Do čela se vyhoupla Poštovní spořitelna

31.01.2011 19:42 | Prvoligový souhrn 2010/2011

Velkých změn doznalo popředí prvoligové tabulky ve skupině západ. O návrat do Extraligy usilující Bohemians Praha totiž pouze remizovali s velmi prořídlou sestavou Kozolup, když sice všechny černé figury udrželi, nicméně bílými k...

Velkých změn doznalo popředí prvoligové tabulky ve skupině západ. O návrat do Extraligy usilující Bohemians Praha totiž pouze remizovali s velmi prořídlou sestavou Kozolup, když sice všechny černé figury udrželi, nicméně bílými ke dvěma výhrám přidali i stejný počet porážek, a to včetně prestižní partie Jirka – Neuman.

Pořadí po 7. kole (upraveno z db.chess.cz)

Zaváhání lídra však využil jen jediný z pronásledovatelů – Poštovní spořitelna –, která po porážce v úvodním kole zařadila na vyšší rychlostní stupeň, což v podobě další výraznější výhry (5,5:2,5) odneslo družstvo Českých Budějovic. Z Poštovní spořitelny si jistě zaslouží vyzdvihnutí již šestá výhra v řadě Martina Řehořka (2280), naopak Českým Budějovicím v již tuhém boji o záchranu nepomohlo ani první nasazení Lubomíra Ftáčnika (2568). Druhý z pronásledovatelů – pražská Holdia – nastoupil v nejsilnější možné sestavě (tedy i s GM Votavou), jenže ani to nestačilo na oslabený Vyšehrad. Ten tak prodloužil svou bodovou sérii, když ke třem výhrám 4,5:3,5 v řadě připisuje „pouze“ bod za zápasovou remízu. Naprosto opačnou sérii – tedy tři porážky v řadě – už jistě chtěl utnout Hradec Králové. A měl k tomu i vcelku příhodného soupeře, protože nováček z Kobylis byl ratingově takřka na všech šachovnicích slabší. Každopádně o ošidnosti předzápasových prognóz se královehradečtí přesvědčili již v 5. kole, kdy jako jediní podlehli Vršovicím. Tentokrát však komplikaci nepřipustili a připsali si zaslouženou výhru 5:3. Do první poloviny se posunul i Nový Bor “B“ a sice díky výhře nad Vršovicemi, o které jste si mohli přečíst již včera. Posledním nezmíněným zápasem je utkání PankrácJičín, které mělo dramatickou předehru v podobě zamčené hrací místnosti. Domácí nakonec začali s handicapem 45 minut, nicméně i s časem scvrklým na polovinu dokázali silného soupeře zdolat nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5. Propad na samé dno tabulky po 5 kolech tak Pankrác zdravě nabudil, čehož důsledkem je již druhá výhra v řadě a vzhledem k relativně příznivému losu (Kobylisy, České Budějovice) rozhodně takováto série nemusí být konečná.

V krátkosti se zmiňme i o skupině východ, kde poprvé zaváhal Slavoj Poruba, kdy pouze remizoval s rezervou Zlína. Do čela se tak s dvoubodovým náskokem dostal Grygov “B“. Podrobnější reportáž již tradičně nabízí Neklan Vyskočil na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie z úvodních 6 kol

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
1x 1230x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
01.02.2011 10:57 | Autor neznámý

Nechápu, jak může družstvo Jičína, které nastoupilo proti Pankráci ve velmi silné sestavě prohrát, když má   výhodou + 45 minut na každé šachovnici!