První den v Říčanech

24.08.2008 08:00 | Říčany 2008

Povzdechl jsem si nad tím, že v Říčanech zatím chybí jasný favorit a hned se v čele startovní listiny objevil velmistr Marek Vokáč. Před časem jsem si taky povzdechl nad mými šachovými výkony. Zanalyzoval jsem vlastní prohry,...

Povzdechl jsem si nad tím, že v Říčanech zatím chybí jasný favorit a hned se v čele startovní listiny objevil velmistr Marek Vokáč.
Před časem jsem si taky povzdechl nad mými šachovými výkony. Zanalyzoval jsem vlastní prohry, to se v knihách doporučuje, a usoudil, že na vině jsou divné tahy, které hraji. Jak to Marek Vokáč dělá, že hraje divné tahy a neprohrává.
Podíval jsem se na několik jeho partií … a na nic nepřišel. Co je dovoleno Jovovi není dovoleno volovi. Ale jeden zajímavý výsledek pátrání: chessbase obsahuje celkem 6 partií Vokáč – Ambrož, s výsledkem -0 =2 +4; pro autora textu je to exponát z kabinetu kuriozit, snad pro některého ze zúčastněných šachistů bude tahle informace užitečná.


Není snadné vtěsnat vedle Marka Vokáče a Milana Liznera dalších 144 účastníků.


Zdeněk Voráček, představuje letošní turnajové tričko. Doufejme, že triko není to nejlepší, co v turnaji předvede.


Ředitel turnaje ing. Říha s přehledem řeší problémy nejen šachové.

Než odejdu pro radu k říčanskému sousedovi IM Ambrožovi, přidám několik turnajových informací:
rekordní účast celkem 156 šachistů v tunajích A a B, průměr ELO prvních deseti hráčů turnaje A 2276; papírovým předpokladům se v úvodním kole vzepřeli:
Jan Soural - Petr Červenka 0 – 1
Martin Beil – Vojtěch Straka 0 - 1
a veterán Rudolf Kaiser porazil Petra Šiktance

úplné výsledky najdete zde, druhé kolo začíná v neděli v 9:30, první šachovnice bude přenášena on-line.
1x 3054x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
27.08.2008 01:38 | Autor neznámý

Teda dnešní partie Studnička-Vokáč si tu on-line šachovnici opravdu zasloužila! Voko se nám na stará kolena nějak rozdivočel:-).