Stále čtveřice týmů bez bodu

11.12.2012 03:43 | Prvoligový souhrn 2012/2013

Shrnující článek ze 4. kola první ligy bychom u západní skupiny mohli opatřit stejným titulkem jako minule. V duelu extraligových rezerv totiž zcela jednoznačně Lysá “B“ porazila Nový Bor (nedělní reportáž), čímž uťala jeho ...

Shrnující článek ze 4. kola první ligy bychom u západní skupiny mohli opatřit stejným titulkem jako minule. V duelu extraligových rezerv totiž zcela jednoznačně Lysá “B“ porazila Nový Bor (nedělní reportáž), čímž uťala jeho dosavadní bodovou sérii a přispěla ke změně na čele. Zajímavé je ale také dění na opačném pólu tabulky, kde se bez bodového zisku krčí hned čtyři týmy. Paradoxně tak k průběžné záchraně stačí „jen“ dobré skóre – vzájemné zápasy mezi hlavními adepty tak budou skutečně utkáními o pověstných 6 bodů.

Pořadí po 4. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Zmiňované první zaváhání Nového Boru uvolnilo cestu do čela dalším týmům. Stoprocentní bilanci si udržela jak ERA Poštovní spořitelna, tak Holdia Praha. I cesta k ní byla dosti podobná. ERA sice nastoupila oproti předchozím sestavám oslabena (zejména absence úderného IM Černouška – 3/3), ale i tak si suverénně 6,5:1,5 poradila s Hradcem Králové, který pravidelně atakuje medailové příčky. Holdia pak proti prozatím posledním Polabinám taktéž nabírala skóre – výhru 6:2 mírnil pouze mladý Daniel Kožúšek (*1999, FIDE 2043, 2,5/4), který zažívá velmi vydařenou prvoligovou premiéru. Zbylá trojice zápasů skončila nejtěsnějšími výhrami. Jičín si ve velmi provizorní sestavě poradil s Vršovicemi a v zápasové reportáži dopředu přiznává, že pro úspěch v dalším kole s o poznání silnější Lysou bude potřeba značné vyztužení. Zato Pankrác si na docházku stěžovat nemůže, protože hrává prakticky neměnné sestavě. Jediná stížnost by tak mohla přijít na jejich soupeře z Vyšehradu, kteří nenavázali na předchozí pětičlenný výlet do Českých Budějovic a ve výrazně silnější sestavě se tentokrát chtěli o body porvat. Jak ale napovídá pohled na zápasový průběh, byla těsná výhra Pankráce tentokrát spíše kontrolovanou. Na nula bodech zůstaly i Kobylisy, i když i díky překvapivé výhře Šimka s GM Vokáčem byly bodům velmi blízko. Při čtyřech výhrách černých figur však rozhodl jediný úspěch bílých, který domácí České Budějovice zaznamenaly na 7. šachovnici.

Ve východní skupině již není žádný tým bez ztráty kytičky. Dosud suverénní Duras Brno totiž našel svého přemožitele v podobě Orlové, která se tím dostala do čela tabulky. Zajímavé na vzájemném zápase je bezpochyby skutečnost, že rozdílové výhry získali hosté černými figurami. Podrobnosti k jednotlivým zápasům jsou již tradičně na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
0x 1103x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat