Bohemians střídají Holdii

17.01.2011 07:43 | Prvoligový souhrn 2010/2011

Pro vývoj české skupiny bylo naprosto zásadní utkání Bohemians – Holdia, protože hosté by v případě výhry měli na prvním místě tabulky minimálně již tříbodový náskok. Důležitosti zápasu odpovídala i kompletní sestava hos...

Pro vývoj české skupiny bylo naprosto zásadní utkání Bohemians – Holdia, protože hosté by v případě výhry měli na prvním místě tabulky minimálně již tříbodový náskok. Důležitosti zápasu odpovídala i kompletní sestava hostů, nicméně domácí, ač oslabeni hned o své dva elitní hráče (IM Zvára a IM Jirka), je překvapivě porazili. Jako klíčovou bych bezpochyby viděl partii na nejvyšší šachovnici, kde Honza Sodoma přehrál GM Votavu! Do čela tím pádem s dvoubodovým náskokem odskočila Bohemka.

Pořadí po 6. kole (upraveno z db.chess.cz)

Před Holdii, i když v tomto případě pouze díky lepšímu skóre, se dostala i Poštovní spořitelna, která s výjimkou úvodního kola podává výborné výkony. Proti dalšímu pražskému celku z Kobylis zvítězila 5:3, což je vůbec „nejvyšší“ porážka kobyliského družstva. Jediný dílčí úspěch si připsal Štěpán Forman, který porazil Tomáše Studničku. Ten tak nepotvrdil dobrou formu z předchozích dnů, kdy během Openu Praha splnil již svou čtvrtou (čti nepotřebnou) normu mezinárodního mistra. Pěknou bodovou sérií se může pyšnit i Sokol Vyšehrad, přičemž zvláště cenné pro něj, že rozhodně silami neplýtvá – výhra 4,5:3,5 nad Novým Borem “B“ (včerejší reportáž) je již třetí nejtěsnější výhrou v řadě. Naopak Hradec Králové má sérii přesně opačnou – skvělý start v podobě tří výher je nyní po třetí porážce v řadě takřka zapomenut. Obzvláště zamrzí způsob, jakým hradečtí Jičínu zápas „odevzdali“, – na druhé i čtvrté šachovnici po velkých nepřesnostech v zahájení zbyly vůdcům bílých figur oči pro pláč. Jičín si však jistě nestěžuje – i bez Korobova totiž zahájil plavbu do klidnějších tabulkových vod. Tam by se jistě rádi viděli i České Budějovice, jejichž konto do tohoto kola čítalo pouze 3 body. Cestu vzhůru jim tentokrát soupeř notně usnadnil – Šakal Kozolupy totiž do Českých Budějovic dorazil pouze v 6 hráčích, ale i tak neprodal kůži lacino, o čemž svědčí těsný výsledek 4,5:3,5. O těsném výsledku naopak vůbec nemůže být řeč v dalším pražském derby Vršovice – Pankrác, ve kterém hosté přejeli svého soupeře 6,5:1,5 a přenechali mu poslední místo tabulky.

V krátkosti se zmiňme i o skupině východ, kde i nadále pokračují dostihy mezi Slavojem Poruba a Grygovem “B“ – oba týmy si připsaly již svou šestou výhru. Podrobnější reportáž již tradičně nabízí Neklan Vyskočil na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie z úvodních 5 kol

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
5x 1224x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
19.01.2011 14:04 | Autor neznámý

To nic není. U našeho zápasu KP v Orlové byla po několik hodin za VOKD napsaná úplně jiná sestava, než která hrála (včetně výsledku)

19.01.2011 12:24 | Autor neznámý

Skutečně tam chvíli ta kontumace na 8. šach. byla. To bylo moje uklepnutí, Č.B. mě na to obratem upozornily, takže na webu i ve finálním zpravodaji už to je správně.

19.01.2011 09:14 | Autor neznámý

Radku, díky za doplnění, ale přísahal bych, že v době psaní reportáže byla kromě kontumace na 3. šachovnici uvedena ještě 8. šachovnice neobsazená s kontumací pro domácí. A to jsem psal článek naprosto střízlivý

19.01.2011 06:12 | Autor neznámý

ŠAKAL nedorazil do Českých Budějovic v 6, ale v 7 hráčích. Ikdyž si možná jako kapitán, který zápas po.....  označení hráč nezasloužím :-)

17.01.2011 13:55 | Autor neznámý

Pokud jsem něco nepřehlédl, zajímavostí kola západní 1. ligy je, že kromě zápasu Poštovní spořitelny v Kobylisích vždy vyhrálo družstvo hůře umístěné v tabulce. Pěkný důkaz vyrovnanosti soutěže i jepičího života papírových scénářů založených na průběžném postavení. Například jasný sestupující Vyšehrad je pro změnu 4.!