Sympatický počin ostravského oddílu

22.04.2011 07:50 | Turnaj veteránů

V termínu 12. – 21. 4. se díky spolupráci šachového oddílu VOKD Ostrava-Poruba a Městského šachového svazu uskutečnil v Ostravě turnaj veteránů. Podmínkou účasti bylo u mužů dosažení 60 let, u žen pak o deset let méně. I tak ...

V termínu 12. – 21. 4. se díky spolupráci šachového oddílu VOKD Ostrava-Poruba a Městského šachového svazu uskutečnil v Ostravě turnaj veteránů. Podmínkou účasti bylo u mužů dosažení 60 let, u žen pak o deset let méně. I tak se ale mezi 24 účastníky vesměs přímo z Ostravy nakonec objevila žena jediná. Propozice stanovily zajímavý systém odměňování, protože kromě obvyklého cenového fondu (zde 1. cena ve výši 500 Kč) si hráči mohli přijít ještě alespoň na symbolickou částku v podobě „bodovného“, když se za každou výhru přidělovalo 15,-, za remízu pak 5,- Kč.

Během devítikolového turnaje (s jedním volným dnem po 4. kole) si jednoznačně nejlépe vedl Bogoljub Petrov (1911), který soupeřům přepustil pouhé 3 remízy a prvenství si zajistil již kolo před koncem. Výsledky tohoto turnaje však určitě nebyly to nejdůležitější, potěšující je totiž spíše skutečnost, že vedle řady oddílů, které se věnují mládeži, se naleznou i ty, které myslí i na starší věkové skupiny.

Odkazy

Stránky pořádajícího oddílu
Výsledky z Chess-results.com
0x 1355x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat