Závěrečný turnaj Grand Prix ČR

29.04.2011 22:19 | Ústecký šachový festival

Závěrečný turnaj Grand Prix ČR v rapid šachu a dalších devět turnajů připravili na příští víkend pořadatelé v Ústí nad Labem. Před posledním kolem vede seriál Grand Prix IM Vojtěch Plát (na turnaj je již přihlášen) před ...

Závěrečný turnaj Grand Prix ČR v rapid šachu a dalších devět turnajů připravili na příští víkend pořadatelé v Ústí nad Labem. Před posledním kolem vede seriál Grand Prix IM Vojtěch Plát (na turnaj je již přihlášen) před IM Janem Bernáškem a GM Petrem Veličkou.
Atraktivní ceny lákají i silnou konkurenci žáků – přijede mimo jiné i několik medailistů z mistrovství České republiky. Letos si totiž vítěz mládežnického klání opět odveze notebook, tak jako se to vloni podařilo Ondřeji Tomanovi z Údlic.

Prostorný sál uvítá příznivce královské hry v turnajích pro všechny generace a výkonnosti; od předškolních po veterány, od začátečníků po mistry s mezinárodními tituly. Zahrají si i zdravotně hendikepovaní. Ostré boje se vždy svádějí v závěrečném play-off v bleskovém šachu, které vloni vyhrál tehdy úřadující mistr ČR Miloš Jirovský.

V Ústí se rozhodne mimo jiné o vítězích Grand Prix ČR nejen zmíněné kategorie mužů, ale i žen, které vede Hana Kubíková před Martinou Folkovou a Karinou Sczepkowskou-Horowskou. Stejně tak je tomu i u juniorů, kde za Vojtou Plátem následují zatím Marek Papay a Tadeáš Kriebel.

Ubytování je letos zajištěno za velmi přijatelné ceny v Interhotelu Bohemia. Omezený počet výprav žáků má možnost být velmi levně v DDM.

Odkazy:

web
Průběžný stav GP ČR
Loňská reportáž
7x 14401x Pavel Ch
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
09.05.2011 08:32 | Autor neznámý

Malé povídání o ústeckém festivalu a GP v rapidšachu se nabízí nejen pro naše členy na stránkách http://www.skdecin.ic.cz/index.htm . Pavlovi Chrzovi díky za nelehkou práci s tímto festivalem ...

08.05.2011 07:14 | Autor neznámý

Vítězem G-P i celého seriálu Vojta Plát, v ženách kategorii i seriál vyhrála Hana Kubíková.

8 z deseti turnajů Festivalu dohráno, dnes bleskový turnaj a závěr turnaje žáků.

Přehled výsledků i medailistů na www.chessul.org (viz web výše v článku).

04.05.2011 09:30 | Autor neznámý

Ještě dnes (středa 4.5.) do 17.hodin je možno se přihlásit webovým formulářem (viz v článku odkaz na  web ).

 

02.05.2011 14:37 | Autor neznámý

Haha, tak už jsem v obraze, píšu vám

02.05.2011 12:59 | Autor neznámý

Řešení "internetově-čarodějnické" úlohy zadané níže na svátek Čarodějnic 30.4.

 B: Kc3, Pd3; Č: Kd6 (BNT). Ikdyž je bílý na tahu, partie skončí remis.

Předtím prosím talenty, kteří na sobě pracují a seriózní rozhodčí, jako je Jarda B. a další, aby dále nečetli. Pro ostatní šachovo-internetovo-čarodějnická pohádka:


Na svátek čarodějnic hrála bílá čarodějnice (pochopitelně bílými) proti černé čarodějnici. A protože to byly čarodějnice, naučily se šachy bezchybně, lépe než mistr světa i než nejlepší počítač. A tak byl svět zvědavý, jak bude zodpovězena otázka, zda bílý vyhraje nebo je šachová partie remis. Partie byla on-line sledována nejen čtenáři nss, ale i celým světem, více než MS. Dospěla do uvedené pozice. Bílá si již byla jista výhrou a připravena zahrát králem na d4. Černá, která měla uhájit remis, gentlemansky poradila „na d4 být vámi bych nešla“. A opravdu, bílá si uvědomila, že po tahu 1. Kd4?? přijde čarodějnicky-šílené 1.....Ke5!! A na všech monitorech světa se objeví výsledek 0-1 (nemožné postavení králů jako znak výsledku 0-1 z digitálních šachovnic). A tak musela zahrát jiný tah, který vede k remíze. Zahrála 1.d4. Tolik k úloze, pohádka pokračovala a spravedlnosti bylo učiněno zadost, jak to v pohádkách bývá.
  Ovšem nechtěla se s tím bílá smířit a čarodějnice jdou také přemoci, také chybují, černá si již byla jista remízou a pokračovala 1… Kc6 a po 2.Kd3 vede k remíze třeba 2….Kd6, což černá nezahrála. Bílá totiž nastražila léčku a po „samozřejmém“ 2…Kd5?? přišlo 3.Ke4 !! a na všech monitorech světa se objevilo 1-0 (nemožné postavení králů na bílých polích, jako znak výsledku 1-0 z digitálních šachovnic). Černá jen něco zaklela o nereguélních internetových kouzlech, který ji ovšem tah předtím zachránily, a odletěla na koštěti.
  Takže řešení internetově-čarodějnické pohádky: 1. d4, 1.Kc4 a jiné tahy vyjma 1.Kd4 je remis. Nelze totiž 1.Kd4?? pro Ke5!! A všichni uvidí výsledek 0-1.
  Autor úlohy: Pavel Chrz, 2011
Námět úlohy autorovi: čtenáři z diskuze na nss James(Bond), pawn a další k partii Szablowski - Kriebel u článku z 26.4.

02.05.2011 11:55 | Autor neznámý

30 minut po uzávěrce úlohy (níže) bude zde řešení.

30.04.2011 10:44 | Autor neznámý

K svátku čarodějnic předkládám čtenářům nss svojí "internetově-čarodějnickou" úlohu. V jednoduché pozici B: Kc3, Pd3; Č: Kd6 (BNT) se zdá být dle kritických polí, které je možno získat, vše jasné. Avšak bílý na tahu, pozice skončí remis. A to dělá bílý (a samozřejmě i černý) nejlepší tahy, jak je v úlohách obecně dáno.

Těším se na řešení, dá se na to přijít, třeba při večerní oslavě. Kdyby náhodou nikdo, v pondělí ve 12.h. řešení.