasti vzdelávania mládeźe, my pripadali ako šialenci a aj boli !! Jediná nadpriemerná šachistka, ktorá pravidelne nosila medajle z MS a ME mládeže , bola zamerne potláčaná medzi podpriemer. Nemohla reprezentovať SR, musela si vždy vybrať iba jedno podujatie z MS alebo ME a na druhé podujatie nominovali niekoho, kto jej nesiahal ani po členky. Na to, aby mohla ist vyhrať medajlu z MS alebo ME, musela odsedieť 9 dní na MSR mládeže s hráčkami o 3 triedy slabšími, rodičov to stálo nemalé peniaze a ešte aj dovolenku, ktorú mohli využiť na podstne lepšie turnaje pre dieťa. Mala minimalnu tréningovú a finančnú podporu SSZ. 9 dňové MSR mládeže konané počas školského roku , boli pre "odborníkov" zo SŠZ jediným turnajom, pomocou ktorého vedeli posúdiť, či dieťa má, alebo nemá talent !!! V športe, v ktorom sa mesačne hodnotí každá partia na desatiny bodu v celosvetovom meradle !! Z celej tej plejády medajlistiek SR mládeže a "reprezentantiek mládeže SR" na ME a MS mládeže nevychovali jedinú reprezentantku. Veronika Gažíková bola príliš inteligentná na to, aby za týchto podmienok bola motivovaná hrať šach ďalej. Na Olympiáde 2022 nás výborne reprezentovali kvalitné temer veteránky - vekovej skladby 33 - 47 - 44 -. 45 rokov ! Jedinou mladšou bola 23 ročná hráčka , žiačka mojej súkromnej školy, ktorá nebola SŠZ nikdy zaradená do podporovanej skupiny mládeźe, lebo mimo MSR mládeže sa nedalo pre nich určiť či talent má alebo nie. Dievčatá, do ktorých sa vlialo temer 4000 ( štyritisíc) eur/ na každú vo forme kvalitných tréningov s GM, sa neposunuli vpred ani o slimačí krok... V SR rezignoval Prezident a členovia jeho tímu v roku 2020 . A ako sami vidite, prichadzaju pozitivne zmeny. Tie zmeny mohli byt este ovela rychlejsie, keby sa vo funkciach nenechal ziadny clen z predosleho vyboru. Zo stareho vyboru zostal terajsi predseda reprezentacnej komisie a kontrolor, a je to stale citit, su brzdou k posunu vpred. Máte skvelú kandidátku na predsedu so skvelým tímom. Nezabudnite to prosím vymeniť celé. Drzim Vam palce, budete robit ZAZRAKY !!!
+8 /-9 | 04.09.2022 16:01

lubomir1959

Zaujal mě příspěvek o reprezentační smlouvě, jak vypadá smlouva dnes, o tom nemám ani ponětí, nuže vyzývám potenciální nebo současné reprezentanty a zástupce svazu, aby se vyjádřili, co jim ve smlouvě chybí, co by mělo tedy být jinak, aby se zvedl zájem o reprezentaci! Jsou to jen a pouze peníze za odměny nebo chybí ještě něco jiného? Položme na stůl na jednu stranu požadavky reprezentantů a na druhou možnosti a požadavky svazu a hledejme způsob a cesty, jak by bylo možné realizovat maximum z obojího.

+3 /-1 | 04.09.2022 14:35

xdavx x
Weidene myslíš Martina Petra a AVE? Nebo o čem to sakra mluvíš?
+2 /-1 | 04.09.2022 14:22

HumphreyvanWeiden

Pane Chrzi, děkuji za odpověď. Naprosto s Vámi souhlasím. Práci hráče nebo trenéra lidé ocení, práci funkcionáře ne. Jenom se hnidopyšsky strefují do každé jejich chybičky. Je to spousta práce, spousta ztraceného času a vděk minimální. "Vždyť všechno funguje tak jak má, tak proč děkovat bafuňářům, no né?"

Já si práce dobrých funkcionářů vážím a myslím, že se mnou i velká část "mlčící většiny". Proto doufám, že se mezi dobrými fukcionáři najde někdo obětavý a tuto nevděčnou úlohu vezme.

Paní Elišky Richtrové si vážím, děkuji ji za snahu, ale přece jenom předsedou Šachového Svazu by měl být někdo, koho si lidé nespojí s komerčními záměryi jedné firmy.

+4 /-6 | 04.09.2022 12:26

Druid.Panoramix

Giocozo - takový výkřik do tmy:"Chrze nebrat !" má bez pádných důvodů proč nebrat nulovou vypovídající hodnotu. A mě by se tam zase pan Chrz líbil, protože pokud bude po volbách nový VV ŠSČR, tak by měl zůstat někdo, kdo bude propojovat to pozitivní, co zůstalo (tedy pokud něco zůstalo) a to nové, co bude mít snahu něco měnit. Jak můžeme číst z příspěvku pana Chrze, tak těch aktivit kolem šachů na úrovni kraje má asi dost a bude záležet jen na něm samotném, jak se rozhodne. Ale tu mládež je potřeba taky vychovávat a vést k šachu.... aby nějaká byla. :o))

+4 /-2 | 04.09.2022 11:43

Pavel Ch

....Huphre W, díky ale jak jsem psal...

+0 /-2 | 04.09.2022 11:37

Pavel Ch

Chtěl jsem napsal Vojtovi, Davidovi

a teď teda připisuju giocoza:

 

Mám pro vás 2 zprávy jednu dobrou a jednu špatnou.  

a)

V ŠSČR (předtím ČŠS) a kraji jsem se už dost nasloužil ve VV,

že už opravdu ve svém věku vidím jiné krásy života, než se tou bafuňařinou pachtit a odpovídat těm, kteří nechtěji věnovat pár minut života a něco si přečíst a člověk jim musí vysvětlovat znovu  a znovu. A když něco vymyslí, tak jsou proti konzervatisti a když jede ve starých kolejích, tak zas jiná množina, že jen opisuje a nic nedělá. Ale to potká každého.

 Jestli někdo v kraji (což se stalo) nebo v ŠSČR, mě osloví do komise, mohu o tom uvažovat, ale nic více.  

  Kandidovat do VV fakt nebudu. Nabízeli mi v přespředešlých volbách STK, ale stejně tým nedali dohromady, nebylo dost lidí. Bylo by zajímavé, kdyby tito lidé, byli schopní, dali 3. tým dohromady (nějaká šeptanda proběhla, ale nesmím ani naznačovat).  Vím, že je velká množina lidí, co by uvítala konkurenci při volbách (min. 2 týmy), ale vědí moc dobře, že tým, kde Petr tahá za nitky, je prostě nevolitelný, byť mají výhrady k současnému. 

  b) Třeba vše bude úplně jinak a přijde (na rozdíl ode mne) "mladší sekáč" a ten se na nss nazakecá (citát od smrtky v Nejisté sezóně).

 Pak se bude divit, jak po volbách mnozí voliči petikolky (citát - níže Vojta).  

---

 Co jsem volný čas nyní ochoten věnovat (krom starostí o klub a aktivit s tím spojených) je práce s mládeží, ale čistě tréninková. Teď jsem skončil 90min online trénink, poobědě individuál živý trénink a napotřetí dnes, navečer Ukrajinské děckav hotelu, kde bydlejí, někteří se vrátili dom, noví přijeli, uvidím zájem o šachy(180 mamin a děcek ta je). Včera dva běhy na Miladě a na Sněžník, 26km celkem, to k relaxu k práci a šachům, trénink na půlmaraton ÚL 17.9.. Tak se opravdu nebojte, že bych se hrnul na kandidáta, člena VV a místo toho vyjmenovanému, věnoval spoustu času. Kterýžto čas nevidí drtivá většina členské základny, co musejí členové VV dělat, kdo tím neprošel, neví. Je pár zvenku si dokáže matně představit a je jím vděčná.

 

   Asi tak, mějte hezkou neděli, v diskuzi na nss nebo i jinde....  hats off

+7 /-4 | 04.09.2022 11:26

giocozo
Chrze nebrat !
+2 /-1 | 04.09.2022 10:59

HumphreyvanWeiden

Jenom doufám, že bude kandidovat i třetí tým. Určitě není dobré, když vedení Svazu z nějakého důvodu válčí s polovinou reprezentace. Na druhé straně se mi vůbec nelíbí, když nějaká komerční firma bude mít "pod palcem" celý Výkonný výbor Šachového svazu. Navíc ty příšerně tendenční a manipulativní články tady. Někdy je to hodně tvrdý bulvár.

Taky by mi nevadilo, kdyby ze současného VV odešly nejkontroverznější osoby a šéfování by se ujal nějaký obětavý funkcionář, který je schopen kompromisu a nadhledu. Třeba takový pan Chrz by mi nevadil.

+0 /-3 | 04.09.2022 10:45

Joska1
Máte někdo zkušenost s MEU mládeže, které bylo v na konci srpna v Peci pod Sněžkou? Prý hrozné podmínky, zahraniční účastníci nevěřili.. Další ostuda pro současné vedení. Nikde o tom ale není ani zmínka.
+1 /-1 | 04.09.2022 09:04

N. Očník

Ke zrušení pokut se nemá cenu příliš vyjadřovat, soutěž bez pokut bude zcela jistě férová a bezproblémová. Zrušil bych obecně řízení všech soutěží svazem. Co se neuhraje na šachovnicích, dorovná se případně pěstmi a plivanci a svazu do toho nic není :D

Jo, bod 3. "Komunikace - zlepšení komunikace." je perla. Ale nebyl bych tak prudce ambiciózní (už po přečtení článku mám pocit, že to s tou komunikací moc lepší nebude), co třeba "Mírné zlepšení komunikace". Nebo "Nezhoršení komunikace". Každopádně prázdné a bezobsažné floskule jsou přesně to, co do tohoto typu dokumentů patří!

Bod 4 mě nadchnul. Úplně slzím při představě, že se za pár let s dětmi skládáme v členských příspěvcích na podporu Štěpána Žilky na aspoň malou část "jednoho pražského nájmu", aby se neměl "v šachovém důchodu" moc špatně. Každopádně vzhledem k angažovanosti gerontočlenstva bude tenhle bod jistě rezonovat. Socialisticky podporovat jedince z prostředků všech je dnes v Evropě moderní! Pravda, působí to trochu podivně, když s tímto programem kandiduje tým, jehož členy jsou reprezentantni před důchodem ... ale třeba si toho nikdo nevšimne.

Bod 5 - rezerva ... v jaké asi tak roční výši? 500 Kč? 5000? 50000? 500000? Pod nenadálý výdaj se dá schovat cokoli (a také se tudy dá ulejt docela dost peněz, jak by mohl někdo podezřívavý utrousit)

Bod 8 - jediný bod, se kterým souhlasím zcela bez výjimky. Petra Radu je opravdu třeba dost zlepšit. A cítím to jako takový balanční bod pro mladou generaci, protože starší členové si na cizí fuj anglické zkratky, jako PR, jistě nezvykli a zvykat nebudou, zatímco pro mladé je to denní chléb s butterem. Ok, boomers!

Bod 9 - Výměna vedení bohužel není zárukou zajištění funkčnosti svazu, může přijít ještě horší vedení ... opět jen prázdná floskule.

Bod 10 - lepší a modernější www stránky ... ajajaj, už zase? tak v tomto se dá provařit libovalná suma. A s novým vedením za pár let zase.

Suma sumárum ... výměna vedení svazu - jedině dobře, současné vedení nebylo schopné rozumně komunikovat ani s místními psychouši. A že jich tu je. Výměna za tým s výše uvedeným programem? Ale proč ne. Šachový svaz je stejně tak marginální bezvýznamná instituace, že to snad nijak vadit nemůže.

+8 /-3 | 04.09.2022 01:28

Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. Na tom, že by už nemělo pokračovat současné vedení v čele s Martinem Petrem se asi shodneme, pokud někdy někde napáchalo toto vedení nějaké svinstvo, tak od toho tu máme orgány činné v trestním řízení, stačí jen upozornit,že? No a máme tu další skupinku kandidátů.... já doufám, že ještě budou nějaké další skupiny a bude jí na NŠS poskytnut stejný mediální prostor jako paní Elišce Richtrové. Ať je větší a lepší výběr, přeci nevybereme hned to první, co se zde nabídne. :o))

Btw, pokud si dobře pamatuji, tak jednou už jí byl mediální prostor poskytnut s souvislosti s Radou ČT a kandidaturou pana Matochy a dalších.... a výsledek. Skutek utek, jen spousta zlé krve a hořká pachuť po diskuzi. Mě to jednou stačilo.

+4 /-0 | 03.09.2022 22:41

Agent Voňavka

Dokud se radikalne nezmeni podminky pro reprezentanty a neuvidim to na papire, tak je mi asi jedno, kdo bude predsedou. A rozhodne nejsem jediny, kdo to tak vidi. Muze svazu sefovat klidne Sipkova Ruzenka, ale pokud nebude predlozena kvalitni smlouva reprezentantum jako ja, Zilka i nekdo dalsi, tak v repre stejne nikdo z nas nebude. Ja se politicky neangazuji, volit nechodim, radsi. Vsichni v CR chteli zmenu za Babise, povedlo se a po par mesicich je to jeste horsi. A jak se rika: Dvakrat nevstoupis do stejne reky, ci jinak receno: opit rohlikem se nenechame.

+1 /-0 | 03.09.2022 21:51

Jirikovka@post.cz

Vidím Nemiroffe,že tě slušnosti nenaučili ani demonstranti ve vlaku! Přečti si Nemiroffe co jsem o tobě napsal 16:06 a 16:13! Kdybych neodpovídal,sledují film!

+0 /-0 | 03.09.2022 21:23

Tomáš Klimecký
Vážení přátelé šachové hry , mám dovolenou relaxuji ,tak i čas na přemýšlení čas napsat pár slov. Je tomu rok co jsem aktivně vrátil do šachového světa. Po 12 letech kdy jsou radosti a starosti jak uživit rodinu dát děti vystudovat tak konečně nastal čas se vrátit k té nejlepší hře,sportu,umění .... na světě a to jsou šachy. Prvním impulz byl zápas Carlsen-Nepo a pak jeden inzerát na FB že se chce někdo zbavit té magnetické demonstrační tabule na šachy, hned jsem si vzpomněl na mládí v šachovém klubu v Přerově .Dotyčný prodejce ji chtěl vyhodit tak jsem za čokoládu zachránil .Po12 letech jsem zavítal na NSS a nestačil se divit , že jsou v novém formátu a začal číst informace, články sledovat videa od Roberta Cveka a Petra Koutného a byl jsem nadšený časem jsem zjistil že se toho za cca10 let v tom našem šachovém dění díky (vedení svazu ) hodně změnilo k horšímu. Proto jsem byl nadšen když jsem se dozvěděl o jejich aktivitě s turnajem Luhačovicích , které jsem se zúčastnil jako hráč i jako jedem z mnoha členů organizačního týmu,tím více mne zamzelo jak se svaz zachoval atd....... Dost lidí tady Petra Koutného a jeho aktivity napadá, ale ruku na srdce kdo z Vás má takovou energii, čas na úkor vlastní rodiny atd atd atd věnovat se šachu moc dobře vím co ho to stálo sil i Roberta a další členy týmu Pak ho tady někteří nazývají psychopatem, stránky celkovým bulvárem ale mnoho z Vás co se tady skrývají za nic neříkajícím nickem neudělai pro šachy ani desetinu toho Robert a Petr já se za své jméno nebojím a nemám problém ho psÁt i nicku ,narozdíl od těch co tu nss kritizují a pro šachy udělaly "kulový" Budu velmi rád když ve volbách uspěje někdo jiný který šachy povznese kam patří. KLIMECKÝ TOMÁŠ
+6 /-3 | 03.09.2022 21:21

xdavx x

jarousek, dobre rano, predpokladam, ze jsi se ted vzbudil... podvody s domlouvanim zapasu v extralize, gaucovy zapas laznicky o 90t, ne to nejsou podvody... tak super, ze jste se ozval, a zase az, se vzbudite, nekdy neco napiste... nebo radeji ne.

+3 /-2 | 03.09.2022 19:36

Agent Voňavka

Plat klasicky stastnej na rapidu v Turnove, kdyz vyhral na 4.pomocny hodnoceni: https://chess-results.com/tnr645024.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE  hezky jsem si pokecal s clenem VV, panem Malcem. Michalika pry resili 24.7. v Pardubicich na schuzi a velmi se pan Malec divil, co z toho vzniklo. Jestli s Michalikem potom nekomunikoval Konopka, tak je problem vime kde. Ale Michalik resen pry byl. Na zaver vzkaz pro Jirikovku: nezavid a hezky Vojtiskovi pogratuluj!

+4 /-0 | 03.09.2022 19:22

Jirikovka@post.cz

Pane Sarmatam! Rozhovory budou velmi zajímavé! Ti co budou mít zájem,aby u vesla zůstalo současné vedení ŠSČR ti budou mít zájem opozici poškodit a naopak! Je to stejné jako u voleb do sněmovny politických stran! Strany co kandidují proti jiným politickým stranám před volbami vytahují různé podpásovky a skandály,aby poškodili soupeřící strany a občané je nevolili!

+2 /-0 | 03.09.2022 16:47

sarmatam
...NIC DU NA bedly.....uš mě s toho řvaní na tom Václaváku začíná hrabat.....a taky si vičistit hlavu......a přemýšlet nad otázkou co bych položil Vlastimilovi Babulovi.....ten člověk mi připadá hodně fér....vůči fšem....jj......
+1 /-1 | 03.09.2022 16:23

sarmatam
.....uš se těším na ty ROZHOVORY , co chystá PK....s těma novýma KANDIDÁTAMA.....a samozřejmě se těším na ty vaše otázky na ně .....se bude chvílama hodně vyhýbavě odpovídat .....si myslím...... :-) .....
+0 /-0 | 03.09.2022 16:20

Jirikovka@post.cz

Jestli budeš Nemiroffe vykreslen před volbami jako viník bylo by nejlepší,aby se GM Hráček od tebe distancoval,aby ho to ve volbách nepoškodilo!

+1 /-0 | 03.09.2022 16:13

Jirikovka@post.cz

Hodně bude Nemiroffe- záležet jak budeš delegátům a šachové veřejnosti vykreslený před volbami! Jako ukřivděná oběť,která byla ve Slovinsku neprávem opuštěná,nebo jako viník od kterého se každý distancoval a nic s tebou nechtěl mít!

+2 /-1 | 03.09.2022 16:06

Jirikovka@post.cz

Jestli s sebou Nemiroffe- stáhneš i GM Hráčka,který je členem opozice, který ten ansambl ve Slovinsku kapitánoval ,tak pro opozici to bude minus a pro současný ŠSČR plus!

+1 /-0 | 03.09.2022 16:00

Jirikovka@post.cz
Ty Nemiroffe- určitě někoho ovlivníš! Aby ses paradoxně nestal trumfem pana Petra! Až by vyšlo najevo,cos páchal ve Slovinsku!
+3 /-0 | 03.09.2022 15:54

Bezvyznamny
Dobry den, normalne do diskusi tohoto typu neprispivam. Nicmene udelam nyni vyjimku. At uz si myslite o Petru Koutnem cokoli, v jednom ma nespornou pravdu - ohledne SSCR to chce skutecne zmenu. A pokud by "nutnost zmeny" dlouhodobe nehlasal, ani by neprobehnul pokus o onu zmenu. Za to mu patri dik. Jak jiz zde bylo receno, v tomto clanku byla predstavena cast noveho tymu a obecne zamery. Predstaveni kandidatu a konkretni program bude predstaven pozdeji. Rozhodne bych tyto kandidaty neostrakizoval a a priori neodsuzoval, ve vyznamu, kdo je bez viny, at hodi kamenem. Ja bych chtel naopak podekovat casti noveho potencialniho tymu Elisce, Tani, Zbynkovi a Vlastovi za to, ze maji chut do toho jit, venovat tomu cas a usili a nezbyva nez doufat, aby se zmena podarila. Maji moji podporu. PS: napr. z meho pohledu by mohli taktez prehodnotit neprilis podarene pravidlo umoznujici byti pouze na 3 soupiskach:-).
+4 /-3 | 03.09.2022 15:29

jarousek

Pane Vyhnánku, pokud víte o nějakých podvodech, které kryje současné vedení ŠSČR či o šikanách, doporučuji Vám abyste navštívil nejbližší oddělení VB, neboť jde o trestné činy. Tím byste rozhodně přidal mnoho bodů na stranu protikandidátů. Pak byste si mohl i zattleskat. Takhle jen plácáte prázdná slova...

+7 /-1 | 03.09.2022 15:10

istr
To se tady pan Fiala tak bil za zapomenutého šachistu.
+2 /-0 | 03.09.2022 14:24

Agent Voňavka

Ty Jirikovko nikoho neovlivnis, ty ne :-D

+2 /-4 | 03.09.2022 14:19

Jirikovka@post.cz

Je můj názor 13:25 správný nebo vadný? A dají se delegáti ovlivnit širokou šachovou obci?

+3 /-1 | 03.09.2022 13:38

Jirikovka@post.cz

POST PŘEDSEDY ŠSČR VE VOLBÁCH VYHRAJE TEN,KDO BUDE MÍT U DELEGÁTŮ VĚTŠÍ ZNÁMOSTI!

+2 /-2 | 03.09.2022 13:25

vpr
Je úsměvné sledovat kooperaci prosvazových zastánců (spíše trollů) a jejich pomocníků z nejmenované soukromé firmy, využívající svazové peníze na kdovíco. Jako tonoucí stébla se chytájí tu politické příslušnosti paní Richtrové, tu jakýchsi detailů z nástřelu programu atd. Milí trollové, předpokládám, že když vadí tyto smrtelné prohřešky ER, určitě umíte obhájit níže uvedené "úspěchy" dosavadního vedení pod taktovkou Martina Petra, se kterými navíc zřejmě z duše souhlasíte: - totální rozpad repre mužů (viz podpora dalších 2 reprezentantů novému vedení) - ponechání člena reprezentace vlastnímu osudu ve Slovinsku - žádná podpora seniorskému šachu - půjčky svazových peněz soukromým subjektům (třeba místo investic prostředků do repre či seniorů) - informování členské základny v duchu cosa nostry ohledně volby předsedu FIDE - arogantní vystupování a komunikace MP potvrzené mnohými zdroji Zkusíte to?
+9 /-5 | 03.09.2022 11:03

Vyhnanek
Doplním že obdivuji kritiky, kteří vědí že tento tým to bude dělat špatně, a nevadí jim současný tým, který dovedl šachy u nás tam kde jsou a který kryje podvody, lze, šikanuje a ve kterém jede kamarádičkování a klientelismus na plné obrátky. Tleskám.
+8 /-5 | 03.09.2022 10:40

Petr Koutný
Vstoupím do diskuze, protože si myslím, že je ten správný čas. Tímto článkem to vše jen začíná. Budou tady rozhovory se všemi členy týmu, budou tady články, kde budou se čtenáři v určený čas diskutovat a jim přímo odpovídat lidé, co chtějí změnit šachy u nás. Bude se tady toho hodně dít a my dáme tady tomuto týmu opravdu velký prostor se představit a čtenáři dostanou velký prostor na otázky a odpovědi téměř live. Bude toho opravdu hodně.
+8 /-4 | 03.09.2022 10:27

hejdic
Hurá paní Richtrová. Já to říkal :-)
+3 /-3 | 03.09.2022 10:23

azvl

Tak ono se není co divit že tady kandidáti na nové vedení nebudou nebo jen možná naprosto ojediněle vystoupí. Kromě zpravodajství, rozboru partií které je všechno na naprosto ojedinělé úrovni je to tady prostě bulvár. A Petr docela často rychleji píše než myslí. A úroveň diskuze je hodně špatná. Tak se není čemu divit že kandidáti na nové vedení kromě nějakých prezentací nechtějí být spojovaní s NSS.  To by prostě neměli šanci. Docela velká část šachistů to tady označuje jako sra...To je prostě realita, samozřejmě Petrovi nebo Robertovi to nikdo do očí neřekne, ale já už to slyšel hodněkrát a od lidí kteří prakticky nic s vedením svazu nemají. Tak se prosím všichni probuďte. Za tohle vedení svazu nemůže. A sám tede absolutně nejsem nějaký příznivec vedení, koneckonců to z příspěvků snad jde vidět.

+6 /-2 | 03.09.2022 10:13

Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být! Než ovlivnění delegáti!

+1 /-1 | 03.09.2022 09:20

Jirikovka@post.cz

Nemiroffe-! Jak tady jeden šachista napsal o tobě! Ty rozumíš jen šachům jinak ničemu!

+1 /-0 | 03.09.2022 09:12

Jirikovka@post.cz

Nemiroffe-! Když mohou prezidenta republiky volit všichni občané ČR ,tak proč by nemohli předsedu ŠSČR volit všichni šachisté ČR! Rozhodně by to bylo objektivnější voleni než ovlivnění kandidáti! Aby ses nedivil,kdyby předsedou byl zvolen opětně Martin Petr! Známosti udělají hodně!

+2 /-0 | 03.09.2022 09:08

istr
https://youtu.be/a0Yzqd_pkg8 Vlastně.
+0 /-3 | 03.09.2022 08:55

lykan

Tak podle jmen vypadá personální složení nového týmu zajímavě. Ale že někdo umí tahat šachovýma figurama po stole (zejména proto, že na tu šachovnici desítky let čumí od rána do večera) ještě zdaleka neznamená, že rozumí organizačním záležitostem v kompetenci svazu. I hráč s elem 1500 může být daleko lepší kandidát na funkci ve svazu, než velmistr. To personální složení týmu je postavené účelově tak, aby udělalo dojem na delegáty na konferenci. 

 

Tak jako tak, ať už je kvalita týmu jakákoliv, skutečnost, že za ním stojí PK, bude pro tým v očích delegátů nejspíš polibek smrti.

 

Michal M.: A co by jako k tomu měl chytrýho říct. Hráček a Babula jsou prostě výkonnostně za zenitem, tak potřebují tu šachovou kariéru nějak dovokáčovat. A nejlepší cesta pro ně, jak posílit svoji pozici ve svazu, je prostě být v novém týmu, který se pokusí svrhnout současné vedení. O nic víc nejde.

+4 /-3 | 03.09.2022 08:40

Agent Voňavka

Co se tyce MP, tak mel k nemu vyhrady udajne i legendarni Evzen Gonsior. Clovek, ktery Martina sachove vychoval. A v Pardubicich byli nakonec radi, ze se MP zbavili a pustili ho s radosti do Line.

+4 /-2 | 03.09.2022 07:54

Agent Voňavka

Jirikovko, podivej se, jak se nedavno volil novy predseda svazu v hokeji. A v jinych sportech taky. Vazne si myslis, ze by meli volit radovi clenove? Ty jsi jeste vic pomatenej, nez si muze nekdo myslet. Neztrapnuj se tady stejne jako na prestupkove komisi, tragede...

+4 /-0 | 03.09.2022 07:51

Agent Voňavka

Zbyněk na nss nechodí. Dokonce ani našeptávač adres mu nss.cz nedoporučuje. Nebyl tu totiž několik století. Mě by spíš zajímalo vyjádření Táničky...

