Střídání na špici

26.11.2012 04:43 | Prvoligový souhrn 2012/2013

Symbolicky trojice bezchybných týmů zůstává po třetím kole západní skupiny první ligy – ERA Poštovní spořitelna, Holdia Praha a Nový Bor “B“ jsou na čele srovnáni v rámci jediného bodu skóre. Do čela si výraznou výhrou 6,5...

Symbolicky trojice bezchybných týmů zůstává po třetím kole západní skupiny první ligy – ERA Poštovní spořitelna, Holdia Praha a Nový Bor “B“ jsou na čele srovnáni v rámci jediného bodu skóre. Do čela si výraznou výhrou 6,5:1,5 v pražských Vršovicích (nedělní reportáž) pomohla právě rezerva Nového Boru, sledovat tento ukazatel však bude klíčové až koncem soutěže.

Pořadí po 3. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Obdobně suverénně si třetí výhru sezony připsala ERA Poštovní spořitelny, když proti Polabinám rozhodla výsledkem 4:0 na předních šachovnicích. Pro pardubické tak platí to samé co v kole minulém – mladíci vzadu svůj minizápas zvládli, avšak i tentokrát selhali zkušení hráči vepředu. O poznání těžší zápas čekal Holdii Praha, když proti Lysé n/L “B“ při dvou výhrách bílých na obou stranách rozhodla překvapivá porážka GM Meduny s mladým Štefanem Mazurem (2388). Na stoprocentní bilanci naopak rezignoval Hradec Králové, když s Pankrácí odehrál zápas při 8 remízách, nejdelší z nich a zároveň jediná delší dvaceti tahů měla v partiáři vyplněných 22 kolonek. Pravděpodobně jednu z nejlehčích výher ve své prvoligové historii získaly České Budějovice, kam na důležitý záchranářský duel zamířil Vyšehrad pouze v 5 hráčích… Výsledek 7:1 byl tak jen logickým vyústěním a my nyní můžeme čekat, zda tato situace vyšehradské namotivuje obdobně jako v minulé sezoně, kdy v 9. kole stejně rezignovali na zápas v Jičíně, aby se následně takřka zázračně dvěma výhrami zachránili. Historickou událost zaznamenal AD Jičín, který vůbec poprvé za své prvoligové působení nastoupil bez hosta či cizince. Na výsledku se to navíc nikterak neprojevilo, když bez jediné prohrané partie uspěl 5:3 se Sokolem Kobylisy.

Také ve východní skupině došlo ke změně vedoucího. Orlová totiž vedla jen díky tomu, že své 3. kolo již měla předehrané. Šanci jít do čela tak měl Duras Brno, který ji nejtěsnější výhrou 4,5:3,5 v Jihlavě také využil. O stoprocentní bilanci naopak přišla Karviná, která podlehla BŠŠ Frýdek-Místek “B“. Podrobnosti k jednotlivým zápasům jsou již tradičně na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
2x 2106x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
27.11.2012 17:07 | Autor neznámý

Link máte špatně, správně to je www.2700chess.com/glass.php. Asi bude chyba u nich. Dále se nejedná o Jana Svobodu, ale Jana Sodomu (...), který je v databázi ŠSČR db.chess.cz/soutez.php na soupisce Vršovic uveden jako host, nikoliv cizinec. A na stránkách FIDE ratings.fide.com/card.phtml, což je na rozdíl 2700 oficiální zdroj, má IM Jan Sodoma jasně uvedenou naší federaci.

27.11.2012 16:12 | Autor neznámý

Na http://www.2700chess.com/glass.php?statistic=23 , u výsledků Davida Navary se objevuje, že Jan Svoboda hraje za Dominikánskou republiku Je toto pravda a má snad dvojí občanství nebo pouze chyba na webu?