Bez porážky trojice týmů

16.11.2010 10:52 | Prvoligový souhrn 2010/2011

Po třech odehraných kolech začínají krystalizovat ambice jednotlivých týmů. Hradec Králové po loňské hrubě nevydařené sezoně konečně začíná naplňovat svoje ambice a je s 9 body a nejlepším skóre na prvním místě. Po minulé ...

Po třech odehraných kolech začínají krystalizovat ambice jednotlivých týmů. Hradec Králové po loňské hrubě nevydařené sezoně konečně začíná naplňovat svoje ambice a je s 9 body a nejlepším skóre na prvním místě. Po minulé výhře 6:2 s Vyšehradem si nyní skóre vylepšil poměrem 5,5:2,5 s Pankrácí “B“. Bodový krok s královehradeckými drží již jen Bohemians Praha, kteří si nejtěsnějším rozdílem poradili s nováčkem z Kobylis a mohou tak nadále snít o brzkém návratu mezi elitu.

Pořadí po 3. kole (upraveno z db.chess.cz)

Na rychlý postup výše naopak pro letošek může nejspíše zapomenout ambiciózní nováček z Jičína. Po třech kolech má na svém kontě pouze výhru s Českými Budějovicemi z 1. kola, navíc již nemá k dobru zápasy s předpokládanými největšími konkurenty (k čemuž by se dalo použít trumfové eso Korobov) – ve druhém kole totiž prohrál s Bohemians a tuto neděli tentokrát jednoznačně 5,5:2,5 s pražskou Holdií. Ta kompletuje sestavu tří týmů bez porážky, nicméně kvůli úvodní remíze s Novým Borem má „pouze“ 7 bodů.

Opačný pól tabulky bez jediného bodu prozatím zaujímají Vršovice a to je navíc v následujících kolech čeká ještě poměrně obtížný los (Poštovní spořitelna, Hradec Králové). Obzvláště v tomto ohledu je pak může mrzet porážka 5:3 s notně oslabenou sestavou Kozolup. Naproti tomu České Budějovice si po dvou těsných porážkách konečně připsaly první výhru, a to i přes značně prořídlou sestavu. Vyšehrad má naopak stále pouze jeden bod a v následujícím kole by pro klidnější průběh sezony již měl bodovat s podobně ohroženou Pankrácí. Jen pro připomenutí ještě připojujeme výsledek Poštovní spořitelna – Nový Bor “B“ (6,5:1,5), o kterém jste si mohli přečíst již včera.

V krátkosti se potom zmiňme i o skupině východ, kde vše nasvědčuje dostihům mezi bezchybnými Grygovem “B“ a Slavojem Poruba. Pokud jim cestu nezatarasí nikdo jiný, tak se rozhodne až v 10. kole při vzájemném zápase. Podrobnější reportáž již tradičně nabízí Neklan Vyskočil na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Partie

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
0x 1289x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat