Velká vyrovnanost

12.10.2009 11:22 | Prvoligový souhrn 2009/2010

Musím se přiznat, že bych nečekal, že družstvo, které v úvodním kole vyhraje 5:3, se ocitne na samostatném 1. místě tabulky. A právě tento nepříliš pravděpodobný scénář nabídlo úvodní kolo skupiny západ, kde po výhře 5:3 v ...

Musím se přiznat, že bych nečekal, že družstvo, které v úvodním kole vyhraje 5:3, se ocitne na samostatném 1. místě tabulky. A právě tento nepříliš pravděpodobný scénář nabídlo úvodní kolo skupiny západ, kde po výhře 5:3 v pražských Vršovicích vede Lysá nad Labem. Všech pět zbylých zápasů totiž skončilo nejtěsnějším rozdílem 4,5:3,5. Naopak na východě je situace jednoznačnější, když díky úvodní výrazné výhře 6:2 nad Mittalem Ostrava ve 3. kole (ano, na Moravě se začalo 3. kolem) a také díky vítězné předehrávce 5,5:2,5 v Orlové jednoznačně vede Tatran Litovel “A“, který i dle soupisky soudě prahne po návratu mezi elitní extraligovou společnost.
1. liga západ
TJ Sokol Praha Vršovice 3 - 5 Výstaviště Lysá nad Labem
ŠK Teplice 3,5 – 4,5 Holdia DP Praha B""
QCC České Budějovice 3,5 – 4,5 TJ Pankrác
1. Novoborský ŠK B"" 4,5 – 3,5 ŠK Sokol Vyšehrad
Poštovní spořitelna A"" 4,5 – 3,5 Poštovní spořitelna B""
TJ ŠO Chrudim 4,5 – 3,5 TJ Slavia Hradec Králové

Díky výhře nad Janem Jüptnerem (2361) si nejcennější skalp skupiny západ připsal v Chrudimi hostující Michal Novotný (2292)

Jak už bylo řečeno v úvodníku, do čela se dostala Lysá n/L, která se i letos může opřít i silnou profesionální osu v čele s GM Oralem. Otázkou u Lysé opět bude, jak se dokáže vypořádat s termínovými kolizemi s německými soutěžemi. Největší překvapení kola se bezpochyby událo v Chrudimi (reportáž), kde notně posílený Hradec Králové kvůli porážkám Jüptnera a Vacka podlehl 4,5:3,5. Přitom Hradec Králové jsem díky vyztužení sestavy o IM Petra a IM Možného (ten však po velmi dobrém účinkování na Open Tatry do Chrudimi nepřijel) tipoval na možná největšího aspiranta na postup. Stejný výsledek ve prospěch domácích byl zaknihován i v Novém Boru (reportáž) a v Praze, kde při derby áčka a béčka Poštovní spořitelny zvítězilo ratingově silnější družstvo. Hosté naopak odjížděli spokojení z Českých Budějovic (reportáž) a Teplic, kde nováčkům radost z bodového zisku nedopřály pražské týmy Pankrác, resp. Holdia. Zvláště výhra Pankráce, která prohrávala už 3:0, musela být pro domácí jistě hodně nepříjemná.

1. liga východ
Tatran Litovel B 5 - 3 SK Slavia Orlová
Jakl Karvina 5 - 3 Slavia Kroměříž
ŠK Geofin Ostrava 3 – 5 ŠK Slavoj Poruba
TŽ Třinec B 3,5 – 4,5 ŠK Vysoké Mýto
ŠK Staré Město 3,5 – 4,5 ŠK Gordic Jihlava
Tatran Litovel A 6 – 2 TJ Mittal Ostrava

Postupové ambice Litovle podpořila dvěma body i posila v podobě IM Honzy Bernáška (2495)

Sestava Litovle budí respekt a nic na tom nemění ani pětice „písmenek“ mezi elitní osmičkou hráčů, protože v záloze zůstávají ještě mezinárodní mistři Žůrek, Stratil a Beil. Ve 3. kole na litovelské nestačil Mittal Ostrava, v předehrávce kola čtvrtého pak ani česko-polská sestava Orlové. Konkurovat by mohl Slavoj Poruba, ale i on má problém s přebytkem hostů, když tentokrát je písmenem „H“ v soupisce označena hned první pětice hráčů. V každém kole tak mohou nastoupit pouze tři, ale i ti stačili k výhře 5:3 v městském derby na půdě Geofinu Ostrava. I další dva zápasy skončily výsledkem 5:3, tentokrát však pro domácí, když Karviná potvrdila pozici favorita výhrou nad Kroměříží a Tatran Litovel “B“ zaznamenal důležité záchranářské body v souboji s Orlovou. Ta tak kvůli dvěma porážkám s oběma litovelskými týmy nezahájila sezonu vůbec dobře. Ve zbylých dvou zápasech se z nejtěsnějších výher radovali hosté. Vysoké Mýto si v prvoligové premiéře vyšláplo na třinecké béčko a Jihlava i bez Petra Háby, který stejně jako Marek Vokáč, Robert Cvek nebo Lukáš Klíma chyběl kvůli Evropskému klubovému poháru, porazila Staré Město v zápase, který naprosto nevyšel vůdcům bílých figur – pět remíz a tři porážky, z nichž nejpřekvapivější přišla v partii IM Sosna – Kulovaná.

Odkazy

databáze ŠSČR
1x 913x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
12.10.2009 12:32 | Autor neznámý

Z derby Poštovních spořitelen minutu po minutě.