Ve vedení Holdia Praha

13.11.2012 03:43 | Prvoligový souhrn 2012/2013

Poměrně rychle se rozsegmentovala prvoligová tabulka ve skupině západ. Na čele vykrystalizovala čtveřice bezchybných, ze kterých má nejlepší skóre pražská Holdia. Vedle Hradce Králové a rezervy Nového Boru můžeme za „nejhodnotn

Poměrně rychle se rozsegmentovala prvoligová tabulka ve skupině západ. Na čele vykrystalizovala čtveřice bezchybných, ze kterých má nejlepší skóre pražská Holdia. Vedle Hradce Králové a rezervy Nového Boru můžeme za „nejhodnotnějších“ 6 bodů označit bilanci ERA Poštovní spořitelny, protože ta již dokázala porazit ratingově nejsilnější družstvo v soutěži, Lysou n/L “B“. Výsledky Lysé jsou prozatím největším překvapením soutěže, protože s jediným bodem je výrazně vzdálena medailovým pozicím, což pro družstvo tohoto kalibru musí být jednoznačný cíl.

Pořadí po 2. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Bez bodu na posledních místech již nyní zůstala očekávaná čtveřice – pardubické Polabiny a pražské týmy z Kobylis, Vršovic a Vyšehradu jsou jedinými s průměrným ratingem základu pod 2300, takže jejich současné tabulkové postavení nevybočuje z předsezónních prognóz. K již zmíněnému nejvyššímu skóre stačila Holdii nikterak závratná výhra 5,5:2,5 nad Vršovicemi. Klíčem byla bezpochyby precizní hra bílými figurami, které přinesly plné 4 body. Obdobně úderné vůdce bílých měl i Nový Bor “B“, který 3,5 body položil základ k celkovému vítězství 5:3 se Sokolem Kobylisy. Nejočekávanějším zápasem kola bylo střetnutí ERA Poštovní spořitelny s Lysou n/L “B“. Domácí dokázali do letošní sezony složit družstvo, které takřka nepoznamenávají kolizní termíny s německými soutěžemi. Z tohoto důvodu chyběl pouze Tomáš Studnička, naopak u Lysé jsou kolize pověstné a v „neněmeckém“ termínu může přijet prakticky jiné družstvo. Potvrdilo se to i tentokrát, když se místo jindy naplno využité kvóty pro cizince a volné hráče v sestavě rozzářilo písmenko jediné. I tak se ale jednalo o naprosto otevřený zápas, který s jedním individuálním zaváháním pro sebe rozhodli domácí. Velký rozdíl je hrát s Vyšehradem na začátku sezony, kdy mu „až tak o nic nejde“, nebo na jejím konci, kdy vyšehradští zapnou „na plný plyn“ a rvou se o záchranu. Právě Hradec Králové by o tom mohl vyprávět, protože 1. 4. zde Vyšehrad v minulé sezoně korunoval svou překvapivou jízdu za záchranou. O víkendu se jednalo o velmi vyrovnaný zápas, který v nejtěsnější rozdíl převáhly hned dvě hradecké výhry černými. Jako velmi sympatický musíme ocenit přístup Polabin “A“. Dávají totiž velkou příležitost mladým talentům – a ti se i přes nedostatek zkušenosti odvděčili vynikajícím výsledkem 2,5/3 na zadních šachovnicích. Bohužel pro pardubické však přední zkušenější šachovnice neustály tlak Pankráckých rutinérů, což rezultovalo ve výsledek 5,5:2,5. Přední šachovnice (v poměru 4:1) zabraly i Jičínu, nicméně totální kolaps na těch zadních (0:3) nakonec hostům z Českých Budějovic přivál nečekanou, ale o to cennější zápasovou remízu.

Východní skupinu vede Orlová, je to však jen díky předehrávce 3. kola s Kroměříží. Doposud lepší bilancí bez ztráty zápasového bodu se může pyšnit Karviná nebo Duras Brno, jehož dlouholetý hráč Neklan Vyskočil připravil na stránkách Jihomoravského šachového svazu souhrn i ze druhého hracího dne.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
0x 1586x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat