Bohemka poprvé ztratila

14.12.2010 07:43 | Prvoligový souhrn 2010/2011

Bohemians Praha, kteří se po roční odmlce snaží o návrat do Extraligy, poprvé v sezoně zaváhali, když překvapivě v pražském derby podlehli Vyšehradu. Jirka se Sodomou, jindy opory na prvních šachovnicích, totiž tentokrát vyšli bo...

Bohemians Praha, kteří se po roční odmlce snaží o návrat do Extraligy, poprvé v sezoně zaváhali, když překvapivě v pražském derby podlehli Vyšehradu. Jirka se Sodomou, jindy opory na prvních šachovnicích, totiž tentokrát vyšli bodově naprázdno. Do čela se tak díky těsné výhře s Českými Budějovicemi vyšvihla Holdia Praha, která po úvodní remíze prochází soutěží bez zaváhání. Klíčem pro úspěchy Holdie jistě je i skutečnost, že se na nejvyšší šachovnici může opřít i GM Votavu, který dosud nebyl pozván do sestavy Erfurtu, který tak prozatím pouze s GM Hábou úspěšně bojuje o návrat do první německé bundesligy.

Pořadí po 5. kole (upraveno z db.chess.cz)

Na třetí místo se posunula Poštovní spořitelna, která v souboji s jičínskými velmistry sice nastoupila oslabena, nicméně vzhledem ke kolizi s německými soutěžemi ji obdobnou mincí kontroval i Jičín, a tak výsledkem byla pro obě strany uspokojivá remíza. Pakliže kapitán domácích Jan Bartoš nazval hosty „loupeživými jičínskými velmistry“, tak pro Hradec Králové se nabízí přirovnání v podobě Robina Hooda nebo chcete-li Jánošíka. Po povedeném startu v podobě tří výher v řadě totiž královehradečtí nejprve prohráli v Novém Boru, aby letošní rok zakončili porážkou 5:3 i s Vršovicemi, které přitom do té doby neměly bod ani jediný. Jejich výhrou se na průběžné poslední místo propadla pražská Pankrác (reportáž o remíze s Novým Borem “B“ jste si mohli přečíst již v neděli), která jako poslední v soutěži nevyhrála, což při tříbodovém systému samozřejmě znamená ztrátu. Posledním nezmíněným utkáním je souboj nováčků z Kozolup a Kobylis, ve kterém si při pohledu na tabulku klidnější prožití svátků zajistili Západočeši.

V krátkosti se zmiňme i o skupině východ, kde se od svých konkurentů již na pětibodový rozdíl odpoutala dvojici Slavoj Poruba s Grygovem “B“. Podrobnější reportáž již tradičně nabízí Neklan Vyskočil na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
0x 1507x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat