Začíná se ve Starém Městě, Jeseníku a Liberci

09.08.2012 09:04 | Srpnové turnaje 2012

Další tři prázdninové turnaje startují zítra, resp. pozítří. Jako první z nich musí začít open ve Starém Městě, protože místní specifikum – desetikolový turnaj – potřebuje logicky o den více. Všechny turnaje mají do svého...

Další tři prázdninové turnaje startují zítra, resp. pozítří. Jako první z nich musí začít open ve Starém Městě, protože místní specifikum – desetikolový turnaj – potřebuje logicky o den více. Všechny turnaje mají do svého harmonogramu vloženo dvoukolo, což znamená hromadný konec v sobotu 18. 8. a možnost pokračovat na dalších turnajích v Plzni či Prostějově. Jednoznačnou jedničkou tohoto termínu je již zmíněné Staré Město, kde předběžná startovní listina uvádí 128 jmen včetně čtveřice velmistrů (Kislinsky, Simantsev, Krejčí a Lechtýnský) a 7 mezinárodních mistrů.

Účast v jubilejním desátém ročníku bude zřejmě o něco chudší, než tomu bývalo v minulosti. V loňském roce totiž do Starého Města zavítalo 151 hráčů, potěšující alespoň může být, že nechybějí obhájci čelních umístění – vítězný Kislinsky a IM Klíma, který zaostal jen vinou horšího pomocného hodnocení. Zda se Kislinskému podaří na loňský triumf navázat a získat největší část z cenového fondu 52.800 Kč budeme moci sledovat i prostřednictvím online přenosu.

Odkazy

Stránky turnaje
Loňské výsledky

O putovní pohár lázeňského města Jeseník (11. – 18. 8.)

Jeseník je z této trojice turnajů jednoznačně nejstarší, protože v tomto lázeňském městě se šachisté scházejí již podvaadvacáté. Horské a lázeňské prostředí nabízí i řadu nešachového vyžití, a tak je turnaj velmi oblíbený mezi širokou veřejností. Právě pro možnost využít čas i k delším výletům či procedurám zařadili letos pořadatelé dvojkola hned dvě, aby vyzískali v openech této úrovně velmi atypický volný den. K hlavním favoritům by letos měli patřit obhájce loňského prvenství Jan Malík (2255) a IM Piankov (2338) či kroměřížský Mudrák (2324), jediní hráči s ratingem přes 2300.

Odkazy

Propozice
Startovní listina
Loňské výsledky

Metalmex Open Liberec (11. – 18. 8.)

Šachovým nadšencům se v Libereckém kraji v posledních letech nabízí čím dál více turnajů. Kromě dvou zastavení seriálu Czech Tour v Liberci a Novém Boru nebo krasnolipském openu České Švýcarsku se hrají ještě další dva turnaje přímo v Liberci. Prvním byl červencový open Desko Liberec, dalším zítra začínající Metalmex open. Ten sice, co se počtu účastníků za turnaji ve Starém Městě či Jeseníku zaostává, avšak pro pořadatele je jistě potěšující neustále se zkvalitňující startovní pole. Zatímco loni byli v turnaji mezinárodní mistři dva, letos už nalezneme ve startovní listině 3 držitele tohoto titulu (Plát, Hausner, Plischki). Loňský vítěz IM Neuman tentokrát upřednostnil Staré Město, zbylí medailisté z loňského ročníku (Vltavský a Karlík) se však opět pokusí pozici hlavním favoritům znepříjemnit.

Odkazy

Stránky turnaje
Loňské výsledky
3x 1674x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
12.08.2012 17:45 | Autor neznámý

 jozokoumes: Článek bychom rádi publikovali zítra, nicméně stále ještě nejsou uvedené konečné výsledky

12.08.2012 02:05 | Autor neznámý

Jojo,nový turnaje, ale od Jiráska z Rakovníka neznáme ještě ani konečné pořadí ze žádného ze tří turnajů,které se tam hrály!?

09.08.2012 21:24 | Autor neznámý

Když to vezmete objektivně o síle turnaje,především  vypovídá to,kolik má hráčů ve startovním poli  2000+!, mě celkem dost překvapilo,že LIBEREC má solidní účast AVE Czech tour i když finanční ocenění se mi jeví slabší v čem to tedy vězí?, v propagaci na netu?, kvalitní historii? Staré Město podle SL hráčů 2000+ je velice silné+velice kvalitně obsazené!