+3 /-0 | 03.09.2022 03:01

Michal M.

Podstatné by bylo slyšet Zbyňka Hráčka!

Zbyňku, ozvi se, prosím, vyjádři se k tomu všemu kolem (Michalík, Babula, volby, Vojta Plát, úroveň RP šachy...) i k současné kandidatuře!

Michal Moravec 

+4 /-0 | 03.09.2022 00:09

Semod
Mně neštymuje jedna věc ... paní Eliška je vzdělaná žena inženýrka, daňová poradkyně, WGM v šachu, žena, která šla s kůží na trh i v zápase politickém ... Nevěřím tomu, že těch 10 bodů viz výše napsala paní Eliška. Snad, jak slíbil pan Koutný, vstoupí do zdejší diskuze i paní Eliška a já se jí na to zeptám.
+4 /-4 | 02.09.2022 23:32

HumphreyvanWeiden

Tak G7 vyhlásila válku zdravému rozumu a zastropovala cenu ruské ropy. Rusko nato oznámilo, že ropu do Evropy dovážet nebude.

Tím celý plán (vize, manifest) paní Richtrové padá a já se jí a jejího týmu ptám: Máte nějaký plán B, pro (téměř jistý) případ razantního krácení dotací?  

+5 /-4 | 02.09.2022 23:28

Michal M.

Stručně a jasně.

Nemám rád současného předsedu šachového svazu. Poznal jsem ho. Mluvil jsem s ním mnohokrát. 

Je arogantní, namyšlený.

(Já asi taky, i když se snažím couvat...)

Mimochodem současná demokracie je úžasná totalita EU Made In Germany, ale to všichni víme. 

 

+5 /-5 | 02.09.2022 23:11

Michal M.

Už tady komentáře na (vynechám univerzitní tituly) předsedu šachového ssvazu vynechám. Nesedl mi. (Já jemu taky ne, logicky.) Trochu se vyznám v neverbální analýze dle Ekmana. I dost intuice snad mám a věku taky.

Pusťte libovolného oříška mezi mě a předsedu Petra. Pusťte libovolného oříška mezi sebe a předsedu Petra.

Uvidíme.

 

+4 /-4 | 02.09.2022 23:04

xdavx x

ciki, tak je jasne ze zaramovany obraz poloboha a vudce Martina Petra, by sel do ohniste jako posledni....

+3 /-3 | 02.09.2022 22:52

Michal M.

https://www.youtube.com/watch?v=5_MEaYsy8-0

 

+1 /-1 | 02.09.2022 22:51

Michal M.

To výše zmíněné nemá validitu. Je to výkřik. Odkud?

 

+3 /-2 | 02.09.2022 22:47

ciki333

Když sleduji dynamiku rusko-evropských vztahů, tak začínám přemýšlet o tom, zda se vůbec Konference v únorovém termínu uskuteční. Stavající svazoví bafuňáři tou dobou mohou řešit jiné, existenční problémy. Jestli si mají na strahovském headquarters zatopit parketami, linem, případně obětovat ohni zarámovaný portrét předsedy Martina Petra. Celé mi to připadá, že děláme účet bez hostinského, tj. ruského zemního plynu...Titanic se potápí, ale lidé na palubě spřádají plány na míle daleko...

+10 /-4 | 02.09.2022 22:46

Michal M.

Musím se opakovat: to výše zmíněné není program, je to sotva manifest.

+3 /-3 | 02.09.2022 22:46

Michal M.

To: Petan

Soudruh toho napsal, ale hovno řekl.

+3 /-3 | 02.09.2022 22:34

Petan

Re xdavx x: Paní Eliška to nazývá konkrétními návrhy. které má v plánu. Jestli to nazveme vizemi či programovými tezemi, které budou následně podrobněji rozpracovány v detailnějším programu, je jen slovíčkaření. Těžko se bude program odlišovat od toho, co je v článku a co  nazýváš vizemi. Část z těch 10 bodů jsou obecné proklamace se kterými by souhlasil téměř každý (zejména 3,7,8) a teď si jen počkáme na konkrétní plány, jak toho docílit. A část jsou konkrétní věci, se kterými je už teď možné souhlasit či nesouhlasit, případně o nich diskutovat (např 1,2). Já to beru spíš jako takové úvodní představení paní Richtrové a jejich nejbližších spolupracovníků. Do voleb daleko a podrobnější vysvětlení jednotlivých kroků, předpokládám, bude postupně následovat. Na to, aby se potenciální delegát, který není fanatickým odpůrcem či fanatickým obdivovatelem stávajícího vedení, rozhodl, že bude paní Richtrovou pdoporovat či nikoliv je to zatím málo.

+4 /-5 | 02.09.2022 22:31

xdavx x

domesi, to te chvalim ale vis jak, duveruj ale proveruj... hned jak bude kolem nuly pocitej s navstevou :D

+2 /-3 | 02.09.2022 22:15

Michal M.

No, nic...nechtěl jsem, ale kdysi dávno bylo v 1.ČNL prazvláštní družstvo v Hradci Králové (já byl jeho prazvláštním členem). Zvláštní atmosféra.

Kdysi jsem párkrát seděl jako člen téhož týmu s mnohotitulovaným univerzitně vzdělaným současným předsedou svazu v jedné rovině, s Vojtou Plátem i Romanem Prymulou atd.

Arogance a namyšlenost ze současného předsedy svazu jemně sálala. Jsem si říkal, co to je to za figuru? On si možná říkal, co já jsem za figuru?

Každopádně mě mohl jako mladší staršího pozdravit, když pochopí, že hraju za Hradec stejně jako on. On 1. a já asi 5.

Taková principiální občanská slušnost minimální.

Něco jsme odehráli. 

Nikdy mě nebyl schopen sám od sebe pozdravit. 

To bych mohl být jeho táta. 

Čumí, čumí...blbě se šklebí.

 

 

+8 /-2 | 02.09.2022 22:12

Semod
Inženýre, je to v pohodě ... vlna je levná, pletu třetí svetr. A co ty chlapče pleteš ? ... Dopletený jsi jako vánočka a konečně ses po cenzorovi nss znovu někde chytl ... funkce hlídače 18 stupňů je ti šitá na míru.
+5 /-1 | 02.09.2022 22:12

Michal M.

To: xdavx x

O tom nemluvím. Vize mohou být jak v programu, tak i v manifestu.

+0 /-0 | 02.09.2022 21:56

xdavx x

michale, je to hlavne vize jak by to mohlo fungovat... jen pro srovnani, s cim sel do voleb lhar Petr?

Domesi, budes prvni u koho se presvedcim zda topi na 18 stupnu... udelam si cas a budu uvedomelym fialovym soudruhem.

+2 /-5 | 02.09.2022 21:34

Michal M.

Celkově asi takhle, soudruzi.

Výše zmíněný článek není program, to je manifest.

+0 /-0 | 02.09.2022 21:23

Semod
Vidím, že xdavx x Bražinovi fakt ta cévka praskla a už ani zpětná vazba nepomůže ...To neděláš dobře s tou sirkou, Davide. Ale co už, už se stalo.
+4 /-1 | 02.09.2022 21:21

Michal M.

Dejme tomu: PanPohoda

Sice asi zkopírované odkudsi, souhlasit se přibližně dá.

Spíš schizofrenní metoda (politické/ekonomické/manažerské...) rétoriky, na kterou je v principu každý (soudní) obhájce ex-offo nucen být připraven v souladu se svým statusem přisluhovače establishmentu. 

+2 /-0 | 02.09.2022 21:19

xdavx x

Karel Havel, gratuluji :D :D :D

+1 /-0 | 02.09.2022 21:15

PanPohoda

Eristika = agresívní vedení sporu bez ohledu na podstatu sporu. Účelem je spor vyhrát (porazit soupeře), ne nalézt řešení, nebo věcně správnou odpověď. 

 
+0 /-0 | 02.09.2022 21:10

Michal M.

Soudruzi, dělníci elektrárenští, právě jsem se vrátil z Kolbenky...slepý jsem, nevidím. Hlavně už nemám sílu číst těch 161 komentářů pode mnou, jen jsem je zběžně prolistoval. 

Z pohledu eristiky se dá program prezentovaný výše rozcupovat, ale i adorovat. 

Jak je libo, soudruzi.

+2 /-0 | 02.09.2022 21:03

sarmatam
.....jj.....gdiš vidíte dobrej tah, tak počkejte a - najděte nějaký lepší......jj.....EL.......
+1 /-0 | 02.09.2022 21:03

Messer56
Sarmatan: díky, posuzuji člověka dle činů a ne dle jeho přesvědčení.
+3 /-1 | 02.09.2022 20:53

OldřichKuželka

Kdyby volila členská základna, přijde nějaká obdoba Babiše nebo Tomia Okamury, slíbí koblihy a zrušení svazových příspěvků, vkladů do soutěží družstev a možná, že by vyhrál. 

+2 /-6 | 02.09.2022 20:52

pawel

@jirikovka

a, Úplatky:  Moc koukáte na zprávy. Když na ně koukáte. Takovej fotbalový rozhodčí, od jednoho vezme, aby pískal rovinu a od druhého, aby pískal nakloněnou rovinu. To jste ještě neslyšel?

b, Delegáti. Když mohou hodit hlas všichni, dokonce i @jirikovka, pak to tak dopadá. To vidíme u jiných voleb. 

+1 /-0 | 02.09.2022 20:51

sarmatam
.....OREL jednota Ořechov.......taky zajímavý komentář.....jj........
+1 /-0 | 02.09.2022 20:46

Jirikovka@post.cz

Osobně jsem pro přímou volbu předsedy ŠSČR! Tak jako se volí prezident! Aby ho volila široká šachová základna!

+1 /-1 | 02.09.2022 20:39

azvl

Ono vlastně kdy mají být volby nového předsedy? Aby nám delegáti na konferenci nepomrzli jak ti chudáčci broučci v manuálu pro děti od předsedy vlády.

+5 /-1 | 02.09.2022 20:38

Karel Havel
Re xdavx x: Tím se sice již léta živím, ale budu se snažit tyto své schopnosti ještě vylepšit. Fakt. :-)
+3 /-1 | 02.09.2022 20:37

Jirikovka@post.cz

Pane Pawel! Je naprosto nesmysl ,že když delegát vezme úplatek je nesmysl,aby lístek hodil protikandidátovi! Proč by to dělal!JESTLI JE VEDENÍ SVAZU KORYTO NEPOCHYBUJI O TOM,ŽE DELEGÁTI BUDOU OVLIVŇOVÁNI! Delegát se může ovlivňit různě!1. Šoupne se mu obálka.2.Přislíbí se mu,že pokud vede děti dostane na děti dotaci od svazu 500 000 Kč! 3. Vaše dcera bude přijata na medicínu! 4. Vaše dcera dostane roličku v chystaném filmu! Možnosti jsou různé!

+1 /-0 | 02.09.2022 20:35

HumphreyvanWeiden

Díky Bohu, že nehlasují všichni členové. Předpokládám,že delegáti jsou svéprávní a seženou si relevantní informace o všech týmech. Na informovanost členské základny bych moc nespoléhal, bo jsou někteří zmatení jak lesní včelka. Že mám pravdu pane Fialo?

+1 /-2 | 02.09.2022 20:33

xdavx x

karel havel, zkuste doopravdy zapracovat na schopnosti rozumet psanemu textu.

+1 /-3 | 02.09.2022 20:32

xdavx x

jinak do EU nejde plyn a ani nepujde... mozna ze nam tyhle starosti za chvili prijdou titerne... jinak doufam, ze mistni demokrati a volici Fialovych zmetku jsou uz prednostne odpojeni od plynu i elektriny a pevne doufam, ze se neposadi do svych aut... jdete prikladem!!! kazdej volic Fialy pristizen jak odebira plyn nebo sviti elektrinou by mel byt pokutovan... vy jste to tak chteli! tak byste meli jit prikladem jako prvni!

+4 /-4 | 02.09.2022 20:31

Messer56
Dobrý večer šachisté, po přečtení komentářů, navrhuji do volebního programu dát bod 11. Zřízení ideologicko-kadrové sekce (kandidátů je mnoho, ke příkladu pan Kuželka, pan Havel,...), člen sekce by jezdil s reprezentací místo paní Kusové a dohlížel nad ideologickou čistotou ŠSČR. Nemiroff alias Vojta: pseudonym nic moc, znám hodně lepších vodek dokonce i ruských ( doufám,že mě pan Kuželka neudá.). A teď bez nadsázky: podporuji tým paní Richtrové, protože hnutí potřebuje změnu a přešlapů stávajícího vedení byl již až , až. Standa Mess...
+4 /-3 | 02.09.2022 20:30

pawel

 Čest? @jirikovka, právě delegát dodrží.

 

Naopak @jirikovka. Čest by delegát porušil, kdyby se nechal uplatit a hodil uplácejícímu.

 

Tak si řekne: "Ha, zaplatili mi (nečestní to špinaví hráči jsou) a já to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí hodil těm čestným, co mě neuplatili.

Ať vyhrají ti, co neuplácí! A ještě jsem za to dostal zaplaceno, že tak čestně volímsad

 

 To je paradox, co? Řekl inšpektor Trachta. To vás nenapadlo @jirikovka, praktikante Hlaváčku.

+1 /-0 | 02.09.2022 20:29

azvl

Proto jsou taky volby tajné...šance i když jsi podplacený že budeš hlasovat podle svého nejlepšího svědomí je mnohem větší, než když jsi podplacený a hlasuješ veřejně. 

Samozřejmě asi by měli hlasovat všichni členové, ovšem je tam zádrhel, pokud by to počítalo STK tempem jako při nějakých anketách, je otázka jestli by se kandidáti na předsedu výsledku dožili. Samozřejmě výsledek by nebyl číselný ale vyhrál kandidát číslo jedna nebo dva, protože poměr hlasů by byl tajný.

+0 /-1 | 02.09.2022 20:29

pawel

Čo si jirikovka predstavujte pod takým slovom ovlivnovat?

 

Týmy si budou chtít naklonit delegáty. S tím se počítá. To se děje při všech volbách.

Psal jste uplatit. To by je mohli při vaší veřejné volbě. Zkotrolovat, že uplacení zvednou ruku. Při tajné by úplatek vyšel v zmar. Vezme delegát úplatek a hodí soupeřům.

+1 /-0 | 02.09.2022 20:23

Karel Havel
Re xdavx x: Zdá se, že Vás neopustila utkvělá představa, že jsem nějakým stávajícím pracovníkem Svazu. By mě zajímalo, na koho asi myslíte..
+0 /-1 | 02.09.2022 20:20

Jirikovka@post.cz

Pane Pawle! Neříkejte,že nemáte svoji čest! Když Vás jeden tábor podplatí,že lístek hodíte jinému táboru!To by byla zrada na tom,kdo vás podplatil! To vám není zapotřebí,zvlášť,když bude volba tajná!

+1 /-0 | 02.09.2022 20:20

Jirikovka@post.cz

Pane Pawle! Neříkejte,že nebude snaha ovlivňovat delegáty!

+2 /-0 | 02.09.2022 20:16

Messer56
Vložte obsah
+2 /-0 | 02.09.2022 20:14

Jirikovka@post.cz

Volba by neměla být tajná,ale veřejná! A delegáti by museli diskutovat se svojí šachovou základnou,koho mají volit! Rozhodně veřejná volba!!

+0 /-0 | 02.09.2022 20:14

xdavx x

Karel Havel... to jsem si myslel... mafie ve vlade, mafie na svazu, zadnej rozdil :P 

+1 /-2 | 02.09.2022 20:12

pawel

@jirikovka: Při tajné volbě je fakt dobré se nechat uplácet. Zkasíruješ (případně oba) a hodíš to, komu chcešlaugh

+4 /-0 | 02.09.2022 20:08

OldřichKuželka

Delegáti jsou voleni krajskou konferencí a ta může doporučit jednoho z kandidátů. Samozřejmě, zda se jím budou řídit, je věc jiná. 

+1 /-2 | 02.09.2022 20:02

Jirikovka@post.cz

Doufám že nedojde k podplácení delegátů konference,či jim slibování různých výhod!

+1 /-1 | 02.09.2022 19:57

Jirikovka@post.cz

Nebylo by špatně sem umístit seznam delegátů konference  a můžeme hádat,koho budou volit! Zda pana Petra nebo paní Richtrovou! A můžeme prognostikovat již nyní jak dopadnou volby pokud se do voleb ještě neobjeví nový kandidát!

+0 /-0 | 02.09.2022 19:54

Jirikovka@post.cz

Pan ciki333 seznámil jak to bude,na konferenci u voleb!Znamená koho delegáti zvolí,zda současné vedení ŠSČR nebo nové vedení! Jde o to,jak má kdo dlouhé prsty delegáty ovlivňovat! Má současné vedení ŠSČR delší prsty na ovlivnění delegátů,nebo je má paní Richtrová? Co myslíte? A dají se delegáti ovlivnit hlasem lidu,tedy šachové základny? Mám obavu ,aby se nerozhodlo u šachových voleb o nás bez nás! Nepochybuji o tom kdo bude chtít být u vesla,že bude ovlivňovat delegáty ve svůj prospěch!

+3 /-1 | 02.09.2022 19:48

Karel Havel
Re xdavx x: Asi jo. :-)
+0 /-1 | 02.09.2022 19:17

Pavel Ch

ad politika: Já bych tu otázku nikdy nepokládal.

Někteří se však chytněte za nos, co jste tu nedávno rozdmýchávali stejnou diskuzi s otázkou o slavné legendě Československého šachu. A když jsem ho hájil, že ne, byl jsem u některých zas jen blbej bafunář.

+2 /-2 | 02.09.2022 19:16

Karel Havel
Re xdavx x: Fajn. Váš názor, se kterým nesouhlasím, ale který Vám neberu. Upřímně řečeno, já jsem s paní Richtrovou zatím neměl tu čest, ale leccos dobrého jsem o ní od člověka, který jí naopak zná z Budějic dost dobře, slyšel. Takže nejsem úplně a priori proti ní. Ale to, že kopala v politice právě za Babiše mě dost odrazuje. A ten její program je fakt naprosto nepřesvědčivá slátanina. To snad nezpochybňujete ani Vy.
+1 /-1 | 02.09.2022 19:14

OldřichKuželka

Tomu, kdo se angažuje v Trikolóře, nemohu s čistým svědomím dát svůj hlas. 

+2 /-2 | 02.09.2022 19:11

xdavx x

pane Havle, bylo by pro vas snesitelnejsi kdyby se zajimala o politiku v dresu TOP09 nebo STAN?

+1 /-0 | 02.09.2022 19:03

Karel Havel
Re azvl: No úplná rarita to není. Jak jsem si zjistil, když se tady propírala Lenka Kůsová, tak ta zase šéfuje Spartaku Chodov. A znám minimálně jeden další šachový (čerstvě extraligový) oddíl, kterému celkem mladá žena vládne. Ale to není nic proti paní Šerákové. O její existenci jsem se ostatně dozvěděl až dnes, takže jsem si jen vygooglil její Elo a v diskuzi tady jsem zjistil, že kromě šachů se zabývá politikou v dresu Trikolóry.
+1 /-0 | 02.09.2022 19:02

xdavx x

Karel Havel, nepokulhava ani omylem, pokud si teda nerekneme, ze ta vase byla jeste o level podlejsi.

+1 /-1 | 02.09.2022 18:54

xdavx x

kuzelka alias horacek alias morphinista alias jarmil alias frank alias jim alias piltsbury alias domes,,, myslis ze mene chaoticka by byla kdybys nebyl takovej srac ze si potrebujes lecit komplexy nekolka nickami, kterymi davas minusy na ty se kterymi nesouhlasis?

+1 /-3 | 02.09.2022 18:53

OldřichKuželka

Musím bohužel konstatovat, že zdejší diskuse znehodnocuje mnohdy nesmyslné a chaotické mazání příspěvků (a nejde jen o slušný dotaz na minulost paní Richtrové). 

+2 /-1 | 02.09.2022 18:36

azvl

Jenom ještě doplním k Taťáně Šerákové je předsedkyně šachového klubu Prušánky. Což na docela mladou ženu je v česku rarita. 

+5 /-1 | 02.09.2022 18:35

Jiří Kadlec

Samozřejmě držím Elišce, Taťáně, Zbyňkovi a Vlastovi palce. Moc! Změna je naprosto nezbytná!

+2 /-3 | 02.09.2022 18:34

Karel Havel
Re xdavx x: Já jsem google zkusil a nic jsem tam o členství pí. Richtrové v KSČ nenašel. V diskusi na této stránce někdo tvrdil něco jiného. Tak jsem v tom chtěl mít jasno, protože pro mě je to u kandidáta na nejvyšší funkci důležité. A nechápu, proč mi ten dotaz byl smazán, když stejně dříve nebo později se to vyjasní. Tu znásilňovací otázku byste se mě před mojí ženou klidně zeptat mohl. Myslím, že mě natolik dobře zná a věří mi, že by si sice o Vás něco ponyslela, ale mně by to určitě nijak neuškodilo. Ale myslím, že to srovnání otázek trochu pokulhává.
+5 /-3 | 02.09.2022 18:34

giocozo
xdavx x - Přesně tak. Všichni, kdo se takto ptají jednají účelově. Jaký měl vůbec Karel Havel důvod a k čemu je jako tato informace dnes dobrá ? Ptal se údajně takto i Martin Petr, když zemřel František Blatný jeho syna. To o něčem vypovídá. Prý aby si udělal celkový obrázek. Po Frantově smrti ?!!
+2 /-1 | 02.09.2022 18:22

xdavx x

No pane Havle, odpoved jste dostal. Predstavte si ze bych se vas pred vasi zenou zeptal, zda je pravda, ze  jste znasilnil male dite... myslim si ze pokud vas to skutecne zajimalo nebyl problem zkusit google. Za me ta otazka byla hodne ucelova a podla...

+4 /-5 | 02.09.2022 18:14

ciki333
+4 /-4 | 02.09.2022 18:11

Karel Havel
Re Ciki 333: Moc díky za Vaši reakci na můj dotaz, který mi administrace této diskuze k mému údivu dvakrát smazala. Zároveň se omlouvám xdavx x, že si nemůže přečíst mou reakci na svůj dotaz. Napsal jsem ji, ale vzápětí mi byla smazána také. :-))) Napsal bych ji znovu, ale obávám se, že by to zas dopadlo stejně. Dnes diskusi sleduje nějaký zuřivý cenzor. Kdybych nějak paní Richtrovou napadal, tak neřeknu. Ale že je nemilosrdně okamžitě smazán můj naprosto slušný dotaz na její minulost mě překvapuje.
+4 /-1 | 02.09.2022 18:06

Semod
Pánové Karele Havele a Petane ... co na to říct ? NIC ! ... nebuďme naivní ... RP sní a bdí.
+4 /-1 | 02.09.2022 18:03

ciki333

Doplnění - prachy jsem zaslal na účet RaP a spolufinancoval z prohrané sázky honorář za internetovou simultánku GM Vokáče...

+3 /-0 | 02.09.2022 18:01

ciki333

Karel Havel

Odpovím za Petra Koutného. Paní Eliška nebyla členem KSČ. Vsadil jsem se cca před dvěma lety na toto téma o 1000,- Kč s GM Vokáčem, který mé podezření vyvrátil. Zacáloval jsem 1 k...Emailovou korespondenci z té doby zveřejňovat nebudu. Garantem sázky byl právě Petr K.

+7 /-1 | 02.09.2022 17:55

Petan

Umožňovat pokládat kandidátce na předsedkyni ŠSČR jen takové dotazy, které by jí nahrávaly na smeč je svérázný způsob, jak podpořit její kandidaturu.

+7 /-1 | 02.09.2022 17:48

xdavx x

Karel Havel, muzu poprosit o zdroj ze ktereho cerpate ?

+1 /-0 | 02.09.2022 17:35

Jarda Aljochin

Paní Eliško, máte můj hlas!

+2 /-3 | 02.09.2022 16:53

srdce

Jenom kdo to je paní Šeráková.

+1 /-0 | 02.09.2022 16:50

HumphreyvanWeiden
Kdybych chtěl být populista, tak dám část pokuty poškozenému, ale takhle je to nesmysl.
+1 /-1 | 02.09.2022 16:47

Agent Voňavka

Poutníku, sklamán, ach jo :-D  Asi moc čtete články Koutného a sekáte hrubky jak na běžícím páse...

+2 /-0 | 02.09.2022 16:47

Agent Voňavka

Pane Válku, jestli bude Chrz ve VV, tak jdu hrát za Somálsko!

+2 /-0 | 02.09.2022 16:46

srdce

Dejte tomu chvili čas , ještě není představeny celý tým .  

+1 /-1 | 02.09.2022 16:43

Poutnik

Zrušení pokut vnímám jako naprosto špatný pokus o vtip. Tato cesta jde i proti všemu co zde kritizují R+P. Nechápu, jak může pan Cvek a Koutný tento program za těchto okolností podpořit. I bez této zásadní chyby jde o velmi laciný program, který se podobá těm nejlacinějším vizím současně probíhajících kampaní v rámci komunálních voleb. Kdyby došlo k výměně vedení nezlobil bych se a opravdu jsem se těšil na páteční bombu, tedy článek, který bude dobře napsaný a my budeme fandit novým tvářím. Za sebe mohu říci, že jsem sklamán. Jací budou případně tito lidé lídři šachového svazu nevím, nejsem vědma, ale tento program mne rozhodně nepřesvědčil.

+5 /-1 | 02.09.2022 16:31

Semod
Starost mám o ing. xdavx x ... nezapře se v něm bývalý pedagog a proto všechny zdejší nezbedy okřikuje a napomíná ... asi mu dnes praskne cévka.
+6 /-1 | 02.09.2022 16:25

Šach

Amatérský, populistický a odbytý program. Celé mi to připadá, jako by to bylo v režii pana Koutného. Mě to nijak nepřesvědčuje. Pana Nemiroffa ubezpečuji, na žádného člena vedení ŠSČR osobně neznám.

+5 /-2 | 02.09.2022 16:18

Ota Válek

Mně přijde divné, že kandidují celé týmy proti sobě a nikoliv jednotlivci. To může vést jednak k vytváření partiček, jednak ke ztrátě osobností, jež by šachu mohly hodně pomoci, avšak kandidovaly v týmu, jenž prohrál. Proč by nemohli být pánové Hráček a Babula ve VV v čele s M. Petrem a naopak např. p. Chrz ve VV, jenž by vedla paní Richtrová?

Pan Petr je na NŠS líčen jako belzebub; nezaznamenal jsem ani jednoho diskutujího, jenž by jej hodnotil kladně. I ti, kteří se chtějí zastat Svazu, napíší: M. Petra nemusím, ale... Přesto je ve volbách pravděpodobně favoritem. Jak je to možné?

+2 /-0 | 02.09.2022 16:06

Semod
Mně udělala paní Eliška radost ... těch jejich 10 bodů nemá chybu. Škoda, že zapomněla na bod 11 - Každý delegát Konference, který nám dá v tajné volbě hlas dostane zdarma koblihu.
+7 /-3 | 02.09.2022 16:06

Dagobert

dotaz Off topic, ikdyž možná ani ne

byla realizována ta bezúročná půjčka ze strany svazu pořadatelům ME žen?  

+3 /-0 | 02.09.2022 15:56

srdce

Ano ten , návrh na zrušení pokud -to není dobré, 

+1 /-0 | 02.09.2022 15:51

Agent Voňavka

Konecne komentar Honzika Svatosu, pod ktery bych se podepsal.

+3 /-0 | 02.09.2022 15:46

HonzaSvatoš

No já vám tedy nevím... Návrh na zrušení pokut, navíc v Extralize, je hrubý populismus a je rozporu s tím EL více "zprofesionalizovat". Takže, bráno do extrému, Nový Bor třeba bude tři kola před koncem vítězem a tak na poslední trojkolo nepřijede, protože ušetří hromadu peněz a pokuta bude nula. Jiný tým bude před trojkolem bez šance na záchranu a nepřijede taky, protože co jako. V nižších soutěžích podobně.

Bod 4 říká, že bude lobovat za reprezentanty. OK, reprezentanti si určitě zaslouží respekt a slušné jednání (a jak jsem pochopil, tak od současného vedení svazu se jim ho nedostávalo v očekávané míře), ale částečnou finanční podporu, nad rámec profi smluv? Proč jako? Profíci věděli, do čeho jdou a důchod budou mít dle toho, kolik odvedli na sociálním pojištění, není důvod dávat něco jen tak navíc. Být OSVČ má své výhody a nevýhody, stejně, jako být zaměstnancem. (Pro jistotu upozorňuji, že toto není nic osobního proti reprezentantům. Jen obecný, v tomto případě ekonomicky pravicový, pohled na věc.)

Bod 5 a "rezerva na nenadálé výdaje" - populistická reakce na kauzu Petera Michalíka. Takže, když mě zaměstnavatel pošle na pracovní cestu mimo EU a já ztratím pas, zaplatím rychle za nový a přijdu za šéfem, že chci kompenzaci za nenadálý výdaj, tak ho dostanu? V normálním vesmíru asi ne, že. Proč by to v šachovém svazu mělo být jinak?

 

Takže za mě: Vlasta Babula a Zbyněk Hráček jsou určitě borci a přeju jim úspěch, ovšem ten "program" je prakticky celý snůška populistických žvástů a ninceříkajících frází (svaz zpružnit, zajistit funkčnost). Kdybych byl delegátem Konference, tak bych měl dost velký problém tým s takovouto "vizí" a "programem" volit. A to nejsem členem fanklubu současného předsedy.

 

 

 

+10 /-0 | 02.09.2022 15:45

Agent Voňavka

Aby Novy Bor a Bolek nebyli za chvili bez sponzora! https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-ohnuli-zakon-a-obrali-mesta-o-miliardu-policie-popsala-problem-odpadove-firmy-213014#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz     

Poslanci řekli: Na 600 milionů zapomeňte

Čáslav dlouho bojovala o poplatky ze skládky na všech frontách: přes úřady, soudy, jednáním z firmou AVE CZ. Ale slibně rozehranou partii, v níž měla na své straně například i soud, uťali poslanci. Na sklonku roku 2020 schválili změnu zákona, která jinými slovy řekla, že pokud při skládkování vznikly chyby, není možné poplatky zpětně vymáhat. Tím Sněmovna vzala Čáslavi šanci na doplacení víc než 600 milionů – tehdy vyčíslené škody. Tuto pasáž do zákona navrhli poslanci Antonín Staněk (ČSSD), bývalý ministr kultury, a Jan Zahradník (ODS). „Žádná odpadová lobby nám s tím nepomáhala,“ prohlásil Zahradník později v pořadu Reportéři ČT. „Komunikujeme samozřejmě s poslanci i s Ministerstvem životního prostředí,“ vyhnul se Roman Mužík, tehdejší jednatel AVE CZ, přímé odpovědi na otázku, jestli firma lobbovala za změnu zákona.    Bolek uz se klepe. Novy Bor mu mozna brzo krachne a jestli skonci i prisun penez ze svazu, tak co bude delat?

 

+2 /-0 | 02.09.2022 15:39

srdce

Je to dobře napsané , ale chápu. že pro některé to je  nepřijatelné a hrozí jim kolaps= hlavně bod 9.broken heart

+3 /-0 | 02.09.2022 15:37

xdavx x
Kvikot svazovych netahel, k nezaplacení. Najednou byste museli pracovat a mít výsledky, hrozná představa :D
+6 /-4 | 02.09.2022 14:54

Dagobert

Děkuji paní Richtrové a spolukandidátům za úvodní představení. Mé osobní dojmy z něj jsou rozpačité, bohužel. Ale s tím se srovnám a ostatním to bude šumák :-) Podle informací z článku se jedná o první z několika příspěvků, kde se doufejme dozvíme více. Přeji jim hodně sil a úspěchu při kandidatuře. GM Babula a GM Hráček jsou nezpochybnitelné pilíře a přinášejí naději mládeži i reprezentaci (pokud by skutečně tyto posty zastali) na lepší zítřky

+10 /-1 | 02.09.2022 14:52

azvl

Tam už to bude prakticky dopředu rozhodnuté a jelikož Martin Petr má úžasnou schopnost naštvat kdekoho, tak to dopadne dobře. A fakt si myslím, že studium volebních programů které budou mít obě uskupení samozřejmě výborné v tom bude hrát minimální roli. 

Jinak kdo nevěří přečtěte si minulý volební program Petre Martina-no nevolili by ste ho...sad

+6 /-1 | 02.09.2022 14:49

jarousek

..eh, chybička se vloudila. Mělo být mentálně NEzaostalé, pro které ty vize a programy nejsou...

+1 /-0 | 02.09.2022 14:42

jarousek

Aha, tak zdravím všechny mentálně zaostalé zástupce KŠS, kteří se těmi vizemi a programy budou muset na volebním sjezdu zabývat...

+2 /-1 | 02.09.2022 14:35

azvl

Jinak jak známo všechny volební vize a programy jsou pro mentálně zaostalé kteří jim  věří. Až praxe ukáže co je skutečnost. 

+4 /-1 | 02.09.2022 14:23

azvl

Ciki333: no náš svaz volil prakticky ze 100% jistotou vítěze. Jinak zrovna v tomhle případě se nedivím proč to nezveřejnili, taky by mohli přijít o dotace až by nějaký aktivista zjistil, že nechtějí volit ukrajince ale rusa. 

+8 /-1 | 02.09.2022 14:21

srdce

ANONYM  1-2-3......KDO  TO ASI JE . devil

+2 /-0 | 02.09.2022 14:14

ciki333

Celá diskuse je kontraproduktivní. Pokud chce Eliška a spol vyhrát, musí přesvědčit delegáty Konference...

+2 /-1 | 02.09.2022 14:10

ciki333

Když se v Chennai volil prezident FIDE, tak ocas ze ŠSČR se také neřídil přáním členské základny, žádné interní hlasování neproběhlo. Volil tajně a my, řadoví šachisté, dodnes nevíme koho. Na druhou stranu ušetřil plebs od zbytečného stresu...

+2 /-1 | 02.09.2022 14:08

Pavel Ch

ciki: Vidíte to a kdyby se nevolilo tajně, tak by se zas psalo (jako se psalo tady, než se to zjisitilo o tajné volbě), že se budou bát delegáti současného vedení a proto to neprávem vyhraje.

+0 /-3 | 02.09.2022 14:04

Agent Voňavka

Petan, paní Richtrovou, ne Richterovou. Neplést s Natašou RICHTEROVOU!

+1 /-0 | 02.09.2022 14:02

Petan

Re azvl: To je naivní představa. Radikální odpůrci svazu podpoří kohokoliv jiného než současné vedení. Ale určitě ne nevýznamná část delegátů, které současné vedení štve, podpoří někoho jiného jen pokud budou přesvědčení, že dotyčný povede svaz lépe než současné vedení. A tady čeká paní Richterovou do voleb ještě hodně práce.

+1 /-0 | 02.09.2022 13:59

jarousek

Tak teď jste mě, azvl, dostal. Já mám vize. Představím "rádoby" body, kterými jich chci dosáhnout. A když mi to čtenáři zkritizují, tak nějaký bod zaměním za jeho opak, jakože jsem tu přece pro lidi. Koho mi to jen připomíná?

To ale NENÍ vize! Vize je něco, čemu věřím a o čem bych chtěl a měl přesvědčit členy ŠSČR (primárně tedy jejich krajské zástupce), že je to ta SPRÁVNÁ CESTA. Vize se nemění dle marketingových průzkumů a sond (pokusné balónky),,,

+4 /-0 | 02.09.2022 13:57

ciki333

Dovolím si diskutéry upozornit na pár důležitých faktů dle litery "Volebního řádu Konference ŠSČR" viz plné znění:

https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2020/01/Priloha_2_VV140_Volebni_rad_Konference_SSCR_2020_VV.pdf

klíčové body: 

2. Konference volí předsedu ŠSČR, místopředsedu ŠSČR, ostatní členy Výkonného výboru ŠSČR (dále jen „VV ŠSČR“) a Revizní komisi ŠSČR („RK ŠSČR“). 

Volba předsedy ŠSČR a ostatních členů VV ŠSČR jako týmu:

9. Před zahájením prvního kola voleb seznámí volební komise delegáty konference se všemi návrhy týmů VV ŠSČR a zajistí, aby volební lístky se seznamem navržených týmů měli k dispozici všichni delegáti s hlasem rozhodujícím. Volba pak bude provedena tajnou volbou tak, že na volebním lístku každý delegát označí jím volený tým. Takto upravený volební lístek vhodí do připravené volební urny. 

Z uvedeného vyplývá, že delegati na Konferenci se neřídí „přáním“ členské základny, nýbrž volí na základě svého vlastního úsudku a tajně. Ve většině šachových oddílů neprobíhají žádné „vnitrostranické“ výzkumy, koho si přeje „plebs“ na místě předsedy Svazu. Delegáti mají naprosto volnou ruku při výběru kandidátů a nepodléhají žádné zpětné kontrole, neb volby jsou tajné. Členská základna v podstatě nemá vliv na konečné výsledky hlasování…

+7 /-1 | 02.09.2022 13:56

Agent Voňavka

azvl, jak říkáš. Ale i tak by kladné body získalo lepší představení se a detailnější rozepsání ohledně vizí. Takhle mi to připadá, jak kdyby to sepsal Koutný a Richtrová jen něco málo doplnila a pod to se podepsala. Takže to odflákla. Hotovo, tečka.

+8 /-0 | 02.09.2022 13:56

azvl

To nemiroff: tak já bych to teda taky napsal trochu jinak. Ale osobně je pro mne mnohem důležitější že v této sestavě která bude ještě určitě o někoho doplněna je reálná šance volby vyhrát. A ono stejně koho fungování tohoto vedení svazu štve, ten tohle podpoří. A kdo je spokojený jak funguje svaz dosud toho nikdo nepřesvědčí o opaku. 

+3 /-2 | 02.09.2022 13:52

Agent Voňavka

azvl, nic ve zlém, ale šlo to napsat lépe hned na úvod. Nechci jako předsedu Martínka, ale taky upřímně říkám, že se to představení odfláklo a nepovedlo se. A klidně mě ukamenujte, já si ale za svým rozhodnutím stojím.

+7 /-1 | 02.09.2022 13:39

azvl

Volební program se tvoří průběžně v návaznosti na podněty které vznikly zpětnou vazbou ze zveřejněných vizí. Co Ti na tomhle giacozo připadá divného? A že nějaké podněty na zveřejněné vize budou je vidět přímo tady. A jen blbec by podněty které budou logické nezahrnul do zívěrečného volebního programu. Který samozřejmě bude až docela krátkou dobu před volbama. Aby šlo reagovat třeba na takové maličkosti, že kvůli totálnímu nedostatku energií se třeba nedohráli soutěže.

Nebo třeba se už bude vědět, že dotace od státu budou třetinové. A jen idiot by v takovém případě neupravil volební program.

+4 /-5 | 02.09.2022 13:30

giocozo
Pro mudrlanty brazina, azvl a spol. - V politice se vize představují právě prostřednictvím volebního programu. A pokud někdo někam kandiduje, tak těch 10 bodů se dá chápat, jako minimálně sektorový ( popisuje specifické problémy a navrhuje možná řešení ) volební program. Pokud si naivně myslíte, že se volební program bude od vizí zásadně lišit, tak já vám to vyvracet nebudu.
+5 /-3 | 02.09.2022 13:15

wonagameee
Muzete mi normalne odpovedet na dotaz?
+0 /-4 | 02.09.2022 13:12

jarousek

to xdavx x: Tak to vidíte, i mých poctivých IQ 5 je schopno odhalit, že toto není vize, ale jen narychlo sepsaný výtah ze stížností na ŠSČR a jeho problémů. A ani Vašich IQ 70 to přitom nezvládne. To jsou ale paradoxy...

+8 /-2 | 02.09.2022 13:10

FrankLampard

Jestli tohle je ten slibovaný program s vizí, tak jsem dost zklamán. Změně ve vedení svazu fandím, ale už podle toho jak je to napsané je z toho vidět, že je to psané narychlo a chaoticky. Spousta slibů, které znějí až neuvěřitelně (jako finanční podpora seniorů a zasloužilých reprezentantů), vyložených nesmyslů (1/2 úvazek a méně pro předsedu - hezké gesto, ale opravdu je to práce na plný úvazek, pokud se to má dělat pořádně...) a nekonkrétních výkřiků (zlepšit PR, zajistit funkčnost svazu...). Držím palce, ale čekal jsem tedy více. Snad přijde konkrétní představa v dalších článcích. 

+5 /-1 | 02.09.2022 13:07

HumphreyvanWeiden
Toto je hodně špatné a i když jsem měl mizivá očekávání, tak se mě splnila. Jediná pozitivní věc je možnost autonomie Extraligy. To určitě podporují, ale jinak... Chybí mi tam, co bude VV dělat, když vypadnou dotace? Třeba na polovinu nebo třetinu. Co pak? Jestli si paní Richterová myslí, že se jen navýší mzdové náklady, tak je hodně optimistická. Další věc, která tam chybí je boj s nepotismem, tedy kamarádičkování, které zdejšímu osazenstvu hrozně vadí na současném vedení. Místo toho jen pan Babula ve včerejším článku bezelstně prohlásí, že nejlepší kamarád pana Cveka a v samotném programu jsou obsaženy všechny marginálie, které tady už dříve navrhoval pan Koutný. Podstatné věci jsou v mlze. To je pouť z deště přímo pod okap. Jestli se budou konat konkursy na Svazové soutěže, tak předpokládám, že firma RP šachy v nich bude mít nadstandardně komfortní postavení. Jinak se už o vlastním programu nebo vizi moc říct nedá, jsou příliš obecné, tak zkusím číst mezi řádky. Nové vedení bude především podporovat reprezentaci. Nic proti tomu, ale v soupeření s komerčními subjekty prohraje. Svazový rozpočet to nezvládne. Podpora seniorů - nevím, jak se bude realizovat a nejvíc bude nejspíš bita mládež, protože je o ní jen mizivá zmínka a nezbudou na ni kvůli reprezentaci a seniorům peníze. Závěr z toho je, že buď paní Richterová radikálně přepracuje svůj návrh nebo se najde ještě jiný tým. Jinak je lepší současné vedení i se všemi výhradami, které k němu mám.
+7 /-2 | 02.09.2022 13:04

xdavx x
Ono by úplně stačilo pochopit rozdíl mezi vizi a programem... Ale to chce IQ aspoň 70
+3 /-2 | 02.09.2022 12:41

jarousek

Využívaje slov pana Wericha - já jsem čet a četu - "Ráda bych Vám představila své vize a tým lidí, kteří je se mnou sdílejí". Čili dle azvl máme číst "o čem sním, když spím" a pár lidí, kteří sní se mou?"

+3 /-1 | 02.09.2022 12:38

sarmatam
....to jsem zvědavej co sem časem napíše pan Semod :-).......ale ten sporzoring by byl zajímavej, gdyby se do toho něgdo pořádně pustil ....to by bylo fájn .....mít rozpočet třeba jako ten Uzbekistán .....stačil by poloviční :-) ......
+1 /-0 | 02.09.2022 12:37

azvl

Proč si pouze představení navíc nedoplněné kandidátky a nějakých vizí pořád někdo plete s konečnou kandidátkou a programem do voleb. Tohle to fakt nenísmiley

+5 /-3 | 02.09.2022 12:30

srdce

Dobrý den paní Richtrova. N edávno jsem tady psal, že by ve vedení svazu mohla být žena a před pár dny, že bych si dokázal představit ve vedení svazu i pana Vlastimila Babulu. A koukám ta šance tu je.     Jako šachový nadšenec jsem s vé pocity vložil do poezie a napsal dnes v 1 hod. tuto básen.           ŠACHY- šachy rád vás hrají i když často prohrají. Na svazu běhají a na sobě makají.  O reprezentanty se starají a rádi jim pomáhají.  Šachové turnaje dobré jsou a dobře nesou. Na svazu rádi je pořádají a rádi podporují. Za pěkný šachový výkon v zahraničí= vás s radosti domu odvážeji. Za dlouholétou práci =rádi ocenuji a dukáty jen se sypají. Šachy v rozkvětu jsou, šachový nadšenci se na lodi vezou= a s vyhranou  vazou v putyce ponocují. ŠACH MAT-TO NA OBZORU VOLBY BLIŽÍ SE A MÉ ŠACHOVÉ SRDCE TĚŠÍ SE.   Petr Kraushats off

+2 /-2 | 02.09.2022 12:28

MaX

No budu upřímný. Řekněte prosím, že tohle je víkendový nápad, a ne promyšlená akce. Že je to jen takový blog a k volbám se nachystá něco pořádného. Amaterismus z toho úplně čiší a velmi mě to mrzí, že tohle říkám.  

+7 /-1 | 02.09.2022 12:22

azvl

Paní nebo spíš slečna Šeráková je původem myslím z Prušánek, pracuje v Praze a pokud by byla ve VV pro šachy by to byl docela velký přínos. Protože by se snažila shánět sponzory což umí a na co všichni v současném vedení svazu z vysoka kašlají. 

A sponzoring šachové svazu je vzhledem oekávanému snížení dotací od státu jediná cesta aby šachový svaz vůbec přežil v nějaké slušné formě.

+4 /-2 | 02.09.2022 12:14

Karel Vymahač
Hodně vtipný :D Naštěstí v Konferenci nejsou úplní blbci.
+3 /-1 | 02.09.2022 12:05

sarmatam
.......paní Šeráková .....vidím něco s krz šachy v Prušánkách .....nějakej podlužan.....to by fákt mohl něco vědět pan Krolop , viz jeho úryvky vedle v článku.....DISKUZI myslím......
+0 /-0 | 02.09.2022 12:03

xdavx x

Dobrý den, jmenuji se Eliška Richtrová a touto formou Vás chci informovat o svojí kandidatuře na předsedu ŠSČR. Ráda bych Vám představila své vize a tým lidí, kteří je se mnou sdílejí.

- to se neda co tady je za bandu klaunu co kritizuji neco, co si ani poradne neumi precist.

 

+6 /-6 | 02.09.2022 11:47

Budějovičák

Ten "program" je tedy naprostá slátanina. Nejlepší je bod 9 - "výměna vedení". Autor toho "programu" má zjevně vedení hodně dlouhé a ještě si na něm sedí :-) "vyměnit vedení" není program, to je cíl každých protikandidátů současného vedení, proto jdou do voleb :-) Jestli je pro paní Richtrovou složité pochopit rozdíl mezi programem, se kterým kandiduji, a cílem proč všichni kandidují, pak může být současné vedení v klidu, tihle nemají šanci.

+5 /-6 | 02.09.2022 11:31

xdavx x
Aneb když si někdo plete vize s konkrétním programem.
+4 /-5 | 02.09.2022 11:20

Daniel Nový

Toto má být celé nějaký vtip? To chcete řídit svaz a po týdnech (možná měsících) příprav vydáte takovýto článek? Deset nekonkrétních frází zlepšíme/vyměníme/zprofesionalizujeme/přerozdělíme? Jediná konkrétní věc je nesmyslné plošné zrušení pokut v soutěžích. Kde je nějaké profesní info kandidátů? Co umí kromě šachů? Jakou mají kvalifikaci na řízení svazu? Myslíte si, že toto někoho přesvědčí?

+8 /-5 | 02.09.2022 11:10

Agent Voňavka

Abych řekl pravdu, tak ty vize jsou opravdu takové bezduché, nicneříkající. Takto se lidi neoslovují a bude to u voleb na Konferenci nesmírně těžké. Třeba se to do té doby zlepší a na Konferenci nám paní Richtrová přednese detailnější plány a vize. A milý Šachu, to jak píšeš o Zbyňkovi s Vlastou, tak to stejné platí o Martínkovi, tvém chlebodárci a tajné lásce. Nevidím důvod, proč by Zbyněk s Vlastou nemohli mít na starost mládež, resp. repre. Oba již nějakou dobu trénují a rozhodně mají ponětí a představu o tom, jak svým komisím šéfovat. Takže se zase uklidni, šášku :-)

+4 /-8 | 02.09.2022 11:08

xdavx x

sach prosim predstavis se? prece jen, pokud pracujes na svazu, nebylo by vubec od veci porovnat predstavene body, se svazovou agendou a jeji realizaci... dekuji.

+2 /-4 | 02.09.2022 11:04

azvl

To mourek: třeba předseda samosprávy který všechno musí dělat sám je hodně náročná funkce. Ale předseda šachového svazu který má pod sebou placené lidi na sekretariátu, dále poloplacené lidi v tůzných komisích a také ve VV je docela rozdíl. Jen to musí umět organizovat. A pro každého v prvním volebním období je taková funkce výzva. Samozřejmě jak se období opakují každý postupně polevuje. Stejné jako vedoucí pracívník ve firmě, prakticky z každého se stává řeknu přehnaně po určité době flákač. Proto se běžně v rozumných firmách mění i do té doby úspěšní vedoucí pracovníci a přesouvají na nové místa. 

+4 /-1 | 02.09.2022 11:03

Šach

Deset bodů, ale vůbec nic konkrétního. Jen takové povšechné sliby. To by opravdu uměl napsat každý. Jak cíle dosáhnout, se však nepíše. Pánové Hráček a Babula by měli raději hrát šachy, než úředničit. Určitě jsou lepší hráči, než úředníci. Byla by jich škoda. Paní Richterová to zkouší s kandidaturou v šachu, když neuspěla v politice jako členka ANO. To jsou lidi, kteří prostě potřebují nějakou funkci. Důvěru v ní nemám. Plané sliby.

+8 /-6 | 02.09.2022 10:59

Agent Voňavka

Tak jinak, Táňa asi nahradí Kůsovou na funkci placených výletů na repre akce. Jinak nevím...

+2 /-3 | 02.09.2022 10:59

sarmatam
.....TÁŇA maskot ......a vedoucí výpravy do UZBEKYSTÁNU ....do Taškentu za 4 léta...... hmmmmm ? .......du si dát facku :-) ....jj.......
+0 /-0 | 02.09.2022 10:53

Agent Voňavka

V tom týmu mi chybí hospodář a někdo za rozhodčí. Kdo bude za STK? Snad Chrz aby to zkusil :-D

+5 /-1 | 02.09.2022 10:53

sarmatam
....já hrál vždycky na výhru ....pane Fiala.....já jsem se pohádal aj s kapitánem :-) ...... DOHRAJU A KONČÍM ! ......A POTOM jsem se na chodbě bavil s paní Obšívačovou Hankou o tom , že radši přestoupím do Valašské Bystřice ,, E ,, ....jj ....... pro mě ůsměvné....BEJVÁVALO......
+0 /-0 | 02.09.2022 10:51

Agent Voňavka

Jinak předpokládám, že Zbyněk by měl být manažer reprezentace a náhrada za Konopku a Vlasta Babula by měl na starosti mládež, kde by nahradil Z.Fialu. Ale furt nevím, co ta Táňa?!

+3 /-0 | 02.09.2022 10:51

Jirikovka@post.cz

Pane sarmatam správná připomínka! 4:4 je na 99% domluvené! Ale je tady 1%,že když všichni hráči budou hrát naplno je tady teoretická možnost,že zápas skončí 4:4! Myšleno samé remisy!

+1 /-1 | 02.09.2022 10:47

Agent Voňavka

Ta Táňa mi přijde jako nějaký blbý vtip, tu bych spíš viděl někde na marketingu. Dřív obdivovala Babiše, pak křivodržku Trikolóry, posledních pár let jsem o ní toho moc neslyšel. Snad Krolop z Prušánek by mohl vědět víc. 

Co se týče pokut. Víte, milí šachisté, jak to třeba funguje v zemích okolo nás? Rozhodně ne tak drasticky jako u nás. V Rakousku je normální, že se obětuje první deska, protože tam není rozdíl mezi pokutou na první nebo poslední desce. I díky tomu jsem tam třeba vyhrál kontumačně s Polákem a jinými. V Německu to samé. Na Slovensku je pokuta 10 euro. U nás je to myslím v extralize minimálně 40 euro(po přepočtu). Nějaké pokuty by měly být, ale snížil bych základ. A co by se vybralo, tak by se mohlo použít na ceny, na odškodnění, zkrátka bych všechny ty peníze z pokut vrátil zpět. Kam mizí peníze z pokut teď? 

+4 /-0 | 02.09.2022 10:46

mourek

to azvl: "tak ono je otázka jestli práce předsedy je skutečně potřeba na plný úvazek." otázka to je a popravdě řečeno věřím, že je. Jenom z vlastní zkušenosti, dělat např. předsedu svj v malé bytovce umí nárazové sežrat dost času. Post předsedy svazu je nesrovnatelný, té práce tam bude až nad hlavu a to konstantně. A pokud někdo odvádí spoustu práce, měl by ji mít zaplacenou. Nedojde pak například časem k nějaké frustraci do které se člověk po prvotní euforii může/nemusí přepnout. Oni totiž přijdou různé problémy a karamboly aneb vždycky se něco po... Tohle je nejspíš hodně subjektivní, ale pokud budu mít někde "almužnu" (i když si ji sám přisoudím) budu mít v delším časovém horizontu menší a menší chuť řešit nekonečné problémy, stížnosti atd. Vnitřní motivace by musela být opravdu obrovská. Pokud jsem, ale někde rozumně ohodnoceným zaměstnancem/funkcionářem/manažerem/... pak i výsledná motivace a vůle dál bojovat bude větší.

Zbytek reakce je už jenom hejt na MP - všimli jste si, že o MP jsem nenapsal ani slovo? Není totiž proč, bavíme se kandidátce paní Richterové a obecně pozici ve VV / postu předsedy. MP osobně neznám (a tudíž jej nehodnotím a nesoudím) - z Vašeho příspěvku máme ale pocit, že máte informace spíše typu "pokud to není pomluva". Proto se k MP nechci nijak dál vyjadřovat.

+2 /-1 | 02.09.2022 10:35

sarmatam
.....a co vám říká domluvená remíza 4:4 .....a hraje se turnaj o 8 (domácí) plus 8 hráčů (hosté) , plus nějakej ten řidič ,rozhodčí , něgdo s diváků , (většinou domácí hráči )....na 7 kol .....a v celku fájn strávená neděle , bez nervů ......a hlavně s úsměvem , s telefonama , s hudbou , pivečkem a nějakou tou štamprlí...jj..... neříkejte že to neznáte ?....:-) .......
+0 /-0 | 02.09.2022 10:35

xdavx x

K odmene 1/2 uvazek... Obhajci svazu, to delaji schvalne nebo to jsou hlupaci?

Tady se jedna o VYSI ODMENY NIKOLI O CASU STRAVENEM VE FUNKCI proboha uz... Veta rika, ze se maji snizovat naklady a jednou z cest je snizeni platu predsedy svazu odpovidajici 1/2 soucasneho uvazku.

Vzdyt vy jste uz naprosto zoufali s tim co tady predvadite... 

 

A pokud by to nebylo moc - co kdyby nam tady panove a damy kritizujici predstaveny program doprali tu cest a predstavili se nam? Bylo by prece korektni a bylo by celkem jasne videt, kdo tady jen kope za sve soucasne teple misto...  

+6 /-3 | 02.09.2022 10:16

Jirikovka@post.cz

Pane Rubinus! Trvám na tom,aby podvod v šachu byl trestán! Pokud mužstvo k zápasu přijede v 6 a hraje v 6 místo v 8,tady bych pokuty zrušil! Čestné jednání! Družstvo nemůže být trestáno,že mu hráči onemocní a je jich jenom 6!

+3 /-1 | 02.09.2022 10:15

jarousek

Tak byli slavnostně odhaleni protikandidáti na předsednictvo ŠSČR. Uvidíme, jak ve finále osloví zástupce krajů při hlasování. Názory členské základny, ať chceme nebo ne, jsou v tomto směru víceméně irelevantní. Nicméně za mne:

0) nejsem zastáncem (a už vůbec ne skalním fanouškem současného vedení) jak mne v jiné diskusi obvinil PK - problémů a jejich často problematických "řešení" má na svém kontě více než dost

1) odhalení protikandidáti - paní Richtrová, pánové Hráček a Babula - bezpochyby elitní reprezentanti (ve své době), otázkou je, jak jim bude chutnat bafuňářská práce a jakou pro ni mají manažerské předpoklady - nicméně ochota kandidovat znamená minimálně, že to chtějí zkusit a jsou ochotni jít se svou kůží na trh

u paní Richtrové mám trochu problém, připomíná mi paní Bobošíkovou - když jsou někde nějaké volby, tak se přihlásí

paní Šerákovou vůbec neznám, čili bez komentáře

2) představený - mám velký problém napsat slovo program - to není ani beta-verze, to je prostě blábol (obávám se, že s tímto byste asi neuspěli)

nelíbí se pokuty v soutěžích - no tak je zrušíme (proč nějaká diskuse, že)

silné zaměření na "viditelné" věci - reprezentace, PR, sponzoři - a co uděláte pro 90% členské základy, tj. lidi, kteří mají rádi šachy a chtějí je hrát?

jediný bod, kterému rozumím, je ten nejstručnější - KOMUNIKACE - pokud nemá kdokoliv z členské základny zastání při řešení svého problému, pak je to špatně (a je jedno, zda jde o reprezentanta, trenéra, seniora nebo rodiče talentovaného dítěte) - nicméně řešení formulované jediným slovem ZLEPŠENÍ, mi přijde jednak komické a jednak ve stylu "ANO, bude (nám) líp"...

+6 /-1 | 02.09.2022 10:13

azvl

To mourek: Bod 10 - tak ono je otázka jestli práce předsedy je skutečně potřeba na plný úvazek. Je sice pěkné, že Petr Martin během toho co je předsedou získal asi 50 bodů na ELO, ale zároveň to něco říká o náročnosti této funkce. A paní Eliška Richtrová je v důchodu, pokud aktivně nepracuje při něm tak má času docela dost. A k tomu jestli bude mít ještě nějaké vedlejší zaměstnání v případě volby předsedou, předpokládám že se vyjádří. Petr Martin pokud to není pomluva stihne vedlejšák i šachy i předsedu za ne úplně málo peněz.

+6 /-1 | 02.09.2022 10:07

Budějovičák

Eliška Richtrová? Jako vážně? Bývalá členka KSČ, co u nás v Budějovicích kandidovala za  Babišovo ANO. Vážím si toho, co pan Koutný pro šachy dělá, ale tady se hodně sekl.

 

+2 /-1 | 02.09.2022 10:04

giocozo
Playboy - Já vidím dva tvoje identické,, výkřiky ". Nestačilo to napsat jednou ?
+2 /-1 | 02.09.2022 09:45

mourek

Je to přinejmenším rozporuplné. Mnoho prázdných řečí, mnoho příslibů financí u kterých mám silné pochybnosti zda jsou nějak zajištěné (ale silně pochybuji, že tato kandidátka má už v ruce nabídku sponzoringu zaštiťující jejich sliby). Kdybych měl teď jít volit mezi současným VV a tímto novým, tak vlastně netuším. K jednotlivým bodům asi takto.

Body 1 a 2 - prázdné sliby, splnitelné pouze při najití "silného" sponzora. Aby nějaké ceny měly smysl, resp. byly nějak motivační musel by to být docela ranec peněz (extraliga, 2x 1. a 6x 2. liga - to je sakra odměn). Omluvou ale nakonec bude - sry, nenašli jsme sponzora. Zrušení pokut je hojně diskutováno níže - také to nevidím jako rozumné.

Bod 3 - neříká nic

Bod 4 - tady by mě zajímalo z čeho toto vzniklo. Nevybavuji si, že bych v okolí slyšel, že senioři zrovna něco očekávají od šachového svazu? Existující podporou je, že platí nižší příspěvky. Kdo a z čeho zaplatí další podporu, nebo jakou jinou formou poskytnout podporu není jasné. (cítím z toho trochu "5000 a koblihu"). Zasloužilí reprezentanti... trochu se mi chce říct, že pokud si někdo zvolil cestu šachového profesionála, byla to jeho volba. Pro příklad netřeba chodit daleko - Štěpán Žilka nepovažuje odměnu za účast na olympiádě za, z jeho pohledu, odpovídající a tak prostě nejede (nesoudím, konstatuji). Nicméně, podpora těchto reprezentantů může být např. formou podpory jejich přednášek či tréninků.

Bod 5 - tady asi ok. Jen ta poslední věta... Klidně vsadím boty, že byla doplněna jako reakce na otevřený dopis Petera M

Bod 6 - nemám v tento moment dostatečný přehled, zda je to aktuálně nerovnoměrně mezi kategoriemi, ale ani nevím jestli je to správná cesta(!), tedy raději bez komentáře

Bod 7, 8, 9 - Neříká nic. Jenom řeči do větru + standardní politický blábol - všichni přede mnou jsou/byli blbci, já budu lepší.

Bod 10 - Pokud je práce předsedy práce na plný úvazek, ať je také tak placená, s tím snad nikdo nemá problém. Nebo je to jenom alibi jak po dvou letech říct, neměla jsem na to čas, tahle "práce" mě totiž neživí?

+6 /-3 | 02.09.2022 09:42

Petan

xdavx x: Zrušení pokut by byl dost populistický krok. Nenapadá mě sport, kde by nebyly žádné pokuty. Čím nižší soutěž, tím větší by to byl problém, pokud by kluby nebyly finančně motivovány nastupovat kompletní nebo vůbec nastupovat. Snížení pokut vypadá rozumněji.

+6 /-1 | 02.09.2022 09:41

Playboy
Spousta prázdných slov a Vykřiků o ničem! Zlepšit PR, zlepšit komunikaci, profesionalizovat, typické Nekonkrétní Politické FRÁZE, které platí na Jednodušší lidi. Zrušení pokut, podpora bývalých reprezentantů v důchodu, Co to je za Blbost a EKONOMICKOU SEBEVRAŽDU? Paní Richtrová by jednala, jako by ŠSČR byl opilý miliardář! Tohle rozhodně NE!
+4 /-3 | 02.09.2022 09:37

xdavx x

dolezal - nevim co si to vubec lidi jako ty dovoluji "odpoustet" neci politicke presvedceni... tohle je neskutecne arogantni a trapne. Opravdu na vas jsme cekali az nam vysvetlite co si mame myslet. Tyhle kecy maji hlavne volici soucasne vlady a ta by mela jit, stejne jako tyhle nazory, k certu.

+9 /-8 | 02.09.2022 09:17

xdavx x

K pokutam:  Myslim si, že družstvo už je potrestáno když hraje např v sedmi. viz v extralize na poslední kolo Bor nastoupil bez několika hráčů, protože pokuty byly menší než jejich odměny, to fakt preci neni argument pro zachovani pokut.

+3 /-4 | 02.09.2022 09:12

lubomir1959

Havel: Já nevolím ŽÁDNOU politickou stranu, jelikož jsou jedni za osmnáct a druzí za dvacet bez dvou! Taky jsem byl jednu dobu velmi ostře proti panu Hráčkovi, nechtěl jsem, aby ho pan Šimáček zařadil do reprezentace na olympiádu, ale zjišťuji, že jsem měl zkreslené informace o tom, co se jak stalo na ME družstev, tudíž se musím panu Hráčkovi omluvit. Je smutné, když na místo snahy sednout si na zadky a zkusit najít ve VĚCNÉ diskuzi, bez vzájemného napadání, příčiny chyb, které se staly a najít způsob, jak zabránit tomu, aby se tyto chyby už neopakovaly, případně co je potřeba udělat líp. Je škoda, že na místo PROSPĚŠNÉ diskuze se mnozí realizují spíš v osobních útocích na oponenty. Je otázkou, zda současné složení VV šachového svazu je vůbec ochotno přistoupit na otevřenou diskuzi, můj názor je, že za dané situace by měl VV odstoupit jako celek a měli by do funkcí přijít noví lidé, nezatížení minulostí.

+4 /-3 | 02.09.2022 09:07

Rubinus

Pane Fialo, kam nechodí Slunce, chodí lékař.  Tam, kde nejsou rozhodčí a šéfují si to kapitáni... Pokud je v šachách obvykle domácí rozhodčí, tak to asi moc nepomůže, kdyby byl cizí, budou oddíly ječet (právem) kvůli vyšším nákladům. Když jsem se díval třeba na své výsledky, našel jsem tam pár partií, které si vůbec nepamatuji. Stejně tak jsem měl někdy kolem roku 1993 ELO kolem 2000, ař jsem tři roky nehrál žádná družstva, ani turnaje, nějak záhadně spadlo skoro o 100, čímpak to asi bylo? Když nebudou pokuty, dobře, tohle odpadne. Ale místo toho se objeví různá podezření, zejména na konci sezóny - oni potřebovali 6:2 a zrovna proti nim soupeř nastoupi v pěti...

+4 /-0 | 02.09.2022 09:06

istr
Tak v parlamentních volbách 2017 kandidovala Eliška Richtrová za realisty, tenkrát Robejšek chytil víc šachistů. V Budějcích na plakátu na každým rohu, výsledek nula.
+6 /-1 | 02.09.2022 09:05

dolezal
Koutný: Kdo je potrestán víc? Tým, kterému je jedno, kolikátý v kraji skončí, nebo hráč, který stráví 8 či 10 hodin mimo domov, aniž by si zahrál? To, že si Bor může dovolit flastr, je věc jiná. Třeba by se pokuty měly naopak navýšit, aby si to i Bor rozmyslel mít na soupisce 3 lidí v první pětce, kteří nenastoupí ani jednou. Nebo odehrát zápas v 6, protože se jim to holt vyplatilo. A vy chcete udělat systém, aby tohle mohli dělat všichni??? Vy jste to byl, kdo tady chtěl rušit soutěže kvůli covidu, aby vše bylo regulérní. A teď tady zas blabolite, že můžu celou sezónu beztrestně odehrát v pěti lidech, když jich víc nemám. Ale na soupisku si jich dám 20, jen ať má soupeř po přípravě!!! Takhle ten šach pro všechny nevybudujete.
+2 /-4 | 02.09.2022 08:59

OldřichKuželka

Paní Richtrová sice byla nějakou dobu v ANO, což ale nepokládám za nijak závažnou překážku, stejně jako jiní lidé odešla, když zjistila, co je Babiš ve skutečnosti zač. Pokud jde o členství v Trikolóře, nevím, zda paní Šeráková v této proruské formaci (jejím účelem bylo prosadit Rosatom v tendru na Dukovany) stále ještě působí, v každém případě to na ni nevrhá moc dobré světlo. 

+4 /-5 | 02.09.2022 08:54

Jirikovka@post.cz

Rozhodně se musí,ale bojovat proti podvodu! Aby se třeba beztrestně do soupisky dopisovali hráči,kteří nejsou v hrací místnosti přítomní to není možné! Pokud se na podvod přijde,musí přijít trest! Jinak by podvody kvetly dál!

+2 /-0 | 02.09.2022 08:54

giocozo
Jirikovka@post.cz - Volební program je soubor slibů, postojů a cílů. Je určen voličům a široké šachové veřejnosti, do jejichž povědomí se snaží dostat. Určitě tu není od toho, aby ho ,, museli " posuzovat odborníci. Jinak k programu. Zrušení pokut taktéž vidím, jako nešťastné. Napadlo mě, že by nebylo od věci, tak jak to bývá v některých turnajích, že pokuta za nenastoupení by byla vyplacena poškozenému hráči, tedy tomu, komu se nedostavil soupeř. Přiznejme si, že cestovat někam i 200 km a poté vyhrát kontumačně asi nikoho nenadchne. Tudíž kompenzace by byla na místě.
+4 /-1 | 02.09.2022 08:51

chess64geek

to Rubinos: zvláštní, ale možné, ok. děkuji za vyjasnění

+1 /-1 | 02.09.2022 08:46

Rubinus

chess64geek - v Praze se čekala pouze ta hodina, byly k tomu vždy poslané pokyny od předsedy STK pana Kropíka. Možná to bylo tím, že v obou případech hosté poslali jasné vyjádření, že nedorazí, což se dá považovat za odevzdání (prázdné) soupisky, takže se nemuselo čekat ty dvě hodiny kvůli případným problémům s dopravou.

+3 /-0 | 02.09.2022 08:44

Jirikovka@post.cz

Já bych,ale politickou orientaci kandidátů do toho nemíchal!

+2 /-0 | 02.09.2022 08:44

Jirikovka@post.cz

Rozhodně je správné,že paní Richterová kandiduje! Možná se ještě do voleb objeví další kandidát se svojí vizí! Čím více kandidátů tím lépe! Bude z čeho vybírat!

+2 /-0 | 02.09.2022 08:42

dolezal
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+3 /-2 | 02.09.2022 08:42

chess64geek

Již patřím asi spíše mezi mladší generaci, paní Richterovou jsem už asi spíš jako reprezentantku nezažil, paní Šerákovou jsem viděl jednou v životě. Hráčka i Babulu asi není třeba moc dál představovat, rád bych uvítal více informací o těchto dámách: vzdělání, povolání, aktivity apod.

+1 /-2 | 02.09.2022 08:41

chess64geek

Technická připomínka: Museli tam sedět 2 hodiny. Čekací doba pro družstvo jsou 2 hodiny. To aby to třeba někdo z kapitánů/rozhodčích, co to tady čte, pak jinde nepopletl.

+1 /-2 | 02.09.2022 08:38

Jirikovka@post.cz

Zatím z vyjádření více šachistů vyplývá,že pokuty bude nutno zachovat! Zde bude muset svoji vizi paní Richterová asi korigovat! Také jsem proti frázím! Vidím je na současných bilboardech stran v komunálních volbách! Fráze,fráze a zase fráze! Nic konkrétního voličům nenabízí! To jsem trošku odbočil!

+2 /-0 | 02.09.2022 08:38

Rubinus

dolezal: To se ostatně i v Praze relativně nedávno stalo, tak před třemi roky. Oddíl GROP (Klaus ml.) nenastoupil na poslední kolo s odůvodněním, že už je jaro a skoro všichni již jezdí raději na kole a na šachy nemají myšlenky. Kapitán prý sehnal pouze tři zájemce. Soupeřům oznámili předem a STK rovněž, ale i tak museli domácí dorazit do hrací místnosti a tam hodinu sedět, aby se jim ta výhra dala uznat. A letos vlastně zase nějaký tým, nepamatuji si který, nenastoupil právě na GROP, zase tam domácí museli hodinku posedět a hrát bleskovky. Pokuty za manipulaci se soupiskami, nenastoupení k zápasu a vynechání šachovnice bych určitě ponechal. V Praze třeba velké náklady na dojíždění nemáme, ale osobně mě celkem naštve, pokud dorazím do místnosti a zjistím, že nehraji, naštěstí se to na těch vyšších deskách nestává často.

+8 /-1 | 02.09.2022 08:31

Playboy
Spousta prázdných slov a Vykřiků o ničem! Zlepšit PR, zlepšit komunikaci, profesionalizovat, typické Nekonkrétní Politické FRÁZE, které platí na Jednodušší lidi. Zrušení pokut, podpora bývalých reprezentantů v důchodu, Co to je za EKONOMICKOU blbost a SEBEVRAŽDU? Paní Richtrová by jednala, jako by ŠSČR byl opilý miliardář! Tohle rozhodně NE!
+8 /-2 | 02.09.2022 08:29

dolezal
xdavx: To v žádném případě nejsou. Hraju kraj. Můžu jet třeba 80 km na zápas, soupeř nenastoupí, já ztratím neděli a bez postihu? Už takhle se počet týmů snižuje, upadá členská základna a umím si představit, jak pak někdo řekne, že na to kašle a bude travit neděle smysluplněji.
+7 /-3 | 02.09.2022 08:21

Jirikovka@post.cz

Souhlasím s tím,že se musí bojovat proti podvodu na všech úrovních! Třeba klasický příklad! Mužstvo přijede na zápas v 7 hracích! Praxe bývá taková,že do soupisky se mužstvu napíše 8 hráč,který zrovna v dobu zápasu lyžuje na horách! Dopise se tam proto,aby mužstvo nedostalo pokutu! Nebo byl případ,že hráč který hrál se jmenoval jinak,než byl napsán v soupisce! Mám obavu,kdyby se zrušily pokuty,aby v šachu nezavládla anarchie!

+2 /-0 | 02.09.2022 08:19

Rubinus

Tak nevidím tam nic o výši příspěvků. Nechci nic jako bývalé děčínské vedení, kdy třeba takový Dr. Janda na NŠS psal, že kdybychom hráli golf, stálo by to třeba 6k ročně. Možná i proto golf nehrajeme, i když jinak by to byla třeba pěkná procházka... Protože ta inzerovaná profesionalizace, podpora reprezentantů atd. samozřejmě "něco" stojí. Shánění sponzorů, dobře, ale - mě osobně sponzorování šachů připadá jako házení peněz do kanálu - jaká je návratnost? Kluby obvykle sponzorují nadšenci, když je to přestane bavit, nebo peníze časem z nějakého důvodu dojdou, je z toho rychlý sešup, zažil jsem to už třikrát. Třeba naše liga mě dle počtu cizinců připadá bohatá až až. I když je to dané tím, že na rozdíl od fotbalu může hráč startovat ve spoustě ligových soutěží najednou a omezením jsou pouze termíny. Pak jsou některé soupisky nabité jmény, hráči však často odehrají jen dvě partie, kdy zrovna na ten termín nenašli nic lukrativnějšího...

+7 /-1 | 02.09.2022 08:14

xdavx x
Doležal, Pokuty od krajských přeboru níž jsou i podle mě nesmysl.
+2 /-9 | 02.09.2022 08:14

Jirikovka@post.cz

Na základě vyjádření mnoha šachistů může paní Richterová svoji vizi v něčem zkorigovat pokud by se více šachistům na její vizi něco nelíbilo,jako třeba panu Mírovi,že zrušení pokut je nesmysl! K zrušení pokut by se mělo vyjádřit více šachistů!

+2 /-0 | 02.09.2022 08:12

dolezal
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+10 /-1 | 02.09.2022 08:09

xdavx x
Karel Havel. Nepochopit rozdíl mezi práci na půl úvazku a mzdou odpovídající půlce úvazku může jen opravdový inteligentní a duševní gigant :D jste dle vaší inteligence volič Pekarove že?
+4 /-8 | 02.09.2022 08:07

Jirikovka@post.cz

V každém případě je nezbytné,aby k vizi paní Richterové se vyjádřilo více šachistů! Jde o důležitou věc vyměnit vedení ŠSČR! Pan Míra svůj názor sdělil! Měli by svůj názor sdělit i další šachisté jako třeba pan Nemiroff! Také ti co do toho vidí! Co vidí do vedení svazu,reprezentace i extraligy!

+1 /-0 | 02.09.2022 08:04

HumphreyvanWeiden
Aspoň jednu sympatickou věc tady nacházím, a to, že paní Richterová připouští vznik Extraligové asociace. No, to už tady mělo být dávno! Extraliga by měla být autonomní a zajišťovat si své potřeby sama. Představa, že svazový úředník zajistí pro profesionální kluby dostatek sponzorů, je smutné úsměvná.
+4 /-1 | 02.09.2022 08:00

Karel Havel
Osobně mezi Babišovy voliče nepatřím, takže bych určitě měl problém zvednout ruku pro bývalou prominentní komunální političku ANO, i když se právě teď pokouší resuscitovat svou vadnoucí politickou kariéru v rámci Šachového svazu. Její kandidaturu přesto z principiálních důvodů vítám, protože konkurence je podle mě vždycky zdravá. Tedy netuším, jestli svou funkci hodlá obhajovat Martin Petr, ale předpokládejme, že ano, takže alespoň nějaká možnost volby bude. Je fajn, že paní Richtrová představila svůj program, i když u politiků, a Babišova partaj v tom není výjimkou, se dost často volební program a reálné fungování v případě zvolení na hony liší. Ten její je takový typický Babišovský - podpoříme více mládež, seniory, reprezentanty, extraligu, ligové soutěže, mládež... A kde na to vezmeme? Je třeba najít sponzory! To je teda fakt objev... Tedy v tom má samozřejmě pravdu, ale jestli by v jejich získávání byla úspěšnější než stávající vedeni Svazu není vůbec jisté. Osobně nevidím žádný důvod, proč by měla. Ve svém týmu představila dvě úctyhodné šachové osobnosti. Jaký by byl úředník pan Babula netuším, ale s panem Hráčkem už určité zkušenosti jsou z doby, kdy byl krátce kapitánem mužské reprezentace. Po první významnější reprezentační akci musel být s hanbou vypoklonkován... Tak nevím... Ale abych nebyl tak negativní. Určitě je hezký závazek paní Richtrové, že by tu funkci předsedy vzala jen na půl úvazku. Asi jako jen takový přivýdělek k důchodu. Tak hodně štěstí!
+7 /-4 | 02.09.2022 07:59

sarmatam
......extraligu TADY U NÁS hrajou hráči s celé EVROPY....co tam máte ? ...za problém .....NECHÁPU.......
+0 /-1 | 02.09.2022 07:58

Jirikovka@post.cz

Vize paní Richterové je výborná! Teď vše musí posoudit šachoví odborníci,zda je tato vize realizovatelná! Musí posoudit když paní Richterová bude předsedkyní,že bude lepší než současný předseda Martin Petr! Času na posuzování je dost,mohou se svým názorem přijít i řadoví šachisté! Je jasné že většina řadových šachistů do toho co se děje nahoře vůbec nevidí proto sděluji že vizi paní Richterové musí posoudit odborníci!

+2 /-5 | 02.09.2022 07:57

Mira

Zrušení pokut je nesmysl, v extralize úplný nesmysl, v nižších soutěžích nesmysl. V soutěži, kde hrají hráči, kteří pobírají za utkání peníze, je to fakt hloupost. Zrušení pokut by způsobilo úplný rozklad soutěží a jejich manipulace. Podpora starších, co mají nízké důchody. Ano - ale pouze tehdy, pokud na to bude mít svaz sponzora. Nikdo přece nebránil starším, aby si při/vydělávali jinak a také si spořili na důchod. Snížit odměny vedení svazu - hloupost. Je to práce na celé úvazky, pokud se tomu věnuje vedení pořádně.

Ostatní ok.

+11 /-3 | 02.09.2022 07:53

xdavx x
To by mě zajímalo jaké měl manažerské zkušenosti současný předseda... Kyselé hrozný pánové? Chrzi, můžeš zkusit být ještě trapnější?
+4 /-7 | 02.09.2022 07:51

Pavel Ch

Jen za STK jednu drobnost, pokud neruším, si dovolím (beru to jako kritiku současné STK):

Zrušení pokut v nejvyšší soutěži, kde navíc nově by mohl být  silný sponzorlaughlaugh, která by byla výkladní skříní. Na tuto líbivou politiku někdo skočí? To by o sportu moc asi nevěděl.

 

 To už i teď v ČT4 říkali naštěstí "decentně" (před lety, před covidem)....tito už nechtěli ani hrát poslední kolo, když jim o nic nešlo. (rozuměj, radši zaplatili mastnou pokutu).

 

Teď by se to říkalo častěji. A kdo by vysvětloval: Víte pane sponzore, voni si vzali jen jedno auto, a ušetřili za 4 letenky, 4 ubytování a 4 startovné. Víte kolik peněz ušetřili? Přes 100tis. To nepokryje ani cena za nějaké 7.-9.místo, o které hráli. Víte, musej myslel ekonomicky, pokuty jsme přeci, jako dobrý svaz, zrušili. Co sponzor? Vím.... Což bylo jeho poslední slovo k šachistům.

---

  Píšete níže o zde povědomém nečeského slovním spojení. I o zrušení pokut, něco mi to připomíná, jsem už tady od někoho četl, ale možná mě jen paměť klamewink

+8 /-6 | 02.09.2022 07:37

tchen

golemcz: Bohužel, přečtení právě tohoto slovního spojení mně nabouralo představu, že tento program tvořila pouze paní Richtrová. No, nechám se překvapit dalším vývojem, třeba by to takový průšvih nebyl. Zbyněk s Vlastou jsou persony, ale je otázka, jak jim bude úředničení chutnat.

+7 /-0 | 02.09.2022 07:10

Kapucínek
A tohle má být ta nabitá sestava? Ve vší úctě šachově asi ano. Ale manažersky si nedovedu představit co by zrovna tato čtyřka mohla změnit. Absolutně amatérská a najivní předatava o fungování svazu. Jestli tohle bylo připravené, tak je to buď opravdu absolutně odfláknuté, nebo na to Ti lidé nemají.
+9 /-7 | 02.09.2022 06:48

golemcz
Slovní spojení "bych sem si" zde používal zatím pouze jeden novinář....Teď se pod něj podepsala i paní Richterová....Jinak... kdo by nechtěl na svazu Zbyňka, Vlastu a Táňu by byl blázen...Doufám, že to dopadne!!!
+8 /-0 | 02.09.2022 06:40