V trháku Holdia Praha

30.01.2013 05:43 | Prvoligový souhrn 2012/2013

Spanilá jízda Holdie Praha pokračuje i po 6. kole, ve kterém se střetly dva poslední neporažené týmy. Zápas s dalším pražským týmem z Pankráce ale kdovíjak dramatický nebyl – Holdia postavila nejsilnější sestavu v sezoně i s pl...

Spanilá jízda Holdie Praha pokračuje i po 6. kole, ve kterém se střetly dva poslední neporažené týmy. Zápas s dalším pražským týmem z Pankráce ale kdovíjak dramatický nebyl – Holdia postavila nejsilnější sestavu v sezoně i s plnou kvótou 3 hostů a Pankráci poměrem 5,5:2,5 nedala sebemenší šanci. Za pozornost bezpochyby stojí údernost černých figur, kterými Holdia získala 3 body. Dále se budeme opakovat – ale opět pokračuje úctyhodná série Jaroslava Česala – má momentálně 6/6, což je bilance, na které se ve druhé lize A zasekl.

Pořadí po 6. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Holdia má v čele tabulky luxusní náskok 5 bodů – hlavní pronásledovatel v podobě ERA Poštovní spořitelny totiž podruhé v řadě ztratil, když pouze remizoval na Vyšehradě. Podle průběhu zápasu to ovšem je získaný bod, protože na tříbodovou výhru útočil pouze Vyšehrad. Ten se po špatném rozjezdu stává opět velmi nepříjemným soupeřem a člověk si jen říká, proč vlastně v takovéto silné sestavě nehrají od samého začátku sezony. Na třetí místo se vyšvihl Jičín, který proti Polabinám nepřipustil žádné komplikace a remízy doprovodil trojicí výher. Naopak po vydařeném startu se tabulkou dál propadá Nový Bor “B“, který na Hradec Králové nestačil na předních šachovnicích. Trochu vniveč tak vyšel vydařený den náhradníků, kteří sice přispěli třemi body, avšak obvyklá kostra týmu tentokrát přidala pouze půlku. Do první poloviny patří po třetí výhře v řadě Lysá nad Labem “B“. A výhra to byla vskutku neobvyklá – Marek Vokáč by jistě musel dlouho pátrat ve své paměti, kdy vedl družstvo, které dostalo debakl 8:0 jako teď České Budějovice. Poslední zápas je ryze záchranářský – Kobylisy si v něm připsaly první výhru v sezoně a přeskočily svého soupeře z Vršovic na první místo, které by znamenalo prvoligovou příslušnosti i v další sezoně.

Ve východní skupině vedoucí Orlová přepustila průběžné první místo Jaklu Karviná, kterému i díky dvěma prohrám bílými podlehla 3,5:4,5. Karviná si průběžné vedení užívá jen díky dobrému skóre, protože stejný počet 15 bodů má na svém kontě i Duras Brno. Nikdo jiný než tato trojice se do bojů o extraligu již pravděpodobně nezapojí, protože ztráta čtvrté Kroměříže je již šestibodová. Detailnější pohled na 6. kolo nabízejí stránky Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
0x 2359x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat