Extralize stále nejblíže Bohemians

01.03.2011 13:43 | Prvoligový souhrn 2010/2011

Los devátého kola mohl za jisté konstelace výsledku již takřka nabídnout jméno postupujícího. Ve vzájemných soubojích se totiž střetly týmy z 1. – 4. místa. Vedoucí Bohemians zavítali na půdu nebezpečného Hradce Králové, kter...

Los devátého kola mohl za jisté konstelace výsledku již takřka nabídnout jméno postupujícího. Ve vzájemných soubojích se totiž střetly týmy z 1. – 4. místa. Vedoucí Bohemians zavítali na půdu nebezpečného Hradce Králové, který je po hluché pasáži mezi 4. a 6. kolem opět schopen porazit kohokoli. V zápase s lídrem však hradečtí tahali za kratší konec a dle ohlasů je pro ně remíza spíše ziskem.

Pořadí po 9. kole (upraveno z db.chess.cz)

Tento výsledek otevřel cestu do čela pražské Holdii, nicméně boj o postup rozhodně nevzdává ani Poštovní spořitelna, která v domácím zápase netradičně udeřila černými – vyhrála s nimi totiž hned 3 partie, což rezultovalo v konečnou výhru 5:3. Ještě úspěšnější byli s černými figurami hráči Kozolup, kteří si připsali dokonce plný zisk 4/4! Nutno ale dodat, že prozatím nejslabší sestava Vyšehradu v sezoně jim cestu za důležitou záchranářskou výhrou ulehčila. Naopak již definitivu záchrany si zajistila pražská Pankrác, a to díky čtvrté výhře v řadě, tentokrát 5,5:2,5 nad velmi ohroženými Českými Budějovicemi, a také Jičín. Před sezonou tým považovaný za jednoho z hlavních aspirantů na postup nakonec zachránil sezonu výhrou 6:2 s posledními Vršovicemi. Ve vyrovnané tabulce to však znamená posun již na 5. místo, což v kombinaci se získaným klidem po zmizení sestupových starostí nabízí možnost zaútočit dokonce na medaili, což by bylo i splněním před sezonou vytčeného cíle. Nový Bor “B“ pokazil dobře rozjetý zápas a prohrál s Kobylisy 5:3. Od sestupového pásma má nyní sice odstup 4 body, nicméně při vědomí, že České Budějovice i Kobylisy mají před sebou ještě zápas s posledními Vršovicemi (mimochodem již prvním jistým sestupujícím), se s největší pravděpodobností vyjasní sestupová situace hned v dalším kole při utkání České Budějovice – Nový Bor “B“.

V krátkosti se zmiňme i o skupině východ, kde vše směřuje k velkému finále v podobě utkání Grygov “B“ – Slavoj Ostrava-Poruba. Ve výhodnější pozici do něj vstoupí hosté, kterým po výhře 6,5:1,5 s Třincem “B“ stačí i remíza, tedy samozřejmě za předpokladu, že by následně porazil i nevyzpytatelnou Jihlavu, jediného přemožitele grygovských. Podrobnější reportáž již tradičně nabízí Neklan Vyskočil na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
0x 1378x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat