První hradecká porážka

30.11.2010 10:29 | Prvoligový souhrn 2010/2011

Bezpochyby hlavní událostí kola byla vůbec první porážka Hradce Králové v sezoně, konkrétně 5:3 v Novém Boru (nedělní reportáž). Z té se samozřejmě nejvíce mohli těšit největší konkurenti v boji o postup – pražské oddíly...

Bezpochyby hlavní událostí kola byla vůbec první porážka Hradce Králové v sezoně, konkrétně 5:3 v Novém Boru (nedělní reportáž). Z té se samozřejmě nejvíce mohli těšit největší konkurenti v boji o postup – pražské oddíly Bohemians a Holdia. Oba si totiž udrželi svou neporazitelnost a vytvořili si od Hradce mírný náskok.

upraveno z db.chess.cz

Nejlepší výchozí pozici mají Bohemians, kteří i ve čtvrtém zápase zvítězili, tentokrát 5,5:2,5 v Českých Budějovicích. Klíčové bodové přísuny prozatím přinášejí nejvyšší šachovnice a úderné trio Zvára, Jirka, Sodoma s bilancí 8/9. Po úvodní remíze se rozjela i Holdia Praha, které letos těží z pravidelné docházky všech hráčů, tedy i GM Votavy. Právě on si možná trochu překvapivě připsal první výhru až ve 4. kole, nicméně zrovna tato byla klíčová a přinesla 3 body v pražském derby se Sokolem Kobylisy. Vydařený start do sezony zaznamenala i Poštovní spořitelna, naopak o jejím nedělním soupeři platí pravý opak – Vršovice jsou totiž posledním týmem, který po prohře 3:5 zůstává bez bodu. Podobně nervózní mohou být i na Pankráci, protože svůj poslední zápas s Vyšehradem již na svých oddílových stránkách vyhlásili za existenční, jenže do té doby taktéž jednobodový Vyšehrad se nakonec ukázal nad jejich síly. Nováčkovskou daň si vybírá jinak velmi silné družstvo Jičína – sestava, která by měla aspirovat na jednoznačný postup, si po třetině soutěže zřejmě bude muset stanovit cíl zcela opačný. V posledním kole si ambiciózní nováček neporadil ani s notně prořídlou sestavou Kozolup a přidal na své konto překvapivě pouze jediný bod.

V krátkosti se zmiňme i o skupině východ, kde shodně po výhrách 4,5:3,5 i nadále vedou Slavoj Poruba s Grygovem “B“. Podrobnější reportáž již tradičně nabízí Neklan Vyskočil na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
4x 1254x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
30.11.2010 22:21 | Autor neznámý

A já přeju všem a navíc Romisonovi .

30.11.2010 20:54 | Autor neznámý

A nejen oni: http://www.c7c5.com/?pgid=today

30.11.2010 20:35 | Autor neznámý

Nejen Magnus: www.chess-cs.cz/

30.11.2010 20:24 | Autor neznámý

Magnus Carlsen dnes slaví 20. narozeniny!