Tři kola do konce

30.09.2010 14:51 | VII. ročník OPEN VYSOČINA

VII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2010, probíhá právě v těchto dnech (25.9.- 2.10. 2010) v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou. Po úterním dvojkole, které přineslo řadu rychlých, taktických remíz, se hla...

6. kolo mělo velmi napínavý a bojovný průběh. Na první šachovnici porazil Angličan Lyell největšího favorita turnaje, dosud vedoucího velmistra Ivanova z Ruska. Průběh partie byl velmi neobvyklý, Lyell byl donucen obětovat celou figuru, avšak kompenzace se ukázala jako dostatečná a po drobném zaváhání Ivanova si mohl Angličan zapsat do výsledků celý bod a na své konto skalp silného protivníka. Díky tomuto vítězství se také dostal s 5 body do samostatného vedení v turnaji.

Na dalších šachovnicích zaujala rychlá a efektní výhra nestárnoucího IM Loktieva z Ruska nad poličským Lorencem a vítězství domácího reprezentanta Večeři s nadějným juniorem Smolíkem z Litvínova. Večeřa se tak zařadil spolu s Kratochvílem z Třebíče a Karáskem z Jihlavy mezi nejžhavější kandidáty na titul krajského přeborníka (tím se stane nejlepší hráč kraje Vysočina v tomto turnaji).

Festival pokračuje až do soboty 2.10 dalšími 3 koly a bude ve 14.00 ukončen vyhlášením výsledků a předáním cen nejlepším hráčům.

Odkazy

Open Vysočina
Průběžné výsledky
VII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2010, probíhá právě v těchto dnech (25.9.- 2.10. 2010) v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou. Po úterním dvojkole, které přineslo řadu rychlých, taktických remíz, se hlavní turnaj VCES OPEN přehoupl do druhé poloviny.
0x 802x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat