Lysá n/L a Litovel

17.11.2009 07:03 | Prvoligový souhrn 2009/2010

Dosavadní lídry a také už poslední týmy, které neztratily jediný bod, uvádí nadpis souhrnu třetího hracího dne prvoligových soutěží. Jednoznačnější je situace v moravské skupině, kde Litovel má odehrány již 4 zápasy a navíc...

Dosavadní lídry a také už poslední týmy, které neztratily jediný bod, uvádí nadpis souhrnu třetího hracího dne prvoligových soutěží. Jednoznačnější je situace v moravské skupině, kde Litovel má odehrány již 4 zápasy a navíc každý z konkurentů má na svém kontě alespoň jednu porážku. Naopak v české skupině se v těsném závěsu za prozatím suverénní Lysou drží Holdia Praha a pokud tomu tak bude až do konce, můžeme se v 10. kole těšit na velmi zajímavé rozuzlení.
1. liga západ
ŠK Teplice 3,5 – 4,5 Výstaviště Lysá nad Labem
QCC České Budějovice 4 – 4 TJ Sokol Praha Vršovice
1. Novoborský ŠK B"" 1,5 – 6,5 Holdia DP Praha B""
Poštovní spořitelna A"" 3,5 – 4,5 TJ Pankrác
TJ ŠO Chrudim 4 – 4 ŠK Sokol Vyšehrad
TJ Slavia Hradec Králové 5 – 3 Poštovní spořitelna B""

Vedoucí Lysou zatím táhne trojice Priehoda, Neckář a Radek Londýn (foto), která má 2,5/3

Vedoucí Lysá n/L si kvůli kolizím s německými soutěžemi tentokrát dovolila ten luxus, že proti nováčkovi z Teplic postavila pouze 2 ze svých hvězdných hostů a málem se jí to zle nevyplatilo. Domácí (přestože oslabeni o IM Trapla, který plní roli trenéra na MS mládeže) se totiž vzepjali k výbornému výkonu, když na prvních šachovnicích naprosto popřeli ratingové předpoklady a vyhráli zde 2:1, přesto ani to jim k bodům nestačilo a po prohře 3,5:4,5 nadále zůstávají poslední. Před teplickými se se shodným ziskem 2 bodů nacházejí pražské Vršovice a České Budějovice, jejichž vzájemný zápas při šesti remízách a dvou výhrách černých neměl vítěze. Se stejným výsledkem se rozešla i Chrudim s Vyšehradem, i když zde bylo rezultátů o poznání více (6), úspěšnost bílých figur však byla i zde poměrně špatná (3:5). Podobnou předtuchu možná měli i hráči Poštovní spořitelny “B“, jinak si totiž jejich rezignaci v podobě brzkého nabízení remíz bílými vysvětlit nelze. Výsledkem je v tomto směru zřejmě zasloužená porážka 5:3 (reportáž), která Hradec Králové nasměrovala zpět k vyšším příčkám, kam jej vyšperkovaná sestava bezpochyby řadí. Na vyšší příčky jistě myslela i Poštovní spořitelna “A“, ovšem hostující hráči, kteří v minulých sezonách bývali oporami, si alespoň pro začátek sezony vybírají poněkud slabší období, čehož důsledkem je těsná porážka s pražskou Pankrácí (offline reportáž). Z jinak vyrovnaného kola tak vyčnívá pouze debakl Nového Boru “B“ s Holdií, o němž jste si mohli přečíst už v neděli.

1. liga východ
ŠK Vysoké Mýto 4,5 – 3,5 ŠK Gordic Jihlava
ŠK Staré Město 5 – 3 ŠK Slavoj Poruba
TŽ Třinec B 5 – 3 Slavia Kroměříž
ŠK Geofin Ostrava 4,5 – 3,5 SK Slavia Orlová
Jakl Karvina 5 – 3 TJ Mittal Ostrava
Tatran Litovel B 3 – 5 Tatran Litovel A

Ze základu se z litovelských týmů objevil pouze Jan Krejčí junior (© BŠŠ)

Litovelské derby bylo předehráno již dříve, nicméně protože jsme se o něm ještě nezmínili, tak si určitě alespoň krátkou zmínku zaslouží. Sestavy, která se totiž v zápase představily, jsou na několik málo výjimek nehodné první ligy – za vše v tomto ohledu mluví průměrný rating Litovle “B“, který byl závratných 1731 (pořadí hráčů soupisky 11 – 19)! Skoro se vkrádá na mysl, jestli takto početná soupiska v obou případech nebyla sepsána jen kvůli tomuto jednomu zápasu. Samozřejmě jestli budou takto nastupovat i nadále, tak se na tomto místě rád omluvím, nicméně vzhledem k podobně vybrakované sestavě áčka se okolnosti zápasu zdají přinejmenším podezřelé. Na tomto místě tak musíme ještě jednou vyzdvihnout počin BŠŠ Frýdek-Místek, která na MČR mládežnických družstev díky fair-play přístupu v zápase svých týmů umožnila zisk mistrovského titulu Polabinám.

Tahákem dohrávaného 1. kola byl bezesporu souboj Staré Město – Slavoj Poruba, ve kterém se nakonec možná trochu překvapivě radovali domácí. Rozhodující pro tento výsledek se mi jeví partie Klíma – Hudeček, která skončila výhrou černého. K šestibodovým se dotáhl i nováček z Vysokého Mýta, které díky opětovnému dobrému výkonu předních šachovnic nejtěsněji porazilo Jihlavu. Spodek tabulky lemují ostravské týmy – Mittal sice opět nastoupil v silné sestavě, avšak po prohře 3:5 v Kaviné i nadále zůstává s jediným bodem. A protože poslední týmy bez bodu – Třinec “B“ a Geofin Ostrava – zvítězily s Kroměříží, resp. s Orlovou, propadl se Mittal na poslední místo.

Odkazy

databáze ŠSČR
72x 1348x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (72) Aktualizovat
24.11.2009 12:33 | Autor neznámý

PS. Už se "těším" na to, jak budete ostatním nešachistům, např. panu primáři z porodnice nebo zkušeným pedagogům ze škol, vykládat o "zaručeně" šachově geniálních dětech, která právě přesáhla věk batolete.   

24.11.2009 07:35 | Autor neznámý

Hmm ... No hlavně že nemáme nouzi o talentovanou mládež, jen se nám ale nějak rychle vytrácí ... že by snad neměla dobré podmínky ... ?    Vaše vysvětlení pro nešachovou veřejnost je maximalně tak dobré pro čtenáře bulváru, nikoliv pro zasvěcené lidi. Takový sportovní referent na ČSTV (i na okresní či krajské úrovni) moc dobře ví, že ty naše soutěže družstev se řídí jistými pravidly a podle toho se taky zachová, např. i návrhem na snížení přislíbené dotace. A obdobně jednají i rozumní sponzoři.   A propó: kolik, jakou částku, vlastně dostaly Neratovice pokutu? Jistě budete mít zasvěcenější informace.

23.11.2009 07:01 | Autor neznámý

 Podle mne se mýlíte a váš pohled na věc je zkreslen úhlem aktivního šachisty sledujícího dění doma i ve světě a aktivně se zapojujícího do diskuzí. Normální šachisty zajímají maximálně soupisky týmů v jejich soutěži a často ani to ne. Uvědomte si, že průměrný český šachista bude mít rating někde kolem 1700, bude hrát soutěž družstev v KPII, nebo KPIII a téměř nebude jezdit na turnaje. Těch několik více aktivních (nedokáži odhadnout, možná tak 2000) je tedy výjimkou a nikoli pravidlem.

 Pokud se o tom dozví nějaký nešachista, tak mu můžete dát dlouhé povídání o geniálních děckách a vzbudit v něm zvědavost, zda se náhodou právě o takovémto malém géniovi nedozvěděl No a pokud někdy nastane doba, že by takovýto incident mohl odradit potenciální sponzory, tak budu rád. Nicméně jak jsem již psal, nepovažuji to za reálné...

22.11.2009 21:49 | Autor neznámý

deVillante: Možná, zeptejte se jich. Jinak tuhle Möllerovu "recesi" KHŠS netrpěl.

Lopezo: Jak už jsem psal, o Neratovice samozřejmě nejde, ale o to s prominutím hloupé ztrapnění. Pokud vím, tak soupisky - hlavně při losování - zajímaj (skoro) všechny šachisty.  A že se to nešachová veřejnost nedozví ? Možná jo, ale české tam tamy se obvykle šíří rychle a fungují docela spolehlivě ... A pak se ostatní jen smějí a nevěřícně kroutí hlavou (v tom lepším případě) anebo se možní sponzoři odmítají se šachisty vůbec bavit  (v tom horším případě) ... Asi tak.

22.11.2009 20:33 | Autor neznámý

 Na manipulaci ze soupiskou se samozřejmě shodneme. Je to bohužel neřest mnoha klubů. Jenom si nedokáži představit, jak došlo k znevážení šachů a ztrapnění před veřejností. Osobně si myslím, že soupiska nějakých Neratovic nezajímá většinu šachistů, natož pak nešachistů. Veřejnost nemá o soutěži v níž Neratovice hrají ani ponětí. Pokud by to někdy bylo jinak (což bohužel nebude), tak k vámi zmiňovanému ztrapnění opravdu může dojít.

22.11.2009 20:17 | Autor neznámý

capjar: Se naučili od Möllera?

22.11.2009 19:38 | Autor neznámý

Lopezo : Co mě na tom vadí ? Tak samozřejmě zmíněná manipulace se soupiskou, tehdy neratovické béčko hrálo KP a tudíž získalo jednoho hráče navíc do základu - což vůči jeho soupeřům jistě nebylo fér. Ačkoliv jinak vůči Neratovicím nic osobně nemám, přesto doufám, že tu pokutu skutečně dostaly ... No a pak si osobně myslím, že tímto napsáním tříletého dítěte do soutěže dospělých se šachy jako sportovní soutěž akorát ztrapnila vůči veřejnosti - či jak se tady níže psalo v diskusi - došlo k jejich (a pro mě velice hloupému)  znevážení ... a to je na tom (bohužel) to nejsmutnější !  Proti tomu jsou citované sestavy dvou Litovlí v jejich oddílovém derby irelevantní.

22.11.2009 07:33 | Autor neznámý

capjar> A já jsem dodnes nepochopil, proč vám to vadí více než kdyby tam napsali starého hráče s ELEm třeba 1900. U té holčičky aspoň všichni soupeři věděli, že nenastoupí. V druhém případě by museli do posledního kola počítat s variantou, že hráč přecijen nastoupí a tak by byla ovlivněna jejich příprava. Druhou stranou mince je samozřejmě jistá pokuta, pokud hráč ze základu neodehraje 2 partie a tu samozřejmě Neratovice dostali. Osobně manipulaci se soupiskou neschvaluji, ale pokud k ní dojde, tak mi přijde fajn říci o tom soupeřům (což byl případ Neratovic)

21.11.2009 22:40 | Autor neznámý

To je obdobný případ, jako když druholigové Neratovice si v sezoně 07-08 takticky napsaly do základní sestavy (!) tříletou holčičku ...  

21.11.2009 19:29 | Autor neznámý

 Děkuji Pavle, (20.11.2009 13:29:48 | Pavel Slovák) za zmíněný odkaz. 

21.11.2009 11:41 | Autor neznámý

Šachy jsou férový sport. Ale bohužel ho v několika případech hrají i neféroví lidé.

20.11.2009 16:55 | Autor neznámý

To Tomáš: Velmi zajímavý odkaz, a to jsem si naivně myslel, že šachy jsou celkem "férový sport".

20.11.2009 16:49 | Autor neznámý

...nicméně takovéto případy vrhají špatné světlo nejen na litovelský klub, ale samozřemě i hráče, kteří za ni hrají:

http://www.pansach.cz/aktuality.php?action=fullnews&id=341

http://www.pansach.cz/aktuality.php?action=fullnews&id=344

 

20.11.2009 13:48 | Autor neznámý

Díky pane Slováku za odkaz. Podíval jsem se na něj, a nevěřil jsem vlastním očím. Já určitě nejsem "svatý", to určitě ne, ale tohle je přeci jenbyla  2. liga, která má mít určitou úroveň. (jak z hlediska kvality, tak i chování ).

 

20.11.2009 13:29 | Autor neznámý

To Tomáš 1980: na chess.cz jsem už o tom případu nic nenašel, ale informace od delegáta zápasu a vedoucího soutěže jsou zde  

20.11.2009 11:40 | Autor neznámý

To: Vojta Plat, co se konkrétně stalo "Jinak Litovel-Uherský Ostroh se dá najít někde na chess.cz, je to celkem hodně známý případ, hlavně tedy na Moravě...". Koukal jsem na chess.cz (výsledky z daného období), ale stejně nejsem moc v obraze. Díky

20.11.2009 11:12 | Autor neznámý

Díval jsem se na všechny partie odehravé mezi Litovli A - B. Všechny partie se hrály, což je podstatné. (Některé byli velmi krátké). Litovel si svým jednáním "uřízla" docela dobrou ostudu, alespoň dle reakcí. Já také hraju 1. ligu východ a doufám, že i proti nám nastoupí obě Litovle se stejnou sestavou.

20.11.2009 09:42 | Autor neznámý

To Martin Vaculík:no podle Tvého cituji:"Jistě, Vitiugov nenastoupí ve všech zápasech, bylo by to neekonomické a samozřejmě s tím každý aspoň v této diskuzi souhlasí-včetně mne.Ale pozor-pokud sponzor řekne hraje domácí A vers.B je neekonomické zvát hráče kteří jsou placení-ať to odehrají náhradníci "tak je to už samozřejmě zločin.Nevím jak to v Litovli bylo, ale je to jedna s variant.Samozřejmě variant může bát víc-ale každý kapitán může vybírat jen s hráčů kteří jsou k dispozici-a k dispozici nemusí být ze spousty důvodů-nemoc nebo třeba peníze nebo cokoliv jiného.Prostě hráči nejsou u klubu zaměstnaní na rozdíl třeba od fotbalistů i v tzv.horských ligách.

20.11.2009 08:56 | Autor neznámý

To Jirka Kadlec:pokud to byla fraška tak co je potom to když v posledním kole turnajů/FIDE/ se u nás běžně dávají remizy do 5 tahů a občas i dřív?A co by jsi udělal s takovými hráči?

20.11.2009 01:58 | Autor neznámý

Na Letné to opravdu bylo 0:3, hrálo se tehdy první jarní kolo ligového ročníku 2006/07 ( v neděli 11. března ve 20,15 hod.), tady jsou sestavy, počet diváků, zajímaví jsou i tehdejší trenéři...):

Sparta Praha - FK Jablonec 0:3 (0:1)
Branky: 34. Loučka, 54. Zeher, 89. Smíšek. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Pelikán. ŽK: Řepka - Baranek, Zeher. Diváci: 11.741.
Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kučera, Zabavník - Šimák, Kisel (70. Sylvestre), Horváth, Matušovič - Kulič, Rezek (31. Jun). Trenér: Bílek.
Jablonec: Špit - Laciga, Zábojník, Fukal, Flachbart - Baranek, Kordula, Loučka, Petržela (81. Weber) - Svátek (90. Eliáš), Zeher (75. Smíšek). Trenér: Rada.

Pánové z Litovle by za tu frašku měli být vyloučeni ze soutěže a posláni v příštím roce v nejlepším případě do 2. ligy.

20.11.2009 00:16 | Autor neznámý

Martine na Letný to bylo snad 3:0. Jinak kvalitní příspěvek

20.11.2009 00:05 | Autor neznámý

cituji Stanovy ŠSČR:

Článek 3, odstavec 7.c:

"Povinnosti členů jsou:

dodržovat obecné závazné právní předpisy, stanovy ŠSČR, řády a předpisy ŠSČR, zachovávat v soutěžích i mimo ně zásady fair play a pravidla morálky. "

cituji Pravidla šachu FIDE:

Článek 12.

"Chování hráčů
12.1. Hráči budou jednat tak, aby nepoškozovali dobré jméno šachové hry."
 

ovšem kde není žalobce....

19.11.2009 22:59 | Autor neznámý

Nakonec se potvrdí slova Pavla Šimáčka; "následky si poneseš ty, ne pan Knajbl" adresována právě Krejčímu juniorovi. Jinak to asi nemá smysl řešit. Dokud se v soutěžních řádech neobjeví klauzule "znevažování dobrého jména šachu" bude podobné chování nepostižitelné...ale nechtěl bych být potom v kůži člověka, který by dané případy soudil:)).

19.11.2009 22:27 | Autor neznámý

Po delší době jsem se dostal k netu, takže je čas na reakce:-)

Vojta Plát: Neboj, s nikým se tu hádat nehodlám - jen jsem upozornil na příklad, který rozhodně není hodný následování a vzhledem k počtu příspěvků se to velmi dobře povedlo.

David Brazina: Uvedené příklady ale jasně hovoří proti - v nejvyšší fotbalové soutěži nastupují takřka vždy nejsilnější sestavy - béčka nebo juniorské sestavy se objevují povětšinou pouze v poháru u týmů, které mu nepřikládají dostatečnou váhu nebo si věří, že i béčko musí provinční klub porazit. Jinak s příkladem Sparta - Jablonec si jako rodilý Jablonečák musím rýpnout - Jablonec sice dlouhobě má/měl v kádru řadu hráčů Sparty (kmenově i na hostování), ale nejedenkrát ji dokázal porazit - na Letné 3:1 (2 sezony zpátky?), doma hned několikrát, přičemž jednou výhru 2:0 stála místo trenéra Hřebíka, takže tento příklad se moc nepovedl:-) Ve formuli 1 už bylo několik případů, kde protěžování týmové jedničky bylo kritizováno FIA a bylo pohrozeno postihem (zase tak často F1 nesleduji, takže netuším, jestli skutečně došlo k odebrání bodů, k pokutě však došlo stoprocentně). A konečně v hokeji je pohár úplně mimo, protože jakožto součást předsezónní přípravy je tradičně brán jako přátelský zápas a tudíž příležitost k testování juniorů/nováčků.

Paulino: vzhledem k tomu, že v klubu se musím vejít do stanoveného rozpočtu a i teď v současném zaměstnání momentální řeším budgetování pro nadcházející rok, tak mi věřte, že o šetření něco vím:-)

aladin: Jistě, Vitiugov nenastoupí ve všech zápasech, bylo by to neekonomické (a vzhledem ke kolizi termínů i nemožné). Nicméně Nový Bor se nikdy nedomluví s žádným jiným týmem, aby i on si napsal na soupisku své béčko a aby oba ušetřili, tak ve vzájemném zápase nastoupí hráči 12 - 20 soupisky. Tohle totiž nebylo nic jiného. Kapitán áčka se nerozhodl sám od sebe, že nastoupí hráči z druhé půlky soupisky a pak najednou měl "štěstí", že i béčko nastoupilo zpráskané. Sestavy byly dopředu dané a vzájemně je doladili oba kapitáni. Jedná se o mou dedukci, pro kterou důkazy neexistují, ale dle průběhu to musí být jasné každému soudnému člověku.

Viktor N.: Tento postup nelze v žádném případě schvalovat - v hokeji pro to je v paragrafech jednoznačné "znevažování dobrého jména soutěže", v šachách na podobné případy nemyslíme, protože doufáme ve fair-play chování. V některých případech bohužel marně. Jsem rád, že se zde našla spousta čtenářů, kteří tento čin odsoudili.

aladin: A proč by se Honza Krejčí měl s někým domlouvat? On je v tom k jeho škodě s největší pravděpodobností nevinně, nicméně takovéto případy vrhají špatné světlo nejen na litovelský klub, ale samozřemě i hráče, kteří za ni hrají.

Každopádně jak už tu shrnul Honza Hučín, je výsledek pro Litovel jasný - už stěží ji někdo vyhoví s přeložením zápasu, protože na tomto případu vidí, že za tímto přeložením byla jasná vypočítavost.

19.11.2009 20:14 | Autor neznámý

Já nechápu, proč se každá diskuze musí ihned změnit v navážení se do Vojty Pláta.Je už mi z toho špatně a proto všechny vyzívám, aby mu už dali konečně pokoj.

19.11.2009 20:03 | Autor neznámý

To Viktor Novotný:to jste napsal velice pěkně-rozumný pohled na věc bez emocí.

19.11.2009 19:11 | Autor neznámý

Zajímavý tvrzení a máš důkaz, že Vojtěch Plát žádal tedy o to, aby mohl hrát v Litovli? Až mi ho předložíš, tak před tebou smeknu. A ty oddíly, který o mě nestojej, jsou který? Druhou sezonu hraju za stejný oddíly a jak vidíš, zájem asi pořád je. Myslím, že kdyby sis nasadil svěrací kazajku, tak by to lepší, než kdybys psal jsem ty svoje ubohosti.

19.11.2009 18:10 | Autor neznámý

Tak dlouho jsem se již nezasmál, neboť z dobrých zdrojů vím, že jsi škemral o to aby jsi mohl za Litovel hrát, ale bohudík pro Litovel o Tebe neměli a myslím si, že nikdy nebudou mít zájem a takových oddílů začíná být více !!!

19.11.2009 18:02 | Autor neznámý

aladin: OMG, ty nejseš zcela normální asi...Litovel o mě měla zájem už dřív, jasně jsem řekl ne. Za Litovel a za Frýdek-Místek bych nehrál nikdy prostě...A co mám závidět? To že ti nejlepší hráči týmu/kteří to mají do Litovle trochu dál/, spí na ubytovně v cukrovaru, kde je smrad a bordel po těch co tam normálně bydlí?No to fakt děkuju, nemám zájem...

19.11.2009 17:46 | Autor neznámý

No můžeme se zeptat litovelských hráčů zda jsou v Litovli spokojeni, ale asi za vše hovoří to, že hrají za Litovel a je to trochu závist Pláta - asi o něj nebyl v Litovli zájem a po různých ......... se kapitánovi Litovle ani nedivím - je to rovněž známý případ v celé ČR.

19.11.2009 17:28 | Autor neznámý

Hráči Litovle A hrají na Slovensku(Berny)atd...ale třeba takovej Lukáš Kuchynka nehraje nikde, jen 2.ligu za Hustopeče, ale 2.liga byla již před týdnem. To samé Pavel Zpěvák. Myslím, že tito hráči měli chut nastoupit, ale pan Knajbl jako správný Hanák se rozhodl ušetřit. Je mi Lukáše i Pavla líto. Jinak Litovel-Uherský Ostroh se dá najít někde na chess.cz, je to celkem hodně známý případ, hlavně tedy na Moravě...

19.11.2009 16:55 | Autor neznámý

Inu, nepasterizované pivo je dobré, ale nejde ho vypít moc najednou.

19.11.2009 16:41 | Autor neznámý

Honza Hučín - viz. perlička - Díval jsem se nyní na on line a jeden z těch "pánů" na MS mládeže v Turecku v ministerstvem sledované kategorii má 6 bodů z 8 kol. Asi se s těmi soupeři domlouvá když je hráč Litovle.

19.11.2009 16:21 | Autor neznámý

re Janda: ale nařizuje, jen si nejsem jistý, jestli to platí vždy nebo jen v případě řízeného losování. viz Rozpis soutěže, čl.3.11.

19.11.2009 16:18 | Autor neznámý

Já piji nejradši nepasterované.

19.11.2009 16:12 | Autor neznámý

A to pivo řešit nebudeme?

19.11.2009 16:08 | Autor neznámý

Zu dem Janda, 15:59:00 - A to je chyba.

19.11.2009 15:59 | Autor neznámý

re aladin 14.43.30  - aladine,pokud vím,nikde v Soutěžním řádu není nařízeno,že by Ačko mělo a muselo  sehrát zápas s Bčkem do konce roku ( no,pokud nedošlo ke změně,a mohu se mýlit) , to jen takový zvyk, to sehrát "co nejdříve" (zpravidla ,kvůli fair - play ,do 3.kola apod) . Opakuji,pokud si pamatuji,žádný řád toto nenařizuje.

19.11.2009 15:26 | Autor neznámý

Já bych k Litovli nebyl tak přísný - přehození schválila losovací schůze a je na každém týmu, jak si družstvo postaví. Sestavy jsou na 1. ligu samozřejmě nestandardní, nasazení náhradníků dává tušit, že Béčko nešlo do zápasu naplno, ale zase si vemte ten pocit náhradníků - můžou teď s čistým svědomím tvrdit, že hrají 1. ligu. Pokud se někomu takovéto obměny sestav jednoho družstva příčí, nechť navrhne zúžení soupisky třeba na 14 či 12 lidí (místo dnešních 20 jmen) - hned by to bylo méně variabilní. Osobně bych ale byl spíše proti

19.11.2009 15:19 | Autor neznámý

Co chcete od lidí, kteří fetujou litovelské pivo? Humus!!! Vražda!!! Fuj!!!

19.11.2009 15:03 | Autor neznámý

oprava vitiugov

19.11.2009 15:00 | Autor neznámý

Vitigunov nenastoupil , ani nenastoupi, zadneho takoveho hrace neznam.To, ze Litovel zneuzil situaci, kterou pravidla umoznuji ja kazdemu jasne, ze je to nespravedlive k ostatnim tymum je take jasne a objajovat tyto podvody tim, ze uz se staly nekdy v minulosti je hloupe a nizke. 

19.11.2009 14:55 | Autor neznámý

No a nakonec uvidíme kolik utkání za Nový Bor v extralize nastoupí Vitigunov (osobně jsem zvědav  zda např. proti slabším týmům): bylo by zajímavé kdyby např. Nový Bor hrál v 1. kole s Brnem zda by tento hráč nastoupil a zda by sestava Nového Boru byla stejná jako proti Mahrle - co na to říká kapitán Vaculík? Z historie bylo pár oddílů (Hagemann Opava, Zákřany atd.) které stavěli na všechny utkání nejsilnější sestavy (pochopitelně i s nejvyššími náklady) bohužel tyto oddíly skončili po krátké době v propadlišti dějin !!!

19.11.2009 14:43 | Autor neznámý

Nevím zda bývá zvykem odehrát derby v 1. kole, ale dle pravidel se musí odehrát do konce roku tzn. v 1. lize do 5. kola. Existuje celá řadu případů kdy se derby hrávalo později než v 1. kole a jestliže skutečně na losovací schůzi toto přehození kol bylo schváleno tak

v tom nevidím žádný problém.

19.11.2009 14:38 | Autor neznámý

Honza Hučín - tvoje úvaha je chytrá, ale bohužel velmi pokulhává na prostém kolik hráčů Litovle "A" i "B" hrálo Bundesligu. Měl by jsi se podívat a zjištíš že žádný. Velmi jednoduché - co říkáš.

19.11.2009 14:13 | Autor neznámý

Paulino: Nevím, jestli se jim to taky hodilo, spíš to od ostatních oddílů bylo džentlmenské gesto. Asi naivně věřili, že přesunu kola nebude zneužito.

Míra: Tenhle zápas v databázi chybí, byl anulován či co?

19.11.2009 12:49 | Autor neznámý

Třeba bylo velmi zajímavé 10. kolo 2. ligy E v sezóně 2005/2006, zápas Uherský Ostroh - Litovel B...

19.11.2009 10:06 | Autor neznámý

To Vojta:já myslem rychlou remízu celého družstva-což je určitě horší než se dívat jak hrají hráči s elem 1500....

19.11.2009 10:03 | Autor neznámý

To Honza Hučín:s přeložením 1.kola na 3.kolo musela souhlasit většina družstev, asi se jim to taky hodilo.Dávat to za vinu pouze Litovli je trochu divné.

19.11.2009 09:46 | Autor neznámý

Paulino: Myslím že tý soutěži odpovídá remíza dvou velmistrů víc, než když tam hrajou partii hráči s elem 1500 a 1250 a skončí to bojovnou remízou.

19.11.2009 09:38 | Autor neznámý

Paulino: Ale samozřejmě, ať si kapitán postaví, koho chce. Pointa je v tom načasování derby do 3. kola. Sledujte, prosím, pozorně tuto úvahu.

3. kolo 1. ligy termínově kolidovalo mj. s bundesligou, kde v současnosti nastupuje mnoho silných hráčů z ČR. Tito hráči bývají předem dohodnuti, kolikrát v bundeslize nastoupí, tím pádem na tento počet zápasů chybí svým zdejším klubům a ty musejí nastoupit oslabeny o své nejlepší hráče.

Určitý tým si ale zařídí, že v tomto kole hraje proti svému béčku. Tím pádem nemusí řešit žádná oslabení. Proč? Béčko ochotně dá také volno svým nejsilnějším hráčům a proti oslabenému "A" postaví také oslabenou sestavu. A tak lze všechny silné hráče pustit, ať odehrají zápas v zahraničí. Silní hráči tak budou mít v zahraničí splněno o kolo dřív, než kdyby museli nastoupit doma, tj. budou doma k dispozici o kolo dřív, až na tom bude záležet.

Kdyby se derby hrálo v 1. kole, jak bývá zvykem, nemělo by cenu dávat silným hráčům volno, protože se bundesliga ještě nehrála. Takže by se nedalo využít toho, že hrajeme proti družstvu, se kterým kamarádíme. V půlce listopadu je to už jiné kafe.

19.11.2009 09:21 | Autor neznámý

To Vojtěch Rut:lepší je standartní zápas třeba v naší extralize kde si po pár desítkách minut všichni potřepou packami a skončí 4:4 ??Nebo se to snad nikdy v minulosti nestalo?

19.11.2009 09:12 | Autor neznámý

to Bond(James):pokud se člověk podívá na Český pohár ve fotbalu tak tam uvidí občas i lepší věci.Co se týče Litovel vers.Litovel-kolik družstev bojujících o postup by si na svém béčku aspoň trochu nepolepšilo skóre?JCHápal by jsem diskuzi pokud by zápas skončil třeba 8:0 což by mohlo nakonec skorem ovlivnit pořadí, ale 5:3 spíš skóre Litovli A zhoršilo.

19.11.2009 09:07 | Autor neznámý

Stále je tady někdo kdo považuje toto za standartní prvoligový zápas? V obou týmech dohromady jen čtyři hráči s elem nad 2000? Proti pravdilům ani soutěžnímu řádu to není ale trochu zastydět by se Litovel možná mohl...

Krejčí Jan 2151 0 - 1 2412 Krejčí Jan
Pavlík Petr 1963 ½ - ½ 1794 Knajbl Michael
Vyhnálek Lukáš 1744 0 - 1 2354 Žůrek Milan
Švéda Jiří 1961 ½ - ½ 2272 Beil Zdeněk
Pytolaj Radek 1838 1 - 0 1925 Haderka Karel
Vyhnálek Petr 1664 ½ - ½ 1617 Homola Jan
Homola Jiří 1526 ½ - ½ 0 Freiberk Michal
Hampl Martin 0 0 - 1 1557 Klapka Josef
  3 : 5

 

19.11.2009 08:54 | Autor neznámý

Kdyby ve fotbalové lize nastupovala Sparta jednou se základní sestavou a podruhé s rezervou, tak by se taky diskutovalo o regulérnosti soutěže (pokud i stou rezervou slabšího soupeře porazí, tak je to OK).

19.11.2009 08:42 | Autor neznámý

To Falknovan:lehko se mluví, těžko se shání peníze......Jinak jak může být nějaký sport závislý na penězích 1OO% regurélní?Jednou družstvo nastoupí s velmistry podruhé jsou velmistři v Bundeslize a jak k tomu přijde první soupeř?Může za to družstvo s velmistry, že nesežene dost peněz aby GM nejezdili ven?Prostě takové to je.....

19.11.2009 07:22 | Autor neznámý

to Martin Vaculík: že se tady s něma vůbec hádáš....

19.11.2009 07:01 | Autor neznámý

Kde je hranice mezi šetřením a regulérností? Vždyť nej v šetření je to vojenské "Co nezmůže puška umí tužka"!!

19.11.2009 05:59 | Autor neznámý

Koho postaví oddíl(kapitán)je zcela na jeho vůli-samozřejmě v rámci pravidel.A že např.kluby šetří a třeba na slabší (nebo taky silnější!) nastoupí bez svých nejlepších( nejdražších hráčů) je naprosto normální.Prostě peněz není a šetřit se musí.Samozřejmě v klubu kde dělá kapitána Martin Vaculík to tak asi není, proto to zřejmě nechápe.

 

 

 

18.11.2009 15:29 | Autor neznámý

Pokud obě družstva nastoupí v oslabených sestavách, tak je to celkem OK (zvláště když se jedná o stejný oddíl, takže body zůstanou tak jako tak doma). Problém je právě s kolizemi se zahr. soutěžemi, kdy někdy družstvo nastoupí se supersilnou sestavou a k dalšímu utkání jen s průměrnou. Tohle dělá ze soutěží spíše loterie (u nás na východě toho naštěstí tolik není).

18.11.2009 14:37 | Autor neznámý

tam kde to ma smysl samozrejme....

18.11.2009 14:36 | Autor neznámý

zase na druhou stranu proc ne? vzdyt je to legalni postup klubu hrat na jeden prim. viz treba fotbal, nebo formule 1 nebo hokej. ve f1 je to treba do oci bijici ze podle strategie tymu je jeden muz ackem a ten druhy blokuje ostatni. ve fotbale si vzpominam na nejaky poharovy zapas sparta vs sparta b. nebo kdyz jde o titul sparta vs jablonec atd. mi to prijde docela normalni postavit zapas mezi dvemi domacimi druzstvy tak aby to protezovane druzstvo klidne vyhralo 8:0.... je problem ostatnich drzustev ze nemaji v lize 2x sve tymi kdy muzou takto cachrovat .... muze se vam to nelibit, ale pokud nejde o jasne poruseni pravidel tak v tom problem nevidim, spis je ale otazkou pak postoje tohoto klubu k ostatnim drzustvum v soutezi, a je jasne ze takto jim priste jiz malokdo pomuze (nedelam si iluze o tom ze kazdy klub radsi domluvi remiz nebo prohru pokud mu to zajisti urcite misto(a ze to zkousi pomalu kazdy jsem si temer jist...))

17.11.2009 21:13 | Autor neznámý

Aladin: Stále u mě převládá pocit, že máš mírný problém s chápaním psaného projevu. Na co konkrtétně mám předložit důkaz? Na to, co se odehrálo na losovačce? Proč? Jestliže jsi z Litovle (jakože to předpokládám), kapitáni obou týmu ti to určitě rádi řeknou (nešlo tam o nic, co by se muselo zatajovat, vše proběhlo OK).

Nebo potřebuješ důkaz na to, že v jiných klubech se derby hrajou opravdu natvrdo se základními sestavami? Tak to lituji, tolik času zas na tebe nemám, ale stačí si prolistovat výsledky různých soutěží na chess.cz, lepší důkaz pro tebe asi neexistuje.

17.11.2009 20:29 | Autor neznámý

Ještě bych poznamenal, že derby Poštovních spořitelen v 1. lize západ přineslo nečekaný boj a jen těsnou (a šťastnou) výhru áčka, přičemž z obou stran nastoupily zcela běžné sestavy.

17.11.2009 20:25 | Autor neznámý

Z hlediska soutěžního řádu může být litovelské derby zcela v pořádku. Ale chce snad někdo z oddílu popřít, že sestavy byly oboustranně vybrakované proto, aby silní hráči mohli bezbolestně nastoupit v zahraničních soutěžích, a přitom to nevadilo? Proti psaným pravidlům to není, ale ve slušné společnosti je to poněkud neobvyklé. Zda snaha o přesun derby na 3. kolo byla prioritně motivovaná tím, že 3. kolo již kolidovalo (zatímco 1. ne), to ať si sáhne do svědomí každý, koho se to týká.

A kouzelná perlička: na 1. šachovnici se odehrál souboj Krejčích - ať se pak dotyční pánové nediví, že se jim zase o něco méně bude věřit, že hrají fér.

17.11.2009 20:15 | Autor neznámý

Vuorine jsem velmi rád, že jsem Tě pobavil, ale kdy předložíš ty důkazy.

17.11.2009 20:10 | Autor neznámý

aladin: Rozhodně není důvod měnit řády kvůli někomu, kdo je stejně rozhodnut je obejít. V takovýchto případech je nutno apelovat na morálku, což drtivá většina družstev chápe a k derby zápasům přistupuje sportovněji – tedy v takřka stejných sestavách, ve kterých hrává i ve zbytku sezony. V tomto případě k porušení žádného pravidla zřejmě nedošlo, nicméně po prohlédnutí sestav je každému soudnému člověku jasné, že se nejednalo o standardní prvoligový zápas. Jen se divím, že Litovel, která už z minulosti skutečně nějaké škraloupy má (viz. např. otevřený dopis L. Palovského z 12. 12. 2008), má něco tak do očí bijícího zapotřebí.

Trochu mě rozesmála otázka, kde by bylo družstvo, kterému bych čistě teoreticky kapitánoval. Tak vězte, že pátým rokem kapitánuji Novému Boru v 1. lize západ, přičemž za 4 skončené sezony z toho byla vždy medaile – 1 první místo (postup A týmu), 1 druhé a 2 třetí místa (obojí s B týmem).

17.11.2009 19:35 | Autor neznámý

Teď jsi mě pobavil....jestli tě mohu poprosit, zkus nemít rudo před očima, když něco píšeš. Takto to vypadá, že máš problém s pochopením psaného textu:)).

Zkus si to přečíst ještě jednou (klidně i dvakrát) a než něco napíšeš, tak si dej pauzu, udělej si čaj či tak něco...prý to zabírá.

17.11.2009 18:11 | Autor neznámý

Vuorine předlož důkazy o tom, že utkání nebylo regulérní tak jak uvádíš, jak byl porušen soutěžní řád nebo se hrálo v neregulérní místnosti, hrál někdo v sestavách Litovle kdo nebyl v soupiskách, která byla schválena vedoucím soutěže, popř. nebylo toto přeložení utkání na losovací schůzi schváleno. Jestli máš důkazy o neregulérnosti utkání (myslím tím o porušení soutěžního řádu) měl by jsi je okamžitě předložit nebo se vedení Litovle omluvit za zbytečné útoky (možná navrhneš nový soutěžní řád

kde nebude moci startovat např. "B" družstva ve stejné soutěži  nebo když budou hrát 2 družstva stejného oddílu v jedné soutěži budeš rozhodovat v jakých sestavách družstva musí nastoupit atd.)

 

 

17.11.2009 16:53 | Autor neznámý

Na losovačce Litovel velice vehementně prosazovala, aby derby mohla odehrát ve třetím kole (neměla místnost či co). Proto se na Moravě hrálo 1. a 3. kolo přehozeně. Příjde mi smutné, že tým s takovým rozpočtem, který si platí hvězdy jako Antoniewski, Žilka či Bernášek, není ochoten si sehnat náhradní místnost k regulérnímu utkání. O zmíněné frašce nemluvě. At se to hrálo či ne, v normálních oddílech je derby docela prestižní a všichni se v něm snaží vytáhnout. Holt peníze dělají divy...

17.11.2009 12:59 | Autor neznámý

No to jsou zajímavé úvahy dle informací byl na utkání v Litovli delegovaný rozhodčí a utkání

se hrálo dle pravidel soutěžního řádu. Jaká by byla reakce kdyby náhodou zvítězila Litovel "B"

(což se mohlo stát) nebo vzájemná remis radši ani nepřemýšlím. Jestli má"pan poctivý zak"

nějaké důkazy měl by je okamžitě předložit a ne se ohánět svoji smyšlenou historií. Co se týče sestav

osobně si myslím, že je věcí kapitánů koho na utkání delegují až bude kapitán Litovle pan

Vaculík nebo zak (kdyby o ně ovšem v Litovli měli zájem o čemž silně pochybuji) mohli by

delegovat na utkání hráče dle názoru lidí na různých serverech. Bylo by pak velmi zajímavé jakou soutěž by tato družstva pod vedením takových kapitánů hrála.

17.11.2009 11:33 | Autor neznámý

Litovel  má těch vroubků z nedávné minulosti dost a dost. Ty podvody s výsledky jsou u nich normou. Nic se nezměnilo.